כיצד להשתמש בסמארטפון שלך כעכבר, מקלדת ושלט רחוק למחשב שלך

עכבר ומקלדת הם לא תמיד הדרך הנוחה ביותר לשלוט במחשב, במיוחד במחשב מרכז מדיה עליו אתה שולט מהספה. אתה יכול לנסות לשלוט בשולחן העבודה שלך באמצעות בקר משחק, אבל הטלפון החכם שלך יעשה את העבודה גם כן.

הדבר מתאפשר באמצעות אפליקציית סמארטפון ומשולבת אפליקציות למחשב בשם Unified Remote. האפליקציה בטלפון שלך מתחברת לאפליקציית השרת במחשב האישי שלך, המאפשרת לה לשלוח קלט עכבר, מקלדת ושלט רחוק אחר.

השלט האידיאלי לכף יד למחשב קולנוע ביתי

קשורים: כיצד לשלוט על שולחן העבודה של Windows באמצעות בקר Xbox או Steam

תכונת ההתאמה של YouTube מציעה דרך להשתמש בטלפון כשלט כדי לשלוט בהפעלת YouTube במחשב שלך, ויש אפילו דרך להשתמש בטלפון כשלט רחוק להפעלה ב- VLC. אך מדובר בפתרונות שליטה מרחוק מוגבלים מאוד. האידיאל יהיה דרך להשתמש בסמארטפון שלך כעכבר אלחוטי ומקלדת.

Unified Remote עובד טוב מאוד בשביל זה. הגרסה הסטנדרטית היא בחינם, עם גרסה בתשלום המציעה פונקציות מרחוק מיוחדות נוספות.

הגרסה החינמית תאפשר לך להשתמש בטלפון שלך כעכבר, מקלדת ותיתן לך גישה לפונקציות מרחוק אחרות של המדיה. באפשרותך להתקין את האפליקציה באייפון, טלפון אנדרואיד או אפילו טלפון Windows. אתה יכול להשתמש בו כדי לשלוט במחשב Windows, Mac או Linux. אז בכל המכשירים שיש לך, Unified Remote אמור לעבוד בשבילך. זה יכול לתקשר עם המחשב שלך באמצעות Wi-Fi או Bluetooth.

התקן את השרת במחשב שלך

ראשית, יהיה עליך להתקין את תוכנת השרת המרוחק המאוחדת עבור Windows, Mac או Linux. תוכנה זו תמצא באתר Unified Remote. הורד אותו ועבר את תהליך ההתקנה. ב- Windows, זה מתקין מנהל התקן קלט המאפשר לשלוט מאוחדת לשלוט במחשב שלך.

על המתקין להפעיל אוטומטית את Unified Remote לאחר סיומו. אם לא, הפעל את היישום "Unified Remote" מתפריט התחל. הוא יופיע באזור ההודעות שלך, ואתה יכול ללחוץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ולבחור באפשרות "מנהל" אם ברצונך לשנות את הגדרותיו - אך אין צורך בכך.

התהליך אמור להיות דומה ב- Mac OS X וב- Linux. פשוט עקוב אחר הוראות ההתקנה של Unified Remote.

התקן את השלט בטלפון אחד או יותר

לאחר מכן, יהיה עליך להתקין את אפליקציית Unified Remote עבור Android, iPhone או Windows Phone. הפעל את האפליקציה בטלפון שלך והקש על כפתור "התקנתי את השרת". האפליקציה תסרוק את הרשת המקומית שלך כדי למצוא מחשב שמריץ את השרת, אז ודא שהטלפון שלך נמצא באותה רשת Wi-Fi כמו המחשב שלך.

לאחר סיום, זה ייתן לך רשימה של שלטים שאתה יכול לבחור.

הפונקציה "קלט בסיסי" עובדת היטב ומאפשרת לך להשתמש במסך הטלפון שלך כמשטח עקיבה כדי לשלוט על סמן העכבר. זה יכול להיות הרבה יותר נוח מאשר ניסיון להשתמש בעכבר על שולחן הקפה כשאתה רוצה להזיז את הסמן במחשב מרכז המדיה שלך.

פעולות נפוצות אחרות של משטח העקיבה כמו לחיצה בודדת ללחיצה וגרירה של שתי אצבעות כדי לגלול מעלה ומטה יעבדו גם כן. ממסך הקלט הבסיסי, אתה יכול להקיש על סמל המקלדת בפינה השמאלית התחתונה של המסך כדי להרים את מקלדת הסמארטפון שלך. הקלד על המקלדת והיא תשלח את הקלט למחשב שלך.

פונקציות אחרות לשלט רחוק יכולות להיות שימושיות. שלט מנהל הקבצים מאפשר לך לנהל קבצים במחשב שלך, בעוד ששלט המקלדת נותן לך מקלדת מלאה - שימושי אם ברצונך להשתמש במקשים שלא מופיעים במקלדת הסמארטפון שלך, כמו מקש Windows.

שלט המדיה יכול להיות שימושי ביותר ומאפשר לך במהירות לשלוח לחיצות מקש להורדת עוצמת הקול, השתקה, הגברת עוצמת הקול, הקודם, הבא, העצירה וההשהיה / הפעלה למחשב שלך. שלט הכוח מאפשר לך להפעיל מחדש את המחשב, לכבות אותו, לישון, לנעול, להתנתק או למצב שינה.

יש עוד כמה שלטים בחינם שתוכל להוסיף על ידי לחיצה על כפתור הפלוס. לדוגמה, יש שלט התחל שמאפשר לך להפעיל במהירות אפליקציות מתפריט התחל שלך, מנהל משימות המאפשר לך לנהל תהליכים פועלים ושלט VLC שמספק לחצנים לשליטה מהירה בנגן המדיה של VLC.

רבים מהשלטים המתמחים האחרים כאן עולים כסף, וכך האפליקציה מרוויחה ויכולה להרשות לעצמה להציע את כל היסודות בחינם. אתה לא צריך להוציא כסף אלא אם כן אתה רוצה את הדברים החביבים יותר.

זה כזה פשוט. יש מגוון רחב של יישומים אחרים שבהם אתה יכול להשתמש עבור זה, אבל הם לא בהכרח כמו תכונות מלאות ופלטפורמות שונות. Unified Remote מספק שרת המתפקד בכל מערכות הפעלה שולחניות נפוצות - Windows, Mac OS X, ו- Linux - ויישומי סמארטפון שעובדים ב- iPhone, Android ואפילו Windows Phone.

ניתן לחבר לשרת יותר ממכשיר אחד. אנשים אחרים בבית שלך צריכים פשוט להתקין את האפליקציה בכל טלפון חכם שהם משתמשים בהם והם יקבלו את היכולת לשלוט במחשב שלך, כל עוד הם נמצאים באותה רשת.

קרדיט תמונה: אנדי רני בפליקר