כיצד לצרוב כל קובץ וידאו לתקליטור Blu-Ray הנגן

אם קרעת את אוסף ה- Blu-Ray שלך כדי להפוך את הספרייה שלך לנוחה יותר, ייתכן שתרצה גם לצרוב גיבוי או להשתמש בעותק כדי שלא תפגע במקור שלך. כך לצרוב עותק של הסרטים שלך - או אפילו סרטוני בית משלך - ל- Blu-Ray הניתן להפעלה ב- Windows או ב- MacOS.

מה אתה צריך

קשורים: כיצד לקרוע דיסקי Blu-Ray עם MakeMKV ובלם יד

כדי ליצור Blu-Ray הפועל למשחק שלך, תזדקק לכמה דברים כדי להתחיל, כולל:

  • כונן צורב Blu-Ray: עד שה Blu-Ray הפך לתקן נפוץ, מחשבים רבים דילגו על כוננים אופטיים לחלוטין. אם עדיין אין לך כזה, תצטרך לקנות כונן צורב Blu-Ray, אשר בדרך כלל מסתכם בסביבות 40-60 דולר, תלוי אם ברצונך להשיג כונן פנימי או חיצוני. אם אתה רוצה לצרוב Blu-Rays ממקינטוש, סביר להניח שתצטרך צורב חיצוני, מכיוון שרוב מחשבי מקינטוש אינם יכולים להשתמש בפנימיות ללא סוג אחר של מארז.
  • דיסק בלו-ריי ריק: באופן טבעי, תזדקק לתקליטור ריק כדי לצרוב אליו את הסרט. דיסקי Blu-Ray ריקים הם מעט יקרים יותר מדיסקי DVD, אך הם עדיין זולים יחסית אם קונים אותם בכמויות גדולות. הדיסקים הריקים מגיעים גם בשני טעמים: שכבה אחת ושכבה כפולה. שכבות יחיד Blu-Rays יכולות לאחסן עד 25GB, ואילו Blu-Rays שכבה כפולה יכולה לאחסן עד 50GB.
  • tsMuxeR (Windows / Mac): לפני שאתה שורף את הווידאו שלך לתקליטור, יהיה עליך לשים אותו בפורמט המתאים. אם הווידאו שלך נמצא בפורמטי MP4, MKV או בתמונות וידאו נפוצות נתמכות אחרות, tsMuxeR הוא כלי פשוט שיכול לארגן מחדש את הקבצים האלה למשהו שנגן ה- Blu-Ray שלך יכול לקרוא. התהליך הזה הוא "muxing" מבחינה טכנית, ולא קידוד, כך שהוא לא יתעסק עם איכות הסרטון שלך.
  • ImgBurn (Windows):  זהו כלי שימושי שיכול לצרוב קבצים, תיקיות או תמונות דיסק על גבי Blu-Ray עבורך. נשתמש ב- tsMuxeR כדי ליצור קובץ ISO ש- ImgBurn יכול לצרוב בקלות ישירות על גבי דיסק.
  • Finder (Mac): ב- Mac, תהליך הצריבה קל עוד יותר. ל- Finder יכולת מובנית לצרוב תמונת ISO ישירות כל עוד יש לך כונן דיסק מחובר.

התקן או חבר את כונן ה- Blu-ray שלך, התקן את האפליקציות הדרושות לך, ואז הפעל את tsMuxeR כדי ליצור מחדש את הסרטונים שלך לפורמט הנכון.

שלב ראשון: המרת קבצי וידאו לפורמט Blu-Ray בעזרת tsMuxeR

לא משנה באיזה מערכת הפעלה אתה משתמש, תצטרך להמיר את קבצי הווידאו שלך לפורמט Blu-Ray. מבחינה טכנית יותר, אנו נשתמש בתהליך שנקרא ריבוב, או "muxing". בהקשר זה, muxing כולל שילוב של מספר רצועות וידאו או שמע לפורמט חדש מבלי לשנות את תוכנם. אמנם אין לנו צורך לשנות את זרמי הווידאו והשמע של הסרט שלך, אך אנו צריכים לסדר אותם מחדש כך שהם יהיו בפורמט הנכון עבור נגני Blu-Ray כדי לקרוא אותם. לשם כך נשתמש בכלי בשם tsMuxeR, הזמין עבור Windows ו- Mac.

