כיצד לגשת לתיקיות Windows משותפות ב- Android, iPad ו- iPhone

שתף תיקיה עם אפשרויות השיתוף המובנות של Windows ותוכל לגשת אליה במכשיר Android, iPad או iPhone. זוהי דרך נוחה להזרים סרטונים מהמחשב האישי שלך או לגשת לקבצים אחרים באופן אלחוטי.

אתה יכול לגשת לתיקיות המשותפות ממק או לינוקס באותן דרכים בדיוק. רק תצטרך לשתף את התיקיות כך שיהיו נגישות ממחשבי Windows. הם יופיעו לצד מחשבי Windows הזמינים שלך.

כיצד לשתף את התיקיה

קשורים: כיצד לשתף קבצים בין מחשבי Windows, Mac ו- Linux ברשת

כמו בגישה לתיקיית Windows משותפת מ- Linux או Mac OS X, אינך יכול להשתמש בקבוצה ביתית לשם כך. יהיה עליך להפוך את התיקייה שלך לזמינה באופן מיושן. פתח את לוח הבקרה, לחץ על בחר אפשרויות קבוצה ביתית ושיתוף תחת רשת ואינטרנט ולחץ על שנה הגדרות שיתוף מתקדמות. אפשר את תכונת שיתוף הקבצים והמדפסת.

קשורים: התאמה אישית של הגדרות שיתוף הרשת שלך

ייתכן שתרצה גם להגדיר את הגדרות השיתוף המתקדמות האחרות כאן. לדוגמה, תוכל לאפשר גישה לקבצים שלך ללא סיסמה אם אתה סומך על כל המכשירים ברשת המקומית שלך.

לאחר שיתוף קבצים ומדפסות מופעל, באפשרותך לפתוח את סייר הקבצים או את סייר Windows, לחץ לחיצה ימנית על תיקיה שברצונך לשתף ובחר מאפיינים. לחץ על כפתור השיתוף והפוך את התיקיה לזמינה ברשת.

]

תכונה זו הופכת קבצים לזמינים ברשת המקומית, כך שהמחשב וההתקנים הניידים שלך חייבים להיות באותה רשת מקומית. אינך יכול לגשת לתיקיית Windows משותפת דרך האינטרנט או כאשר הטלפון החכם שלך מחובר לנתונים הניידים שלו - עליו להיות מחובר לרשת Wi-Fi.

גש לתיקיה משותפת ב- Android

קשורים: כיצד לגשת לתיקיות Windows משותפות ולזרום סרטונים באמצעות Wi-Fi באנדרואיד

ל- Android אין אפליקציית מנהל קבצים מובנית, כך שאין דרך מובנית לגשת לתיקיות משותפות של Windows בדיוק כמו שאין דרך מובנית לדפדף בין הקבצים בכרטיס SD.

ישנם מנהלי קבצים רבים ושונים הזמינים עבור אנדרואיד, ולא מעט מהם כוללים תכונה זו. אנחנו אוהבים את אפליקציית סייר הקבצים ES, שהיא חינמית ומאפשרת לך לגשת לקבצים במגוון רחב של מערכות.

עדכון : סייר הקבצים של ES כבר אינו זמין. אם אתם מחפשים תחליף, אנחנו אוהבים את Solid Explorer. זה יכול גם להתחבר למניות רשת Windows באמצעות פרוטוקול SMB.

התקן את סייר הקבצים של ES, הפעל אותו, הקש על לחצן התפריט (הוא נראה קצת כמו טלפון מול כדור הארץ), הקש על רשת והקש על LAN.

הקש על לחצן הסריקה ו- ES File Explorer יסרוק את הרשת שלך למחשבי Windows שמשתפים קבצים. זה מפרט את המחשבים שלך לפי כתובות ה- IP המקומיות שלהם, אז הקש על כתובת ה- IP של מחשב Windows שלך. ייתכן שיהיה עליך להזין שם משתמש וסיסמה, תלוי באופן הגדרת שיתוף הקבצים.

אנדרואיד די גמיש, כך שתוכל לפתוח קבצים מהשיתוף שלך ב- Windows באפליקציות אחרות או להעתיק אותם בקלות לאחסון המקומי של המכשיר שלך לשימוש מאוחר יותר. באפשרותך גם להזרים סרטונים ישירות משיתוף הרשת שלך, באמצעות המחשב האישי שלך כשרת מדיה ללא צורך בתוכנה מיוחדת.

גש לתיקיה משותפת ב- iOS

תזדקק לאפליקציית ניהול קבצים של צד שלישי כדי לגשת ולגלוש במניות Windows או בכל מערכות קבצים אחרות. יש לא מעט כאלה זמינים ב- App Store. בדקנו את FileExplorer Free - הוא מלוטש, בחינם ועובד היטב.

הפעל את האפליקציה, הקש על כפתור + והקש על Windows כדי להוסיף שיתוף רשת של Windows.

FileExplorer יסרוק את הרשת המקומית שלך למחשבי Windows המשתפים קבצים ויציג אותם ברשימה. הקש על אחד מהמחשבים האלה כדי להציג את הקבצים המשותפים שלו. תתבקש לספק שם משתמש וסיסמה או לנסות להתחבר כאורח.

iOS פחות גמיש בכל הנוגע לניהול קבצים ואסוציאציות קבצים, כך שיש פחות מה שתוכל לעשות עם קבצים אלה. עם זאת, אתה עדיין יכול לפתוח קובץ וידאו ישירות מהתיקיה המשותפת שלך ולהפעיל אותו במכשיר שלך או לגשת לקבצי מדיה אחרים באופן דומה. תוכל גם להשתמש בתכונה "פתח ב" כדי לפתוח קובץ באפליקציה ספציפית.

פרוטוקול שיתוף הקבצים ברשת של Windows ידוע בשם CIFS, שהוא יישום של פרוטוקול SMB. אם אתה מחפש אפליקציית אנדרואיד או iOS אחרת שיכולה לגשת לקבצים מסוג זה, חפש ב- Google Play או בחנות האפליקציות של אפל "SMB" או "CIFS".