מתי שווה את זה לקנות טלוויזיה 8K?

בקושי קילפת את סרט המגן מהטלוויזיה 4K שלך, וכבר השיחה עברה לדבר הגדול הבא: 8K. אז מה זה בעצם 8K, וכמה זמן יעבור לפני ששווה לשדרג?

כשהמחיר יורד

המחסום הגדול ביותר עבור הצרכן הממוצע הוא המחיר. סוף סוף הגענו לנקודה בה תצוגות 4K זולות יחסית. מחיר זה יירד עוד יותר ככל שייצגו ונמכרים יותר תצוגות 4K בקנה מידה גדול.

טכנולוגיית הפאנלים מתפתחת כל הזמן. בשנת 2019, טלוויזיות 8K הופיעו לראשונה בשוק ושלטו ברצפה ב- CES 2020. כל יצרניות הפאנלים הגדולות מייצרות אותן כעת, כולל ענקיות אורקוליות, כמו סמסונג, LG וסוני.

טכנולוגיית פדיגלינג היא יקרה מכיוון שכלכלת הגודל פשוט לא קיימת. קשה למזער עלויות כאשר הלקוחות העיקריים שלך מאמצים מוקדמים. כעת, כאשר פאנלים אלה נכנסים לייצור בקנה מידה גדול, מחיר הייצור יתחיל לרדת.

סוני הוציאה את אחת מטלוויזיות 4K הראשונות למכירה בשנת 2012 בעלות של 25,000 $. זה היה מעט יותר מפאנל LCD ברזולוציה גבוהה, וחסרו תכונות כמו טווח דינמי גבוה (HDR) או תמיכה ב- FreeSync. במהלך שמונה השנים האחרונות, טכנולוגיית הפאנלים השתנתה לחלוטין. טכנולוגיות כמו HDR הוכיחו שהן הכוכבות האמיתיות של התוכנית.

אתה יכול לקנות טלוויזיה 8K ברגע שאתה רוצה. סדרת ה- MASTER של סוני מתחילה ב -9,999 דולר ומגיעה עד 59,999 דולר. לא רק שהם יקרים, אלא שהם גם לא לגמרי עתידיים. אין לדעת אילו טכנולוגיות נוספות יופיעו במהלך הזמן שלוקח לתקן להתבגר.

כמו הופעת הבכורה של סוני, גם טלוויזיות 4K מוקדמות לא עמדו במבחן הזמן טוב מדי. הם חסרים טווח דינמי ויחס ניגודיות של דגמי OLED, QLED ו- Mini-LED מודרניים. הם היו יקרים באותה תקופה, ממש כמו דגמי 8K הנוכחיים. עדיף לך לחכות לעתיד הנראה לעין.

קשורים: טלוויזיה 8K הגיעה. הנה מה שאתה צריך לדעת

כשיש הרבה 8K תוכן

אחד הדברים העיקריים שעיכבו את אימוץ 4K היה היעדר תוכן. כשהוא פרץ לראשונה למקום בשנת 2012, הפקת תוכן 4K הייתה עסק יקר. מצלמות ה- 4K היו יקרות ושמורות בעיקר ליוצרים מקצועיים. גם עיבוד ועריכת הצילומים דרשו מחשבים יקרים וחזקים.

עם הזמן העלויות הקשורות ל- 4K צנחו, מכיוון שמצלמות הפכו לשכיחות יותר והמחשבים התחזקו. כאשר תוכן 4K היה זול יותר להפקה, הופק יותר תוכן ב- 4K. הדבר נכון גם עם 8K.

נכון לעכשיו, מעט מאוד פלטפורמות סטרימינג מציעות תוכן 8K. קומץ שירותים באירופה וביפן עושים זאת, אך נטפליקס, הולו, HBO ושאר פגעים כבדים יוצאים כעת ל -4 K. ליוטיוב יש תוכן של 8K, אך אין דרך לסנן אותו - הוא מוגדר בינתיים מתחת ל -4 K.

