אל תשתף את המשחקים הדיגיטליים שלך עם ה- Xbox של החבר שלך

יתכן שראיתם עצות כיצד לשתף את המשחקים הדיגיטליים של ה- Xbox One עם החברים שלכם. אבל מיקרוסופט לא מתכוונת שתשתף את ספריית המשחקים שלך כשאתה לא שם. פעולה זו מסכנת אותך.

היסטוריה קצרה של הבטחות Xbox One

כאשר מיקרוסופט הכריזה לראשונה על ה- Xbox One, היא באה עם הבטחה לתכונות הדור הבא ותדרוש חיבור אינטרנט ייעודי המאפשר לקונסולה להתקשר הביתה כל 24 שעות. בתמורה לכך, מיקרוסופט הבטיחה שתוכל לשחק משחקים מבלי להכניס את הדיסק (לאחר הפעם הראשונה) ולשתף את ספריית המשחקים הדיגיטלית שלך עם חברים.

הצ'ק-אין הפועל 24 שעות ביממה היה רע הכרחי בכדי לגרום לתכונות הללו לקרות - במיוחד היכולת לשחק במשחקים שקניתם את הדיסק מבלי להכניס את הדיסק ל- Xbox. אם מסרת או מכרת את הדיסק שלך, ה- Xbox שלך בסופו של דבר יידע שאתה כבר לא הבעלים של המשחק ולא יאפשר לך לשחק יותר בעותק הדיגיטלי.

למרבה הצער, מיקרוסופט הכשילה את השיווק ונכשלה בעוצמה בבקרת הנזק. גיימרים לא היו מרוצים מחיבור אינטרנט נדרש, ומיקרוסופט לא התמודדה עם עצמה כשגיימרים אלה הודיעו בקול רם על מורת רוחם. סוני, לעומת זאת, העלתה כיתת אמן כדי לנצל את השגיאות של חברה אחרת.

בסופו של דבר, מיקרוסופט הכניעה וביטלה לחלוטין את דרישת הטלפון הביתי באינטרנט. אבל, עם הוויתור הזה, זה גם הסיר את ההבטחות הגדולות האחרות. גיימרים יצטרכו להכניס דיסקים והם לא יכלו לשתף את הספריות הדיגיטליות שלהם. למעשה, ה- Xbox One פועל כעת בדיוק כמו ה- Xbox 360 בכל הקשור לקנייה, מכירה ושימוש במשחקים.

אל תסמן את ה- Xbox של החבר שלך כ- Xbox הביתי שלך

העצה הנפוצה ביותר לשיתוף הספרייה שלך היא די פשוטה. עבור לבית חברך, הוסף את חשבון Microsoft שלך ל- Xbox שלהם וסמן את ה- Xbox כ- Xbox הביתי שלך. למען ההגינות, זה יעבוד ויעניק לחבר שלך גישה קבועה לספרייה הדיגיטלית שלך. אך החסרונות והסיכונים עולים על היתרונות.

הנה החלק הגרוע ביותר: עליך להשאיר את חשבון Microsoft שלך מחובר ל- Xbox של חברך. זה אומר שיש להם גישה לכרטיס האשראי שלך והם יכולים לרכוש משחקים ותוספות על שמך בכסף שלך. כדי להקל על בעיית הרכישה, תוכל להשבית כניסה אוטומטית ב- Xbox שלהם ולדרוש קוד PIN כדי לבצע רכישות. אבל זו לא הבעיה היחידה.

לחבר שלך לא תהיה רק ​​גישה למשחקים שלך; הם יהיו בעלי שליטה על כל היתרונות שלך ב- Xbox הביתי. אם יש לך Xbox Live Gold, תוכל לשתף את זה עם כל מי שייכנס ל- Xbox הביתי שלך. אך מכיוון שה- Xbox של חברך סומן כ- Xbox הביתי שלך, כל מי שייכנס ל- Xbox בביתך לא יקבל את Xbox Live Gold. אם יש לך חברים ומשפחה שגרים איתך, הם יצטרכו לקנות לעצמם זהב.

