כיצד לשחק במשחקי רטרו בטלוויזיה NVIDIA SHIELD שלך עם אמולטורים

קצר מ- HTPC, הטלוויזיה NVIDIA SHIELD היא התיבה הכי תכליתית שתוכלו להכניס למסוף הבידור שלכם. הוא תומך בהשמעת 4K HDR מ- Netflix ו- YouTube. אתה יכול לשחק משחקים מחנות Google Play ולזרום משחקים מהמחשב או משרתי NVIDIA. ותוכלו אפילו להגדיר אמולטור למשחקי רטרו.

אמנם ראינו קונסולות רטרו כמו פלייסטיישן קלאסיק ו- NES קלאסי, אולם השימוש היחיד שלהן עשוי להיות קצת כיבוי. אין שום דבר רע פשוט רוצה לחבר משהו ולצלול למשחקים, אבל אפשרויות אחרות עדיפות אם אתה רוצה מערכת רב תכליתית יותר. וה- NVIDIA SHIELD עשוי להיות הטוב שבהם.

מהם אמולטורים ו- ROM?

אתה צריך שני חלקים כדי לשחק במשחקים הישנים שלך במערכת חדשה יותר:

  • מוליך אלקטרוני :  זו התוכנה המחקה את הקונסולה הקלאסית, ומעניקה למערכת שלך דרך לשחק משחקים קלאסיים. האמולטור אחראי לתרגום פקדים, כמו גם לטיפול בפלט וידאו ושמע. רוב האמולטורים מאפשרים גם מצבי שמירה כדי שתוכל לשמור את התקדמות המשחק שלך בכל נקודה.
  • ROMs: אלה גרסת התוכנה של המשחק שאתה משחק.

אמולטורים חוקיים לחלוטין, אך קבצי ה- ROM קצת יותר עכורים. חוקי זכויות היוצרים משתנים ממדינה למדינה, אך במקרה הטוב, השיטה החוקית היחידה להשיג ROM היא לקרוע אותו ממחסנית שבבעלותך. המחסנית צריכה להישאר ברשותך, ואתה לא יכול לחלוק את קובץ ה- ROM עם אף אחד. לפני שתתחיל, בדוק את החוקים באזורך וודא שאתה מקבל את ה- ROM שלך בצורה חוקית.

מדוע להשתמש ב- SHIELD במקום לקנות קונסולה קלאסית?

בעוד שהגדרת אמולטורים ב- SHIELD אינה קלה כמו פשוט לחבר NES Classic, זה הרבה יותר פשוט מאשר לבנות מערכת משלך ויותר ידידותי לטלוויזיה מאשר לחקות משחקים במחשב שלך. וכשאתה לא משחק, אתה יכול להשתמש באותה תיבה בכדי לצפות בהצגות המועדפות עליך.

מכיוון של- NVIDIA יש בקר צד ראשון עבור ה- SHIELD, מפתחי אמולטור יודעים שזה הבקר שיש לרוב המשתמשים. זה מקל על הכללת תמיכה בבקר זה, כלומר יהיה לך יותר מזל לגרום לו לעבוד עם משחק הרטרו האהוב עליך מייד מהקופסה.

יתרון נוסף של ה- SHIELD הוא שאתה יכול לשחק משחקים ממספר פלטפורמות. פלייסטיישן קלאסיק יאפשר לכם לשחק רק ב -20 המשחקים שאיתם הוא מגיע, כך שכשתסיימו את כולם הקונסולה תהפוך לקישוט (אטרקטיבי מאוד, שימו לב). כפי שנגיע בעוד רגע, רוב האמולטורים של ה- SHIELD תומכים במגוון פלטפורמות. תוכל לשחק במשחקי ה- NES שלך, אך גם ב- SNES, GameBoy, פלייסטיישן ועוד - הכל ממכשיר אחד.

