כיצד לצרוב כל קובץ וידיאו ל- DVD הנגן

הזרמה עשויה להיות הדרך הנוחה ביותר לצפות ברוב הסרטים, אך לא כואב שיש עותק פיזי של הסרטים או הסרטונים הביתיים שלך כתחזור. אם ברצונך ליצור עותק גיבוי של אוסף הסרטים שלך, או פשוט לצרוב DVD להפעלה של קטעי הווידאו שלך, זה די קל - ובחינם. כך לצרוב קטעי וידאו לדיסק הניתן להשמעה ב- Windows ו- MacOS.

מה אתה צריך

כדי לצרוב קטעי וידאו משלך ל- DVD, תזדקק לכמה דברים כדי להתחיל:

  • כונן צורב DVD:  רוב המחשבים שמגיעים עם סוג אחר של כונן אופטי יכולים כנראה לצרוב תקליטורי DVD, אך אם עדיין אין לך, תצטרך לקנות צורב DVD. כונני צורב DVD פנימיים יכולים לעלות רק 20 $, ומבערים חיצוניים הם בדרך כלל רק 5-10 $ נוספים.
  • DVD ריק: תקליטורי DVD ריקים הם די זולים, ואף זולים יותר לכל דיסק בצירים. תראה שני סוגים של דיסקים ריקים: DVD + R ו- DVD-R. שני הפורמטים הללו כמעט זהים וכמעט כל כונן שנמכר כיום תומך בשניהם, כך שזה כנראה לא משנה איזה מהם תקבלו. עם זאת, אם יש לך צורב DVD ישן יותר, בדוק אם הוא תומך ב- DVD + R או DVD-R. אם הוא תומך רק באחד, אך לא בשני, קנה את תקליטורי ה- DVD התואמים לכונן שלך. בנוסף, אתה יכול לקנות מה שמכונה דיסקים בשכבה כפולה אם הסרטים שלך באמת גדולים. דיסקים בשכבה יחידה יכולים לאחסן 4.7 ג'יגה-בייט, ודיסקים בשכבה כפולה יכולים לאחסן 8.5 ג'יגה-בתים. אם אתה מצליח לברוח עם שכבה אחת, אנו ממליצים עליה מכיוון שדיסקים שכבתיים כפולים עלולים ליצור בעיות מדי פעם בתהליך הצריבה, אך שניהם אמורים לעבוד. שוב, וודא שכונן ה- DVD שלך תומך בצריבה של שכבה כפולה לפני שקונים את הדיסקים האלה.
  • סרטון לצריבה:  בין אם זה סרטים ביתיים משלך, או סרט שקרעת מהאוסף שלך, תזדקק לקובץ וידאו (או מספר סרטונים) כדי לצרוב לדיסק שלך. הגודל הכולל של כל הסרטונים שהעלתם על הדיסק לא יכול להיות גבוה מ- 4.7GB (עבור דיסקים בשכבה אחת) או 8.5GB (עבור דיסקים של שכבה כפולה).
  • DVD Flick ו- ImgBurn (Windows):  תזדקק לשני כלים לצריבת הדיסקים שלך ב- Windows, אך למרבה המזל שניהם בחינם. DVD Flick ממיר את הסרטונים שלך לפורמט המתאים ויוצר תפריטים ניתנים להשמעה, ואז מעביר את הסרטון שהומר ל- ImgBurn כדי לצרוב אותו לדיסק. קדימה והורד אותם עכשיו לפני שתתחיל. ( עדכון : נראה שמתקין ImgBurn באתר הרשמי שלו כולל כעת תוכנה לא רצויה. אנו ממליצים להוריד במקום זאת את ImgBurn מ- MajorGeeks. גרסה זו אינה כוללת את הזבל).
  • צריבה (macOS):  צריבה היא אפליקציה חינמית נוספת עבור MacOS בה תוכלו להשתמש לצריבת תקליטורי ה- DVD שלכם. זה יכול להמיר את הסרטונים שלך לפורמט הנכון, ליצור תפריט פשוט ולצרוב אותו לדיסק הכל בחבילה שימושית אחת. הורד את האפליקציה עכשיו ואז גלול מטה לחלק ה- Mac לקבלת הוראות לשימוש בה.

ברגע שיש לך את כל מה שאתה צריך, דלג לחלק לפלטפורמה שלך להתחיל לשרוף.

Windows: צרוב קבצי וידיאו ל- DVD בעזרת DVD Flick

האפשרות הפשוטה ביותר שמצאנו ב- Windows היא אפליקציה חינמית בשם DVD Flick. יישום זה יכול להמיר טונות של קבצי וידאו נפוצים לפורמט וידאו הניתן להשמעה, ולהוסיף תפריט בסיסי. אתה יכול אפילו להוסיף מספר רצועות לדיסק יחיד ולבחור איזה מהם ברצונך להשמיע עם שלט ה- DVD שלך. לאחר מכן הוא יעביר את הווידאו שהומר ל- ImgBurn כדי לצרוב אותו לדיסק. כל עוד מותקנות בשתי האפליקציות, אתה יכול להתחיל ב- DVD Flick ו- ImgBurn יופעל אוטומטית כנדרש.

