כיצד למחוק רשת Wi-Fi שמורה ב- Windows 10

Windows 10 שומר רשימה של רשתות Wi-Fi שאליהן אתה מתחבר יחד עם ביטויי הסיסמה שלהם והגדרות אחרות. אם ברצונך למנוע מהמחשב שלך להתחבר לרשת באופן אוטומטי, תצטרך לגרום ל- Windows "לשכוח" את רשת ה- Wi-Fi.

התהליך היה ברור בווינדוס 7, שם תוכל פשוט לבחור באפשרות "נהל רשתות אלחוטיות" במרכז הרשת ובשיתוף של לוח הבקרה ולמחוק רשתות שמורות. Windows 8 הסיר אפשרות זו ואילץ אותך להשתמש בפקודות שורת הפקודה. אבל ב- Windows 10, מיקרוסופט מספקת שוב ממשק גרפי לכך.

כיצד לשכוח במהירות רשת Wi-Fi שמורה

סוף סוף מיקרוסופט ייעלת את התהליך הזה בעדכון יוצרי הסתיו של Windows 10, כך שלא תצטרך לחפור באפליקציית ההגדרות או בלוח הבקרה.

פשוט פתח את קופץ ה- Wi-Fi מאזור ההודעות שלך, המכונה גם מגש המערכת. לחץ לחיצה ימנית או לחץ לחיצה ארוכה על שם הרשת שברצונך לשכוח ובחר "שכח".

זה עובד רק אם אתה נמצא ליד רשת ה- Wi-Fi והיא מופיעה ברשימה. אם ברצונך למחוק רשת Wi-Fi שהמכשיר שלך לא יכול לראות כרגע, תצטרך להשתמש באפליקציית ההגדרות.

כיצד לשכוח רשת Wi-Fi שמורה מההגדרות

קשורים: כיצד לפתור בעיות של נתב אלחוטי

כדי לשכוח רשת Wi-Fi שמורה שאינה בקרבת מקום, יהיה עליך להשאיר את לוח הבקרה הישן מאחור ולהשתמש באפליקציית ההגדרות החדשה. הפונקציה "נהל רשתות אלחוטיות" כבר אינה זמינה במרכז הרשת והשיתוף.

עבור אל הגדרות> רשת ואינטרנט כדי להתחיל.

בחר בקטגוריית "Wi-Fi" ולחץ על הקישור "נהל רשתות ידועות".

תראה רשימה של כל רשת Wi-Fi שהתחברת אליה. כדי לשכוח רשת, לחץ עליה ולחץ על "שכח". באפשרותך להשתמש באפשרויות החיפוש, המיון והסינון כדי למצוא רשת ברשימה זו.

בפעם הבאה שתתחבר לרשת, תתבקש לבטא את סיסמתה ו- Windows יגדיר אותה מאפס.

כיצד לשכוח רשת שמורה משורת הפקודה

אתה יכול לעשות זאת גם משורת הפקודה, אם אתה מעדיף. ב- Windows 8 ו- 8.1 זו הייתה הדרך המובנית היחידה לשכוח רשתות Wi-Fi מכיוון שמיקרוסופט לא סיפקה כלים גרפיים.

הפעל חלון שורת פקודה כמנהל כדי להתחיל. לשם כך, פתח את תפריט התחל, חפש "שורת פקודה", לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קיצור הדרך של שורת הפקודה ובחר "הפעל כמנהל.

הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על "Enter" כדי להציג רשימה של רשתות ה- Wi-Fi השמורות שלך:

פרופילים של נטש וולאן

אתר את שם הפרופיל של הרשת שברצונך לשכוח. הקלד את הפקודה הבאה והחלף את "שם פרופיל" בשם הרשת שברצונך לשכוח:

מחק netsh wlan שם פרופיל = "שם פרופיל"

לדוגמה, נניח שאתה רוצה להסיר רשת בשם "BTWiFi". הקלדת את הפקודה הבאה:

מחק את שם הפרופיל של netsh wlan = "BTWiFi"