כיצד להגדיר ולהתאים אישית את בקר הקיטור

בקר הקיטור המותג העצמי של Valve עשוי להיות הדבר הכי מרגש שיופיע בכניסות למשחקי וידיאו מזה עשור ... אבל זה לא אומר שהוא אינטואיטיבי להתקנה. בדיוק כמו שעיצוב לוח המגע הכפול מתרגל, התוכנה שלו זקוקה לשינוי רציני של משתמש הקצה.

קבל נוחות עם מצב תמונה גדולה והתאם את הבקר שלך

למרבה הצער, ניתן לכוונן את בקר הקיטור רק במצב התמונה הגדולה התואמת לטלוויזיה של Steam. Valve כנראה מקווה לקדם את מכשיר הזרמת SteamOS ו- Steam Link, אך משמעות הדבר היא שמשתמשי מחשב רגילים נאלצים לממשק בסגנון קונסולת משחק לצורך התאמת הגדרות בקר ה- Steam שלהם. לכן, כדי להתחיל בתהליך, יהיה עליכם להשתמש בעכבר כדי ללחוץ על כפתור מצב תמונה גדולה בפינה השמאלית העליונה של ממשק Steam השולחני.

אם עדיין לא חיברת את הבקר, חבר את דונגל ה- USB האלחוטי שלו, ואז לחץ או בחר בסמל "הגדרות" במצב תמונה גדולה (סמל גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה) ואחריו "הגדרות בקר".

לחץ על "הוסף בקר Steam" כדי להתחיל בתהליך החיבור האלחוטי, ואז לחץ והחזק את לחצן Steam המרכזי ואת כפתור ה- X בבקר עצמו. הוא אמור להופיע בקטע "בקרים מזוהים" במסך.

עכשיו הדברים נעשים פחות אינטואיטיביים במידה ניכרת. חזור מתפריט ההגדרות באמצעות Escape (או כפתור B בבקר) עד שתחזור לממשק הראשי של מצב תמונה גדולה.

כוונן את ההגדרות שלך למשחקים בודדים

לאחר מכן, לחץ או בחר באפשרות "הספרייה" המרכזית במצב תמונה גדולה, ואז לחץ על כל משחק שהתקנת כדי להיכנס לתפריט האישי שלו. בעמודה השמאלית לחץ על "נהל משחק".

לחץ על "תצורת בקר" בתפריט הבא. (אם אתה לא רואה את זה, ודא שבקר הקיטור מופעל.)

עכשיו סוף סוף הגעת למסך תצורת הכפתור הראשי. ניתן להגדיר את כל הפעולות שלהלן עבור כל משחק בודד בספריית Steam שלך.

(אתה יכול להגיע לכאן גם תוך כדי משחק כל משחק Steam - פשוט לחץ והחזק את לחצן Steam המרכזי).

התאם אישית כפתורים בסיסיים

ברוב המשחקים, בקר הקיטור יוגדר כברירת מחדל לפריסה בסגנון Xbox, כאשר ההתקנה תתבצע בהתאם לממשק הסטנדרטי ואזור משטח המגע השמאלי ישמש כקלט ג'ויסטיק ימני. לחיצה על אחד מהכפתורים במסך זה תפתח אפשרויות להקצאה מותאמת אישית, כפי שנראה למטה.

כל כפתור בבקר הקיטור יכול להיות קשורה באופן ידני כמעט לכל קלט במחשב שלך. זה כולל כל כפתור אחר בבקר Steam, כל מקלדת ברירת מחדל או לחצן עכבר ופעולות מיוחדות כמו צילום מסך או אפילו כיבוי המחשב. כדי לאגד כפתור יחיד, פשוט לחץ עליו במסך זה ולחץ על Escape או B כדי לחזור אחורה. זה כל מה שרוב המשתמשים יצטרכו כאשר הם מנסים להגדיר מחדש את פונקציות המשחק העיקריות לבקר.

צור שילובים מרובי כפתורים

כדי לאגד פקודות מרובות לכפתור יחיד בממשק זה, לחץ על "החלף כפתור מרובה כפתור" או לחץ על כפתור Y בבקר. לאחר מכן לחץ על כמה כפתורים שתרצה ברצף.