ראשית, פתח את tsMuxeR ולחץ על הוסף בצד ימין של החלון. מצא את קובץ הווידאו שברצונך להמיר ולחץ על פתח. תוכל למצוא רשימה של פורמטי וידאו וקודקים תואמים שתוכל להמיר באתר היישום כאן.

בקטע פלט, בחר באפשרות "Blu-ray ISO". זה ייצור תמונה של דיסק שתוכל לצרוב ישירות לדיסק ממספר תוכניות. תוכל גם להשתמש ב"תיקיית Blu-ray "אם האפליקציה שבה אתה משתמש לצריבה אינה תומכת ב- ISO. אנו משתמשים ב- ImgBurn עבור Windows ו- Finder ב- macOS, שניהם תומכים בשריפת ISO, אך ImgBurn תומך גם בצריבת התיקיות ישירות.

לאחר מכן, בצד ימין של המסך, לחץ על כפתור העיון כדי למצוא מקום לאחסון קבצי ה- Blu-Ray שהומרו. מיקום זה יצטרך להכיל מספיק מקום לאחסן עותק שלם של הסרט שאתה מתכנן לצרוב, לפחות באופן זמני, אז וודא שיש מספיק מקום פנוי בכונן הזה.

כשתסיים, לחץ על "התחל muxing". זה ימיר (או remux) את הווידאו שלך לתיקיית קבצים שתוכל לצרוב לאחר מכן ל- Blu-Ray.

שלב שני: צרוב את התמונה שלך לתקליטור

לאחר שהסרטון שלך יעבור לתבנית ISO תואמת Blu-Ray, תוכל לצרוב את התמונה ל Blu-Ray ריק והיא תהיה ניתנת להשמעה בכל נגן Blu-Ray. קובץ ISO הוא למעשה עותק מדויק של דיסק שלם, כך שלא יהיה צורך להמיר אותו בזמן שהוא מועתק. למעשה, אתה יכול לעלות ISO ב- Windows או MacOS ולהשמיע אותו כאילו היה דיסק בכונן. מכיוון שאנחנו רוצים דיסק אמיתי, הנה איך לצרוב את ה- ISO שלך לדיסק ריק.

Windows: צרוב את ה- ISO שלך באמצעות ImgBurn

ImgBurn הוא כלי שירות חינמי שיכול לצרוב בקלות קבצים, תיקיות ותמונות לדיסק. פתח את ImgBurn ולחץ על "כתוב קובץ תמונה לתקליטור."

תחת המקור, לחץ על סמל התיקייה הצהוב כדי למצוא ולבחור את ה- ISO של הסרט שלך.

ודא שכונן הדיסק היעד שלך נבחר תחת יעד ואז לחץ על כפתור הצריבה הגדול בתחתית החלון.

ImgBurn יתחיל לצרוב את ה- ISO שלך לדיסק. זה ייקח זמן מה והמגש עשוי לצאת החוצה פעם או פעמיים, אז וודא שהכונן שלך אינו חסום. לאחר שתסיים, תוכל לנגן את הדיסק שלך בכל נגן Blu-ray. לא יהיה תפריט, ולכן הסרט יופעל אוטומטית ברגע שהוא מוכנס.

macOS: צרוב את ה- ISO שלך באמצעות Finder

ב- Mac, Finder יכול לצרוב תמונת ISO ישירות לדיסק. פתח את התיקיה המכילה את ה- ISO שלך בחלון Finder. לאחר מכן לחץ על קובץ ובחר את פריט התפריט שעליו כתוב "צריבה [שם תמונה] לדיסק".

בחלון הקטן שמופיע, תן שם לדיסק שלך ואז לחץ על צריבה.

יופיע חלון זעיר עם סרגל התקדמות. לאחר סיום הדיסק שלך יישרף.

לאחר סיום הדיסק שלך, תוכל להעביר אותו לכל נגן Blu-Ray והוא יתחיל להשמיע את הסרט שלך באופן אוטומטי.