כיצד להשבית את מצלמת האינטרנט שלך (ומדוע כדאי לך)

פעם שהיה דאגה שהייתה פרובינצית הפרנואידית, דיווחים וגילויים בשווי שנים הבהירו בקלות שאנשים באמת יכולים לרגל אחריך דרך מצלמת האינטרנט שלך. זו הסיבה שאתה צריך להשבית או לכסות את שלך.

גרסת TL; DR:  האקרים ובני נוער עם סקריפטים יכולים, ועושים, להשתמש בכלים נגישים בקלות ובטכניקות דיוג כדי לחטוף מצלמות רשת של אנשים תמימים, לעיתים קרובות מי שהם מכירים, ולצפות בהם דרך המצלמה שלהם. הם יכולים לאחסן תמונות וסרטונים של אנשים בסיטואציות פשרות בחדרי השינה שלהם, ורבים מהתמונות והסרטונים האלה מועלים לאתרים מוצלים.

אם יש לך ילדים, עליך לשקול בחום לקרוא את מאמר זה במלואו וליישם משהו כדי למנוע ממצלמות האינטרנט שלהם להופיע כל הזמן (או אי פעם).

האם ריגול מצלמות רשת הוא באמת איום?

לפני עשר שנים הרעיון שאנשים - בין אם הם סוכני ממשל, האקרים או סתם מציצנים פורעי חוק - יוכלו לרגל אחריכם באופן פעיל באמצעות מצלמת האינטרנט של המחשב שלכם, נחשב לפלישה של תיאורטיקן קונספירציה פרנואידי. עם זאת, שלל סיפורי חדשות בשנים הבאות גילו שמה שנחשב בעבר לפרנויה הוא כיום מציאות לא נוחה.

בשנת 2009, תלמיד תבע את בית ספרו כשגילה שהמחשב הנייד שבבית הספר שלו מצלם אותו בחשאי (מהחקירה המשפטית שבאה לאחר מכן התברר שבית הספר אסף 56,000 צילומים של תלמידים ללא ידיעתם ​​או הסכמתם). בשנת 2013 החוקרים הוכיחו שהם יכולים להפעיל את מצלמת האינטרנט ב- MacBooks מבלי שנורית החיווי תידלק, דבר שנחשב בעבר לבלתי אפשרי. סוכן FBI לשעבר אישר שלא רק שזה אפשרי אלא שהם עשו זאת כבר שנים.

בשנת 2013, באדיבות המסמכים שהודלף על ידי אדוארד סנודן, נודע לנו כי ל- NSA היו תוכניות מוצלחות בהן השתמשו כדי להשיג גישה אחורית למצלמות במכשירי iPhone ו- Blackberry. בשנת 2014, שוב באדיבות דליפות סנודן, נודע כי לרשות ה- NSA שורה של כלים העומדים לניטור מרחוק של משתמשים כמו "Gumfish": כלי תוכנה זדונית המאפשר ניטור וידאו מרחוק באמצעות מצלמת האינטרנט שלך. בתחילת 2015 התפרקה קבוצה המכונה BlackShades לאחר שהתגלה שהתוכנה שהם מכרו תמורת 40 דולר לפופ שימשה למתן מיליוני רוכשים גישה מרחוק (כולל גישה למצלמות רשת) למחשבי הקורבנות; זה כמעט לא טריק חדש, כיוון שתוכניות ישנות כמו Back Orifice שימשו באותה צורה בשנות התשעים.

זה לא רק ה- NSA

אנו רוצים להדגיש את כל ה"קושי טריק חדש "ואת הקלות שבה אפילו משתמשים זדוניים מיומנים שוליים יכולים לקבל גישה למחשב שלך. מאמר זה ב- Ars Technica, פגוש את הגברים שמרגלים נשים באמצעות מצלמות האינטרנט שלהם, הוא חשבון מטריד. רוב האנשים שמבצעים ריגול אינם סוכני ממשלה, אלא האקרים בדרגים נמוכים המשתמשים בכלים פשוטים כדי לקטלג ולפקח על כל המכשירים שאליהם יש למחשב גישה.