הכריכה תלחץ על כל הלחצנים הללו בו זמנית - למשל, כריכה של "קפיצת רקטות" עשויה להיות שימושית להפעלת שני ההדק הימני (אש) וכפתור A (קפיצה) בבת אחת. קשרו אותו לפגוש הימני ויהיה לכם כפתור קפיצת טילים מיידית, ללא צורך ברפלקסים.

כמובן, יש כמות מוגבלת של כפתורים בבקר הקיטור כדי לאגד, כך שתצטרך לבחור בקפידה אם אתה מוסיף שילובים מותאמים אישית ... אלא אם כן אתה רוצה לחפור קצת יותר לעומק.

תן לחצנים פעולות נוספות עם מפעילים

אפשרויות הפעילים של בקר הקיטור הן המקום בו הדברים מתחילים להיות מעניינים באמת ... ומסובכים. מפעילים מאפשרים לך ליצור מצבים מותנים לכפתור, מה שגורם לו לעשות דברים שונים על סמך עיתוי הלחיצה שלך. ניתן להפעיל את המצב המתוקן באמצעות התפריט סוג הפעלה:

 • לחיצה רגילה : פעולת לחיצה ושחרור פשוטה, כפתור רגיל.
 • לחיצה כפולה : לחיצה כפולה מהירה על כפתור. חשוב על זה כהבדל בין לחיצה רגילה ללחיצה כפולה על שולחן העבודה.
 • לחיצה ארוכה : לחץ והחזק את הלחצן.
 • התחל לחץ ושחרר לחץ : פעולות מותנות למועד לחיצה ושחרור על הכפתור. אלה פחות שימושיים.

מפעילים בעצם מאפשרים לך לגלגל עיצוב ממשק משלך. ניתן ללחוץ על הלחיצות המותנות של כפתורים אלה לכל כפתור, מקש או שילוב, בדיוק כמו שילובי הכפתורים הרגילים, וניתן להגדיר את המצבים שהשתנו כפעילים או פסיביים באמצעות האפשרות "החלף".

האפשרות Cycle Binding מאפשרת למשתמשים להפעיל את כל פונקציות ה- Activator בבת אחת או ברצף. האפשרות החזק לחזור מאפשרת לך להגדיר קצב חזרה (או לא), במה שכונה בעבר מצב "טורבו". לדוגמא, אם קשרת את Activator לכפתור "אש" בתוך היורה, החזקתו כלפי מטה כשהחזק לחזור מוגדר כ- "Off" יופעל פעם אחת בלבד, בעוד שתגדיר אותה ל- "On" תמשוך את ההדק מספר פעמים. . זוהי דרך טובה להזין פעולות פשוטות וחוזרות על עצמן או שילובים מהירים יותר ממה שהיה אפשרי לבד.

כפתורי "פגוש" של בקרת האדים, משוטות הפלסטיק השמאליות והימניות שנוצרו על ידי מכסה הסוללה בגב המארז, טובים במיוחד עבור סוג זה של קלט כפתור Activator. קשירת פעולות מורכבות לפעולות פשוטות של לחיצה, לחיצה והקשה כפולה יכולה לתת לך אפשרויות קלט רבות יותר במשחק קונבנציונאלי המופעל על ידי בקר.

התאם אישית את הג'ויסטיק ומשטחי המגע

לרוב, אם אתה משחק במשחק המיועד לבקר רגיל, לא תצטרך להתעסק עם הג'ויסטיק או רפידות המגע הרבה - פשוט תן להם להשתמש בפעולות ברירת המחדל שלהם. אבל התאמה של משחק מבוסס עכבר לג'ויסטיק ולוח המגע יכולה להיות יתרון; זה בעצם מה שבקר הקיטור נועד לעשות. ראשית, האפשרות "סגנון קלט" מאפשרת לך לבחור מתוך סדרת פעולות ג'ויסטיק, עכבר או כפתור עבור כל שלושת האזורים הללו:

