מה זה Windows 10 S, ואיך זה שונה?

Windows 10 S הוא "הנשמה של Windows של ימינו", על פי מיקרוסופט. זו גרסה חדשה של Windows המיועדת למחשבי בית ספר, אך זמינה לכולם. הוא נועד להיות פשוט ויעיל יותר, ולכן הוא מריץ רק יישומים מחנות Windows - אלא אם כן אתה מוציא עוד 50 דולר לשדרוג ל- Windows 10 Pro.

מיקרוסופט הודיעה כי Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Samsung ו- Toshiba ישלחו מחשבי חינוך של Windows 10 S החל מ 189 דולר, החל בקיץ הקרוב. מיקרוסופט משחררת גם מחשב נייד Surface בסך 999 דולר, המריץ את Windows 10 S.

מאמר זה נכתב במקור על בסיס המידע שמיקרוסופט פרסמה באירוע 2 במאי 2017, אך מאז עודכן במידע חדש שלמדנו.

עדכון : ב- 6 במרץ 2018, ג'ו בלפיור של מיקרוסופט אישר כי Windows 10 S יהפוך למצב של Windows 10 ולא לגרסה נפרדת לחלוטין. כך עובד מצב S של חלונות 10.

קשורים: מהו Windows 10 במצב S?

במה שונה Windows 10 S?

ההבדל הגדול ביותר ב- Windows 10 S הוא שיכול להריץ רק אפליקציות שהורדו מחנות Windows. יישומים אלה נבדקים לאבטחה ומופעלים במיכל מאובטח. זה מבטיח כי יישומים לא יכולים להתעסק עם הרישום שלך, להשאיר קבצים מאחור או לגרום לבעיות בשאר המחשב האישי שלך. אתה יכול לקבל את אותם היתרונות על ידי הפעלת יישומי יוניברסל חדשים מחנות Windows במחשב Windows 10. אך בניגוד ל- Windows 10 הרגיל, לא תהיה לך אפשרות להוריד אפליקציות אחרות שאינן זמינות בחנות.

קשורים: מדוע (רוב) אפליקציות שולחן העבודה אינן זמינות בחנות Windows

למרבה המזל, גרסאות מלאות של יישומי Microsoft Office 365 - Word, Excel, PowerPoint, Outlook ו- OneNote - מגיעות בקרוב לחנות Windows. הם נארזים באמצעות פרויקט Centennial של מיקרוסופט, המאפשר להריץ יישומי שולחן עבודה מסורתיים של Windows במיכל מאובטח ולהציבם בחנות Windows. מפתח היישום רק צריך לארוז את הבקשה ולהגיש אותה לחנות. יש לקוות, Windows 10 S ייתן למפתחי יישומי שולחן עבודה רבים יותר לדחוף לעשות זאת.

מיקרוסופט הדגימה את כניסה של Windows 10 S הרבה יותר מהר מ- Windows 10 Pro בכניסה ראשונה. זו לא הפתעה, מכיוון של- Windows 10 S לא יהיו כל התוכנות הרגילות המותקנות על ידי היצרן מאטות את המצב.

ל- Windows 10 S יש גם רקע ברירת מחדל שונה לשולחן העבודה שלדעת מיקרוסופט הוא "יעיל" כמו Windows 10 S עצמו, כך שהוא מספק לך רמז שאתה משתמש ב- Windows 10 S.

מה קורה אם אתה מוריד אפליקציית שולחן עבודה ב- Windows 10 S?

קשורים: כיצד לאפשר רק יישומים מהחנות ב- Windows 10 (ואפליקציות שולחן עבודה ברשימה הלבנה)

אם תנסה להוריד יישום שולחן עבודה (שאינו חנות) במחשב Windows 10 S, תראה הודעה שאומרת כי "למען האבטחה והביצועים, Windows 10 S מריץ רק יישומים מאומתים מהחנות". תיבת הדו-שיח מודיעה לך על יישומים דומים הזמינים בחנות Windows. לדוגמה, Windows יציע להתקין את Adobe Photoshop Express מחנות Windows אם תנסה להוריד את גרסת שולחן העבודה של Photoshop.

