היתרונות והחסרונות של בניית מחשב משחקים מיני-ITX

במילותיו האלמותיות של ג'ייקובים מוגאטו, מחשבי גיימינג מיני ITX הם "כל כך חמים כרגע". בעוד שמחשבי גיימינג ביתיים התמקדו בדרך כלל בתקן ה- ATX הגדול יותר של אמצע המגדל במשך עשרות שנים, מקור חדש של רכיבים זעירים ועוצמתיים הפך את המבנים הקומפקטיים יותר שכדאי לשקול.

אבל על מה אתה מוותר אם תחליט ללכת על גורם צורה קטן יותר? לא הרבה, כפי שמתברר. אפילו עם רכיבים בעלי הספק גבוה, יש רק כמה דברים שאתה צריך להיזהר מהם. הנה פירוט של היתרונות והחסרונות של בנייה קטנה יותר.

יתרונות

נתחיל עם הדברים הטובים: מדוע בכלל תרצה לבנות Mini-ITX?

מיני ITX חוסך מקום (ברור)

אוקיי, בטח כבר הבנתם את זה, אבל זה דרמטי כמה מקום תוכלו לחסוך באמצעות בניית Mini-ITX. מגדל ה- ATX האמצעי שלי הוא 232 x 464 x 523 מ"מ, כ -56,000 ס"מ מעוקב של שטח. מארז Mini-ITX מאותו יצרן, עם מקום לאספקת חשמל בגודל מלא ו- GPU ברמה המשחקית, הוא 203 x 250 x 367 מ"מ, בערך 18,600 ס"מ מעוקב. אז אתה יכול לערום שלושה מארזי Mini-ITX יחד והם עדיין לא יהיו גדולים כמו מגדל אמצעי רגיל. אולי אפילו תוכל לשים את המחשב על שולחן המחשב שלך - איזה מושג!

מחשבי Mini-ITX הם קלים יותר

מגדל אמצעי טעון לחלוטין במקרה פלדה יכול להיות 40 פאונד ומעלה. כל מי שנאלץ להזיז בזהירות יודע שזו טרחה. אף על פי שבניית Mini-ITX משתמשת ברוב אותם חלקים מלבד לוח האם, אותו מקרה קטן יותר הופך אותו לקל באופן דרמטי, שלא לדבר על הרבה הרבה יותר קל להרים ולעבור. זה באמת מקטין את הפחד להפיל אותו ולצלוף את כל הרכיבים שלך לחצי. מסיבת LAN, מישהו?

מחשבי Mini-ITX בדרך כלל עולים פחות

זה לא מעניין. אמנם עדיין ניתן להערים על בניית Mini-ITX עם רכיבים יקרים בטירוף ומארז המעצבים העדכני ביותר, אך הממדים הפיזיים הקטנים והמורכבות המופחתת של לוח האם והמארז הם שהם בדרך כלל זולים יותר מעמיתיהם בגודל מלא. כמובן, זה גם אומר שהדברים בדרך כלל פחות גמישים (אליהם נגיע עוד רגע).

הם פשוט ממש מגניבים

קשה להגדיר את המשיכה הספציפית של מכונה זעירה עמוסה בכוח דוחף מצולע בדיוק כמו משהו גדול בהרבה, אך אין להכחיש. בניית Mini-ITX בנויה היטב היא כמו הונדה סיוויק מרומה שיכולה לנצח מכונית-על אירופית מקו הזינוק. אמנם אתה יכול להשיג את רוב אותן הטבות עם מחשב Mini-ITX יקר ומעוצב בהתאמה אישית, כמו ה- Falcon Northwest Tiki או Digital Storm Bolt, אך הרבה יותר מספק (והרבה פחות יקר) לבחור ולהרכיב את הרכיבים בעצמך. .

חסרונות

בסדר, אז מה המלכוד? כל עוד אתה בונה חכם, אין כל כך הרבה חסרונות - אבל הנה הדברים שאתה רוצה לשקול.

