4 טריקים לניהול חלונות מוסתרים על שולחן העבודה של Windows

לחלונות יש לא מעט מאפיינים לסידור חלונות אוטומטי, הצבתם זה לצד זה או אריחם על גבי המסך. תכונות אלה מעט מוסתרות, כך שאולי לא שמתם לב אליהן.

השתמשנו כאן ב- Windows 7, אך כל הטריקים הללו פועלים גם ב- Windows 8 או 10 למעט אלה שדורשים את מנהל המשימות. רבים מהטריקים עובדים גם עם גרסאות קודמות של Windows.

הצמד Aero לחלונות זה לצד זה

קשורים: Aero לא נעלם ב- Windows 8: 6 תכונות Aero שאתה עדיין יכול להשתמש בהן

Aero Snap שימושי ביותר. הוא הוצג עם Windows 7, אך הוא זמין גם ב- Windows 8 ו- Windows 10. מיקרוסופט אומרת שהם נפטרו מ- Aero ב- Windows 8, אך Snap היא אחת מתכונות ה- Aero שעדיין זמינות ב- Windows 8 ו- 10.

תכונת הצמד גורמת לחלון לתפוס חצי ממסך, מה שמקל על סידור שני חלונות זה לצד זה מבלי לשנות את הגודל ידני ולהזיז אותם. כדי להשתמש ב- Aero Snap, החזק את מקש Windows לחוץ ולחץ על מקשי החץ שמאלה או ימינה. הגודל של החלון הנוכחי ישונה ויונח בצד שמאל או ימין של המסך.

ניתן גם ללחוץ על שורת כותרת חלון, להחזיק את לחצן העכבר לחוץ ולגרור את שורת הכותרת של החלון לקצה השמאלי או הימני של המסך. תראה תצוגה מקדימה של הצורה שבה החלון יהפוך. שחרר את החלון בקצה המסך והוא ישתנה באופן אוטומטי כדי לתפוס את הצד המתאים של המסך.

מקסום, שחזור ומיזעור חלונות

תוכל למקסם חלון על ידי גרירה ושחרור של שורת הכותרת שלו. פשוט גרור ושחרר אותו לקצה העליון של המסך. . תראה תצוגה מקדימה של הצורה שבה החלון יהפוך. שחרר את לחצן העכבר והחלון ייקח את כל המסך. כאשר תופס את שורת הכותרת בעזרת העכבר וגרור אותו מהחלק העליון של המסך, החלון ישוחזר לגודלו הקודם.

באמצעות קיצורי מקשים, תוכל ללחוץ על מקש Windows + חץ למעלה כדי למקסם חלון או ללחוץ על מקש Windows + חץ למטה כדי לשחזר חלון מרבי. לחץ שוב על מקש Windows + חץ למטה כדי למזער חלון.

אשד, ערימה או אריח חלונות משורת המשימות

לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שורת המשימות ותראה שלוש אפשרויות ניהול חלונות - חלונות מפל, הצגת חלונות מוערמים והצגת חלונות זה לצד זה. תראה גם אפשרות "בטל" אם תלחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות לאחר לחיצה על אחת מהאפשרויות הללו.

האפשרות Windows Cascade תסדר את החלונות הפתוחים שלך ב"מפל ", כך שתוכל לראות את כל פסי הכותרת שלהם בבת אחת. אפשרות זו אינה המעשית ביותר.

האפשרות הצג חלונות מוערמים היא קצת יותר מעניינת, מכיוון שהיא מאפשרת לך לסדר את החלונות שלך מוערמים אנכית אחד על השני. זה כנראה לא אידיאלי לתצוגות בעלות מסך רחב טיפוסי, אך זה יכול להיות שימושי במצבים מסוימים.

האפשרות הצג חלונות זה לצד זה מעניינת עוד יותר, מכיוון שהיא מאפשרת לחלונות לסדר את החלונות הפתוחים שלך זה לצד זה באופן אוטומטי. זה כמו Aero Snap, אבל זה מאפשר לך לארגן שלושה חלונות או יותר באופן אוטומטי כך שהם יהיו זה לצד זה - שימושי לריבוי משימות על צגים גדולים ומסכים רחבים.

סידרו את Windows ממנהל המשימות

קשורים: 8 דברים שלא ידעת שאתה יכול לעשות במנהל המשימות של Windows 7

ניתן גם לפתוח את מנהל המשימות מתפריט לחיצה ימנית של שורת המשימות או ללחוץ על Ctrl + Shift + Escape כדי לפתוח אותו באמצעות קיצור מקשים. למנהל המשימות יש כמה אפשרויות ניהול חלונות משולבות, בין תכונותיו הנסתרות הרבות האחרות.

הערה : מיקרוסופט הציגה מנהל משימות חדש ב- Windows 8, ונראה כי כבר אין חלונית רשימת החלונות או תכונות אחרות לניהול חלונות. אינך יכול להשתמש בטריקים הבאים ב- Windows 8 - מיקרוסופט כנראה הסירה אותם מכיוון שהשתמשו בהם לעתים רחוקות כל כך.

לחץ על תפריט Windows במנהל המשימות ותוכל לבחור אריח אופקי או אריח אנכי. מעניין שנדמה שאפשרויות אלה מסדרות חלונות בצורה שונה מזו שאפשרויות שורת המשימות עושות, ומטות אותן גם בצורה אופקית וגם אנכית באופן שמאפשר להופיע כמה שיותר חלונות על המסך שלך בכל פעם.

הכרטיסייה יישומים מציגה רשימה של כל חלונות היישומים הפתוחים שלך, והיא מאפשרת לבצע כמה טריקים מתקדמים יותר. בחירה במספר חלונות כאן מאפשרת לסדר רק חלונות ספציפיים באופן אוטומטי.

לדוגמא, נניח שרצינו לגרום לשלושה חלונות ספציפיים להופיע זה לצד זה. ראשית, בחרנו שלושה חלונות על ידי לחיצה על מקש Ctrl ולחיצה על שם כל חלון. לאחר מכן, נלחץ לחיצה ימנית על חלון נבחר ובחר באפשרות אריח אנכית. Windows יסדר אוטומטית את שלושת החלונות זה לצד זה.

חלק מהתכונות הללו שימושיות יותר מאחרות. תכונת הצמד הינה מכריעה עבור ריבוי משימות עם מספר יישומי שולחן עבודה בו זמנית. לא משתמשים בתכונות האריחים בתדירות גבוהה, אך הם עשויים להיות שימושיים מאוד אם יש לך צג גדול ואתה צריך לסדר חלונות רבים על המסך כך שכולם נראים בו זמנית.