כיצד לתקן בעיות בתמונות ממוזערות ב- Windows 10

ב- Windows 10, לפעמים סמלי תמונות ממוזערים מאחוריהם שוליים לבנים או שחורים, נראים ריקים או פשוט מוצגים בצורה לא נכונה. לעתים קרובות תוכל לתקן את הבעיה במהירות על ידי מחיקת מטמון התמונות הממוזערות של Windows. כך.

מה בכל זאת תמונות ממוזערות?

כברירת מחדל, במקום להשתמש בסמלים כלליים למסמכים, Windows 10 יוצר תמונות קטנות של תוכן תמונה או מסמך הנקרא תמונות ממוזערות. תמונות זעירות אלה נשמרות בקובץ מסד נתונים מיוחד הנקרא מטמון התמונות הממוזערות. הודות לקובץ זה, Windows אינו צריך ליצור תמונות ממוזערות מחדש בכל פעם שאתה פותח תיקיה.

אם אתה רואה תמונות ממוזערות משובשות או שגויות, סביר להניח שהתמונות הממוזערות המאוחסנות במטמון עבור אותם קבצים מסוימים נפגמו או חסרות. זה יכול להיות בגלל באג ב- Windows או אולי בעיית חומרה לסירוגין.

במקרה זה, דרך הפעולה המיידית הטובה ביותר היא למחוק את מטמון התמונות הממוזערות שלך - שאינו פוגע בנתונים האישיים שלך - ולאפשר ל- Windows ליצור מחדש את התמונות הממוזערות הפגומות מאפס בפעם הבאה שתפעיל מחדש את המחשב שלך. כך תעשה זאת.

כיצד לנקות את מטמון התמונות הממוזערות ב- Windows 10

ראשית, פתח את תפריט "התחל" והקלד "ניקוי דיסק". לחץ על האפליקציה "ניקוי דיסק" המופיעה.

בחלון ניקוי הדיסק, אתר את הרשימה "קבצים למחיקה". רשימה זו כוללת סוגים שונים של נתונים המאוחסנים ש- Windows יכול למחוק בבטחה כדי לנקות מקום.

אם אינך רוצה למחוק שום דבר מלבד תמונות ממוזערות, בטל את הסימון של פריטים כלשהם (כגון "קבצי תוכנה שהורדו" ו"קבצי אינטרנט זמניים "בראש הרשימה).

גלול למטה ברשימה "קבצים למחיקה" וסמן את התיבה לצד "תמונות ממוזערות". (יתכן שזה כבר נבדק כברירת מחדל. במקרה זה, השאר את זה כמו שהוא.) לחץ על "אישור" כדי להסיר את כל הנתונים שנבחרו מהמערכת שלך.

תיבת דו-שיח מוקפצת תשאל: "האם אתה בטוח שברצונך למחוק קבצים אלה לצמיתות?" לחץ על "מחק קבצים".

חלון קופץ נוסף יופיע, והפעם מראה את התקדמות מחיקת התמונות הממוזערות של Windows.

לאחר מחיקת קבצי המטמון הממוזערים, הפעל מחדש את המחשב.

עכשיו, פתח את סייר הקבצים או הסתכל בשולחן העבודה כדי לראות אם זה תיקן את הבעיה שלך. אני מקווה שהתמונות הממוזערות שוחזרו ועכשיו הן נכונות. אם לא, עשויה להיות בעיה בקובץ עצמו. פתח את הקובץ בתוכנית המשויכת ובדוק אם הוא אכן תואם את התמונה הממוזערת לכאורה ש- Windows יצרה. אם הם תואמים, מצאת את הבעיה שלך.

כיצד להשבית תמונות ממוזערות לחלוטין

לחלופין, אם תגלה שתמונות ממוזערות של Windows 10 אינן פועלות כהלכה או שהפכו למטרד, תוכל לכבות אותן לחלוטין. כך.

פתח את תפריט "התחל" והקלד "אפשרויות סייר הקבצים". לחץ על התוצאה הראשונה. (תוכל גם להפעיל אפשרויות אלה בסייר הקבצים על ידי לחיצה על תצוגה> אפשרויות בשורת התפריטים.)

בחלון אפשרויות סייר הקבצים, לחץ על הכרטיסייה "תצוגה". ברשימה "הגדרות מתקדמות", הצב סימן ביקורת לצד "הצג תמיד סמלים, לעולם לא תמונות ממוזערות". לאחר מכן לחץ על "אישור".

לאחר מכן, Windows יציג רק סמלים סטנדרטיים למסמכים במקום לתמונות ממוזערות. שבו לאחור ותהנו מחוויית המחשוב היעילה שלכם.