כיצד למקם טקסט מעל גרפיקה במיקרוסופט וורד

ישנן מספר סיבות מדוע תרצה למקם טקסט מעל תמונה במסמך Word. אולי אתה רוצה להציב את לוגו החברה שלך ברקע של מסמך שאתה כותב לעבודה, או אולי אתה זקוק לסימן מים "חסוי" על מסמך המכיל מידע רגיש. לא משנה הסיבה, תוכלו לעשות זאת בקלות ב- Microsoft Word.

הצבת איור מאחורי טקסט רגיל

איור ב- Word מתייחס לכל אחד מהאובייקטים שניתן להוסיף מקבוצת "איורים" בכרטיסייה "הוספה" של Word. אנו נשתמש בתמונה פשוטה בדוגמה שלנו כאן, אך אותה טכניקה חלה על כל אחד מסוגי האיור הללו.

כדי שהטקסט יופיע מעל האיור, תשנה את אפשרות גלישת הטקסט באיור כך שתופיע מאחורי הטקסט שלך.

קשורים: כיצד לעטוף טקסט סביב תמונות ואיורים אחרים ב- Microsoft Word

אם עדיין לא הכנסת את האובייקט למסמך Word שלך, המשך ועשה זאת עכשיו. כשאתה מכניס את רוב סוגי האיורים האלה - תמונות, סמלים, SmartArt, תרשימים וצילומי מסך - האובייקט הזה ממוקם בקו אחד עם הטקסט שלך כברירת מחדל. היוצאים מן הכלל לכך הם מודלים וצורות תלת ממדיות, המוצבים לפני הטקסט כברירת מחדל.

זה לא משנה מאוד מכיוון שאתה הולך לשנות מברירת המחדל הזו כדי להשיג את האובייקט שמאחורי הטקסט שלך, אבל שים לב שהדברים עשויים להיראות קצת אחרים מלכתחילה בהתאם.

לאחר הכנסת האובייקט, לחץ עליו כדי לבחור אותו. תבחין בסמל קטן בפינה השמאלית העליונה.

זהו הסמל "אפשרויות פריסה". המשך ולחץ על זה כדי להציג רשימה קטנה של אפשרויות פריסה. בחר בלחצן "מאחורי טקסט" תחת הקטע "עם גלישת טקסט". לאחר שתעשה זאת, כל טקסט במסמך Word שהסתובב בעת הכנסת התמונה יחזור למקומו המקורי.

שימו לב שכאשר תבחרו "מאחורי טקסט" שתי אפשרויות נוספות יהיו זמינות. האפשרות "העבר עם טקסט" מאפשרת לגרפיקה שלך לעבור לדף בזמן שאתה מוסיף או מוחק טקסט. האפשרות "תקן מיקום בעמוד" שומרת על הגרפיקה שלך באותו מקום בעמוד שבו אתה מוסיף או מוחק טקסט. זה יכול להיות קצת מבלבל איך זה עובד, אבל יש לנו מדריך למיקום תמונות וחפצים אחרים ב- Word אם אתה רוצה ללמוד עוד.

קשורים: כיצד למקם תמונות וחפצים אחרים ב- Microsoft Word

בכל מקרה, כעת, לאחר שהאפשרות "מאחורי טקסט" מופעלת, כל טקסט הפסקאות הרגיל שלך מופיע מול האובייקט שלך.

הכנסת תיבת טקסט מעל תמונה

יש גם דרך אחרת לגרום לטקסט להופיע מול תמונה או אובייקט אחר - תיבת טקסט. כשאתה יוצר תיבת טקסט, זה עובד כמו כל אובייקט איור אחר. אתה יכול לגרור אותו ולהופיע מול אובייקט אחר כמו תמונה. טכניקה זו שימושית כאשר אתה רוצה להשתמש בכל דבר שאינו טקסט פסקה רגיל.

קדימה והכנס תחילה את התמונה שלך או איור אחר. כדי להכניס תיבת טקסט, עבור ללשונית "הוסף" ולחץ על הלחצן "תיבת טקסט". בתפריט הנפתח בחר את סוג תיבת הטקסט הרצויה. הנה, אנו הולכים עם האפשרות "תיבת טקסט פשוטה".

לאחר ההכנסה, תיבת הטקסט נבחרת באופן אוטומטי כדי שתוכל להמשיך להקליד את הטקסט שלך. ואז גרור אותו מעל התמונה שלך. בסופו של דבר תספיק משהו כזה:

תבחין שיש גבול סביב התיבה והרקע של תיבת הטקסט לבן מלא. בואו נמשיך להסיר את הגבול ואת מילוי הרקע.

לחץ על הגבול של תיבת הטקסט. תבחין בכרטיסייה "פורמט" חדשה. המשך ולחץ על הכרטיסייה. ישנן שתי אפשרויות בקטע "סגנון צורה" בו נשתמש - "מילוי צורה" ו"מתאר צורה ".

כשלוחצים על כפתור "מילוי הצורה", מופיע תפריט נפתח עם צבעים ואפשרויות נושא שונות. לחץ על האפשרות "ללא מילוי".

הרקע של תיבת הטקסט שלך נעלם כעת.

לאחר מכן, לחץ על הלחצן "מתאר צורה" ובחר באפשרות "ללא מתאר" מאותה תפריט נפתח.

עכשיו תראה שהגבול הוסר.

זה כל מה שיש בזה. היתרון הגדול בשיטה זו הוא שאתה גורר את תיבת הטקסט מסביב אולם אתה רוצה לקבל את הטקסט מסודר בדיוק עם התמונה שלך.