באופן זה, התנהגות ברירת המחדל של Windows 10 S פועלת בדיוק כמו Windows 10 כאשר האפשרות "אפשר יישומים מהחנות בלבד" מופעלת. זה יגן גם על אותם מחשבים מפני תוכנות זדוניות.

Windows 10 S מציע כמה תכונות Pro, אך ללא שורות פיקוד

Windows 10 S בנוי למעשה על Windows 10 Pro, ולא על Windows 10 Home. המשמעות היא של- Windows 10 S יש גישה לתכונות עוצמתיות של Windows 10 Professional, כולל הצפנת כונן BitLocker, היכולת להצטרף לתחומים ותוכנת מכונות וירטואליות Hyper-V.

עם זאת, התכונות המתקדמות נעצרות שם. Windows 10 S מוגבל יותר בדרכים אחרות.

Windows 10 S לא מאפשר גישה לכל סביבות שורת פקודה או כלים. לא ניתן להפעיל את סביבת שורת הפקודה (CMD) או את PowerShell. גרסה זו של Windows אינה כוללת גם את מערכת המשנה של Windows עבור Linux. אינך יכול להתקין סביבות Bash-on-Linux כמו אובונטו, openSUSE או Fedora מחנות Windows.

כפי שמציינת מיקרוסופט, כל כלי שורת הפקודה פועלים מחוץ ל"סביבה הבטוחה "המגינה בדרך כלל על המערכת מפני יישומים זדוניים או התנהגות לא נכונה.

אתה צריך להשתמש בינג וב- Microsoft Edge

עליך להשתמש ב- Microsoft Edge ב- Windows 10 S. אינך יכול לשנות את דפדפן ברירת המחדל שלך ואינך יכול אפילו להתקין את Google Chrome או Mozilla Firefox. אלה יישומי שולחן עבודה ואינם זמינים בחנות Windows.

ל- Microsoft Edge יש מגבלה גדולה גם ב- Windows 10 S: אינך יכול לשנות את מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל. בינג תמיד יהיה ברירת המחדל. זוהי סטייה גדולה אפילו ממחשבי Chromebook, המאפשרים לך לבחור כל מנוע חיפוש שתרצה.

מיקרוסופט ציינה כי "Windows 10 S יכול להפעיל כל דפדפן אינטרנט בחנות Windows" באירוע שלה ב -2 במאי. זה כולל רק את Microsoft Edge כרגע, אך מיקרוסופט רוצה בבירור כי גוגל ומוזילה ייצרו דפדפנים גם לחנות Windows.

עם זאת, מיקרוסופט קצת מתגנבת כאן. מיקרוסופט לא תאפשר לגוגל לארוז את Chrome לחנות Windows, גם אם גוגל תרצה בכך. חנות Windows מאפשרת רק אפליקציות דפדפנים המבוססות על מנוע הדפדפן Edge, בדיוק כמו חנות האפליקציות של iPhone ו- iPad של אפל מאפשרת רק לדפדפנים הבנויים על מנוע הדפדפן Safari. תקבל דפדפן Chrome עבור Windows 10 S רק אם גוגל תיצור גרסה חדשה של Chrome המבוססת על Edge (כמו שגוגל עושה עם Chrome מבוסס iOS ל- iOS שלה).

אך גם אם גוגל אכן יצרה גרסת Chrome המבוססת על Microsoft Edge, בכל מקרה לא תוכל להפוך אותה לדפדפן ברירת המחדל שלך.

מיקרוסופט לא הזכירה את המגבלות הללו במצג שלה, והן התגלו רק בשאלות הנפוצות של Windows 10 S ובמדיניות חנות Windows לאחר מכן.

