מה פירוש התוויות ביציאות ה- HDMI של הטלוויזיה שלך (וכאשר זה משנה)

יציאת HDMI היא רק יציאת HDMI, נכון? למעט אם אתה מציץ מקרוב בחלק האחורי של HDTV שלך ורכיבי קולנוע ביתי אחרים התומכים ב- HDMI, תבחין בלא מעט תוויות זעירות שמעידות שלא כל היציאות שוות. מה פירוש התוויות הללו, והאם זה משנה באיזו פורט אתה משתמש?

כל יציאה בסיסית, יציאות ספציפיות לתכונות ספציפיות

קשורים: כיצד למצוא את מדריך ההוראות כמעט לכל מכשיר באופן מקוון

כשמדובר בבחירת איזו יציאת HDMI להשתמש עבור איזה מכשיר, יש לזכור רק כמה דברים פשוטים. בראש ובראשונה, כשאתה בספק, התייחס תמיד למדריך של המכשיר שלך: תיוג טוב, תיוג לקוי או ללא תיוג כלל, הסמכות האולטימטיבית היא האותיות הקטנות שהיצרן הציב במדריך. לא רק שתמצא כי ליציאה המסומנת בתווית כללית "HDMI 2" יש תכונות נוספות, אלא שתמצא שתצטרך להחליף הגדרה אי שם בתפריט ההגדרות של הטלוויזיה כדי לאפשר אותה.

הדבר השני שיש לזכור הוא שבמכשירי HDMI ישנים יותר, כמו נגן ה- Blu-ray הישן או תיבת הכבלים שלך, כל יציאת HDMI תפעל בגלל תאימות לאחור - אך חלק מהיציאות מציעות תכונות נוספות, אליהן נעסוק בהמשך סָעִיף.

לבסוף, בעוד שכל יציאה תעשה את העבודה עבור מכשירים ישנים יותר בעלי יכולת HDMI, אתה בהחלט רוצה להיות בטוח שאתה משתמש ביציאה הטובה ביותר ב- HDTV שלך אם יש לך מכשיר חדש יותר המסוגל להזין 4K. אם תזווג מכשיר חדש ליציאה ישנה יותר, תחמיץ איכות משמעותית.

תוויות HDMI מפוענחות

בערכת ה- HDTV האופיינית שלך תמצא כמה (אם כי לעיתים נדירות כולן) התוויות הבאות. בעוד שמשמעות התוויות נעה בין "די סטנדרטיות" ל"משובצות באבן "בשלב זה, אין כל דרישה שיצרנים יתייגו את היציאות שלהם בכלל - אם הסט שלך פשוט מכיל" HDMI 1 "," HDMI 2 "ו- וכך הלאה, שוב, עיין במדריך כדי לראות אם לאחד מהיציאות יש את התכונות הבאות.

STB: ממיר קופסה

קשורים: מדוע אוכל לשלוט בנגן ה- Blu-ray שלי באמצעות שלט הטלוויזיה שלי, אך לא עם תיבת הכבלים שלי?

יציאת ה- STB מיועדת לשימוש עם הממיר שלך: התקן הקלט שסופק לך על ידי ספק הכבלים או הלוויין שלך. היתרון היחיד בשימוש ביציאה זו למטרה זו הוא ש 1) זה בדרך כלל היציאה הראשונה, HDMI 1, מה שאומר שקל לדלג אליה בעת שימוש בלחצן בחירת הקלט ו- 2) טלוויזיות HD עם ייעוד יציאה זה בדרך כלל כוללות כפתורים נוספים עבור ממיר (או פונקציונליות נוספת הקשורה אליו). לדוגמה, הטלוויזיה הספציפית שלך עשויה להשתמש ב- HDMI-CEC כדי לדבר עם תיבת הכבלים שלך דרך יציאת STB כך שלחצני למעלה / למטה בערוץ בשלט הטלוויזיה שלך יעבדו עבור תיבת הכבלים שלך.

DVI: קלט וידאו דיגיטלי

יציאות DVI הן עצירה ישנה מהימים הראשונים של HDMI, ומציעות תאימות לאחור עם מכשירים שיכולים להפיק וידאו דיגיטלי בכבל אחד, אך זקוקים לכבל אחר לאודיו. היתרון בשימוש ביציאת ה- DVI הוא בכך שהטלוויזיה שלך תקבל קלט שמע מאחת (או יותר) מכניסות השמע האנלוגיות בגב הטלוויזיה ותתאים את זה לווידיאו מיציאת ה- HDMI המסומנת על ידי DVI.

קשורים: חנון מתחיל: כיצד לחבר מחשב נייד לטלוויזיה

מתי היית משתמש בתכונה זו? נניח שהיה לך מחשב שולחני ישן שרצית לחבר לטלוויזיה שלך כדי לשמש כמרכז מדיה. אתה יכול להשתמש בכבל DVI-til-HDMI כדי להעביר את אות הווידאו מהמחשב לטלוויזיה, ואז בכבל אוזניות זכר לזכר כדי לקשר את השמע במחשב למחשב השמע בטלוויזיה. למידע נוסף על חיבור המחשב לטלוויזיה שלך, עיין במדריך שלנו כאן.

אל דאגה אם אין לך צורך בתכסיס האודיו DVI / אנלוגי, כמו כל שאר היציאות, אתה יכול פשוט להשתמש ביציאת HDMI (DVI) גם כיציאת HDMI רגילה.

ARC: ערוץ החזרת שמע

קשורים: מה זה יציאת HDMI ARC בטלוויזיה שלי?