עד שתוכל להשיג בקלות תוכן 8K, באמצעות מנוי או בשירות אירוח הווידאו הגדול ביותר באינטרנט, 8K פשוט לא שווה את זה.

שדרוג עשוי לסייע במילוי הפער עד שתוכן 8K מקורי יהפוך לנחוץ. טלוויזיות ה -4 K הטובות ביותר כוללות כבר אלגוריתמים משודרגים של הגברת שדרוג המשלבים פיקסלים כדי לשפר את איכות התמונה, במקום פשוט למתוח את התמונה.

בעוד שתוכן משודרג אינו יכול להתאים לרזולוציה הנתפסת (או בפועל) של קטעי 8K מקוריים, תוכן 4K עדיין ייראה טוב יותר על גבי מסך 8K.

קשורים: מה זה "שדרוג" בטלוויזיה, ואיך זה עובד?

כאשר האינטרנט שלך מהיר יותר

על פי נטפליקס, שעה של הזרמת תוכן 4K HDR צורכת רוחב פס של 7 ג'יגה-בתים ודורשת חיבור של 25 מגה או יותר. אלה הערכות, והמספרים בעולם האמיתי משתנים, אבל ניקח אותם לפי ערך נקוב לעת עתה.

מכיוון שצילומי 8K מכילים את הרזולוציה הכפולה האנכית והאופקית של 4K, ישנם מספר פיקסלים המופיעים על המסך בבת אחת. זה פי ארבעה מהנתונים הנדרשים להפקת תמונה 4K. במספרים אלה, שעה של 8K תוכן HDR תצרוך רוחב פס של 28 ג'יגה-בתים ודורשת חיבור של 100 מגה-בייט לכל הפחות.

על פי Speedtest, מהירות הפס הרחב הקבועה הממוצעת העולמית היא בסביבות 75 Mb ומטה 40 Mb. זה אומר שלפחות מחצית מהאוכלוסייה העולמית חווה מהירויות מתחת לממוצע זה. גם בארה"ב, המדורגת כיום במקום השמיני בעולם עם מהירות הורדה ממוצעת של 134 מגה, ישנם הבדלים גדולים במהירות הזמינה בהתאם למקום מגוריך.

מספר זה יצטרך להשתפר משמעותית לפני ששירותי הזרמה יוכלו להתחייב באופן מלא ל- 8K. מכיוון שמכירות פיזיות של משחקים וסרטים ממשיכות לרדת, ברור שהאינטרנט הוא תשתית העברת התוכן של העתיד. והתשתית הזו תצטרך להתפתח כדי לענות על הדרישות עתירות הנתונים של המחר.

יתכן ש- 5G תשחק תפקיד בפתרון להזרמת 8K. בשנת 2019, סמסונג שותפה עם SK Telecom כדי לייצר קונספט תצוגה 8K המשתמש במהירויות 5G כדי להזרים תוכן מהר יותר מחיבור פס רחב קבוע. זה עדיין רחוק מלהיות פתרון בר-קיימא מכיוון שרוב המדינות טרם פרסמו 5G בקנה מידה גדול. ואפל אפילו לא הוציאה אפילו אייפון תואם 5G.

כאשר רוב הסמארטפונים יכולים לצלם 8K וידאו

אימוץ צרכנים של חיישני 4K מילא תפקיד עצום בהבאת 4K לידי הציבור. טלפונים חכמים יכלו לצלם 4K לפני שטלוויזיות 4K היו נרחבות ובמחיר סביר.

בשנת 2014, סוני הציגה את ה- FDR-AX100, המצלמה 4K ה"פרוסומר "הראשונה בעלות קמעונאית של 2,000 דולר. באותה שנה הציגה סמסונג את גלקסי S5, אחד הטלפונים הראשונים שלה עם חיישן 4K. אפל הלכה בעקבותיה שנה לאחר מכן, עם שחרורם של האייפון 6s ו- 6s Plus.

התקדמות זו סייעה לנרמל את 4K במוחם של הצרכנים. זה הפך את הטכנולוגיה ממילת מפתח עתידנית לסתם דבר אחר שהסמארטפון שלך יכול לעשות.