כדי לבהות, פתח את DVD Flick ולחץ על "הוסף כותרת".

בחר את קובץ הווידאו שברצונך לצרוב לתקליטור. DVD Flick תומך במספר עצום של פורמטים ומכלי וידאו ושמע. תוכל לראות את הרשימה המלאה כאן אם ברצונך לוודא שהקובץ שלך תואם.

לפני ש- DVD Flick יוכל לצרוב את הווידאו שלך לדיסק, יהיה עליו להמיר אותו למבנה התיקיות VIDEO_TS ו- AUDIO_TS בו משתמשים ב- DVD. תזדקק לשטח של עד 8.5 ג'יגה בייט (תלוי בגודל קובץ הווידיאו שלך והדיסקים שאליהם אתה שורף) בכונן הקשיח כדי לאחסן את הקבצים שהומרו. בפינה השמאלית התחתונה של החלון, לחץ על עיון כדי לבחור מקום לאחסון (באופן זמני) של קבצי הווידאו שהומרו.

לאחר מכן לחץ על "הגדרות פרויקט" כדי לשנות כמה הגדרות וידאו חשובות.

בכרטיסיה כללי, תן ​​לכותרת לדיסק שלך. לאחר מכן לחץ על התפריט הנפתח לצד "גודל היעד" ובחר את גודל הדיסק שאליו תצרוב.

בכרטיסיה וידאו, וודאו כי "פורמט היעד" מוגדר ל- NTSC (להפעלה בנגני DVD המופצים בצפון אמריקה) או ב- PAL (עבור נגני DVD באירופה ובאסיה). אתה יכול גם לכוונן את אפשרויות הקידוד או קצב הסיביות כאן אם ברצונך לצבוט את הסרטון שלך, אך עבור רוב המשתמשים זה לא יהיה צורך.

לבסוף, בכרטיסיה צריבה, סמן את התיבה שכותרתה "צריבת פרויקט לתקליטור." אתה יכול לתת לדיסק שלך תווית שתופיע אם תכניס את ה- DVD למחשב. אתה יכול גם לבחור את המהירות בה ברצונך לצרוב את ה- DVD שלך. אמנם אתה יכול להשתמש במהירות גבוהה יותר אם הכונן שלך מסוגל לכך, אך מהירות של 4-6x מומלצת, מכיוון שהיא מקטינה את הסיכוי שתקבל שגיאה קריטית ותצטרך להתחיל מחדש. אם אתה רוצה להיות זהיר במיוחד, בדוק "אמת דיסק לאחר הצריבה". פעולה זו תריץ סדרת בדיקות כדי לוודא שהדיסק שלך פועל כהלכה לאחר סיום הצריבה.

כשתסיים, לחץ על אשר.

אחרי זה, אתה יכול לשנות את תפריט ה- DVD ש- DVD Flick יוסיף. אמנם זה לא הכרחי בהחלט, זה צעד נחמד להתאים אישית ולתת לעצמך תפריט בסיסי כמו אלה שיש ב- DVD בחנות. לשינוי אלה, לחץ על הגדרות תפריט.

במסך זה תראה מבחר קטן של תפריטי DVD לבחירה. הם לא הדבר הכי מפואר בעולם, אבל ברירת המחדל היא בכלל לא תפריט, אשר יתחיל לנגן את הסרטונים בדיסק שלך באופן מיידי. אם אתה מעדיף לקבל אפשרות ללחוץ על הפעלה - או אם אתה שורף קבצי וידיאו מרובים לתקליטור אחד וברצונך לבחור איזה מהם ינגן - בחר סגנון תפריט שאתה אוהב ולחץ על אשר.

לאחר שתהיה מוכן, לחץ על צור DVD כדי להתחיל בתהליך ההמרה. יופיע חלון שיודיע לך שהפרויקט ייצרב לדיסק לאחר סיום ההמרה. לחץ על אישור. תהליך זה ייקח מעט זמן, כך שתוכל לקחת הפסקה, אך הקפד לפקוח עין על המחשב שלך, מכיוון שתצטרך לאשר כמה תיבות לאחר הפעלת ImgBurn.

לאחר סיום ה- DVD Flick בהמרת הווידאו והוספת התפריטים, ImgBurn אמור להיפתח אוטומטית. זה יבקש ממך לאשר כמה אפשרויות. ראשית, ImgBurn יבקש ממך לאשר את תווית ה- DVD שלך. אם לא תענה לתיבה זו תוך 30 שניות, ImgBurn ישתמש בתווית ברירת המחדל.

