איך אתה קובע איזה סוג כונן (HDD או SSD) יש לך עם Windows 8 או 10?

כשרק קיבלת מחשב נחמד ללא תיעוד חומרה, כיצד תגלה איזה סוג כונן יש לו מבלי לפתוח אותו? פוסט השאלות והתשובות של SuperUser של היום מספק כמה פתרונות מהירים וקלים שיעזרו לקורא למצוא את המידע הדרוש לו.

מושב השאלות והתשובות של היום מגיע אלינו באדיבות SuperUser - חלוקה משנה של Stack Exchange, קיבוץ מונחה קהילה של אתרי שאלות ותשובות.

צילום באדיבות יונג-נאם נאם (פליקר).

השאלה

קורא SuperUser, Saeed Neamati, רוצה לדעת אם יש דרך קלה לקבוע איזה סוג כונן יש במחשב שלו:

לאחרונה קיבלתי מחשב שהורכב מראש עם Windows 8 מותקן ואין לי מושג אם הכונן הפנימי הוא SSD או HDD (SATA או אחרת). לא הצלחתי למצוא דרך לדעת אם הכונן הוא SSD או לא (מלבד הקיבולת / גודל הכונן). עם זאת, כעת, כאשר גדלי כונני ה- SSD מתקרבים לאלה של כונני הכונן הקשיח, שיטה זו אינה משמשת גישה טובה לקביעת סוג הכונן שיש למחשב שלי. האם ישנן שיטות אחרות לאיתור כונן SSD?

האם יש דרך קלה לקבוע איזה סוג כונן יש במחשב של סייד?

התשובה

לתורמים של SuperUser DragonLord ו- JMK יש את התשובה עבורנו. ראשית, DragonLord:

למעשה, יש פיתרון הרבה יותר פשוט. כלי מיטוב הכונן של Windows (נקרא בעבר מאחה הדיסק) מדווח אם הכונן הוא HDD או SSD. אתה יכול לגשת לתוכנית השירות הזו על ידי לחיצה על  מקש Windows , חיפוש אופטימיזציה ובחירת איחוי ואופטימיזציה של הכוננים שלך .

בדרך כלל זה יעבוד בכל מערכת שבה הדיסקים לא מחוברים לכרטיס RAID. עם זאת, אם מערכת ההפעלה אינה יכולה לקבוע את סוג המדיה (כלומר הכוננים נמצאים בהתקנת RAID חומרה), הפתרון שלעיל לא יעבוד. תוכנית כמו CrystalDiskInfo עשויה לסייע במצב כזה. אם אתה עדיין לא מצליח לדעת אם הכונן הוא HDD או SSD, ייתכן שיהיה עליך לפתוח את מארז המחשב ולבחון את הכונן בפועל.

ואחריו התשובה מאת JMK:

מכיוון שהוא עדיין לא הוזכר, Speccy מעולה לראות מידע מעמיק על כל רכיב במחשב שלך (כולל הכונן הפנימי שלך).

יש לך מה להוסיף להסבר? נשמע בתגובות. רוצה לקרוא תשובות נוספות ממשתמשים אחרים של Stack Exchange המתמצאים בטכנולוגיה? עיין כאן בשרשור הדיון המלא.