אז לפני שאתה מושך בכתפיך ואומר, "ובכן ל- NSA לא אכפת מחיי המשעממים, אז זה לא משנה", תבינו שאמנם כולנו עלולים למצוא טענות על כך שהממשלה מרגלת את המטרידות ביותר ברמה העולמית והאינטלקטואלית. , מרבית הריגול של מצלמות הרשת מתבצעת על ידי מציצים מצמררים.

אז הקצר מזה הוא: כן, ריגול מצלמות רשת הוא איום ממשי. כאשר לכל אחד מהפחדים ב- NSA ועד הילד הסמוך יש גישה לכלים שיכולים להפוך מצלמת רשת נגד בעליה, האיום הוא לגיטימי.

מה עליי לעשות?

אתה צריך, בלי לשאול שאלות, להשבית או לטשטש את מצלמת האינטרנט של המחשב שלך. אין שום סיבה טובה, במיוחד לאור המקרים הרבים המתועדים של ריגול מצלמות הרשת, להשאיר מכשיר הקלטה לא בטוח נגיש לצמיתות במחשב שלך. כל כך קל לעשות את זה שאין שום סיבה שלא. הנה מה שאתה צריך לשקול.

ודא שאתה משתמש באנטי וירוס

קשורים: מהו האנטי-וירוס הטוב ביותר עבור Windows 10? (האם Windows Defender מספיק טוב?)

בעוד שאנטי-וירוס לא יגלה את כל הדברים הללו, ולא יגלה רבים מהדברים האחרונים שיש שם, זה לפחות יעזור בהתמודדות עם האפשרות להידבק באמצעות קישור או הפעלת מנהל ההפעלה הלא נכון. להלן התוכניות המומלצות.

הבעיה היא שאם האיום הוא בעצם ילד המכללה שמציע לעזור לאנשים עם בעיות ה- IT שלהם, הם יכולים לרשימת המלצות על סוס טרויאני בקלות כדי שאנטי-וירוס לא יזהה אותו. או תוכנות זדוניות יכולות לעשות את אותו הדבר.

אתה לא באמת יכול לסמוך על הסמל הקטן הזה שאומר שאתה מאובטח. אבל זה לפחות עזרה.

נתק אותו

למשתמשי שולחן עבודה עם מצלמות רשת חיצוניות, הפיתרון הקל ביותר הוא פשוט לנתק את מצלמת ה- USB. שום פריצה לא הולכת לחבר קסם מכשיר לא מחובר לחשמל.

זה הפיתרון בו אנו משתמשים סביב משרדי How-To Geek; אנו משאירים את מצלמות הרשת במיקומן הרגיל על גבי צגי תחנות העבודה בהתאמה, וכאשר אנו זקוקים לשימוש בהן אנו מחברים את כבל ה- USB ליציאת USB קדמית או עליונה הנגישה בקלות בתחנת העבודה האמורה.

זו הדרך הבטוחה ביותר לגשת לבעיה אם יש לך מצלמת רשת חיצונית, והיא עובדת ללא קשר לחומרה או למערכת ההפעלה.

השבת את זה ב- BIOS

אם יש לך מחשב נייד עם מצלמת רשת משולבת (או דגם שולחן עבודה All-in-One נדיר שמשמש גם מצלמת רשת משולבת), יש לך כמה אפשרויות. אם ה- BIOS שלך תומך בכך, תוכל להשבית אותו ברמת ה- BIOS, וזה אידיאלי.

אתחל את המחשב והיכנס ל- BIOS (עקוב אחר ההוראות שעל המסך כדי להזין "SETUP", בדרך כלל על ידי לחיצה על מקש F2, מקש DEL או שילוב מקשי פונקציה כלשהו). חפש באפשרויות ה- BIOS ערך שכותרתו משהו כמו "מצלמת רשת", "מצלמה משולבת" או "מצלמת CMOS". לרשומות אלה יהיה בדרך כלל החלפה פשוטה, כמו הפעלה / השבתה או נעילה / נעילה. השבת או נעל את החומרה כדי לכבות את מצלמת האינטרנט שלך.

