מה שאתה צריך לדעת על דפדפן Microsoft Edge החדש

האם אתה משתמש ב- Windows 10? אם כן, מיקרוסופט מתקינה דפדפן חדש במחשב שלך באמצעות Windows Update. הדפדפן החדש נקרא עדיין Microsoft Edge, אך הוא מבוסס על אותו קוד כמו Google Chrome.

מהו דפדפן Edge החדש?

הקצה החדש של מיקרוסופט מבוסס על פרויקט קוד פתוח של כרום. כרום מהווה את הבסיס של Google Chrome, כך שה- Edge החדש מרגיש דומה מאוד ל- Google Chrome. הוא כולל תכונות שנמצאות ב- Chrome, תומך בתוספי דפדפן Chrome ויש לו מנוע עיבוד זהה לזה של Google Chrome.

אם אתר תוכנן עבור Google Chrome ולא פעל כראוי ב- Edge הישן, הוא יעבוד כראוי ב- Edge החדש.

כמו גוגל כרום, הגרסה החדשה של מיקרוסופט אדג 'תעודכן כל שישה שבועות. לא תצטרך לחכות לגרסאות עיקריות של Windows 10 שפורסמו כל חצי שנה רק לעדכוני דפדפן, כפי שעשית בדפדפן Legacy Edge.

מתי תקבל את הקצה החדש?

מיקרוסופט פרסמה את הגרסה היציבה של דפדפן הקצה החדש שלה ב -15 בינואר 2020. ב -3 ביוני 2020 החלה מיקרוסופט להפיץ אותה לכל משתמשי Windows 10 באמצעות Windows Update.

אתה עדיין יכול להוריד את הקצה החדש מאתר מיקרוסופט אם אינך רוצה לחכות להתקנתו של Windows Update. לאחר ההתקנה, הוא יחליף את דפדפן Edge הישן בגירסה החדשה. הגרסה המקורית של אדג 'נקראת כעת באופן רשמי גרסת "Legacy" של אדג'.

מבחינה טכנית, הקצה הישן יישאר מותקן מטעמי תאימות, אך Windows יסתיר אותו. אתה יכול לדעת שאתה משתמש ב- Edge החדש כי יש לו לוגו חדש. זהו מערבולת כחול-ירוק ולא פשוט "e" כחול, כפי שהיה אדג 'הישן.

הדפדפן Edge החדש יותקן אוטומטית במחשב שלך אם אתה משתמש בעדכון של Windows 10 במאי 2020, עדכון נובמבר 2019 או עדכון מאי 2019.

האם אתה יכול למנוע ממיקרוסופט להתקין אותה?

אתה יכול למנוע מ- Windows Update להתקין את הקצה החדש אם תרצה בכך, אך איננו ממליצים עליו. Windows Update רק יחליף את דפדפן Edge הישן במחשב Windows 10 שלך עם חדש ומודרני יותר שעובד טוב יותר. אם התעלמת מה- Edge הישן, אתה חופשי להתעלם מה- Edge החדש.

עם זאת, מיקרוסופט מבינה כי עסקים מסוימים ירצו לחסום את התקנת ה- Edge החדש של מחשבי המחשב שלהם. מיקרוסופט מציעה ערכת כלים לחוסם עדכוני Chromium Edge שתגדיר ערך רישום "DoNotUpdateToEdgeWithChromium", כדי להבטיח כי מחשבים אינם מורידים ומתקינים אוטומטית את הקצה החדש.

מדוע Microsoft Ditch EdgeHTML עבור Chromium?

מיקרוסופט הודיעה כי תחליף את מנוע העיבוד EdgeHTML של Edge במנוע העיבוד Chromium בדצמבר 2018. הודעה זו הייתה מזעזעת באותה תקופה. אחרי הכל, מיקרוסופט תמיד הלכה בדרכה עם דפדפני אינטרנט. אפילו EdgeHTML התבסס במקור על מנוע העיבוד של Microsoft Trident המשמש את Internet Explorer.

ג'ו בלפיור, סגן נשיא Windows של מיקרוסופט באותה תקופה, הסביר כי ההחלטה התקבלה "כדי ליצור תאימות טובה יותר ללקוחות שלנו ופחות פיצול באינטרנט לכל מפתחי האינטרנט."

גם אם אתה משתמש ב- Google Chrome, העבודה של מיקרוסופט בדפדפן Edge תשפר את Chromium. המאמץ של מיקרוסופט יהפוך את Chrome גם לדפדפן טוב יותר.

