כיצד לבצע שיחות וטקסטים מהסמארטפון שלך ללא שירות סלולרי

סמארטפונים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, והספקים יודעים זאת - ולכן הם גובים כסף רב עבור משהו שהם יודעים שתשלמו. אבל מה אם הייתי אומר לך שתוכל להשתמש בטלפון שלך, כולל שיחות וטקסטים, בלי שום דבר חוץ מ- Wi-Fi?

זה נכון - זה בהחלט מגיע עם כמה אזהרות, אבל אם אתה מחפש לנטוש את חשבון הטלפון הסלולרי שלך לגמרי (או שמעולם לא היה לך כזה מלכתחילה), אתה עדיין יכול לבצע שיחות וטקסטים בסמארטפון שלך.

(הערה: אם אתה רק נאבק בקליטה לקויה בבית או במשרד שלך, ייתכן שהפתרון הזה יהיה מוגזם - ראשית, נסה להתקשר ל- Wi-Fi לנסות במכשיר ה- iPhone או Android שלך, אם הספק שלך תומך בכך. בין זה לשירותים. כמו iMessage, שיכולה לשלוח הודעות טקסט באמצעות Wi-Fi, ייתכן שאתה מכוסה די טוב. אם לא, אתה יכול לחזור לכאן ולנסות את ההתקנה הזו.)

איך זה עובד

באמצעות מדריך זה תוכל להתקשר ולקבל שיחות, כמו גם לשלוח ולקבל הודעות טקסט - כל זאת ללא כרטיס SIM או שירות סלולרי. וכמובן שתוכלו לעשות את כל אותם דברים שגם אתם כבר משתמשים בהם בסמארטפון.

קשורים: כיצד להשתמש בעוזר ה- Wi-Fi של אנדרואיד כדי להתחבר בבטחה לרשתות Wi-Fi ציבוריות (ולשמור נתונים)

בעיקרון, אנו הולכים להגדיר את הטלפון שלך באמצעות Google Voice ו- Google Hangouts, המאפשרים לך לעשות את כל הדברים האלה באמצעות Wi-Fi. זה אומר, כמובן שכדי שהכל יעבוד, יהיה עליך להיות מחובר ל- Wi-Fi בכל עת שתרצה להשתמש בטלפון שלך. זה בהחלט חסרון, אבל אם ה- Wi-Fi נמצא בכל מקום בו אתה גר, ייתכן שתוכל לגרום לזה לעבוד. תכונת ה- Wi-Fi Assistant של Android יכולה להקל על כך באמצעות התחברות אוטומטית לרשתות מהימנות, ואם יש לך אינטרנט בבית, ייתכן שיהיה לך גם גישה חופשית למוקדי Wi-Fi ברחבי העיר מאותו ספק. למשל ל- Comcast ו- AT&T יש נקודות חמות של Wi-Fi בכל מקום.

בנוסף, כל השיחות בארה"ב וקנדה הן בחינם בשיטות הבאות, אך תצטרך לשלם תוספת עבור שיחות בינלאומיות.

לבסוף, בואו נדבר על שירותי חירום 911. כל עוד אתה עושה זאת מטלפון (לא טאבלט או מכשיר דמוי iPod touch), שירותי 911  תמיד יעבדו, אך עליך להשתמש בחייגן המניות (לא באפליקציות שאנו נשתמש בהן במדריך זה. ) כל הטלפונים נדרשים לתמוך בשירותי 911 - גם ללא כרטיס SIM - כך שלעולם לא תצטרך לדאוג בעת חירום. לטלפון שלך עדיין יהיה הגב.

עם זה, בוא נתחיל.

מה אתה צריך

זה אמור לעבוד גם בטלפונים אנדרואיד וגם במכשירי iPhone, שניהם עם אותם כלים. אני אשתמש בעיקר ב- Android במדריך זה, אך אנסה להזכיר אם משהו שונה ב- iOS. להלן הכלים הדרושים לך:

  • חשבון גוגל
  • מספר גוגל קול ואפליקציית גוגל קול לאנדרואיד או iOS
  • אפליקציית Google Hangouts לאנדרואיד או iOS
  • חייגן Hangouts לאנדרואיד (זה משולב באפליקציית Hangouts ב- iOS)

אלה יהוו את עמוד השדרה של ההתקנה שלנו ללא מובילים.

שלב ראשון: הגדר את חשבון Google Voice שלך

הדבר הראשון שתצטרך הוא חשבון ומספר Google Voice. אם כבר יש לך את זה, דלג על שלב זה!

קשורים: כיצד (ולמה) להעביר את מספר הטלפון הישן שלך ל- Google Voice

אם אינך מכיר את Google Voice, הנה ההסבר המהיר והמלוכלך למה זה: Google Voice הוא מספר טלפון בחינם לחלוטין שמספקת לך גוגל. זה יכול להתקשר בארה"ב דרך האינטרנט ולשלוח ולקבל הודעות טקסט, מבלי שתצטרך לשלם עבור שירות טלפון כלשהו. עם זאת, שיחות וטקסטים אלה יופיעו בפני אנשים כמגיעים ממספר ה- Google Voice שלך, לכן תצטרך למסור אותו לכל החברים והמשפחה בתור "המספר החדש" שלך - אלא אם כן תעביר את המספר הנוכחי שלך ל- Google Voice (אשר הוא פיתרון קצת יותר קבוע למחצה, אך אינו מגיע עם הטרחה של מתן מספר חדש).