בדוק את המשחקים בחנות Google Play

גם אם יש לך עותק חוקי של ה- ROM המשחק שלך ואמולטור לשחק בו, עדיין כדאי לשקול לחפש את אותו המשחק בחנות Google Play. סביר להניח שתצטרך לקנות אותו שוב, אך אפילו משחקי AAA ישנים יותר כמו הסדרה Grand Theft Auto מגיעים בפחות מעשרה דולר (כל אחד). ועם זה, אתה נמנע לחלוטין מהאזור האפור החוקי של השגת ה- ROM של המשחק. אתה גם יודע שתוכל להוריד את המשחק שוב בכל עת מחנות Play, כך שלא תצטרך לשמור את מחסנית הישן ואת קובץ ה- ROM שלך.

משחק מועבר כנראה גם יבצע טוב יותר מזה של חיקוי ועשוי להיות בעל תכונות כמו תמיכה טובה יותר בבקר וחיסכון בענן. זה עוקץ קצת לרכוש מחדש משהו שכבר בבעלותך, אבל סביר להניח שהנוחות שווה כמה דולרים.

עם זאת, בואו נסתכל כיצד לגרום לאמולטור לעבוד.

הנה מה שאתה צריך

אתה צריך כמה דברים כדי לגרום לכך לעבוד:

  • RetroArch:  אמולטור זה זמין בחינם בחנות Play, כך שאינך צריך לדאוג להעמיס אותו לצד המכשיר שלך. הוא תומך גם בשפע מערכות ישנות יותר, שמירת מצב קלה וטעינה, וכולל תמיכה בבקר SHIELD.
  • סייר מוצק :  זהו מנהל הקבצים הטוב ביותר עבור אנדרואיד, אפילו על מסך 160 אינץ '.
  • כונן USB: קבצי משחק ישנים יותר זעירים, כך שאינך זקוק לכונן אגודל גדול. עשרים המשחקים שהיו לי היו רק 1.3GB.

כדי להכין את כונן ה- USB, פרמט אותו כ- NTFS, exFAT או FAT32 במחשב Windows שלך.

כיצד לטעון את קבצי ה- ROM שלך

בהמשך יהיה קל יותר אם תפרידו את קבצי ה- ROM לתיקיות משנה שונות עבור כל מערכת. ה- NES ROM שלי נמצא בתיקייה שכותרתה "NES", ה- ROM של GameBoy Advance שלי נמצאים בתיקייה שכותרתה "GBA" וכן הלאה. לאחר שהגדרת את תיקיית ה- ROM שלך, העתק את התיקיה כולה לכונן ה- USB שלך. 

לאחר מכן, הכנס את כונן האגודל לתוך ה- NVIDIA SHIELD שלך. 

השתמש בלוח הניווט בשלט הרחוק של SHIELD כדי לבחור את תפריט ההמבורגר בפינה השמאלית העליונה.

בחר בסמל ההגדרות.

השתמש בלחצני הניווט כדי לנוע מטה ברשימה ובטל את הסימון של האפשרות "סרגל הכלים התחתון בהקשר". עם זה לא מסומן, כלים כמו העתקה, הדבקה ועוד זמינים עבורך באמצעות השלט הרחוק של SHIELD.

לחץ פעם אחת על כפתור הקודם בשלט, ואז זז למטה ובחר "כונן USB 1".

עבור מטה לתיקיית ה- ROMs, ואז לחץ והחזק את כפתור המרכז בשלט כדי לבחור בו. נווט למעלה ובחר בסמל ההעתקה.

השתמש בכפתורי הניווט כדי לעבור לצד ימין, אשר כברירת מחדל אמור לרשום את האחסון הפנימי שלך. בחר בלחצן הלוח כדי להדביק את תיקיית ה- ROMs.

לאחר שתיקיית ה- ROMs סיימה את ההעתקה לאחסון הפנימי שלך, לחץ על כפתור הבית בשלט הרחוק כדי לחזור למסך הבית של Android TV.

הגדרת RetroArch

כשתפתח את RetroArch בפעם הראשונה, הוא יבקש אישור לקרוא את האחסון שלך. האפליקציה זקוקה לכך כדי לקרוא את קבצי ה- ROM שלך, אז אתה צריך להעניק את האישור הזה. RetroArch מחייב אותך להשתמש ב- gamepad, כך שמכאן והלאה כל ההוראות יהיו עם זה בחשבון. 