לאחר מכן, ImgBurn יציג לכם סיכום של מה שייצרב בדיסק וחבורה שלמה של פרטים טכניים. אין מה להחליט כאן, אז זה קצת מעצבן ImgBurn לא משתמש גם בטיימר לשם כך, אבל ככה, אתה עדיין צריך ללחוץ על אישור כדי לאשר. רק וודא שאתה נמצא סביב המחשב שלך כדי לאשר את התיבה הקטנה הזו כשהיא צצה כדי להתחיל את שלב הצריבה.

ל- ImgBurn ייקח מעט זמן לסיים את הסרטון שלך ואז יופיע תיבה שכותרתה "המבצע הושלם בהצלחה!" כונן ה- DVD שלך עשוי גם להוציא את הדיסק לאחר סיומו, לכן וודא שהכונן נקי מכל חסימות.

הכנס את הדיסק שלך לכל נגן DVD ועליך לראות את התפריט שבחרת על המסך. לחץ על "הפעל / המשך" כדי להתחיל את הסרט שלך.

DVD Flick יוצר תפריט בסיסי מאוד, אך הווידיאו שלך אמור להתנגן בכל נגן DVD תואם NTSC (או תואם PAL, אם בחרת בכך).

מק: צרוב קבצי וידאו ל- DVD עם צריבה

צריבת DVD וידאו ב- Mac היא קצת יותר פשוטה מאשר ב- Windows. אתה זקוק רק לאפליקציה אחת, בשם Burn המתאים, אותה תוכל להוריד כאן.

לאחר התקנתו, פתח את האפליקציה ולחץ על הכרטיסייה וידאו בחלקו העליון.

בחלק העליון של החלון, תן שם לדיסק שלך ובחר "DVD-Video" מהתפריט הנפתח בצד ימין.

בתחתית החלון לחץ על כפתור הפלוס כדי להוסיף קובץ וידאו לפרויקט שלך.

בחלון שצץ בחר את הסרט שברצונך לצרוב ולחץ על פתח. צריבה בנויה על כמה כלי המרה של קוד פתוח כמו ffmpeg, צולע ו- spumux, ולכן הוא אמור להתמודד עם פורמטי הווידאו הנפוצים ביותר.

טכנית, תקליטורי DVD חייבים להיות בפורמט VIDEO_TS ו- AUDIO_TS. סביר להניח שהסרטונים שלך לא בפורמט זה כבר, ולכן Burn יציע להמיר אותם עבורך. לחץ על המר כדי להתחיל בתהליך זה. תתבקש לבחור איפשהו בכונן הקשיח כדי לאחסן (באופן זמני) את קבצי הווידאו. ודא שיש לך מספיק מקום במחשב ובחר מיקום שבו תוכל למצוא אותו בקלות מאוחר יותר.

צריבה תראה לך סרגל התקדמות בזמן ההמרה. קח חטיף, זה עלול לקחת זמן מה. ברגע שזה נגמר, אתה יכול לצרוב את הסרטון שלך לתקליטור.

לאחר ביצוע ההמרה, הסרט שלך יופיע ברשימת הקבצים שיש לצרוב. אתה יכול גם לראות עד כמה הקובץ גדול כאן, מה שרמז לך איזה סוג דיסק אתה צריך. זכור, תקליטורי DVD בשכבה אחת הם מקסימום של 4.7GB, אך תקליטורי DVD של שכבה כפולה יכולים לאחסן עד 8.5GB. כשתהיה מוכן, הכנס דיסק ריק לכונן ולחץ על צריבה.

בחלון שמופיע תוכלו לבחור לאיזה כונן דיסק לצרוב ובאיזה מהירות אתם רוצים לצרוב אותו. בזמן שאתה יכול להתאים אישית את המהירות, כנראה שעדיף ללכת עם ההגדרות המומלצות. בהנחה שהכונן שלך יכול להתמודד עם זה, ייתכן שתוכל לשרוף אותו מהר יותר, אך זה יכול להגדיל את הסיכויים שלך להיקלע קריטי, ויאלץ אותך להפעיל מחדש את כל תהליך הצריבה. רק כדי להיות בטוח, הישאר עם ברירות המחדל המומלצות ולחץ על צריבה.

לאחר סיום הצריבה, הכנס את הדיסק לכל נגן DVD ותראה תפריט פשוט במיוחד. לחץ על המסלול שברצונך לצפות בו כדי להפעיל את הסרט.

כפי שאתה יכול לראות, התפריט אינו מושלם. בשתי הפעמים שבדקתי את זה, הדגשים מעל הכפתורים לא הסתדרו כראוי, אבל זה קל מספיק להבין איך ללחוץ על התחל כדי להשמיע את הסרט. אחרת, הסרט פועל בדיוק כמו כל DVD אחר שתקנה מהחנות.