לרוע המזל, פתרון ה- BIOS הוא נדיר יחסית ונמצא בדרך כלל במחשבים של ספקים עם מכירות מוסדיות כבדות. מחשבים ניידים עסקיים של Dell ולנובו, למשל, בדרך כלל מגיעים עם תכונה זו ב- BIOS מכיוון שרוכשי התאגידים שלהם רוצים להשבית את מצלמת האינטרנט. אצל ספקים אחרים (ואפילו בתוך קווי מחשב מהספקים הנ"ל) זה מכה או פספוס.

שימו לב כי השבתת מצלמת הרשת מבטלת בדרך כלל גם את המיקרופון, שכן ברוב המחשבים הניידים המצלמה ומודול המיקרופון נמצאים על אותו לוח הרחבה קטן. זה ללא ספק יתרון (מנקודת מבט על פרטיות) אבל אתה צריך להיות מודע לכך כדי שלא תישאר תוהה מדוע המיקרופון שלך מת.

השבת את זה במערכת ההפעלה

פיתרון זה אינו מאובטח או חסין מעצמות, אך הוא הצעד הבא מבורך. אתה יכול לשבש את מצלמת הרשת שלך על ידי השבתה והסרת תמיכה במנהלי ההתקן עבורה.

הטכניקה לכך משתנה ממערכת הפעלה למערכת הפעלה, אך הנחת היסוד הכללית זהה. ב- Windows, אתה רק צריך להזין את מנהל ההתקנים (לחץ על התחל וחפש "מנהל התקנים" כדי למצוא אותו). שם, אתה יכול לאתר את מצלמת האינטרנט שלך בקטגוריה "התקני הדמיה", ללחוץ עליה באמצעות לחצן העכבר הימני ולבחור "השבת" או "הסר התקנה".

ברור שזה לא פיתרון מושלם. אם למישהו יש גישה מנהלתית מרחוק למכונה שלך, הם תמיד יכולים, עם טרחה גדולה יותר או פחות, להתקין את מנהלי ההתקנים החסרים ולהפעיל את המכשיר שוב.

אולם, אי אפשר להתמקד בסוג כזה ובנחישות, זו דרך פשוטה וקלה להשבית את מצלמת הרשת שלך. עם זאת, זה די לא נוח אם אתה באמת משתמש במצלמת האינטרנט המשולבת שלך בקביעות כלשהי. זה מביא אותנו לפיתרון הבא: לטשטש את העדשה בכיסוי.

תכסה את זה

פשרה בין הטרחה של השבתת מצלמת האינטרנט ב- BIOS או במערכת ההפעלה והשארתה פתוחה כל הזמן היא החלת כיסוי פיזי פשוט על עדשת מצלמת האינטרנט שלך. עד כמה שזה נראה אלמנטרי ופשטני, זו למעשה טכניקה יעילה באמת. אתה מקבל אישור חזותי מיידי לכך שהעדשה מושבתת (אתה יכול לראות את הכיסוי בכל פעם שאתה מסתכל על המחשב הנייד שלך), קל להסיר אותו ואפילו ניסינו כמה אפשרויות עפר DIY זולות ששומרות על אפשרות הכיסוי חסכונית.

המוצג להלן, לצורך התייחסות, הוא המחשב הנייד בו אנו משתמשים ללא אף אחד מהפתרונות (מסחריים או DIY). נורית החיווי בצד שמאל, עדשת מצלמת הרשת במרכזה והמיקרופון בצד ימין.

לפני שאתה בורח לתפוס גליל סרט דביק, בוא נעבור על כמה מהאפשרויות המסחריות הנוחות יותר.

