כיצד לעקוף ולאפס את הסיסמה בכל מערכת הפעלה

ניתן לאפס סיסמאות או לעקוף אותם בכל מערכת הפעלה, כך שגם אם שכחת את שלך, ייתכן שיש דרך פנימה. המשמעות היא גם כי רשעים עשויים להיכנס למערכת שלך אם יש להם גישה אליה - וזה קל יותר מ אתה חושב.

קשורים: מדוע סיסמת Windows אינה מספיקה כדי להגן על הנתונים שלך

נפרט כיצד לעקוף את הסיסמה ב- Windows, macOS ו- Linux בהמשך, אך ראשית: אם ברצונך להגן על עצמך מפני אחרים המשתמשים בטריק זה עליך, עליך לאפשר הצפנה. סיסמת המחשב שלך למעשה לא מונעת גישה לקבצים שלך, זו פשוט דרך קלה למנוע מאנשים לא מאוד נחושים להשתמש במחשב שלך. אז אם אתה באמת רוצה להגן על הקבצים שלך, עליך להצפין אותם - וזה, למרבה המזל, די קל לעשות.

חלונות

קשורים: כיצד לאפס את הסיסמה הנשכחת שלך ב- Windows 10

ישנן דרכים רבות לאפס סיסמת Windows. Windows מאפשר לך ליצור דיסק לאיפוס סיסמה שיכול לאפס את הסיסמה שלך בצורה מאושרת. צור דיסק עכשיו, ותוכל להשתמש בו אם תזדקק לו אי פעם.

אם אתה משתמש ב- Windows 8 או 10 ואתה נכנס באמצעות חשבון Microsoft, תוכל גם לאפס את סיסמת חשבון Microsoft שלך כדי להחזיר את הגישה ל- Windows. זה קל כל עוד קישרת בעבר את חשבון Microsoft שלך לכתובת דוא"ל אחרת או למספר טלפון נייד שיש לך גישה אליו.

קשורים: כיצד לאפס את סיסמת Windows שלך ללא תקליטור התקנה

ניתן לבצע איפוס סיסמה ללא כלי רשמי. לדוגמה, עורך הסיסמאות והרישום הלא מקוון של NT עובד היטב בשביל זה. ראשית, יהיה עליך לאתחל מדיסק מיוחד או מכונן USB - או מערכת לינוקס חיה או דיסק אתחול מיוחד של סיסמאות ועורך רישומים במצב לא מקוון. הכלי יכול לערוך את הרישום של Windows, ומאפשר לך לנקות את הסיסמה המשויכת לחשבון המשתמש. לאחר מכן תוכל לבצע אתחול ל- Windows ולהיכנס לחשבון ללא סיסמה. גם אם אתה משתמש ב- Windows 8 או 10 עם חשבון Microsoft, אתה תמיד יכול לאפס את הסיסמה של חשבון מנהל המערכת המובנה כדי לקבל גישה.

קשורים: כיצד להפעיל הצפנה בדיסק מלא ב- Windows 10

הצפנה בדיסק מלא היא הדרך הטובה ביותר למנוע מאנשים לאפס את הסיסמה שלך ולגשת לקבצים שלך. ודא שלא תשכח את סיסמת ההצפנה! אם אתה מאבד את מפתח ההצפנה, אין שום דרך להחזיר את הקבצים שלך - תצטרך למחוק את הקבצים ולהתקין מחדש את Windows כדי להחזיר לשימוש במחשב.

MacOS

קשורים: מה לעשות אם תשכח מסיסמת ה- Mac שלך

אם אתה נכנס ל- Mac שלך עם מזהה Apple, אתה יכול לאפס את הסיסמה של Apple ID שלך כדי לקבל גישה מחדש ל- Mac שלך. האפשרויות במסך הכניסה של ה- Mac שלך ינחו אותך בתהליך. תזדקק לשיטת אימות המשויכת לחשבון iCloud שלך, כמו מספר טלפון נייד.