הדבר הבא לעשות הוא להוריד Core, שהוא תוסף המותאם לעבודה עם פלטפורמה ספציפית שאתה מנסה לחקות. לדוגמא, לפני שתשחק במשחק GameBoy Advance, עליך להוריד Core התומך ב- GameBoy Advance. כל זה קורה באפליקציית RetroArch, כך שאינך צריך לדאוג להיכנס לאתר או להעתיק דברים שוב בדפדפן הקבצים. כל ליבה עשויה להתעדכן מעת לעת כדי לשחק במשחקים שלך קצת יותר טוב, ותוכל לעדכן אותם גם מתוך RetroArch.

כדי להתקין Core, בחר באפשרות "Load Core".

לאחר מכן בחר באפשרות "הורד את הליבה".

גלול מטה ולחץ על "A" בבקר או על הכפתור המרכזי בשלט כדי לבחור ולהוריד Core עבור המערכות שברצונך לחקות.

יתכן שיש לך מספר ליבות לבחירה עבור המערכות שלך. כל Core יכול לבצע ביצועים שונים במקצת, כך שאם המשחק שלך לא משחק בצורה נכונה, Core אחר עשוי לעבוד טוב יותר. אתה תמיד יכול להוריד Core חדש מבלי לפגוע בהתקדמות המשחק שלך.

הבא הוא לגרום ל- RetroArch לסרוק את קבצי ה- ROM שלך. לחץ על B בבקר כדי לחזור למסך הבית של RetroArch ואז השתמש במקל האגודל השמאלי כדי לנוע עד ימינה. בחר "סרוק ספריה".

בחר באפשרות "/ אחסון / אמולציה / 0".

השתמש במקל האגודל השמאלי כדי לנוע מטה ובחר "ROMs" (או כל מה שכותרת בתיקיית ה- ROMs שלך).

בחר "סרוק ספריה זו".

ייקח רגע לסרוק את כל קבצי ה- ROM שלך, אך לאחר מכן לחץ על כפתור B בבקר עד שתחזור לדף הבית של RetroArch. השתמש במקל האגודל השמאלי כדי לעבור ימינה ותראה סמלים המייצגים את כל המערכות שעבורם יש לך קבצי ROM.

חזור שמאלה ובתפריט מתחת לסמל ההגדרות בחר באפשרות "קלט".

בחר באפשרות 'תפריט החלף משולב משחקים'.

התפריט בתוך RetroArch משמש לשמירה וטעינה מחדש של מצב המשחק שלך, כך שתוכל לשמור ולהעמיס את התקדמות המשחק שלך. הגדרה זו משנה באילו לחצנים תלחץ כדי להעלות את התפריט, לכן בחר שילוב שלא תשתמש בו במשחקים. 

בזמן שאתה נמצא במסך ההגדרות, אתה יכול גם לשנות חלק מהבקרות והגדרות הווידאו. לדוגמה, ייתכן שתרצה להתאים את זמן ההשהיה למשחקים שתוכננו בעידן CRT. לתצוגות CRT אין אפשרות לאחסן נתוני תמונה לפני שהן מוצגות, בעוד שטכנולוגיות תצוגה חדשות יותר מוסיפות זמן אחזור של כמה אלפיות השנייה. מסיבה זו, ייתכן שתגלה שתצטרך לכוונן את החביון, כך שלחיצות הכפתור שלך הן נקודתיות.

כשאתה מוכן לשחק בפועל, עבור חזרה לרשימת המערכות שיש לך. בחר את המשחק שאתה רוצה לשחק.

בחר "הפעל".

בחר את הליבה שבה ברצונך להשתמש כדי להפעיל אותה.

בחר "הפעל" בפעם האחרונה.

זהו זה! המשחק שלך פועל ותוכל לשחק לפי תשומת ליבך.

אמנם כל זה נראה כמו הרבה הגדרה, אבל זה לא לוקח יותר מכמה דקות ברגע שיש לך את קבצי ה- ROM שלך. עם התקנת האמולטור, יש לך מכשיר אחד למדיה הזורמת שלך, לשחק משחקים חדשים יותר ולשחק במשחקי הבציר האהובים עליך!