אתה יכול רק לשתף את המשחקים הדיגיטליים שלך ככה עם Xbox אחד. לכן, בעוד שחברך יכול לגשת לספרייה הדיגיטלית שלך ב- Xbox בכל עת, עליך להיכנס לחשבון כדי לגשת למשחקים ב- Xbox שלך. כל חברים או משפחה שייכנסו ל- Xbox שלך יצטרכו להיכנס כמוך או לקנות עותק משלהם של כל המשחקים שבבעלותך. למעשה נתת את יתרונות השיתוף הדיגיטלי שלך ל- Xbox שאינו בביתך.

אתה עשוי לחשוב שתשנה את מי שיש לו את ה- "Xbox הביתי" בכל עת, אך מיקרוסופט מאפשרת רק חמישה שינויים בשנה. זה יותר ממספיק כדי לתמוך בך אם Xbox נפטר ותקבל תחליף, אבל לא מספיק כדי לאפשר לך לעבור לעתים קרובות למשחק.

אנא אל תפרש את אישורי Microsoft שלך

אתה יכול להסתכל על כל האזהרות שלמעלה ולהחליט שאפשר לסמוך על חברך, במיוחד באמצעות טכניקת הפחתה של חסימת כניסה ורכישות אוטומטיות. אבל יש עצה אחרת שהציעו אתרים מסוימים - והיא גרועה בהרבה.

אתרים אלה מציינים כי עצם הכניסה ל- Xbox תספק, באופן זמני, גישה לספרייה הדיגיטלית שלך לכל אחד אחר שייכנס גם הוא. אז הנה הפיתרון שלהם: תן לחברך אישורי חשבון Microsoft שלך, כולל הסיסמה שלך. אתה יכול לשמור על ערכת ה- Xbox שלך כ- Xbox הביתי שלך, וחברך יכול להיכנס כמוך בכל פעם שהם רוצים לשחק משחק בספרייה שלך.

בבקשה אל תעשה את זה לעולם.

חשבונות מיקרוסופט אינם מיועדים רק ל- Xbox. עם האישורים המלאים שלך, לחבר שלך יש גישה לדוא"ל של Microsoft, לאחסון הענן שלך ב- Onedrive, לחשבון Skype שלך, לכל מכשיר Windows 10 המקושר לחשבון Microsoft שלך ולפרטי התשלום שלך. בשונה מהשיטה שלעיל, אין מקלה שתמנע מחברך לרכוש משחקי Xbox, משחקי מחשב של Microsoft Store או אפליקציות בחשבונך.

ושוב, גם אם אתה סומך על חבר שלך מעל לכל ספק, יש חסרון משמעותי בשיטה זו. מיקרוסופט מאפשרת לך להיכנס ל- Xbox יחיד בכל פעם. אם אתה באמצע משחק ב- Xbox שלך והחבר שלך נכנס ל- Xbox שלהם עם חשבונך, אתה תועתק, והמשחק שלך יסתיים מיד. מקווה שעשית לאחרונה שמירה אוטומטית.

שיתוף משחקים מיועד כשאתם עם החברים שלכם

אם אתה תוהה מתי תוכל לחלוק את ספריית המשחקים הדיגיטלית שלך עם חבריך, התשובה היא די פשוטה. אתה יכול לשתף כשאתה עם החברים שלך. מיקרוסופט לא התכוונה שהתכונות שלעיל יהיו שיטות קבועות לחלוק משחקים עם Xbox בבית של מישהו אחר. מטרת הפיצ'ר הביתי של Xbox היא לשתף בנוחות את המשחקים שלך בקונסולת ה- Xbox הנפוצה ביותר בביתך. יש סיבה שמיקרוסופט מכנה אותה "Xbox Xbox ביתי" ולא "Xbox של חבר".

כדי לשתף משחקים עם החברים שלך, אתה רק צריך להיות איתם. כאשר שניכם משחקים ב- Xbox של חברכם, היכנסו באמצעות חשבון Microsoft שלכם, ויהיה להם גישה לספרייה הדיגיטלית שלכם. כשתסיים לשחק, צא, והמשחקים שלך יגיעו איתך. זה מה שהתכוונה מיקרוסופט ולנסות כל מסלול אחר יוביל לבעיות בגישה לספריית המשחקים שלך בבית - או, גרוע מכך, ידידות הסתיימה בגלל כסף אבוד. אל תיקח את הסיכון הזה - זה פשוט לא שווה את זה.