כדי להגדיר אותו, עבור לדף הבית של Google Voice במחשב שלך ולחץ על "קבל את Google Voice" כדי להתחיל. כאשר התפריט הנפתח מופיע, לחץ על "אינטרנט" (בהנחה שאתה עושה זאת מהמחשב, כמובן).

לחץ על ההנחיה הראשונה והזן את העיר או אזור החיוג שלך כדי לקבל מספר קרוב. זכור כי גוגל אינה מציעה מספרים לכל המיקומים, לכן ייתכן שתצטרך לבחור משהו קרוב במקום העיירה שלך בפועל.

בחר מספר שמתאים לך ולחץ על "בחר".

בתהליך ההתקנה הראשוני תצטרך לקשר מספר קיים ל- Google Voice (אל תדאג, אם תיפטר לחלוטין משירות הסלולר, תוכל לבטל את הקישור שלו מאוחר יותר). לחץ על הבא והזן את מספר הטלפון שלך. תקבל הודעת טקסט עם קוד בן שש ספרות לאישור.

כזו שסיימת עם זה, היא תיידע אותך שהמספר שלך אושר. נֶחְמָד!

אם אינך רוצה שהמספר הראשי שלך יצלצל כשאתה מתקשר ל- Google Voice (וזה מה שקורה כאשר אתה מקשר את המספר שלך בשלב לעיל), יהיה עליך לבטל את קישור המספר שלך. ראשית, קפץ לתפריט ההגדרות של קול על ידי לחיצה על הנקודות בחלונית השמאלית, ואז בחר באפשרות "הגדרות".

בקטע מספרים מקושרים, לחץ על ה- X לצד מספר הטלפון הראשי שלך.

זה ישאל אם אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה לזה. אם כן, לחץ על לחצן מחק.

בום, גמור. עכשיו אתה לא צריך לדאוג לקבל שיחות  בשני המספרים.

שלב שני: הגדר את הטלפון שלך

עם כל הכלים ביד והכל מותקן, אתה די מוכן להתגלגל. זו התקנה פשוטה יחסית, אז אני מקווה שלא תפגעו בשום דבר.

ראוי גם להזכיר שבעוד שתוכל טכנית לעשות את רוב הדברים  רק באמצעות אפליקציית Google Voice, היו לי בעיות לקבל התראות על שיחות ומה לא רק עם Voice. העברת הכל ל- Hangouts תיקנה את זה, אז אני ממליץ להשתמש בזה במקום רק ב- Voice.

ראשית, הפעל את Hangouts. בסופו של דבר זה יהיה הרכזת המטפלת בכל ההגדרות שלך.

אם השתמשת בעבר ב- Hangouts, אתה כבר מכיר את הממשק. באנדרואיד יש שתי כרטיסיות: אחת להודעות, ואחת לשיחות (שנמצאת רק לאחר התקנת חיוג ה- Hangouts). ב- iOS הכרטיסיות נמצאות בתחתית, וישנן ארבע: אנשי קשר, מועדפים, הודעות ושיחות.

 

בסופו של דבר, אלה עובדים באותה צורה, ואתה באמת צריך לדאוג רק לכרטיסיות הודעות ושיחות בשתי הפלטפורמות.

קדימה והחלק את התפריט בצד שמאל על ידי לחיצה על שלוש השורות בפינה העליונה (או פשוט החלקה פנימה משמאל לימין), ואז בחר הגדרות.

ב- Android בחר בחשבונך ואז מצא את החלק Google Voice. ב- iOS, גלול מטה לערך "מספר טלפון" והקש לתפריט זה.

 

הדבר הראשון שתרצה להפעיל הוא האפשרות "שיחות טלפון נכנסות", מה שאומר שהיא תצלצל בטלפון זה כשתקבל שיחה.

אם ברצונך להשתמש ב- Hangouts במקום ב- Google Voice גם להודעות טקסט, החלף כאן את האפשרות "הודעות". זה נחמד להיות מסוגל להתמודד עם הכל מאותה אפליקציה, בנוסף SMS ב- Hangouts הוא קצת יותר נחמד מאפליקציית Voice. כמו כן, מצאתי שתמיכה ב- GIF טובה יותר ב- Hangouts מאשר ב- Voice, אז קחו את זה גם בחשבון.

זכור שאם תבחר להשתמש ב- Hangouts ל- SMS, תקבל התראות על כל מכשיר שמותקן בו Hangouts - כולל מחשבים.

ב- iOS, קיימת הגדרה אחת נוספת שתרצה לוודא שהיא מופעלת. חזרה בתפריט ההגדרות הראשי, החלף את האפשרות "מענה על מסך הנעילה" למצב מופעל, שיאפשר לך לענות לשיחות ישירות ממסך הנעילה, ממש כמו שיחה מקורית.