 • כרית כיוון : הג'ויסטיק או משטח המגע יפעלו כ- D-pad מיושן, למעלה, למטה, שמאלה וימינה, ללא קלט אנלוגי בין לבין. לוח המגע השמאלי, עם חריצי הכיוון שלו, תוכנן במיוחד למצב זה.
 • כפתור כפתור : ארבעת הכיוונים יהיו קשורים ללחצנים, קומבינציות או מפעילים ספציפיים. טוב לבחירה באמצעות מלאי.
 • מעבר ג'ויסטיק : פעולת ג'ויסטיק רגילה. ניתן לכבול כפתור נוסף לטבעת החיצונית של הג'ויסטיק, אך לא ללוח המגע.
 • עכבר ג'ויסטיק : הג'ויסטיק או משטחי המגע שולטים על סמן העכבר על המסך עם קלט כיווני בלבד, בסגנון קונסולה.
 • גלגל גלילה : "גלגול" הגלגל בכיוון השעון או נגד כיוון השעון יעבוד כמו גלגל עכבר.
 • אזור עכבר : זה קושר את לוח המגע או הג'ויסטיק לתיבת גבול ספציפית על המסך, שם הוא עובד כמו סמן עכבר במגבלה זו. ניתן להגדיר תיבות גבולות לכל המסך (טוב למשחקים מלמעלה למטה עם פקדי מפות) או רק לחלק (טוב לבקרות תווים בודדות ב- MOBA).
 • תפריט רדיאלי : דומה ללחצן כפתור, אך מאפשר לשחקנים להגדיר עד חמישה "כפתורים" המופעלים על ידי נגיעה או הטיה בכיוון מסוים. טוב להפעלה מהירה של פעולות מיוחדות.

ניתן לכבול פעולות נוספות לפונקציית ה"קליק "של כל לוח מגע וללחיצה המרכזית על הג'ויסטיק (כפתור" L3 "במונחי קונסולה).

בנוסף, לוחות המגע כוללים את הפעולות הנוספות הבאות:

 • עכבר : פעולת עכבר רגילה, כמו לוח מגע במחשב נייד. מצב כדור עקיבה מאפשר לרפידות להתנהג כמו כדור "מתגלגל" עבור הסמן ולא כמצביע סטטי.
 • מצלמת ג'ויסטיק : עובדת כמו מצלמה מגוף שלישי במשחק פעולה קונסולה.
 • תפריט מגע : מציג תפריט על המסך עם פעולות כפתור מרובות הקשורות לאזורים ספציפיים בלוח המגע. זה טוב למשימות קבוצתיות במשחקי אסטרטגיה.
 • כפתור יחיד : הרפידה כולה פועלת ככפתור יחיד. פעולות יכולות להיות קשורות פשוט לגעת בפנקס או גם "ללחוץ" עליו.

אתה יכול לראות איך הדברים יכולים להסתבך במהירות - אבל זה יכול להיות מאוד שימושי.

התאם אישית את הטריגרים

ההדק השמאלי והדק הימני הם קצת יותר מסובכים ממה שהם נראים, מכיוון שלחצנים אלה משלבים שני סוגים של קלט: פעולת "משיכה" אנלוגית שיכולה להיות רכה או קשה תלוי עד כמה הם מדוכאים, ולחיצה "מלאה" ”פעולה בסוף המשיכה. ניתן להגדיר ידנית את הגדרות המשיכה המלאה ואת הגדרת המשיכה הרכה לכל אחד מהלחצנים, השילובים או פעולות האקטיביטור המתוארות לעיל.

ההגדרות "סגנון טריגר רך למשוך", "התחלת טווח ההדק", "נקודת משיכה רכה" ו"סיום לטווח ההדק "יעזרו לך להתאים את התזמון והעוצמה של הפעלת מצב ההדק הרך. הם מסבירים את עצמם למדי, אך יתכן שתצטרך לבצע בדיקות בתוך המשחק כדי לראות איזו התקנה מתאימה לך ביותר, במיוחד אם אתה מנסה לבצע פעולות מחוץ לברירות המחדל הרגילות של כפתור הצילום / גז / בלם / שינוי. ברוב משחקי הפעולה.

