כיצד להתקין, להסיר ולנהל גופנים ב- Windows, Mac ו- Linux

בין אם ברצונך להשתמש בגופן חדש ב- Word או פשוט לשנות את גופן המערכת של מערכת ההפעלה שלך כדי להעניק לו מראה שונה, תחילה תצטרך להתקין את הגופן במערכת ההפעלה שלך.

תהליך ההתקנה הופך את הגופן לזמין לכל התוכניות במערכת ההפעלה שלך. מרבית היישומים אינם מאפשרים לך פשוט לטעון קובץ גופנים ולהשתמש בו - הם מספקים רשימה של גופנים מותקנים לבחירתך.

אזהרה: יותר מדי גופנים יכולים להאט את המחשב שלך

התקנת גופנים רבים מדי עלולה להאט את המחשב שלך. אל תחרוג ממך להתקין מספר רב של גופנים ללא סיבה מיוחדת - התקן רק גופנים שאתה באמת רוצה להשתמש בהם. אל תסיר את ההתקנה של גופנים שהגיעו עם מערכת ההפעלה שלך, אך אל תהסס להסיר את ההתקנה של גופנים שהתקנת לאחר שתסיים להשתמש בהם.

האטה זו מתרחשת בכל מערכות ההפעלה - Windows, Mac OS X ו- Linux. על מערכת ההפעלה לעקוב אחר כמות הגופנים הגדולה יותר, וכל תוכנית המשתמשת בגופנים תצטרך לטעון ולהתמודד איתם.

חלונות

להתקנת גופן ב- Windows, הורד אותו בתבנית OpenType (.otf), PostScript Type 1 (.pfb + .pfm), TrueType (.ttf) או TrueType Collection (.ttc). לחץ לחיצה ימנית על קובץ הגופן שהורד ובחר התקן. אם קובץ הגופן מגיע בארכיון - כגון קובץ zip - חלץ אותו תחילה.

תמצא רשימה של גופנים מותקנים בתיקיית הגופנים שלך. פתח את לוח הבקרה, לחץ על מראה והתאמה אישית ולחץ על גופנים כדי לגשת אליו. באפשרותך גם ללחוץ פעם אחת על מקש Windows כדי לפתוח את תפריט התחל או מסך התחל, להקליד "גופנים" כדי לחפש במערכת שלך וללחוץ על קיצור הדרך של תיקיית הגופנים שמופיע.

מכאן תוכל להציג תצוגה מקדימה של הגופנים המותקנים שלך. הסר התקנת גופן על ידי לחיצה ימנית עליו ובחירה מחק. כדי להתקין מספר גופנים בו זמנית, גרור ושחרר אותם לחלון הגופנים.

Mac OS X

כדי להתקין גופן ב- Mac OS X, הורד אותו ב- OpenType (.otf), TrueType (.ttf), Datafork TrueType Suitcase (.dfont) או סוג ישן יותר של קובצי גופנים תומכים ב- Mac, כמו PostScript Type 1. לחץ פעמיים את קובץ הגופנים שהורדת כדי להציג אותו בתצוגה מקדימה. לחץ על התקן גופן בחלון התצוגה המקדימה כדי להתקין אותו.

תמצא רשימה של גופנים מותקנים ביישום ספר הגופן. כדי לפתוח אותו, פתח את Finder, לחץ על Applications בסרגל הצד ולחץ פעמיים על Book Font. ניתן גם לפתוח את משטח ההפעלה וללחוץ על קיצור הדרך לספר גופנים. כדי להפעיל אותו ממקלדתכם, לחצו על Command + Space כדי לפתוח את חיפוש הזרקורים, הקלידו "ספר גופנים" ולחץ על Enter.

תצוגה מקדימה של גופן על ידי לחיצה עליו. כדי להסיר גופן, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר הסר את המשפחה "שם גופן". כדי להשבית גופן שהתקנת, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני עליו ובחר השבת משפחת "שם גופן". לאחר מכן תוכל להפעיל אותו מחדש מאותו תפריט מאוחר יותר.

כדי להתקין מספר קבצי גופנים בו זמנית, גרור ושחרר אותם לחלון ספר הגופן.

לינוקס

הפצות לינוקס שונות מגיעות עם סביבות שולחן עבודה שונות, וסביבות שולחן עבודה שונות אלה מכילות יישומים שונים לכך.

כדי להתקין גופן, הורד אותו תחילה בפורמט TrueType (.ttf), PostScript Type 1 (.pfb + .pfm) או OpenType (.otf). לאחר מכן תוכל ללחוץ פעמיים על הגופן כדי להציג אותו בתצוגה מקדימה. באובונטו או בכל הפצה אחרת מבוססת GNOME של לינוקס, GNOME Font Viewer יופיע. לחץ על כפתור ההתקנה כדי להתקין את הגופן עבור חשבון המשתמש שלך.

באפשרותך להתקין גופנים באופן ידני - או להתקין מספר גופנים בבת אחת - על ידי הצבתם בספריית .fonts של חשבון המשתמש שלך. ראשית, פתח את ספריית הבית שלך במנהל קבצים. ב- Nautilus, לחץ על תצוגה> הצג קבצים מוסתרים כדי להציג תיקיות נסתרות. אתר את תיקיית .fonts ולחץ עליה פעמיים. אם היא לא קיימת, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני בספריה הביתית שלך, צור תיקיה חדשה ושמה לה .fonts . הצב קבצי גופנים בספריה זו כדי להתקין אותם עבור חשבון המשתמש שלך.

יהיה עליך לעדכן את מטמון הגופנים לפני שגופנים שתציב בתיקיה זו יהיו זמינים ביישומים. פתח מסוף והפעל את פקודת fc-cache .

למחיקת גופן, פתח את תיקיית .fonts בספריית הבית שלך ומחק את קבצי הגופנים משם. אם הוספת את הגופן באמצעות GNOME Font Viewer, דפדף במקום זאת לספריית .local / share / fonts בתיקיית הבית שלך. הפעל את פקודת fc-cache לאחר מכן כדי לבטל את הרישום של הגופנים מהמערכת.

אם אתה צריך להשתמש במספר גדול מאוד של גופנים מסיבה כלשהי, ייתכן שתרצה להשתמש בתוכנית ניהול גופנים. אתה יכול לטעון את כל הגופנים שלך לתוכנית אחת, כך שתוכל להציג אותם בתצוגה מקדימה ולנהל אותם במקום אחד. לאחר מכן תוכל להשתמש בתוכנית ניהול הגופנים כדי להתקין את הגופנים במערכת שלך כאשר אתה זקוק להם ולהסיר אותם כשאינך צריך, ולהימנע מהאטות.