כיצד ליצור תרשים עמודות ב- Microsoft Excel

תרשים עמודות (או תרשים עמודות) הוא אחת הדרכים הקלות ביותר להציג את הנתונים שלך ב- Excel, כאשר העמודים האופקיים משמשים להשוואת ערכי הנתונים. כך ניתן ליצור ולעצב תרשימי עמודות ב- Microsoft Excel.

הכנסת תרשימי עמודות ב- Microsoft Excel

אמנם אתה יכול להפוך כל קבוצה של נתוני Excel לתרשים עמודות, אך הגיוני יותר לעשות זאת עם נתונים כאשר ניתן לבצע השוואה ישר, כגון השוואת נתוני המכירות עבור מספר מוצרים. ניתן גם ליצור תרשימים משולבים ב- Excel, שם ניתן לשלב תרשימי עמודות עם סוגי תרשימים אחרים כדי להציג שני סוגי נתונים יחד.

קשורים: כיצד ליצור תרשים משולב ב- Excel

אנו נשתמש בנתוני מכירה בדיוניים כמערכת הנתונים לדוגמא שלנו שיעזרו לך לדמיין כיצד ניתן להמיר נתונים אלה לתרשים עמודות ב- Excel. להשוואה מורכבת יותר, סוגי תרשימים חלופיים כמו היסטוגרמות עשויים להיות אפשרויות טובות יותר.

כדי להוסיף תרשים עמודות ב- Microsoft Excel, פתח את חוברת העבודה של Excel ובחר את הנתונים שלך. אתה יכול לעשות זאת באופן ידני באמצעות העכבר, או לבחור תא בטווח שלך וללחוץ על Ctrl + A כדי לבחור את הנתונים באופן אוטומטי.

לאחר בחירת הנתונים שלך, לחץ על הוסף> הוסף עמודה או תרשים עמודות.

טבלאות עמודות שונות זמינות, אך כדי להוסיף תרשים עמודות רגיל, לחץ על האפשרות "תרשים מקובץ". תרשים זה הוא הסמל הראשון המופיע תחת הסעיף "עמודת דו מימד".

Excel ייקח באופן אוטומטי את הנתונים ממערכת הנתונים שלך כדי ליצור את התרשים באותו גליון עבודה, תוך שימוש בתוויות העמודות שלך כדי להגדיר כותרות ציר ותרשים. באפשרותך להזיז או לשנות את גודל התרשים למיקום אחר באותו גליון עבודה, או לחתוך או להעתיק את התרשים לגליון עבודה אחר או לקובץ חוברת עבודה.

לדוגמא שלנו, נתוני המכירות הומרו לתרשים עמודות המציג השוואה של מספר המכירות עבור כל מוצר אלקטרוני.

עבור קבוצת נתונים זו, עכברים נקנו הכי פחות עם 9 מכירות, ואילו אוזניות נקנו הכי הרבה עם 55 מכירות. השוואה זו ניכרת מבחינה ויזואלית מהתרשים כפי שהוצג.

עיצוב תרשימי סרגל ב- Microsoft Excel

כברירת מחדל, תרשים עמודות ב- Excel נוצר באמצעות סגנון קבוצה, עם כותרת לתרשים שאוחזר מאחת מתוויות העמודות (אם קיימות).

אתה יכול לבצע שינויי עיצוב רבים בתרשים שלך, אם תרצה בכך. באפשרותך לשנות את הצבע והסגנון של התרשים, לשנות את כותרת התרשים וכן להוסיף או לערוך תוויות ציר משני הצדדים.

ניתן גם להוסיף קווי מגמה לתרשים ה- Excel שלך, מה שמאפשר לראות דפוסים (מגמות) גדולים יותר בנתונים שלך. זה יהיה חשוב במיוחד עבור נתוני מכירות, כאשר קו מגמה יכול לדמיין ירידה או הגדלת מספר המכירות לאורך זמן.

קשורים: כיצד לעבוד עם Trendlines בתרשימי Excel של Microsoft

שינוי טקסט כותרת תרשים

לשינוי טקסט הכותרת עבור תרשים עמודות, לחץ פעמיים על תיבת הטקסט של הכותרת מעל התרשים עצמו. לאחר מכן תוכל לערוך או לעצב את הטקסט כנדרש.