לא היה משנה אם אותם חיישני 4K חכמים מוקדמים הפיקו צילומי 4K ראויים (הם לא); זה היה סימן לבאות.

אנחנו על סף טלפונים חכמים שמצלמים וידאו 8K. קוואלקום פרסמה טריילר לצילומי 8K מוקדם יותר השנה עם שבב ה- Snapdragon 865 5G שלה.

אם ניקח בחשבון שאנשים רבים עדיין משלימים עם יכולות ה- 4K של המכשירים שלהם, עשויים לחלוף ארבע או חמש שנים עד ש- 8K נפוצה כמו 4K כיום.

כאשר פלייסטיישן 6 (או 7) יוצא

פלייסטיישן 5 ו- Xbox Series X יושקו בסוף שנת 2020, ויובילו את דור הקונסולות האמיתי הראשון 4K. הן סוני והן מיקרוסופט פרסמו קונסולות ביניים שיכולות להתמודד עם צורה כלשהי של 4K, אך המשחקים עדיין תוכננו תוך מחשבה על בסיס ה- 1080p הבסיסי.

Xbox 360 ופלייסטיישן 3 זוכים לעיתים קרובות לתפקידם במעבר HD. אנשים ויתרו לבסוף על ה- CRT הגדול והגדול בהגדרה הסטנדרטית לטובת לוחות LCD דקים יותר עם מדבקות "HD מוכנות". קונסולה שיכולה להפיק אות 1080p הצדיקה רכישה של טלוויזיה חדשה עבור רוב הגיימרים.

הדבר נכון ככל הנראה לגבי 4K, ו- Xbox Series X או PlayStation 5. אם אתה מחפש קונסולה כדי לשחק במשחקים האחרונים, אתה בטח תרצה שהם ייראו במיטבם. אמנם למאמצים המוקדמים יש כבר מסכי 4K, אך עוד יגיעו כאשר הקונסולות יגיעו למשחקים בוגרים ותקציב גדול.

אנחנו אפילו לא יודעים אם תהיה קונסולת פלייסטיישן 6, אבל רוב הגיימרים לא רואים אותם נעלמים בקרוב. מכיוון שהשוק מצפה לקפיצת מדרגה כלשהי עם כל דור קונסולות חדש, המעבר ל- 8K נראה כמו שלב הגיוני הבא.

השאלה היחידה היא האם החומרה תהיה מספיק טובה בשלב זה. אחרי הכל, נדרשו שני דורות של קונסולות כדי להשלים את המעבר ל- 4K.

כשאנשים מדברים על 16K (או מה שבא אחר כך)

בזמן שאנחנו משערים ביחס לעתיד 8K, 4K רק מסתדרת. לרוב שירותי הזרמת יש ספרייה ראויה של תוכן 4K. סרטים ותוכניות טלוויזיה ישנים רבים משודרים מחדש ומועברים ל -4 K כדי לענות על הביקוש. אנו עומדים גם להשיק שתי קונסולות משחק מהדור הבא שתומכות בתמונות 4K באופן מקורי.

אז, כמובן, עד שהעולם יהיה מוכן ל- 8K, השיחה תעבור ל- 10K, או 16K, או למשהו אחר שעוד לא שמענו עליו. בעולם הטכנולוגיה, זה תמיד קשור לדבר הגדול הבא, גם אם הדבר הגדול הנוכחי עדיין מרגש.

אל תקנה אחת עדיין

מתחילת 2020, קניית טלוויזיה 8K היא רעיון רע. התוכן אינו שם, הוא יקר מאוד וטכנולוגיית הפאנלים מתפתחת במהירות. כאשר 8K תהיה מוכנה לפריים טיים, עלות הייצור של תצוגות מיקרו-LED תרד באופן דרמטי.

עדיף לך לבזבז את הכסף על תצוגת 4K מסוגלת, פלייסטיישן 5 או Xbox Series X ומנוי Premium של Netflix.