לא כל GPUs יתאימו

הפיזיקה הפשוטה של ​​מקרה קטן יותר פירושה שתצטרך לבחור בקפידה את כרטיס המסך שלך אם אתה בונה מחשב גיימינג. כרטיסי ה- High-end הארוכים במיוחד של NVIDIA ו- ATI עשויים שלא להתאים לכמה מקרי Mini-ITX, אפילו לא כאלו שתוכננו במיוחד לצורך תאימות לבניית משחקים. למרבה המזל, יצרני GPU אינם עיוורים לרצון לכרטיסים קטנים וקצרים יותר, והם מתכננים GPUs מתקדמים עם לוחות PCB וקירור קומפקטי במיוחד עבור מקרי Mini-ITX. יתכן שתוכל להשתמש ב- GPU גדול יותר, אך רק תצטרך לבדוק תחילה - אתרים כמו PCPartPicker שימושיים באמת לקביעת התאימות של ה- build שלך.

Mini-ITX מציע פחות מקום להרחבה

לוחות אם של Mini-ITX צריכים לקצץ פינות, כמעט פשוטו כמשמעו, כך שזה אומר שרובם אינם מציעים חריצי כרטיסי PCIe מרובים עבור הגדרות מרובות GPU (אם כי הגדרות של מספר רב של GPU אינן שוות את זה עבור הגיימר הממוצע, אז זה לא צריך לא צריך לדאוג יותר מדי.) רובם מציעים רק שני חריצי RAM, כך שכדי לקבל הגדרת זיכרון 16GB או 32GB, אתה תצטרך לשלם עבור DIMM בעל קיבולת גבוהה יותר.

ברוב המקרים של Mini-ITX יש מקום לפחות לכונן קשיח בגודל 3.5 אינץ 'בגודל מלא ו- SSD בגודל 2.5 אינץ', המכסה את צרכי רוב הגיימרים, אך לצורך אחסון או גיבוי גדול במיוחד, ייתכן שתצטרך לבחון סוג כלשהו של פיתרון חיצוני. במקרים מסוימים גם מושמט מתקן כונן דיסק סטנדרטי בגודל 5.25 אינץ ', וזה פחות עניין כעת, כאשר רוב משחקי המחשב מורידים משירותים כמו Steam.

שטח צפוף פירושו יותר חום

מבני משחקי Mini-ITX פועלים מעט חמים יותר ממערכות גדולות יותר, פשוט כפונקציה של העיצוב - אותם רכיבים הפועלים בחלל קטן יותר מרכזים את החום. בעיה זו מורכבת כשאתה מנסה להוסיף מאווררים נוספים: שטח ההרכבה לצריכת אוויר ולפלט מוגבל. יש גם פחות מקום אנכי להגדרות קירור מעבדות משוכללות, כך שגיימרים שאוהבים להעביר את המערכות שלהם יתר על המידה יהיו כנראה משרתים יותר עם מבנה גדול יותר. קירור מים עם שילוב קטן של רדיאטור / מאוורר הוא אופציה.

Mini-ITX מאתגר יותר לעבוד עליו

בניית מחשבים היא די קלה, אך כשיש לך מקרה כל כך קטן, גישה לרכיבים וניהול כבלים יכולים להיות כמו לעבוד על אחד מאותם מבני LEGO קיצוניים במיוחד. נושא זה מורכב על ידי כבלים שתוכננו עם אורך בניית ה- ATX הסטנדרטית. כדי לעזור בפתרון זה, אתה יכול ללכת לניהול כבלים אגרסיבי עם קשרים וניתוב (במקרים רבים של Mini-ITX זה מובנה) או לחפש ערכת כבלים קצרה שתוכננה במיוחד לבניינים קומפקטיים. אולם לרוב, זה רק אומר שתצטרך להיות זהיר, סבלני, ואם יש לך ידיים כמו האלק המדהים - מישהו עם אצבעות דקות יכול לעזור לך.

אשראי תמונה: Newegg, olgaiv / Flickr, athan902 / Flickr