לרוב המשחקים יהיו שימושים ברורים למדי עבור הטריגרים: כלי נשק ראשוניים ומשניים במשחקי יריות, גז ובלם במשחקי מירוץ, משנים במכונות קפיצה וכו '. אבל יש כאן מגוון רב - התנסו וראו מה אתה יכול להמציא.

צור פריסות מרובות עם שינוי מצב

עבור ההדק שמאל וימין, לוח המגע הראשי שמאלי וימין, מקל האגודל ולחצני A / B / X / Y, קיימת אפשרות נוספת שאינה זמינה לשאר הלחצנים בבקר: שינוי מצב. פונקציית Shift Mode היא משהו המוקצה לכפתור נפרד שיכול לשנות את הפריסה והפונקציות של שאר הבקר.

אז, נניח שאתה משחק במשחק המשתמש בהתקנת יורה מגוף ראשון עם כלי רכב הניתנים לעוף, כמו Battlefield, ואתה רוצה פקדי מראה סטנדרטיים של צפון ודרום בזמן שאתה ברגל אבל אתה רוצה פקדים בסגנון ג'ויסטיק הפוך תוך כדי הטסת מטוס. היכנס לתפריט ג'ויסטיק, הגדר אותו לקלט רגיל במסך הראשי, ואז לחץ על "שינוי מצב." כאן תוכלו להקצות סגנון קלט שונה לפונקציה Move Joy, המופעל באמצעות כפתור Shift Mode מוגדר - שוב, כפתורי הפגוש האחוריים הם אידיאליים לפעולה מסוג זה. בתפריט החדש לפעולה Shift Mode, לחץ על "הגדרות נוספות" והגדר את האפשרות הפוך ציר אנכי למצב "On". כעת, כשתלחץ על כפתור Mode Shift שהקצית (באופן אידיאלי כשאתה נכנס למטוס), ציר Y על הג'ויסטיק יתהפך, ותוכל ללחוץ על כפתור Shift Mode שוב כשאתה חוזר לשליטה ברגל.

העברת מצב מאפשרת שילובים רבים רבים יותר של כניסות, כל עוד יש לך מספיק כפתורים כדי להקצות אותם.

שמור ועיין בתצורות שלך

כדי לשמור את הגדרות הבקר שלך למשחק זה (ורק למשחק זה), חזור למסך התצורה הראשי ולחץ על "ייצא תצורה". לחץ על "שמור כריכה אישית חדשה" כדי ליצור פרופיל חדש בחשבון Steam שלך, נגיש מכל מחשב עם התקנת Steam. "שמירת קובץ כריכה מקומי חדש בלבד" ישמור אותו במחשב הנוכחי בלבד, ללא גיבוי מקוון. תפריט זה מאפשר לשחקנים לשנות תצורות בין המשחקים שלהם מבלי שיהיה עליהם להגדיר כל אחת מהאפשרויות שוב.

כעת חזור למסך התצורה הראשי ולחץ על "עיין בתצורות". כאן תראה את סוג הבקר המומלץ של Steam עבור משחק זה (הוא מוגדר כברירת מחדל לפקדים בסגנון Xbox אם המשחק תומך בהם). אבל מה שמעניין באמת הוא העמוד "קהילה". כאן תראה תצורות בקר שהועלו על ידי משתמשי Steam אחרים. עבור משחקים פופולריים, יתכנו מאות אפשרויות לבחירה.

כל תצורה כוללת את שם Steam של השחקן שיצר אותו, את זמן המשחק הכולל של כל השחקנים ב- Steam המשתמשים בו, ואת המספר הכולל של הצבעות שהוא מקבל כאשר שחקנים מנסים את הפריסה ומחבבים אותה. זוהי דרך נהדרת לבדוק כמה מהגדרות הבקר של Steam שנעשו על ידי אחרים - שאולי מנוסים יותר בתכונות המתקדמות מכם - ולהתאים אישית את זה עוד לפי רצונכם לאחר שניסיתם זאת.