כיסוי Eyebloc (~ $ 6)

ה- Eyebloc הוא מכירת מצלמות הרשת הנמכרת ביותר באמזון. העיצוב פשוט באמת: זהו מהדק פלסטיק בצורת C שאתה מחליק על המחשב הנייד שלך (ניתן להחיל אותו גם על טאבלטים וסמארטפונים בצורה דומה).

אין ספק בכך, היה קל למריחה, קל להסרה, וכפי שפורסם לא היה לו שום דבק לדבר (כך שלא היה שום סיכון לשאריות). זה גם חסם לחלוטין את עדשת מצלמת הרשת בכל המכשירים שבדקנו עליה. עם זאת, הדבר הזה הוא ממש,  באמת , מכוער וברור. מבחינת סגנון היינו מדרגים את ה- Eyebloc שם למעלה עם משקפי השמש המאסיביים שתראו סביב קהילת פרישה.

זהו גם המכשיר היחיד שבדקנו שלא יעבוד טוב במיוחד עבור טלוויזיות חכמות, קונסולות משחק או כל מכשיר גדול אחר שיש בו מכשיר מובנה כמו מצלמת רשת. אם אינך מצמיד אותו לאובייקט דק כמו מכסה למחשב נייד או טאבלט, זה לא יעבוד.

שקופית C (~ $ 5)

ה- C-Slide הוא מחוון פלסטיק זעיר (ואנחנו מתכוונים אליו) שאותו תדביקו על המחשב הנייד או הטאבלט. המכשיר כולו בגודל של תווית דיוור קטנה מאוד (1.4 "x 0.5" ועובי זעום של 1 מ"מ). זה כל כך זעיר, למעשה, שהוא נמסר תקוע לחתיכת קרטון במעטפה עסקית משותפת מס '10 ובחלק החיצוני של המעטפה היה "הזמנת כיסוי מצלמת הרשת שלך בפנים!" בהדפסה מודגשת גדולה כדי להבטיח, ככל הנראה, לא גרוטנו אותו כדואר זבל.

בניגוד לשאר הפתרונות בסבב זה C-Slide מיועד ליישום קבוע במכשיר. אתה מאפשר להשבית את מצלמת הרשת על ידי החלקה של לוח הפלסטיק הקטנטן קדימה ואחורה כדי לפתוח ולסגור את מצלמת הרשת, כמו שבמצלמות רשת חיצוניות גדולות יותר יש מחוון פיזי המכסה את העדשה כאשר היא אינה בשימוש.

למרות החששות שלנו לגבי מידת זעירות ה- C-Slide, זה עבד די טוב. זה כל כך דק שאתה יכול לסגור בקלות את המחשב הנייד בלי שום פער מורגש בין המכסה לגוף. היו רק שתי בעיות שמצאנו עם ה- C-Slide.

ראשית, אם יש לך מחשב נייד בעל מסגרת מעוגלת, הוא לא נצמד היטב וככל הנראה ייפול מיד (או זמן קצר לאחר היישום). שנית, תרצה למקם אותו בזהירות רבה כדי שלא יתקע בטעות מעל חור המיקרופון במחשב הנייד שלך או יכסה את נורית החיווי. שנית, לפני שאתה מקלף את הקלטת הדו-צדדית מהגב ומטיח אותה, הקדש דקה להתנסות במיקום. המיקום הראשוני שלנו היה פחות אידיאלי, מכיוון שהוא חסם את נורית החיווי וגרם למיקרופון חסום כאשר המחוון היה פתוח. על ידי קיזוז מעט של הפתח בסליידר מעדשת מצלמת הרשת הצלחנו למקם את המכשיר כך שהמיקרופון לא היה מוסתר או הוקלט והפעם היחידה שנורת החיווי נחסמה הייתה כשהפתחנו את המחוון לשימוש במצלמת האינטרנט. .

