כיצד להסיר את סיסמת Windows שלך

לא כולם אוהבים להזין סיסמה בכל פעם שהם צריכים להיכנס למחשב שלהם. Windows מאפשר לך להיפטר מהסיסמה בלי יותר מדי טרחה. כך.

למה אתה כנראה לא צריך לעשות את זה

ישנם מספר אזהרות שכדאי להיות מודעים אליהן לפני שתשקול להשתמש בטכניקות שאנו עוסקים במאמר זה.

  • אתה חייב להשתמש בחשבון מקומי כדי שהטריק להסרת סיסמה יעבוד. אינך יכול להסיר את הסיסמה שלך אם אתה משתמש בחשבון Microsoft. אם אתה משתמש בחשבון Microsoft ועדיין רוצה לעשות זאת, יהיה עליך להחזיר את חשבונך לחשבון מקומי.
  • הסרת הסיסמה מהמחשב שלך עלולה להוות סיכון ביטחוני. כל אחד יכול לגשת אליו פשוט על ידי הליכה אליו. עם זאת, אנשים עדיין צריכים לקבל גישה פיזית כדי לעשות זאת. אין סיסמה בחשבון מקומי לא הופך אותך לפגיע יותר לחדירה מרחוק.
  • אם אתה גורם לחשבון מנהל אין סיסמה, יישומים זדוניים הפועלים במחשב שלך עלולים באופן תיאורטי לקבל גישה מוגברת ל- Windows.
  • אם יש לך רק חשבון אחד במחשב Windows שלך, מומלץ להגדיר את Windows בכניסה אוטומטית במקום להסיר את הסיסמה שלך, אך גם לכך יש בעיות. אנו נראה לך כיצד לעשות זאת בהמשך מאמר זה ונציין גם את סיכוני האבטחה הספציפיים.

כן, זה הרבה אזהרות חשובות. האמת היא, שאנחנו בדרך כלל ממליצים נגד שימוש בטכניקות הללו, למרות, בנסיבות מסוימות, הם יכולים להיות הגיוניים. בסופו של דבר אנו כותבים עליהם מכיוון שראינו את העצות המועברות באתרים אחרים מבלי לשים לב לסיכונים החשובים הכרוכים בכך.

כיצד להסיר את סיסמת Windows עבור חשבון משתמש מקומי

פתח את אפליקציית ההגדרות על ידי לחיצה על תפריט התחל ואז על גלגל השיניים של ההגדרות.

לאחר מכן לחץ על "חשבונות".

מרשימת ההגדרות בצד שמאל, בחר "אפשרויות כניסה" ואז תחת הקטע "סיסמה" בצד ימין, לחץ על כפתור "שנה".

כדי לשנות את הסיסמה שלך, תחילה עליך לאשר את הסיסמה הנוכחית שלך, מטעמי אבטחה. לאחר שתעשה זאת, לחץ על "הבא".

לקטע הבא, מכיוון שאיננו רוצים להשתמש בסיסמה בכניסה, השאר את כל השדות ריקים ולחץ על "הבא". בכך שלא הזנת סיסמה והשאיר אותה ריקה, Windows מחליף את הסיסמה הנוכחית שלך עם סיסמה ריקה.

לבסוף, לחץ על "סיום".

לחלופין, אם אתה מרגיש יותר בנוח בשורת הפקודה, הפעל את שורת הפקודה המוגבהת והזן את הפקודה הבאה, החלף את  שם המשתמש בשם חשבון המשתמש (הקפד לכלול את הציטוטים בפקודה):

משתמש רשת "שם משתמש" ""

בפעם הבאה שאתה נכנס להתחבר, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על "כניסה" עבור החשבון שזה עתה שינית.

כיצד להיכנס אוטומטית לחלונות

אם יש לך רק חשבון משתמש אחד במחשב שלך, כניסה אוטומטית היא האפשרות הטובה יותר.

שים לב כי קיים סיכון ביטחוני גם בשיטה זו. ראשית, אותו דבר חל עליו שהזכרנו קודם: כל אחד יכול לגשת למחשב האישי ולהיכנס לעצמו. מה עוד שכאשר אתה מפעיל אותו Windows מאחסן את סיסמת החשבון שלך במחשב האישי שלך שם כל מי שיש לו גישה למנהל יכול למצוא אותו. שוב, זו לא עסקה גדולה מדי אם המחשב שלך נמצא במיקום מאובטח שנגיש רק לאנשים שאתה סומך עליהם (כמו אולי בבית שלך), אבל זה לא רעיון טוב במחשב נייד שאתה נושא איתך, וזה בהחלט לא רעיון טוב אם אתה משתמש בחשבון מיקרוסופט במקום בחשבון מקומי. יש לנו מאמר מלא המפרט את הסיכונים עם הגדרת התחברות אוטומטית שתרצה לקרוא לפני שתאפשר זאת.

קשורים: מדוע לא כדאי לך להיכנס אוטומטית למחשב Windows שלך

אם אתה רוצה ש- Windows יכניס אותך אוטומטית לחשבון, קל להגדיר אותו.

הפעל את הפקודה   netplwiz מתפריט התחל או משורת הפקודה. בחלון 'חשבונות משתמשים' שנפתח, בטל את הסימון של תיבת הסימון 'משתמשים חייבים להזין שם משתמש וסיסמה כדי להשתמש במחשב זה' ואז ללחוץ על 'אישור'.

יש לכבות אפשרות אחרונה כדי לוודא שלעולם לא תצטרך להשתמש בסיסמה כדי להיכנס שוב. באפליקציית ההגדרות, עבור אל הגדרות> חשבונות> אפשרויות כניסה, ותחת "דרוש כניסה" בחר "אף פעם" מהרשימה הנפתחת.

קשורים: מדוע לא כדאי לך להיכנס אוטומטית למחשב Windows שלך

כעת, בכל פעם שהיית רחוק מהמחשב ולהעיר אותו מחדש, לא תצטרך להזין שום סיסמה כדי להיכנס לחשבונך.

קשורים: כיצד להפוך את Windows 10, 8 או 7 PC שלך להתחבר אוטומטית