היסטורית, אם היה לך טלוויזיה עם רמקולים חיצוניים, היה לך מקלט יושב על מדף מתחת לטלוויזיה שלך. כל הקלטים עברו למקלט, והמקלט היה מעביר את אות הווידיאו לטלוויזיה. כעת, כאשר הטלוויזיות הפכו יותר ויותר לרכזת עצמן, אנשים מחברים הכל לבנק היציאות בגב הטלוויזיה שלהם וזקוקים לדרך להעביר את הצליל לרמקולים נוספים כמו, למשל, פס קול.

כאן נכנס HDMI (ARC): אם אתה מחבר שני מכשירים תומכי ARC ביחד (כמו HDTV וסרגל האמור לעיל) ה- HDTV יכול להזרים אודיו למכשיר החיצוני, ללא כבל שמע נפרד (כמו כבל שמע אופטי TOSlink) נדרש.

MHL: קישור נייד בחדות גבוהה

קשורים: כיצד לחבר את טלפון האנדרואיד לטלוויזיה שלך

בהתחשב בכמה מכשירים ניידים חזקים הפכו, כמו סמארטפונים ושולחנות, זה רק הגיוני שיצרנים פיתחו דרך להפיק וידאו מהם לסטים של HDTV. אם יש לך מכשיר וטלוויזיה תואמים, יחד עם כבל MHL מיוחד (המאפשר קישוריות USB ל- HDMI), תוכל לחבר את המכשיר היישר לטלוויזיה ולהשתמש בו להפקת וידאו.

התקן הוא בעיקרו תכונת מכשיר אנדרואיד, מכיוון MHL מעולם לא אומצה על ידי אפל. אם ברצונך להשיג פונקציונליות דומה עם ה- iPhone או ה- iPad שלך, תצטרך לרכוש מתאם מיוחד מאפל ולהשתמש במתאם זה עם יציאת HDMI רגילה.

HDCP 2.2: הגנה על תוכן דיגיטלי ברוחב פס גבוה

קשורים: מדוע HDCP גורם לשגיאות ב- HDTV שלך וכיצד לתקן זאת

במכשירי טלוויזיה חדשים יותר, ייתכן שתראה יציאות שכותרתן "HDCP 2.2". ייעוד זה מציין כי יציאה זו תומכת בגרסה החדשה ביותר של תוכנית הגנת התוכן הדיגיטלי ברוחב פס גבוה. (HDCP יכול להיות כאב ראש די גדול, במיוחד אם יש לך HDTV ישן יותר ואגב, אז הקפד לבדוק את המדריך שלנו לבעיות HDCP אם נתקלת בבעיות.)

אם יש לך מכשירים חדשים יותר שיכולים להפיק וידאו בחדות גבוהה במיוחד, סביר להניח שתצטרך להשתמש ביציאה זו (או עיין במדריך כדי לראות אם כל יציאות הטלוויזיה שלך תומכות ב- HDCP 2.2) כדי לקבל את האות וליהנות מתוכן ה- UHD שלך.

10bit / UHD / 4K: יציאה משופרת לווידאו משופר

טלוויזיות חדשות יותר התומכות ב- 4K, המכונות גם Ultra HD (UHD) על ידי יצרנים מסוימים, לא תמיד יכולות 4K בכל יציאות ה- HDMI. לפעמים תמצא רק יציאה אחת שכותרתה כדי לציין שהיא זו שתשתמש בה למכשיר הזרמה החדש והמבריק שלך בעל יכולת הזרמת 4K. אופן התווית של יציאות אלה תלוי ביצרן ותראה תוויות כמו "10 ביט" (בהתייחס לטווח הצבעים המשופר של 10 סיביות שחלקם, אך לא כולם, תוכן 4K יכול לתמוך), "UHD" או 4K (לרוב יחד עם מידע נוסף כמו 4K @ 30Hz או 4K @ 60Hz כדי לציין באיזה קצב רענון הקלט יכול להשתמש). סרטון בחדות גבוהה במיוחד הוא עדיין טריטוריה די חדשה והיצרנים מנסים להסתבך ולהבדיל את עצמם זה מזה,אז הקפד לבדוק את המדריך לטלוויזיה שלך כדי לוודא שיש לך את היציאה הנכונה ואת ההגדרות הנכונות כדי להפיק את המרב מתוכן UHD שלך.

BEST: ייעוד יחסי

לבסוף, יש תווית אחרת שאתה עשוי לראות על ידי יציאת ה- HDMI שלך, שאין לה שום קשר, באופן ספציפי, לתקני HDMI, אך היא פשוט דרך שיש יצרנים שמתייגים את היציאות בגב הטלוויזיות שלהם. במערכות רבות, תראה רצף של השוואת תארים סופרלטיביים כמו "טוב", "טוב יותר" ו"טוב "המצורף ליציאות שונות.

אתה יכול, למשל, לראות את קלט הרכיבים שכותרתו "טוב", את כניסת ה- HDMI הרגילה שכותרתה "טוב יותר" ואת קלט ה- HDMI 4K שכותרתו "הטוב ביותר". לתוויות אלה אין משמעות סטנדרטית, והן פשוט שם, כך שהיצרן יכול להפנות אותך לכיוון השימוש ביציאה הטובה ביותר (אם זה תואם למכשיר שלך) כך שתקבל את איכות התמונה הטובה ביותר.

בעוד שכל יציאות ה- HDMI יתנו לך פונקציונליות בסיסית ותואמת לאחור, על ידי התאמת היציאה הנכונה למכשיר הנכון תקבל את התמונה הטובה ביותר האפשרית עם התכונות הטובות ביותר.