מעכשיו אתה יכול לשלוח הודעות טקסט ולהתקשר כמו שבדרך כלל היית עושה, אך במקום להשתמש ביישומי החיוג המלאי וביישומי העברת הודעות, פשוט תשתמש ב- Hangouts (אלא אם כן, כמובן, בחרת להשתמש באפליקציית Google Voice לצורך העברת הודעות).

שלב שלישי: כוונן את הגדרות הקול שלך ב- Google (אופציונלי)

הגדרות Google Voice מסונכרנות בין מכשירים (וגם באינטרנט), כך שיש כמה דברים שתרצה לשנות.

קשר את המספר הראשי שלך

ראשית, אם אינכם מתכננים להשתמש בכך כטלפון הראשי שלכם (מה שאני ממליץ לעשות זאת בכל מקרה), תוכלו להגדיר את כל השיחות להעביר למספר הראשי שלכם. ב- Google Voice, פתח את ההגדרות, ואז בחר "מספרים מקושרים" כדי להוסיף את המספר הראשי שלך. אם עשית זאת בעת הגדרת מספר הקול שלך ולא ביטלת את קישורו, אז אתה כבר טוב כאן.

זכור כי כל השיחות ומה לא יתקשר גם לאחר מכן לטלפון הראשי שלך, כך שתקבל שיחות על שניהם. אם אתה מתכנן להשתמש בהתקנה החדשה שלך ללא ספק, כמערכת עצמאית, לא הייתי דואג לקישור מספרים.

אפשר הודעות והודעות על שיחות שלא נענו באמצעות דוא"ל

כאשר אתה מקבל שיחה שלא נענתה במספר Google Voice שלך, תוכל לקבל התראות בדוא"ל. אני אישית מוצא את זה מעצבן כגיהינום, אבל אתה עושה אותך.

כדי להפעיל תכונה זו, פתח את אפליקציית Voice ואז עבור אל הגדרות.

כדי להפעיל SMS באמצעות דואר אלקטרוני, הפעל את האפשרות "העבר הודעות ל ...".

כדי לקבל הודעות על שיחות שלא נענו בדוא"ל, הפעל את האפשרות "קבל התראות דוא"ל עבור שיחות שלא נענו".

היכונו לשיטפון בתיבת הדואר הנכנס שלכם.

קבל תמלילי דואר קולי

מכיוון שאתה משתמש ב- Google Voice כדי לקבל שיחות, אתה יכול גם לאפשר לגוגל לתמלל את הדואר הקולי שלך, וזה מסודר.

באפליקציית הקול, פתח את תפריט ההגדרה וגלול לקטע הדואר הקולי. אפשר את האפשרות "ניתוח תמלול קולי" כדי לגרום לזה לקרות.

כמו כן, באפשרותך להפעיל את האפשרות "קבל דואר קולי באמצעות דוא"ל" כדי לקבל תמלילים אלה בדוא"ל שלך, מה שאני באמת אוהב.

אפליקציות אחרות

להגיד ש- Google Voice / Hangouts היא הדרך היחידה לעשות זאת יהיה טיפשי, כי יש שם הרבה יישומים אחרים שעושים את אותם הדברים. העניין הוא שהשילוב של Hangouts ו- Voice הוא הדרך האוניברסלית ביותר להשתמש בטלפון שלך ללא צורך במוביל, וזאת האפשרות הטובה ביותר לפיתרון All-in-One אשר יטפל הן בשיחות והן בטקסטים. כל האחרים פשוט נושרים מהבחינה הזו.

אבל! ישנן כמה אפשרויות אחרות לשמירה על קשר עם אנשים:

  • מסנג'ר של פייסבוק:  זוהי דרך נהדרת להתקשר ולשלוח הודעות לאנשים שאתה מכיר, אך הבעיה כאן היא שהכל מטופל באמצעות חשבון הפייסבוק שלך - כלומר אין לך מספר טלפון אמיתי למסור בדוגמה זו.
  • ווטסאפ:  כמעט זהה למסנג'ר של פייסבוק, רק עם חשבון ווטסאפ.
  • לקוחות אחרים להעברת הודעות מיידיות: הסיפור הולך להיות זהה כאן - אתה יכול לדבר עם אנשים שאתה מכיר כמעט כל לקוח צ'אט ששניך נמצא בו, אבל חסר לך החוסן והצדדיות שיש לך ממש מספר טלפון לשימוש.

זוהי דרך נהדרת להשתמש בטלפון ישן כקו שני אם אתה זקוק לו. ואם ניקח בחשבון כמה Wi-Fi ציבורי נמצא בכל מקום עכשיו, אתה יכול לקבל כיסוי  כמעט  בכל מקום - היוצא מן הכלל העיקרי יהיה בעת נסיעה. אם אתה ברכב, די מזל שיש לך מזל. ברגע שאתה מתחבר מחדש, עם זאת, אתה חוזר לעניינים.