כיצד לגשת לאתרי .onion (המכונים גם שירותים מוסתרים של Tor).

כתובות אתרים המסתיימות ב- ".onion" אינן דומות לשמות דומיין רגילים, ואינך יכול לגשת אליהם באמצעות דפדפן אינטרנט רגיל. כתובות שמסתיימות עם ".onion" מצביעות על שירותים מוסתרים של Tor ברשת "העמוקה".

אזהרה : הרבה אתרי .ionion מכילים דברים מגעילים מאוד, ורבים מהם ככל הנראה הונאות. אנו ממליצים להתרחק מ"גלישה "באתרי יוניון - במקום זאת, השתמש בזה רק אם יש לך אתר ספציפי שאליו אתה רוצה לגשת מסיבה טובה.

מהו אתר .ionion?

קשורים: כיצד לגלוש באופן אנונימי עם טור

Tor - קיצור של "נתב הבצל" - הוא רשת מחשבים אנונימית. הוא ממומן חלקית על ידי ממשלת ארה"ב ונועד לעזור לאנשים במדינות בהן ניתן לצנזר או לפקח על גישה לאינטרנט. כשאתה מתחבר ל- Tor, הפעילות שלך באינטרנט נשלחת דרך רשת Tor, תוך כדי אנונימיזציה של הפעילות שלך באינטרנט כך שלא ניתן יהיה לחטט בה, וכדי שתוכל לגשת לאתרים שעלולים להיחסם בארצך.

לכן, כשאתה נכנס ל- google.com דרך Tor, הבקשה שלך קופצת ממסר Tor לממסר Tor לפני שהיא מגיעה ל"צומת יציאה ". צומת יציאה זה יוצר קשר עם Google.com עבורך, והוא מחזיר לך את הנתונים ש- Google השיבה איתם. גוגל רואה בכך את כתובת ה- IP של צומת היציאה שיוצרת קשר איתה במקום כתובת ה- IP שלך.

קשורים: האם טור באמת אנונימי ובטוח?

אך המשמעות היא ש"מייל אחרון "של תנועה יכול להתבצע על ידי ארגון המפקח או אפילו מפעיל את צמתי היציאה - במיוחד אם התנועה שלך אינה מוצפנת. כתובת ".onion" מצביעה על שירות נסתר של Tor, שהוא שרת אליו ניתן לגשת רק דרך Tor. המשמעות היא שמישהו שצופה בצמתי היציאה של Tor לא יכול לחטוף את פעילות הגלישה שלך. המשמעות היא גם שמי שמארח אתר יכול להסתיר את השרת באמצעות רשת Tor, כך שאף אחד לא יכול למצוא אותו - בתיאוריה.

לדוגמה, פייסבוק שומרת על כתובת רשמית של שירותי מוסתר של Tor בכתובת "//facebookcorewwwi.onion/". זה מאפשר לך לגשת לפייסבוק דרך Tor, והחיבור שלך לעולם לא עוזב את Tor במקום שאפשר לחטט בו. זה עשוי להיות שימושי במדינות החוסמות את פייסבוק, למשל.

אתה לא בהכרח רוצה להשתמש ב- Tor כל הזמן, מכיוון שהוא איטי יותר מאשר גלישה רגילה. אבל זה כלי שימושי לאנונימיזציה של הפעילות שלך באינטרנט ולעקוף את הצנזורה.

כיצד לגשת לאתרי .onion באמצעות דפדפן Tor

כדי לגשת לכתובת .ionion, יהיה עליך לגשת אליה דרך דפדפן Tor. זו גרסה שונה של Firefox שמוגדרת להתחבר לאתרים דרך רשת Tor.

הורד את דפדפן Tor מאתר פרויקט Tor כדי להמשיך. זה זמין עבור Windows, Mac ו- Linux.

בטלפונים וטאבלטים של Android תוכלו להוריד את אפליקציית ה- Proxy הרשמית של Orbot או את דפדפן Orfox מ- Google Play. פרויקט Tor אינו מציע אפליקציות Tor רשמיות לאייפון או אייפד.

לאחר הפעלת דפדפן Tor, הקלד את כתובת ה- .onion בשורת הכתובת שלה. לדוגמה, כדי לגשת לשירות הנסתר של פייסבוק, הזן את הכתובת הבאה:

//facebookcorewwwi.onion/

לחלופין, כדי לגשת לשירות הנסתר של מנוע החיפוש DuckDuckGo, הזן:

//3g2upl4pq6kufc4m.onion/

בזמן השימוש בדפדפן Tor, אתה יכול ללחוץ על קישורים לכתובות .ionion והם נטענים כרגיל. אבל הם יעבדו רק בדפדפן Tor בזמן שהם מחוברים ל- Tor.

אל תיכנס לאתרי .ionion באמצעות Proxies כמו Tor2Web

אתה יכול גם לגשת לאתרי .onion מבלי להריץ Tor דרך proxies שמתחברים ל- Tor עבורך. ה- proxy מתחבר לטור בשבילך ואז מעביר לך את התנועה באינטרנט הרגיל.

זה, לעומת זאת, רעיון רע מאוד! אתה מאבד את האנונימיות שיש לך בדרך כלל כשאתה מתחבר לאתר .ionion דרך דפדפן Tor. זה בכל זאת העניין של כתובת .ionion. האתר אליו נכנסת שומר על האנונימיות שלו, אך מישהו שעוקב אחר החיבור שלך יכול לראות לאיזה אתר אתה מתחבר. ספק השירות יכול גם לראות למה אתה מתחבר ולחפש סיסמאות ומידע פרטי אחר שתספק באמצעות החיבור.

Tor2web מתפקד בצורה כזו, אך אתה לא צריך להשתמש בו. לדוגמה, אם אתה מנסה להתחבר לשירות הנסתר של פייסבוק באמצעות Tor2web, פייסבוק חוסמת את החיבור ואומרת לך שזה רעיון רע.

מחפש רשימות של אתרי .onion? חפש באינטרנט רשימות של אתרי .ion ותמצא כמה מקומות להתחיל בהם. רבות מהספריות של אתרי .onion מאוחסנות בעצמן באתרי .ion, אליהן ניתן לגשת רק דרך Tor.

שוב, היזהר: הרבה אתרי .ionion מכילים דברים מגעילים מאוד, ורבים מהם ככל הנראה הונאות. אנו ממליצים להתרחק מהם, במידת האפשר. בטריק זה מומלץ להשתמש כשרוצים לגלוש לאתר .onion ספציפי.