אם ברצונך להסיר את כותרת התרשים לחלוטין, בחר בתרשים שלך ולחץ על סמל "רכיבי תרשים" בצד ימין, המוצג חזותית כסמל "+" ירוק.

מכאן, לחץ על תיבת הסימון לצד האפשרות "כותרת תרשים" כדי לבטל את הבחירה בה.

כותרת התרשים שלך תוסר לאחר שתיבת הסימון הוסרה.

הוספה ועריכה של תוויות ציר

כדי להוסיף תוויות ציר לתרשים העמודות שלך, בחר בתרשים שלך ולחץ על סמל "אלמנטים תרשים" הירוק (סמל "+").

בתפריט "אלמנטים של תרשים", הפעל את תיבת הסימון "כותרות ציר".

תוויות ציר צריכות להופיע הן בציר x (בתחתית) והן בציר y (משמאל). אלה יופיעו כתיבות טקסט.

לעריכת התוויות, לחץ פעמיים על תיבות הטקסט לצד כל ציר. ערוך את הטקסט בכל תיבת טקסט בהתאם, ואז בחר מחוץ לתיבת הטקסט לאחר שסיימת לבצע שינויים.

אם ברצונך להסיר את התוויות, בצע את אותם השלבים להסרת תיבת הסימון מתפריט "אלמנטים של תרשים" על ידי לחיצה על סמל "+" הירוק. הסרת תיבת הסימון לצד האפשרות "כותרות הציר" תסיר מיד את התוויות מהתצוגה.

שינוי סגנון תרשים וצבעים

Microsoft Excel מציע מספר ערכות נושא לתרשים (סגנונות בשם) שתוכלו להחיל על תרשים העמודים שלכם. כדי ליישם את אלה, בחר בתרשים שלך ואז לחץ על הסמל "סגנונות תרשים" בצד ימין שנראה כמו מברשת צבע.

רשימה של אפשרויות סגנון תופיע בתפריט נפתח בקטע "סגנון".

בחר אחד מהסגנונות האלה כדי לשנות את המראה החזותי של התרשים שלך, כולל שינוי פריסת הסרגל והרקע.

תוכל לגשת לאותם סגנונות תרשים על ידי לחיצה על הכרטיסייה "עיצוב", תחת הקטע "כלי תרשים" בסרגל הסרטים.

אותם סגנונות תרשים יהיו גלויים בקטע "סגנונות תרשים" - לחיצה על אחת מהאפשרויות המוצגות תשנה את סגנון התרשים באותו אופן כמו השיטה לעיל.

תוכל גם לבצע שינויים בצבעים המשמשים בתרשים שלך בקטע "צבע" בתפריט סגנונות תרשים.

אפשרויות הצבע מקובצות, לכן בחר אחד מקיבוצי לוח הצבעים כדי להחיל צבעים אלה על התרשים שלך.

תוכלו לבדוק כל סגנון צבע על ידי ריחוף מעליו עם העכבר תחילה. התרשים שלך ישתנה כדי להציג את מראה התרשים עם הצבעים המיושמים.

אפשרויות עיצוב תרשים עמודות נוספות

באפשרותך לבצע שינויי עיצוב נוספים בתרשים העמודות שלך על ידי לחיצה ימנית על התרשים ובחירה באפשרות "עיצוב אזור תרשים".

זה יביא את התפריט "עיצוב אזור תרשים" בצד ימין. מכאן, באפשרותך לשנות את אפשרויות המילוי, הגבול ואחרות לעיצוב התרשימים עבור התרשים שלך בקטע "אפשרויות תרשים".

אתה יכול גם לשנות את אופן הצגת הטקסט בתרשים שלך בקטע "אפשרויות טקסט", ומאפשר להוסיף צבעים, אפקטים ודוגמאות לתוויות הכותרת והציר שלך, וכן לשנות את יישור הטקסט שלך בתרשים.

אם ברצונך לבצע שינויים נוספים בעיצוב טקסט, תוכל לעשות זאת באמצעות האפשרויות הרגילות לעיצוב טקסט בכרטיסייה "בית" בזמן שאתה עורך תווית.

תוכל גם להשתמש בתפריט העיצוב הקופץ המופיע מעל כותרת התרשים או תיבות הטקסט של תווית הציר בעת עריכתם.