כיצד להשתמש ב- Snap Assist ו- Snap × 2 × ב- Windows 10

תכונת הצמד השימושי במיוחד - שהוצגה כ- "Aero Snap" ב- Windows 7 - השתפרה מאוד ב- Windows 10. Snap Assist, תכונות הצמדה 2 × 2 ותכונות הצמד אנכיות עוזרות לך להיות פרודוקטיביות יותר על שולחן העבודה.

בתצוגה המקדימה הטכנית של Windows 10, "יישומים אוניברסליים" פועלים בחלונות על שולחן העבודה. תכונת "הצמד" המותאמת למגע של חלונות 8 נעלמה לעת עתה וממוזגת עם תכונת הצמד לשולחן העבודה כך שממשק חלונות יהיה עקבי יותר.

עזרת הצמד

כדי לצלם חלון שולחן עבודה, לחץ לחיצה ימנית על סרגל כותרת החלון שלו, החזק את העכבר כלפי מטה וגרור אותו לקצוות שמאל או ימין של המסך. תראה כיסוי שקוף שמראה היכן יוצב החלון. שחרר את לחצן העכבר כדי להצמיד את החלון שם.

אתה לא באמת צריך לחכות - אתה יכול פשוט לגרור ולשחרר במהירות את שורת הכותרת של החלון לשני קצות המסך כדי להצמיד אותו. חלק זה של התהליך עובד גם על Windows 7 ו- 8.

כאשר אתה מצלם אפליקציה עם העכבר ב- Windows 10, התכונה החדשה "Snap Assist" תופיע. Windows יציג רשימת תמונות ממוזערות של החלונות הפתוחים שלך ותאפשר לך ללחוץ על אחד מהם. לחץ על אחד והוא יופעל לצד שמאל או ימין של המסך. זה הרבה יותר מהיר, פשוט ואינטואיטיבי יותר מתכונת הצמד ב- Windows 7 ו- 8. אם אתה מצלם חלון ב- Windows 7 או 8, Windows פשוט תציג שם את החלל הריק ותמתין שתצלם אפליקציה שנייה.

אתה יכול גם ללחוץ על מקש Windows + חץ שמאל או מקש Windows + חץ ימינה כדי להצמיד אפליקציה לחצי שמאל או ימין של המסך. מסיבה כלשהי, התכונה Snap Assist אינה מופיעה כשעושים זאת. עליך להשתמש בעכבר כדי לקבל את הדיאלוג הזה.

מכיוון ש"יישומים אוניברסליים "חדשים אלה יכולים לפעול כעת בחלונות שולחן העבודה, הצמדתם פועלת כעת באותה צורה - זהו שינוי באופן שבו Snap עבדה ב- Windows 8.

קשורים: 4 טריקים לניהול חלונות מוסתרים על שולחן העבודה של Windows

הצמד אנכי

Windows 10 מוסיף תמיכה גם בהצמדת חלונות אנכית. לחץ על מקש Windows + למעלה או על מקש Windows + Down כדי להצמיד את האפליקציה הנוכחית לחצי העליון או התחתון על המסך. לחיצה על מקש Windows + למעלה בפעם השנייה תמקסם את החלון, ואילו לחיצה על מקש Windows + למטה בפעם השנייה תמזער אותו.

שימו לב שלא תוכלו לעשות זאת עם העכבר - עליכם להשתמש במקשי הקיצור. גרירת שורת הכותרת של חלון לראש המסך שלך רק תביא למקסימום אותו, ואילו גרירתו לתחתית המסך לא תעשה דבר.

חלק מהאפליקציות האוניברסליות אינן יכולות לשנות את גודלן בצורה מאוד אנכית, כך שהן עשויות שלא להתנהג היטב עם הצמדת אנכי או 2 × 2

2 × 2 הצמד

הצמד הורחב כעת כדי לאפשר עד ארבעה חלונות שנצמדו בכל פעם ברשת 2 × 2. מיקרוסופט ממציאה לאט לאט מנהלי חלונות אריחים.

כדי להצמיד חלון ברשת 2 × 2 בעזרת העכבר, גרור ושחרר אותו לאחת מארבע פינות המסך במקום זאת. גרור ושחרר כמה חלונות בדרך זו כדי להשיג את רשת החלונות הפתוחים שלך × 2.

אתה יכול גם להשתמש בקיצורי מקשים. ניתן לשלב את מקשי הקיצור של מקש Windows + שמאלה / ימינה / למעלה / למטה כדי להצמיד חלון לרבע של המסך. לדוגמה, לחץ על מקש Windows + שמאלה כדי להצמיד חלון לחצי השמאלי של המסך, ואז לחץ על מקש Windows + למעלה כדי להצמיד אותו לרבע השמאלי העליון.

שים לב שאתה לא צריך להשתמש ב 2 × 2 snap - אתה יכול להשתמש בכל פריסה של עד 2 × 2. במילים אחרות, יכול להיות שיהיה לך חלון אחד גבוה משמאל ושני קצרים בצד ימין. לחלופין, ייתכן שיהיה חלון אחד רחב למעלה ושני צרים בתחתיתו. זה תלוי בך.

התצוגה המקדימה הטכנית של Windows 10 מתמקדת בשולחן העבודה, כך שאותה הדרך שבה תצמיד אפליקציות על טאבלט או מכשיר אחר עם מסך מגע - פשוט השתמש באצבע שלך כדי לגעת בשורת הכותרת וגרור אותה לקצה או לפינה. של המסך שלך. מיקרוסופט תתמקד יותר בממשק המגע ככל שימשיכו לפתח את Windows 10, כך שממשק המגע במיוחד עשוי להשתנות.