קשורים: כיצד מיקרוסופט עומדת להפוך את Google Chrome לטוב עוד יותר

Edge החדש לעומת Chrome: מה ההבדל?

בעוד ש- Edge ו- Chrome דומים למדי מתחת למכסה המנוע, הם עדיין שונים. אדג 'מחסלת את שירותי גוגל ובמקרים רבים מחליפה אותם בשירותי מיקרוסופט. לדוגמה, Edge מסנכרן את נתוני הדפדפן שלך עם חשבון Microsoft שלך ולא עם Google.

הקצה החדש מציע כמה תכונות ש- Chrome אינו מציע. לדוגמה, ל- Edge יש תכונה מובנית למניעת מעקב וחוסם תוכנה שעלול להיות לא רצוי (PUP). בהתאם לממשק Edge הישן, יש כפתור מועדף מימין לסרגל הכתובות בסרגל הכלים של Edge. מיקרוסופט מעבירה גם תכונות אחרות מ- Edge הישנה, ​​כולל "אוספים" לצילום קטעי דפי אינטרנט ואחסונם באותו מקום.

ייתכן שתעדיף את הקצה החדש אם אתה סומך על מיקרוסופט יותר מאשר על גוגל - או אם אתה רק רוצה דפדפן עם תכונות הגנה על מעקב מובנות ומנוע העיבוד של Chrome.

כך או כך, משתמשי חלונות 10 העומדים בדפדפן הכלול יהיו כעת עם דפדפן מודרני ומסוגל יותר עם מנוע עיבוד קוד פתוח המתעדכן בתדירות גבוהה יותר ונתמך טוב יותר על ידי אתרים. זה ניצחון לכולם.

קשורים: כיצד להפעיל את חוסם Crapware החדש של Microsoft Edge

האם Edge תומך במערכות הפעלה אחרות?

דפדפן Edge החדש של מיקרוסופט מבוסס כרום זמין עבור Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, macOS, iPhone, iPad ו- Android. מיקרוסופט אף תשחרר גרסה שלה עבור לינוקס בעתיד. כרום כבר תומך בכל הפלטפורמות הללו, כך שההעברה של הקצה החדש הרבה יותר פשוטה עבור מיקרוסופט.

מלחמות הדפדפנים לא עצרו

בעוד שמהנדסי מיקרוסופט וגוגל משתפים פעולה באופן ברור, אין שום הפוגה במלחמות הדפדפנים. עם זאת, הדפדפנים שלהם דומים כעת, גוגל עדיין רוצה שתשתמש ב- Chrome ומיקרוסופט רוצה שתשתמש ב- Edge.

לדוגמה, באפשרותך להתקין תוספים מחנות האינטרנט של Chrome ב- Edge החדש. אך כאשר תעשה זאת, מיקרוסופט תזהיר אותך כי הרחבות מחנות האינטרנט של Chrome "אינן מאומתות ועשויות להשפיע על ביצועי הדפדפן." לאחר שתסכים לכך, גוגל תזהיר אותך כי היא "ממליצה לעבור ל- Chrome כדי להשתמש בתוספים בצורה מאובטחת."

למרות ש- Edge מבוסס על אותו קוד בסיסי כמו Google Chrome, אתרי Google רבים עדיין יציגו חלונות קופצים הממליצים לעבור ל- Chrome. לדוגמה, כאשר אתה מבקר בחדשות Google ב- Microsoft Edge, תראה הודעה שאומרת שגוגל ממליצה על Chrome, ומעודדת אותך "לנסות דפדפן מהיר ומאובטח עם עדכונים מובנים."

מיקרוסופט ממליצה למשתמשי Chrome לעבור גם ל- Edge. לדוגמא, בינג מעודד את משתמשי Chrome להוריד את Edge. אפליקציית ההגדרות של Windows 10 אומרת כי Edge החדש "מומלץ ל- Windows 10" גם כאשר אתה בוחר בדפדפן האינטרנט המוגדר כברירת מחדל.

מוזילה נמצאת גם בקו האש. מיקרוסופט כבר מציגה מודעות "הצעה" בתפריט התחלה של Windows 10 הממליץ על Edge על פני Firefox. "עדיין משתמש ב- Firefox? מיקרוסופט אדג 'כאן ", נכתב במודעה.

ככל שהדברים משתנים יותר, הם נשארים זהים.

קשורים: כיצד להתקין הרחבות של Google Chrome ב- Microsoft Edge