מה ההבדל בין סטרימינג ב- YouTube ל- Twitch?

טוויץ 'הוא המלך הבלתי מעורער של הזרמת וידאו מקוונת במשך זמן רב. YouTube החלה כעת להתעדכן, כשהמערכת החיה שלהם מתממשת לחלוטין ועובדת די טוב. אז מה ההבדל בין סטרימינג עם Twitch ו- YouTube?

איך הצופים מוצאים את התוכן שלך

ב- Twitch הצופים מוצאים ערוצים בעיקר על ידי גלישה למשחקים שהם רוצים לצפות בהם. אם אתה משחק את המשחק הזה, הם עשויים לראות אותך. כאשר הם הולכים לצפות בזרם של משחק מסוים, Twitch מציג ערוצים בסדר יורד של מספר הצופים שצופים באותו זרם. זה יוצר הטיה שמעדיפה מאוד את הסטרימרים המבוססים מכיוון שאנשים עשויים לבחור בזרם מאוכלס היטב לפני שאפילו יראו את המאוכלסים פחות.

נושא נוסף במערכת הגלישה של Twitch הוא היעדר תמונות ממוזערות. Twitch בוחר תמונות ממוזערות באופן אקראי, ואין מה שמבדיל אותך מערוצים אחרים. התוצאה היא שהכל נראה הומוגני באופן מוזר.

ביוטיוב הדברים טובים יותר. עדיין לא קל לגיימרים לגלות את הזרם שלך - במיוחד אם הוא לא פופולרי - אך האלגוריתם של יוטיוב יכול לעבוד לטובתך על ידי הצעת הזרם שלך לאנשים אחרים. אם אתה מייצר גם סרטונים קבועים ויש לך לפחות כמה מנויים, הסיכויים שהצופים יצטרפו לזרם שלך יעלו לא מעט. בנוסף, מכיוון שכל אחד יכול לצפות בסרטון בכל עת שהוא רוצה, שימוש בסרטונים סטנדרטיים כדי למשוך את הצופים לזרם שלך עובד בצורה יעילה יותר מאשר סטרימינג בשידור חי. זה אומר שאתה לא צריך להזרים כל הזמן כדי לגרום לאנשים להתעניין; אתה יכול ליצור כמה סרטונים איכותיים ולקבל את אותו האפקט.

באשר לתמונות ממוזערות, מכיוון שזרמים ב- YouTube מתפקדים כמו סרטונים רגילים ארוכים באמת, אתה יכול להעלות אליהם תמונות ממוזערות מותאמות אישית. זה אכן מוביל לכמה תמונות ממוזערות של קליקים, כפי שמופיע בחיפוש פשוט זה אחר "זרם פורטנייט".

הנחיות תוכן ותוכן כלליות

Twitch מתמקדת בעיקר במשחקים. הם פתחו לאחרונה את מדור ה- "IRL" שלהם, שהפך פופולרי בשנה האחרונה, אך לרוב, הם עדיין שירות הזרמת משחקים. YouTube הוא הרבה יותר גמיש, עם תוכן על כמעט כל דבר שאתה יכול לחשוב כדי להזרים בשידור חי.

הכללים של כל אתר שונים גם כן. Twitch נוטה להיות הרבה יותר מחמיר מ- YouTube ונראה שאין לה בעיה לאסור אנשים מסיבות בלתי מוסברות לפעמים. לדוגמא, אנשים נאסרו מ- Twitch בגין תרומות בלתי הולמות שנשלחו מצופים, על כך שהם אמרו שהם לא אוהבים סטרימרים פופולריים, ואפילו בגלל שהביעו את דאגתם לפלטפורמה. למרבה המזל, רוב האיסורים על Twitch הם זמניים ונמשכים רק כמה שבועות אלא אם כן ביצעת עבירה חמורה.

לעומת זאת, ליוטיוב לא כל כך אכפת. הרבה יותר קשה להאסר מיוטיוב מאשר לטוויץ '. ביוטיוב יש אפילו מערכת "שלוש שביתות" לרוב העבירות. הבעיות המשמעותיות ביותר ב- YouTube הן דמוניטיזציה של מודעות והתראות בגין הפרת זכויות יוצרים בסרטונים. אתה יכול לומר כמעט כל מה שאתה רוצה בזרם שלך, וליוטיוב כנראה לא אכפת לך. דברים אלה עשויים עדיין להיות מנוגדים לכללים, כמובן - פשוט האכיפה של YouTube על הכללים היא רפויה יותר.

הכסף שאתה יכול לעשות

בואו נפרק את זה:

פִּרפּוּר

  • מנויים: כל מנוי מכניס 5 דולר לחודש. Twitch לוקח 50%, כך שהסטרימר מקבל 2.50 $ למנוי. זה רק החוזה הסטנדרטי ואולי עשוי להשתנות עבור סטרימרים גדולים יותר. בסטרימרים גדולים בפלטפורמה יכולים להיות אלפים, ואפילו עשרות אלפי מנויים.
  • תרומות: עד לתורם כמה הם משלמים, אך בדרך כלל סביב $ 1- $ 10 עבור מרבית התרומות. 100% מכספי התרומות עוברים לסטרימר. סטרימרים גדולים יכולים להרוויח יותר מ -1,000 דולר ליום מתרומות.
  • ביטים: ביטים הם מערכת התרומות המובנית של Twitch. הם בדרך כלל פחות בשימוש ומשלמים בסכומים קטנים יותר. Twitch לוקח קיצוץ של 29%.
  • מודעות: אלה פועלות זהה ל- YouTube, ומופיעות בתחילת הזרם. בסופו של דבר אלה לא משלמים כל כך הרבה אבל עדיין מייצגים נתח טוב.

Y ouTube

  • סופר צ'אט: זוהי למעשה מערכת התרומות המובנית של YouTube. YouTube לוקח 30%, לעומת 0% של Twitch עבור מרבית התרומות.
  • חברים: החברים הם ב- YouTube מה המנויים ל- Twitch. יוטיוב שוב לוקח 30%, שהם פחות מ- Twitch, אך מערכת החברים אינה משמשת בשום מקום קרוב למנויים של Twitch.
  • מודעות:   עבור אנשים מסוימים אלה גרועים יותר ב- YouTube מאשר ב- Twitch. מודעות אינן קיימות גם עבור ערוצים ש- YouTube ראה בהם "דמונטיזציה".

אם לוקחים הכל בחשבון, Twitch נוטה לשלם הרבה יותר מיוטיוב. בגדול, זה מסתכם בתרבות האתר. ב- Twitch, זה רגיל שסטרימרים גדולים מקבלים מנויים רבים ומאות תרומות בכל שעה, ואילו ב- YouTube זה הרבה יותר דליל, עם רק כמה "סופר צ'אטים" וכמה מודעות פה ושם.

בסך הכל, Twitch ו- YouTube הן פלטפורמות מצוינות להזרמה ויכולות לתמוך בך בקריירה כיוצרת תוכן. אבל כשמדובר בזה, כדאי שתזרמו לאן שהקהל שלכם נמצא, ולא באיזו פלטפורמה אתם הכי אוהבים.