למחשבי מקינטוש יש גם כלי איפוס סיסמא מובנה הזמין במצב התאוששות. יהיה עליך להפעיל מחדש את ה- Mac על ידי לחיצה על תפריט Apple ובחירה הפעלה מחדש. לחץ והחזק את מקשי Command + R בזמן שהמחשב מאתחל והוא יאתחל למצב התאוששות.

קשורים: כיצד לאפס את סיסמת Mac OS X הנשכחת שלך

ברגע שאתה נמצא במצב התאוששות, בחר מסוף, הקלד resetpasswordלמסוף ולחץ על Enter. תראה את כלי השירות איפוס סיסמה, המאפשר לך לאפס את הסיסמה של כל חשבון משתמש ב- Mac. אתה יכול גם לגשת לכלי זה מדיסק התקנה של Mac OS X.

כדי להגן על עצמך מכך, אנו ממליצים לאפשר הצפנת FileVault (אם זה עדיין לא - רוב מחשבי Mac מפעילים אותו כברירת מחדל כעת). כאשר FileVault פועל, לא תוכל לאפס את הסיסמה שלך, אז הקפד לא לשכוח אותה. אם תעשה זאת, יהיה עליך למחוק את הקבצים ולהתקין מחדש את MacOS כדי להחזיר את השימוש ל- Mac שלך.

לינוקס

קשורים: אפס את סיסמת אובונטו הנשכחת שלך תוך 2 דקות או פחות

נשתמש באובונטו כדוגמה קונקרטית כאן, אך הפצות לינוקס אחרות פועלות באופן דומה. אובונטו מציעה מצב שחזור בתפריט האתחול המוגדר כברירת מחדל של Grub - בחר באפשרויות מתקדמות עבור אובונטו ובחר במצב שחזור. תראה את תפריט האתחול בזמן אתחול המחשב שלך - אם לא, תוכל להחזיק את מקש Shift תוך כדי האתחול והתפריט יופיע. אתה יכול בקלות לאתחל ישירות לבקשת מעטפת שורש מכאן.

אפשרות זו אינה הכרחית, מכיוון שאתה יכול פשוט ללחוץ על כפתור e כדי לערוך את אפשרויות האתחול של אובונטו ולאתחל ישירות לפקודת מעטפת שורש מתוך תפריט הראשי של Grub. לאחר מכן תוכל להשתמש במעטפת השורש כדי לאפס ולשנות סיסמאות במערכת. אם תפריט האתחול של Grub נעול ומוגן בסיסמה, אתה עדיין יכול לאתחל למדיה חיה של לינוקס ולשנות משם את הסיסמה שלך.

שוב הצפנה תמנע את הגישה והשינוי של המערכת שלך ללא ביטוי הסיסמה שלך. השתמשנו באובונטו כדוגמה, אך כמעט כל הפצת לינוקס משתמשת ב- Grub, ומעטים האנשים שקובעים סיסמת Grub.

מחשבי Chromebook

קשורים: כיצד לאפס במפעל Chromebook (גם אם הוא לא יאתחל)

סיסמת חשבון המשתמש שלך ב- Chromebook היא סיסמת חשבון Google שלך. אם אתה זקוק לגישה אך שכחת את הסיסמה, תוכל פשוט לאפס את סיסמת חשבון Google שלך ​​באינטרנט כדי להחזיר את הגישה.

נניח שאתה לא רוצה גישה לחשבון, אבל ה- Chromebook עצמו - אולי חשבון Google ישן נחשב לחשבון הבעלים של המכשיר. בתרחיש זה, באפשרותך לאתחל את ה- Chromebook למסך הכניסה וללחוץ בו זמנית על Ctrl + Shift + Alt + R. תתבקש לאפס את ה- Chromebook שלך באמצעות Powerwash. אחרי שתאפס אותו, אתה יכול להתחבר לחשבון Google אחר ושחשבון Google הזה ייחשב לחשבון הבעלים. פעולה זו תמחק את כל הנתונים במכשיר, אך רוב נתוני ה- Chromebook מסונכרנים באופן מקוון.