כיצד לשדרג ל- Windows 10 Pro

אתה יכול לשדרג כל מכשיר Windows 10 S ל- Windows 10 Pro כדי לאפשר הפעלת יישומי שולחן עבודה עליו. תהליך השדרוג מתרחש דרך חנות Windows ועובד בדיוק כמו שדרוג מ- Windows 10 Home ל- Pro.

בתי ספר יכולים לשדרג את המחשבים שלהם בחינם, בעוד שכולם יכולים לשלם 50 דולר כדי לבטל את נעילת Windows 10 Pro ואת חוויית שולחן העבודה המלאה של Windows.

עם זאת, מיקרוסופט תאפשר לכל מי שמשתמש ב"טכנולוגיות מסייעות "לשדרג מ- Windows 10 S ל- Windows 10 Pro בחינם. כלי טכנולוגיה מסייעים כמו קוראי מסך זמינים בדרך כלל רק כיישומי שולחן עבודה ואינם נמצאים בחנות Windows, ולכן זה הגיוני.

מיקרוסופט עדיין מאפשרת לכל אחד לשדרג מ- Windows 7 או 8 ל- Windows 10 בחינם באמצעות אותה נימוק זה - אתה רק צריך ללחוץ על כפתור שאומר שהוא משתמש בטכנולוגיה מסייעת. הצעת השדרוג של Windows 10 S נראית דומה. מיקרוסופט משתמשת שוב במערכת הכבוד.

למי מיועד Windows 10 S?

מחשבי Windows 10 S הם התשובה של מיקרוסופט למחשבי Chromebook, שגם הם גדולים בבתי ספר. מחשבי Chromebook יכולים להריץ תוכנות מבוססות אינטרנט בלבד, בעוד ש- Windows 10 S יכול גם להריץ אפליקציות שולחניות חזקות אם הן ארוזות בחנות. בהקשר זה, Windows 10 S לא נראה מוגבל מדי - הוא נראה חזק יותר ממחשבי ה- Chromebook של גוגל ... כל עוד מפתחי Windows עולים עם החנות. כמובן, מחשבי Chromebook יכולים כעת להריץ אפליקציות אנדרואיד, כך שהן גם נהיות חזקות יותר.

מיקרוסופט ממצבת את Windows 10 S כגרסה יעילה של Windows 10 לבתי ספר. הם אפילו הציגו יישום פשוט "Set Up My School PC" שיוצר כונן USB אשר יגדיר באופן אוטומטי מחשבים עם ההגדרות. חבר את כונן ה- USB, המתן 30 שניות והמערכת תוגדר אוטומטית. לאחר מכן חבר את מקל ה- USB למחשב הנייד הבא.

בנוסף למחשב הנייד Surface, שהוא מכשיר הדגל של מיקרוסופט Windows 10 S וזמין רק עם Windows 10 S, מיקרוסופט עובדת על גרסאות Windows 10 S של חומרת ה- Surface Pro וה- Surface Book שלה. אלה לא יחליפו את דגמי Surface Pro ו- Surface Book בגירסאות מלאות של Windows, אך גרסאות Windows 10 S אלה יהיו זמינות לבתי ספר המחפשים התקני Surface נעולים שאינם מחשבים ניידים.

אבל Windows 10 S אינו מיועד רק לבתי ספר. מיקרוסופט מצפה ש- Windows 10 S יהיה זמין במחשבי מחשבים רגילים. סביר להניח שתראה מחשבי Windows 10 S בחנויות לצד מחשבי Windows 10 רגילים. והיי, אם אתה מנסה את זה ולא מוצא חן בעיניך, אתה תמיד יכול להפוך מחשב Windows 10 S למחשב Windows 10 Pro תמורת 50 דולר. זה למעשה זול יותר מהשדרוג מ- Windows 10 Home ל- Pro, שעולה 100 $.