למעט הבעיות הקטנות הללו, ה- C-Slide יעבוד על כל מצלמה המוטמעת במשטח ישר כל עוד עדשת המצלמה קטנה יותר מפתיחת הסנטימטר המרובע בערך של המחוון (בערך בגודל המסמר על האצבע הוורודה שלך). בסך הכל זה היה הפיתרון המועדף עלינו. קל ליישום וקל לשימוש: ללא קטיף בדיסק דביק קטן ובלי חלקים מוטעים.

כיסויי מצלמות יצירתיים (~ $ 10 עבור 6)

כיסויי המצלמה הקריאטיביים מרגישים ונראים דומים מאוד למדבקות מדבקות ויניל חתוכות כמו אלו שהייתם מזמינים מחנות שלטים או רוכשים כדי לקלף ולהדביק על חלון הרכב. החבילה מגיעה עם מגבון אלכוהול ושישה עגולים שחורים נצמדים בערך בגודל שקל. אין להם דבק, אלא במקום זאת משתמשים בחשמל סטטי להיצמדות למשטחים חלקים.

זה גם יתרון (ללא שאריות דביקות והם קלים להסרה) וגם פגם (הם עובדים נהדר על משטחים חלקים אבל לא כל כך גדולים על מרקמים). ככאלה, הם עובדים טוב מאוד במחשבים ניידים עם לוחות שחור מבהיקים בפסנתר וטאבלטים עם לוחות זכוכית חלקים, אך אם המחשב הנייד שלך מוברש מאלומיניום (כמו מקבוק) או שיש לו רק מרקם מחוספס על הלוח, ייתכן שתגלה שהם נופלים בקלות. כבוי.

לאור זאת, אנו יכולים להמליץ ​​רק על המוצר באותם מצבים: שוליים ניידים חלקים ושטוחים או משטחי זכוכית כמו אלה שנמצאים בטאבלטים. לאף אחד מהמחשבים הניידים שלנו אין נרתיק מבריק וכיסויי המצלמה לא יידבקו (אפילו לשבריר שנייה) על לוח המחשב הנייד בו השתמשנו לצורכי הדגמה במאמר זה. עם זאת, הם נצמדו להפליא למשטח הזכוכית החלק לחלוטין של מיני האייפד שלנו, כפי שנראה בתמונה לעיל. אם אתם מחפשים פיתרון שאינו דבק לטאבלט או מחשב נייד עם מסגרת מבריק זהו פיתרון נהדר.

כיסויי קלטת חשמל DIY (<$ 1)

תוך כדי בדיקת השטח את כל הפתרונות הללו, עלה על דעתנו שאם אתה לא חושש מקצת דבק זעיר, הפיתרון הזול ביותר יהיה פשוט לנקב חור בפיסת קלטת חשמל בעזרת חור. נקודה קטנה ועגולה לחלוטין שתוכל להציב מעל העדשה של מצלמת האינטרנט המשולבת שלך.

נסיעה מהירה לארון האספקה ​​הישן לקלטת כלשהי, לנקב חור ולתווית FedEx (כדי לגנוב מעט מגיבוי הנייר הלא מקל) והיו לנו התיקונים למאות כיסויים למצלמות רשת.

החיסרון היחיד בטכניקה זו הוא, שכן, ייתכן שיהיה לך מעט דבק להתמודד עם הסרת הנקודה (אם כי זה בעיקר נושא הקשור לטמפרטורה, מכיוון שלקלט חשמלי אין הרבה שאריות בשימוש במקרר. טמפרטורות). זה יהיה גם קל לאבד או לנקר את נקודת הקלטת הקטנה אם היית משתמש בה בזמן שאתה מסתובב בה, אבל בהתחשב בכמה שהם זולים לגרום לך בקלות להחביא כמה בתיק המחשב הנייד שלך.

חמוש בעצות ששיתפנו על השבתה או כיסוי של מצלמת האינטרנט שלך, אתה יכול בקלות למנוע את המציאות המצערת של חיטוט במצלמות הרשת ולהפחית או באופן מוחלט להפר את הפרות הפרטיות מבוססות מצלמות הרשת.