כיצד לחלץ קבצי RAR בחינם ב- Windows וב- Mac

האם אי פעם הורדת קובץ רק כדי לגלות שיש לו סיומת קובץ מוזרה .rar? RAR הוא פורמט קובץ דחוס - בדומה לקובץ ZIP - ובמאמר זה נראה לכם כיצד לפתוח קבצי RAR ב- Windows או ב- MacOS X.

פתח קובץ RAR ב- Windows

קשורים: טריקים של חנון טיפש: שימוש ב- 7 Zip כדפדפן קבצים מהיר

ישנם מגוון יישומים ב- Windows שיכולים לפתוח קבצי RAR. בחירת ברירת המחדל היא WinRAR, שנעשתה על ידי מפתחי פורמט הקובץ RAR, אך זו אינה אפליקציה חינמית. אם אתה רוצה ליצור קבצי RAR, WinRAR הוא ההימור הטוב ביותר שלך. עם זאת, אם אתה רק צריך לחלץ קובץ RAR, אפליקציית ה- 7 Zip בחינם והפתוחה היא בחירה טובה יותר.

לאחר שהורדת והתקנת 7-Zip מאתר האינטרנט שלהם, אתה יכול להתחיל. אתה יכול ללחוץ פעמיים על כל קובץ RAR כדי לפתוח אותו ב- 7-ZIP ולהציג או לחלץ את הקבצים.

אם אתה יודע שאתה רוצה לחלץ את הקבצים, אתה יכול לעשות את זה אפילו בלי לפתוח 7-Zip. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קובץ RAR כלשהו, ​​הצבע על תפריט "7-Zip", ואז בחר באחת מהאפשרויות "חלץ", תלוי היכן ברצונך לחלץ את הקבצים. שים לב שאם יש לך קבוצה מרובת חלקים של קבצי RAR, תרצה לחלץ את הקובץ הראשון בערכה - 7-Zip יטפל אוטומטית בשאר הקבצים בערכה.

ישנן יישומי Windows אחרים התומכים בחילוץ קבצי RAR, אך אנו ממליצים על 7-Zip מכיוון שהוא קוד פתוח, חינם ואמין.

פתח קובץ RAR ב- macOS

אין אפשרויות רבות לפתיחת קבצי RAR ב- macOSX כמו בפלטפורמת Windows הפופולארית יותר. עם זאת, ישנם עדיין כמה. אנו ממליצים על האפליקציה החינמית "The Unarchiver", אשר תומכת נהדר בקבצי ארכיון מרובי חלקים. לאחר ההתקנה, תוכל להפעיל את ה- Unarchiver כדי לשייך סוגי קבצים לאפליקציה.

לאחר שיוך סוגי קבצים, ניתן לחלץ ארכיון RAR על ידי לחיצה כפולה על הקובץ. Unarchiver יוצר תיקיה באותו שם כמו הארכיון, ואז מחלץ את תוכנה לתיקיה החדשה. שים לב שאם אתה עובד עם ארכיון RAR רב-חלקי, יהיה עליך לפתוח את הקובץ הראשון בערכה. Unarchiver יטפל אוטומטית בקבצים הנוספים בערכה.

אם אתה מעדיף לטפל בארכיונים שלך בכלי אחר, אנא יידע אותנו על כך בתגובות.