8 דברים שאולי אינך יודע על מחשבי Chromebook

מחשבי Chromebook עברו דרך ארוכה מאז ה- Cr-48 המקורי בשנת 2010, וכעת הם חזקים יותר (ומיינסטרים) מאי פעם. אם אתה סקרן לגבי מערכת ההפעלה הממוקדת באינטרנט, הנה כמה דברים שאולי לא ידעת.

מערכת ההפעלה של Chrome מבוססת על לינוקס

לינוקס היא מערכת הפעלה עם קוד פתוח שכל אחד יכול להוריד, לשנות ולהשתמש בו כדי לבנות את ההפצה שלו. זה בדיוק מה שגוגל עשתה עם מערכת ההפעלה של Chrome על ידי שימוש בליבת הלינוקס ובנייה סביבו. זה מבחינה טכנית הופך את מערכת ההפעלה של Chrome להפצת לינוקס ממותגת של Google, בדומה לאנדרואיד.

כך גם מחשבי Chromebook מסוגלים להפעיל יישומי לינוקס באופן מקורי.

קשורים: כיצד להפעיל אפליקציות לינוקס ב- Chromebook מבלי לפתוח חלון לינוקס מלא

מחשבי Chromebook מאובטחים מטבעם ואין להם וירוסים

אבטחה היא אחת מנקודות המכירה הגדולות ביותר של רוב מכשירי Chromebook. הם מאובטחים מאוד ואינם רגישים לאף נגיף ידוע. הסיבה לכך היא שכל דף אינטרנט ואפליקציית Chrome פועלים בתוך "ארגז חול" וירטואלי משלו, כלומר לא ניתן לפגוע בהיבטים אחרים במחשב על ידי דף נגוע יחיד. וברגע שדף הבעיה נסגר האיום נהרס.

קשורים: שלוש דרכים מחשבי Chromebook טובים יותר ממחשבים אישיים או מחשבי מקינטוש

הנתונים שלך מגובים תמיד

מערכת ההפעלה של Chrome היא מערכת הפעלה ממוקדת בענן, ומכיוון שהיא מוצר של Google, האחסון העיקרי שלה הוא Google Drive. כלומר, כל מה שאתה שומר בתיקיות Drive אלה מסונכרן אוטומטית עם הענן.

לא רק זה, אלא גם כל הגדרות Chrome, התוספות, הסיסמאות וכל דבר אחר מסונכרנות עם הענן. כל הדברים שלך מגובים כל הזמן.

היוצא מן הכלל היחיד כאן הוא כמובן האחסון המקומי של ה- Chromebook. אם אתה שומר קבצים באופן מקומי במקום ב- Drive, הקבצים אינם מגובים. אבל כל השאר הם.

מחשבי Chromebook מריצים יותר אפליקציות מכל מכשיר שקיים בעולם

נכון לעכשיו, רוב מחשבי ה- Chromebook יכולים להריץ אפליקציות אינטרנט של Chrome ואפליקציות אנדרואיד מהקופסה. בעוד מספר חודשים רבים יוכלו גם להריץ אפליקציות לינוקס.

אבל אתה יכול גם להריץ אפליקציות Windows עם Crossover או Wine (אם כי זה יכול להיות מעט רעוע, תלוי באפליקציה). זה הופך את מערכת ההפעלה של Chrome למערכת ההפעלה הכי תכליתית בסביבה, עם יכולת להריץ ארבעה סוגים שונים של אפליקציות - כולם באותה הפעלה.

מערכת ההפעלה של Chrome אינה "רק דפדפן"

הנרטיב "מחשבי Chromebook הם רק דפדפן אינטרנט" הוא  כל כך זקן ועייף בשלב זה, שהוא כמעט מצחיק. מחשבי Chromebook היו יותר מסתם גרסת מחשבים ניידים של דפדפן Chrome כבר שנים, כך שהצעד הזה אפילו לא נכון מרחוק. כמו שמוצג לעיל, אתה יכול לעשות כל כך הרבה במחשבי Chromebook עכשיו.

קשורים: מחשבי Chromebook הם יותר מ"סתם דפדפן "

הכל קשור לחשבון Google שלך

סוג זה הולך יד ביד עם הנקודה הקודמת בנושא גיבויים, אך למקרה שלא היה ברור: כל מה שאתה עושה ב- Chromebook מחובר לחשבון Google שלך. קבצים מאוחסנים ב- Drive, הרחבות מסונכרנות עם חשבונך, אפילו האפליקציות שאתה מוריד מחנות האפליקציות של Chrome נשמרות בחשבון Google שלך ​​כדי שיסנכרנו בחזרה לכל מחשבי Chromebook עתידיים שתקבל.

כנ"ל לגבי אפליקציות אנדרואיד ואנדרואיד - כולם קשורים לחשבון Google שלך. זה ממש עמוד השדרה של כל חווית מערכת ההפעלה של Chrome.

ישנם שינויים מערכתיים נסתרים עבור משתמשים מתקדמים

אחד הדברים הכי נחמדים במערכת ההפעלה של Chrome הוא כמה זה פשוט. בעיקרון כל אחד יכול לתפוס Chromebook, להיכנס לחשבון Google שלו ולהכיר כמעט באופן מיידי מה קורה. אבל אם אתה מתעסק, לא נשאר לך מערכת הפעלה פשוטה מדי - יש כל מיני שינויים מגניבים שתוכל לעשות כדי להפיק יותר מה- Chromebook שלך.

לדוגמה, באפשרותך לשנות את ערוץ העדכונים שלך - הוא משתמש בערוץ היציב כברירת מחדל, אך יש גם בניית בטא ומפתחים כדי לקבל הצצה לתכונות חדשות בזמן שהם עדיין בפיתוח. יש אפילו מבנה קנרי של מערכת ההפעלה של Chrome לקצה המדמם ביותר.

באופן דומה, ישנם כל מיני דגלים - אלה מאפיינים ניסיוניים שעדיין נמצאים בפיתוח - בכל ערוץ. אתה יכול להשתמש בהם כדי לנסות דברים חדשים באמצעות החלפה פשוטה. זה מאוד מגניב לכל מי שאוהב לנסות דברים חדשים.

מחשבי Chromebook יכולים להריץ את Microsoft Office (ותוכנות אחרות של Windows)

שוב, זה הולך יד ביד עם נקודה קודמת, אבל כדאי לדבר שוב במיוחד עבור Microsoft Office. זו ככל הנראה אחת השאלות הנפוצות ביותר לגבי מערכת ההפעלה של Chrome באופן כללי, והתשובה היא פשוטה מאוד: כן, היא יכולה להריץ את Microsoft Office. למעשה, אתה יכול לעשות את זה בכמה דרכים שונות.

קודם כל, אם אינך זקוק לפונקציונליות המתקדמת ביותר של Office, תוכל להשתמש באפליקציות אנדרואיד או ב- Office Online. אם אלה לא תואמים לחשבון, ואתה זקוק לחבילת Office המלאה, אתה יכול להשתמש במשהו כמו Crossover עבור מחשבי Chromebook כדי להריץ את מערכות הבניין המלאות של Windows ישירות ב- Chromebook שלך.

קשורים: כיצד להפעיל תוכנת Windows ב- Chromebook