מדוע חלונות משתמשים בקשיים משולבים וכל מה שמשתמש בקושי קו קדימה

האם אי פעם שמת לב שמדובר ב- C: \ Windows \ ב- Windows, //howtogeek.com/ באינטרנט ו / home / user / ב- Linux, OS X ו- Android? Windows משתמש במפנים לאחור עבור נתיבים, ואילו כל השאר נראה שמשתמשים בקו נטוי קדימה.

תוכנה מודרנית מנסה לתקן אותך אוטומטית כאשר אתה מקליד סוג לא נכון של קו נטוי, כך שלא משנה באיזה סוג קו נטוי אתה משתמש לרוב. אבל לפעמים, ההבדל עדיין חשוב.

מדוע Windows משתמש במפגעים אחוריים: היסטוריה

אז למה חלונות היא מערכת ההפעלה המוזרה? הכל מסתכם בכמה תאונות היסטוריה שהתרחשו לפני עשרות שנים.

יוניקס הציגה את דמות הסלאש קדימה - זה התו / כמפריד הספריות שלה בסביבות 1970. אנחנו לא ממש יודעים מדוע בחרו בזה, אבל זה זה שהם בחרו.

קשה לדמיין את היום, אך הגרסה המקורית של Microsoft DOS - כלומר MS-DOS 1.0 - לא תמכה בספריות כלל כאשר היא פורסמה בשנת 1981. מרבית השירותים הכלולים ב- DOS נכתבו על ידי IBM, והם השתמשו ב- / תו כדמות "מתג". אתה עדיין יכול לראות זאת היום בשורת הפקודה - הפעלת הפקודה dir / w אומרת לפקודת dir לפעול עם אפשרות הפורמט הרשימה הרחבה, תוך הפעלת הפקודה dir c: \ אומרת לפקודת dir לרשום את תוכן הכונן C: \. סוגים שונים של קו נטוי כאן מציינים אם אתה מציין אפשרות או נתיב ספריה. (ב- Unix משתמשים בתו - במקום בתו / כדי לציין מתגים.)

באותה תקופה לאנשים לא ממש היה אכפת שהם משתמשים בתו שמשמש למטרה אחרת במערכת הפעלה אחרת.

קשורים: האם Windows עדיין מסתמך על MS-DOS?

MS-DOS 2.0 הציג תמיכה בספריות, אך יבמ רצתה לשמור על תאימות עם כלי השירות המקוריים של DOS ותוכניות אחרות שציפו כי התו / ישמש למתגים. מיקרוסופט כבר השתמשה בתו / משהו למשהו, כך שהם לא יכלו פשוט להשתמש בו מחדש. בסופו של דבר הם בחרו בדמות \ במקום זאת, מכיוון שהיא הייתה הדמות הכי דומה למראה מבחינה ויזואלית.

ייתכן ש- Windows כבר לא יהיה בנוי על גבי DOS, אך עדיין תוכל לראות את המורשת של DOS בכל חלונות Windows באופן שבו משתמשים בקושיה אחורה ותכונות אחרות כמו אותיות כונן עבור מערכת הקבצים.

רבים מהפרטים הללו נובעים מהפוסט בבלוג של עובד מיקרוסופט לארי אוסטרמן בנושא, שמכיל מידע פנים מפורט יותר של עובדי מיקרוסופט שקיבלו החלטות אלה.

מדוע כל השאר משתמש בקושי קדימה

כל זה לא ממש משנה היום, אך דפדפני האינטרנט עוקבים אחר אמנת יוניקס ומשתמשים / תווים לכתובות דפי אינטרנט. משתמש Windows טיפוסי רואה קו נטוי קדימה כאשר הוא מקליד כתובת אינטרנט וקו נטוי כאשר הוא מקליד את המיקום של תיקיה מקומית, כך שזה עלול לבלבל. אתרים פועלים על פי אמנת יוניקס, כמו גם פרוטוקולים אחרים כמו FTP. גם אם אתה מפעיל שרת אינטרנט או שרת FTP במחשב Windows, הם ישתמשו בקו נטוי קדימה כי זה מה שהפרוטוקול דורש.

מערכות הפעלה אחרות עושות קו נטוי קדימה מאותה סיבה - זו אמנת יוניקס. לינוקס היא מערכת הפעלה דמוית יוניקס, ולכן היא משתמשת באותו סוג של קו נטוי. Mac OS X מבוסס על BSD, מערכת הפעלה אחרת דמוית יוניקס. מערכות הפעלה צרכניות אחרות כמו אנדרואיד, מערכת ההפעלה של Chrome ומערכת ההפעלה של Steam מבוססות על לינוקס, ולכן הן משתמשות באותו סוג של קו נטוי.

האם זה משנה?

השאלה היותר מעניינת היא האם זה באמת חשוב. נראה שמפתחי דפדפנים ומערכות הפעלה מבינים שמשתמשים מבולבלים, ולכן הם בדרך כלל יוצאים מגדרם לקבל כל סוג של קו נטוי אפשרי. אם תקליד http: \\ howtogeek.com \ ב- Google Chrome, Mozilla Firefox או Internet Explorer, הדפדפן יתקן זאת באופן אוטומטי ל- //howtogeek.com/ ויטען את האתר כרגיל. אם תקליד C: / משתמשים / ציבורי בסייר Windows ולחץ על Enter, זה יתוקן באופן אוטומטי ל- C: \ Users \ Public ותועבר למיקום הנכון.

מפתחי DOS לא היו מרוצים מכך גם בימים הראשונים, ולכן הם גרמו ל- DOS לקבל את שני סוגי הדמויות בשביל. אתה עדיין יכול להקליד פקודות כמו cd C: / Windows / בשורת הפקודה היום ותועבר לתיקיה הנכונה.

זה לא עובד בכל מקום ב- Windows, עם זאת. אם תקליד נתיב כמו C: / משתמשים / ציבורי בתיבת הדו-שיח פתיחה ולחץ על Enter, תראה שגיאה שאומרת ששם הקובץ אינו חוקי. ישנם יישומים אחרים מבוססי אינטרנט שעשויים להראות לך שגיאה אם ​​תנסה להקליד נתיב כמו http: \\ howtogeek.com \ - זה תלוי אם התוכנית מתקנת אותה עבורך או מחליטה להציג שגיאה.

בדרך כלל ניתן לשכוח שיש שני סוגים שונים של קו נטיות, אך מדי פעם זה משנה. זה יהיה נחמד אם כולם ישתמשו במפריד עקבי לנתיבי ספריות, אך חלונות היסטורית עסק בתאימות לאחור - אפילו בתחילת שנות השמונים.