כיצד לעקוב אחר ה- IP (והמיקום) של מישהו באמצעות קישור

היכן נמצא האדם שאיתו אתה מדבר? האם הם מי שהם אומרים שהם? כדי לבדוק, אתה יכול לגרום לאותו אדם ללחוץ על קישור מיוחד. תראה את כתובת ה- IP שלהם, וזה יגיד לך את מיקומם הגס.

כיצד עובדים קישורי מעקב IP

לאחרונה שיחקנו יחד עם תרמית מגייסת עבודה. ידענו בהתחלה שזו תרמית, אבל רצינו לאשר את המיקום של הרמאי. הם אמרו שהם בארה"ב - אבל נכון? בדקנו על ידי מעקב אחר ה- IP שלהם באמצעות קישור.

אין בזה שום דבר מיוחד - כשמישהו ניגש למשאב באופן מקוון, השרת רואה את כתובת ה- IP הייחודית שלו. וכתובות IP קשורות לאזורים גיאוגרפיים מחוספסים. אך שירותי אינטרנט פופולריים בדרך כלל לא מראים לך את כתובת ה- IP של אותו אדם, אם כי אתה בהחלט יכול לראות זאת בעצמך אם אתה מארח שרת אינטרנט משלך. השיטה כאן משתמשת בשירות מקוון אשר "עוטף" קישור אמיתי עבורך, ועוקב אחר כתובת ה- IP שניגשת אליו לפני ששולח במהירות את האדם ליעד האמיתי של הקישור.

יש לכך מגבלות. כל אחד יכול להשתמש ב- VPN כדי להסוות את מיקומם האמיתי. אבל, גם אם כן, יש סיכוי טוב ש- VPN יציג מיקום אחר מהמקום בו הם טוענים שהוא נמצא. במקרה של המגייס לעבודה המזויפת שלנו, הרמאי טען שהוא בארה"ב, אך הם ניגשו לקישור שלנו מכתובת IP שבסיסה בניגריה.

אם אתה עדיין לא יודע את המיקום שמישהו טוען שהוא ממנו ורק מנסה להבין אם הוא אמיתי, יהיה עליך לשכנע את האדם לומר היכן הוא נמצא לפני שתשלח לו את הקישור. לעבוד על כך בשיחה לא צריך להיות מסובך מדי, אופי האינטרנט הופך את בקשת המיקום לחלק שגרתי בדיון מקוון - האם מישהו אחר זוכר A / S / L?

לאחר שתעשה זאת, תצטרך להכין קובץ דיגיטלי כדי לשלוח אותם. תמונה, מסמך Word או כל דבר שתוכלו לצרף לקישור אחסון בענן יעשו. אם אתה מתמודד עם רמאי אפשרי, הרמאי הזה עשוי לבקש ממך לשלוח להם משהו כחלק מהונאה. אם אתה יוצא באינטרנט, כדאי לך לשלוח תמונה. ברגע שאתה מוכן לשלוח קובץ, תצטרך לעטוף את הקישור הרגיל הזה עם שירות מעקב IP.

למרבה הצער, תהליך זה יוצר קישור שברור למעקב. יהיה עליך להשתמש בשירות אחר כדי להסתיר זאת. אתה כנראה לא רוצה שהאדם השני יבחין בטריק שלך.

קשורים: התראת הונאה: מגייסי עבודה מזויפים ניסו שפמנון אותנו, הנה מה שקרה

כיצד ליצור קישור מעקב מוסווה

אתה יכול להשתמש בקישור לכל דף אינטרנט מקוון, אך תהליך זה ידריך אותך ביצירת קישור המועבר לאחד הקבצים או התמונות שלך.

השלב הראשון הוא העלאת הקובץ לשירות ענן כמו Dropbox או Google Drive. אם אתה חושד שהאדם שאיתו אתה מתקשר אינו אמין ואינך רוצה למסור מידע אישי כלשהו, ​​מומלץ לא להשתמש בשום חשבון ראשי שיש לך. אולי תרצה ליצור חשבון "זרוק" שני אם עדיין אין לך חשבון.

עם העלאת הקובץ שלך השתמש באתר כדי ליצור קישור הניתן לשיתוף. ב- Google Drive תוכלו ללחוץ לחיצה ימנית על הקובץ ולבחור "קישור הניתן לשיתוף". ב- Dropbox, העבר את העכבר מעל הקובץ ובחר שתף.

זהו הקישור שבו החשוד הרמאי שלך ינחת בסוף התהליך. אבל אל תתן להם את הקישור הזה. כשלעצמו זה לא אומר לנו כלום.

במקום זאת, היכנס לאתר לוגר ה- IP והדבק את כתובת האתר שלך בשדה "מקצר כתובות אתרים". לחץ על הלחצן "קבל קוד IPlogger" שמתחתיו.

המסך הבא ייתן לך "קישור לוגר IP לאיסוף סטטיסטיקה" ו"קישור לצפייה בסטטיסטיקה ". העתק את הקישור "סטטיסטיקות צפייה" למקום בטוח. זה מה שתשתמש בו כדי לראות את כתובת ה- IP והמיקום של האדם לאחר מכן.

הקישור ל"איסוף סטטיסטיקה "הוא הקישור בתוכו מעקב IP. למרבה הצער, הקישור "iplogger.com" יהווה מתנה מתה למקבל שלך.

כדי להסתיר את מה שאתה עושה, אתה יכול להשתמש בשירות קיצור כתובות אתרים. למרבה הצער, שירותי קיצור אלה אינם אוהבים את כתובות ה- IP לוגרי IP ומייצרים שגיאות. כדי לעקוף את זה, לחץ על התפריט הנפתח iplogger.org משמאל ל "בחר שם דומיין" ובחר "2no.co" עבור הדומיין שלך. קישור המעקב בחלקו העליון יתעדכן, העתק את הקישור החדש.

לאחר מכן עבור אל bit.ly - אתה יכול לנסות שירות קיצור אחר אם אתה מעדיף, אך בדקנו עם Bitly. אם עדיין אין לך חשבון, צור חשבון.

לחץ על כפתור "צור" בפינה השמאלית העליונה של אתר Bitly.

הדבק את קישור המעקב שלך 2no.co בתיבה "הדבק כתובת URL ארוכה" ולחץ על כפתור "צור".

כעת יש לך קישור Bitly שתוכל לתת לרמאים הפוטנציאליים שלך. אתה יכול ללחוץ על כפתור ההעתקה כדי לאחזר אותו במהירות.

כיצד לראות את כתובת ה- IP של הנמען

שלח את הקישור לאדם שאתה מדבר איתו כמו שהיית עושה קישור רגיל. לאחר שיש לך, חזור לוגר ה- IP, העתק את קישור הסטטיסטיקה לצפייה והדבק אותו בדפדפן שלך.

תראה רשימה של כל כתובות ה- IP שניגשו לקישור, מאיזה מיקום הם ואולי באיזה דפדפן הם משתמשים.

זכור, זה לא יגיד לך הכל. אם האדם משתמש ב- VPN או בטכנולוגיה דומה, לא תראה את מיקומו האמיתי. אבל זה כלי נוסף בארסנל שלך לאתר אנשים שאינם מי שהם טוענים שהם. אם תוצאות המעקב שלך מראות מדינה אחרת ממה שאתה מצפה, היזהר ושקול ללכת משם.