אין דרך לקבל גישה לקבצי המשתמש ללא סיסמתו ב- Chromebook. קבצים אלה מוצפנים כברירת מחדל. אתה יכול לגשת אליהם רק אם אתה נכנס באמצעות חשבון Google.

דְמוּי אָדָם

קשורים: מה לעשות אם תשכח מ- PIN, דפוס או סיסמה של טלפון ה- Android שלך

אם תשכח את קוד מסך הנעילה של Android שלך, ייתכן שתוכל לאפס אותו. למרבה הצער, תכונה זו הוסרה ב- Android 5.0, כך שהיא לא תפעל במכשירים מודרניים. במכשירים ישנים יותר, נסה סיסמה שגויה, PIN או תבנית מספר פעמים ותראה אפשרות "שכחת סיסמה", "שכחתי PIN" או "שכחת דפוס". לאחר מכן תוכל לקבל שוב גישה למכשיר שלך על ידי הזנת שם המשתמש והסיסמה של חשבון Google המשויך למכשיר שלך.

אינך יכול לעקוף את מסך הנעילה ללא סיסמת חשבון Google שלך ​​אלא אם כן יש חור אבטחה שאתה יכול לנצל במכשיר. אם ברצונך להשתמש במכשיר, עדיין תוכל לבצע איפוס להגדרות היצרן ממצב השחזור. פעולה זו תחזיר את המכשיר למצב היצרן ותמחק את כל הנתונים עליו. לאחר מכן תוכל להיכנס ולהגדיר את המכשיר באמצעות חשבון Google אחר.

אייפון ואייפד

קשורים: מה לעשות אם תשכח מסיסמת ה- iPhone או ה- iPad שלך

אם אתה שוכח את ה- PIN או הסיסמה של ה- iPhone, ה- iPad או ה- iPod Touch שלך, אינך יכול לאפס אותו ולהשיב שוב גישה למכשיר שלך. אם תשכח את הסיסמה של מכשיר ה- iOS שלך, יהיה עליך לבצע איפוס להגדרות היצרן. עם זאת, אם אתה מסנכרן את המכשיר עם מזהה Apple ואתה עדיין זוכר את סיסמת מזהה Apple שלך, ניתן לשחזר את כל נתוני המכשיר שלך לאחר מכן הודות לגיבויים של iCloud.

אתה יכול לעשות זאת בכמה דרכים. אם הגדרת את מצא את האייפון שלי, תוכל לבקר באתר iCloud ולמחוק את המכשיר משם. אם גיבית את המכשיר ל- iTunes במחשב, תוכל לחבר את המכשיר למחשב ולשחזר את המכשיר מגיבוי iTunes.

אם אין לך גישה למציאת ה- iPhone שלי ומעולם לא גיבית את המכשיר ל- iTunes, אתה עדיין יכול לאפס את המכשיר באמצעות מצב שחזור. כבה את ההתקן, לחץ והחזק את כפתור הבית ואז חבר את כבל ה- USB של המכשיר למחשב שלך. אם זה לא נדלק באופן אוטומטי, הפעל אותו. iTunes תגיד לך שזוהה מכשיר במצב שחזור ותאפשר לך להחזיר אותו להגדרות ברירת המחדל של היצרן.

סיסמאות שומרות על אנשים כנים כנים, והם מבטיחים שאנשים לא יוכלו לקבל גישה למכשיר שלך בלי לדעת את הטריקים או לחפש אותם. אבל, אם למישהו יש גישה פיזית למכשיר שלך ורוצה לעקוף את הסיסמה, אין שום דבר שאתה יכול לעשות כדי לעצור אותו. אפילו הצפנת הקבצים שלך תגן רק על הנתונים האישיים שלך - הם תמיד יכולים למחוק את הנתונים המוצפנים ולהתחיל מחדש. עם זאת, נעילת הפעלה יכולה למנוע מגנב להשתמש במכשיר iPhone או iPad גנוב.

קרדיט צילום: אנדרו מייסון / פליקר