כיצד להשיג את מצב Windows XP ב- Windows 8

"מצב Windows XP" אינו כלול עם Windows 8. מיקרוסופט תפסיק בקרוב את התמיכה ב- Windows XP ואינה רוצה שאף אחד ישתמש בה, אפילו לא במכונה וירטואלית. עם זאת, אתה יכול בקלות להגדיר מצב Windows XP משלך ב- Windows 8.

אתה יכול לבצע וירטואליזציה של Windows XP כמעט עם כל תוכנית מכונות וירטואליות, אך אנו נסקור פיתרון שנותן לך מצב Windows XP כמו שילוב שולחן עבודה ושורת המשימות ב- Windows 8.

כיצד עבד מצב Windows XP

קשורים: מבטנו על מצב XP ב- Windows 7

מיקרוסופט גילתה את התכונה הזו כדרך להריץ יישומים ישנים במצב "Windows XP", אך זו לא סתם עוד תכונת תאימות של Windows. ב- Windows 7, מצב Windows XP הוא למעשה עותק מלא של מערכת ההפעלה Windows XP הפועלת בתוכנת הווירטואליזציה של מחשב וירטואלי. יישומים שאתה מתקין במצב Windows XP פועלים בתוך המחשב הווירטואלי של Windows XP.

מיקרוסופט העלתה את המתחרים שלה על ידי הכללת עותק מורשה של Windows XP, ומציעה חוויה נחמדה יותר מאשר התקנת Windows XP ב- VirtualBox וכל יישומי Windows XP הישנים שלך מוגבלים לחלון המכונה הווירטואלית.

מצב Windows XP אינו זמין ב- Windows 8, אך תוכל לשחזר אותו די מקרוב עם נגן VMware. אתה יכול גם להשתמש ב- VirtualBox או בפתרונות אחרים של מכונות וירטואליות, כמו תכונת הוירטואליזציה Hyper-V הכלולה ב- Windows 8. עם זאת, VMware Player מציע תכונות שילוב דומות למצב Windows XP - תוכל ליצור קיצורי דרך ישירים ליישומי Windows XP ויש לך שורת משימות ייחודית. סמלים לכל תוכנית וירטואלית.

Windows 8 אינו כולל עותק מורשה של Windows XP, כך שתזדקק לעותק של Windows XP כדי להגדיר זאת. אם יש לך דיסק ישן של Windows XP בסביבה, זה יעשה. נגן VMware הוא לגמרי בחינם. שלא כמו מצב Windows XP, שהיה זמין רק במהדורות Professional, Ultimate ו- Enterprise של Windows 7, אתה יכול להגדיר את זה בכל מהדורה של Windows 8.

שים לב ש- VMware Player הוא בחינם רק למשתמשים ביתיים, כך שתרצה להשתמש ב- VirtualBox או לשדרג לתחנת העבודה בתשלום של VMware אם אתה זקוק למצב Windows XP למטרות עסקיות.

הגדרת מצב Windows XP עם נגן VMware

ראשית, הורד והתקן את נגן VMware במחשב שלך. לאחר התקנתו, הפעל אותו וצור מכונה וירטואלית חדשה. עברו על תהליך ההתקנה, וספקו דיסק התקנה של Windows XP או תמונת דיסק של Windows XP בפורמט ISO.

הזן את מפתח המוצר, שם המשתמש, הסיסמה שלך ומידע אחר. נגן VMware יתקין אוטומטית את Windows XP בתוך המחשב הווירטואלי, כך שלא תצטרך לעשות שום דבר במהלך תהליך ההתקנה. רק המתן ותן לתהליך להסתיים לבד - נגן VMware יטפל בהכל, כולל התקנת חבילת כלי VMware המאפשרת את תכונות שילוב שולחן העבודה.

שילוב חלונות XP עם חלונות 8

כדי להפוך את מערכת Windows XP שלך לשילוב עם Windows 8, לחץ על תפריט הנגן ב- VMware Player ובחר Unity. זה מאפשר מצב מיוחד שבו יישומי Windows XP שלך יפעלו על שולחן העבודה של Windows 8.

כל היישומים שאתה מפעיל בעת הפעלת מצב אחדות יופיעו בשולחן העבודה של Windows 8 עם סמלים משלהם בשורת המשימות של Windows 8.

להפעלת יישומים הפועלים במצב Windows XP, הזז את העכבר לפינה השמאלית התחתונה של המסך והשתמש בתפריט VMware להפעלת יישומים ממערכת Windows XP. הם יופיעו גם בשולחן העבודה של Windows 8.

כדי ליצור קישורים ישירים ליישומים כאלה, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קיצורי הדרך שלהם בתפריט ההשקה של VMware ובחר Create Shortcut on Desktop. תקבל קיצור דרך שתוכל ללחוץ עליו כדי להפעיל את היישום.

בכל עת תוכל ללחוץ על תפריט Windows XP ולבחור יציאה מהאחדות כדי להשבית את מצב האחדות ולהגביל את יישומי Windows XP שלך לחלון מכונה וירטואלי יחיד.

נגן VMware מגדיר שילוב גרור ושחרר והעתק והדבק באופן אוטומטי, כך שתוכל להשתמש ביישומים בדיוק כמו שהם פועלים בתוך Windows 8. עם זאת, הם אינם פועלים ב- Windows 8, ולכן הם לא תהיה גישה לכל הקובץ במערכת Windows 8 שלך. ייתכן שתרצה להגדיר תיקיות משותפות מחלון ההגדרות של המחשב הווירטואלי כדי שתוכל לשתף קבצים בין מערכת Windows 8 שלך ליישומי Windows XP.

קשורים: מיקרוסופט מסיימת את התמיכה עבור Windows XP בשנת 2014: מה שאתה צריך לדעת

חבל שמיקרוסופט הסירה את התכונה הזו מ- Windows 8, אך ברור מדוע הם עשו זאת. מיקרוסופט כבר לא רוצה לתמוך ב- Windows XP, אפילו לא במכונה וירטואלית. מצב Windows XP היה תכונה עבור לקוחות עסקיים להרגיש בטוחים בשדרוג מ- Windows XP - הם יכלו להרגיש בטוחים בשדרוג ל- Windows 7, בידיעה שכל יישום שחווה בעיות יכול להיות מופעל רק במצב Windows XP.

עם זאת, מצב Windows XP אינו לנצח - מיקרוסופט רוצה שעסקים ישדרגו את היישומים שלהם וידאגו שהם ימשיכו לעבוד על גרסאות חדשות יותר של Windows ולא תלוי ב- Windows XP לנצח. מומלץ לשדרג ליישומים שעובדים על גרסאות מודרניות של Windows ולא תלויים במכונה וירטואלית של Windows XP, אך תוכניות וירטואליזציה אחרות ימשיכו לספק אפשרות כושלת גם כאשר מיקרוסופט כבר לא מציעה את מצב Windows XP.