כיצד ליצור מקפים, מקפים, וקווים מקוונים ב- Google Docs

למקלדות רגילות אין מקשים ייעודיים לסימני פיסוק מיוחדים, כגון מקף en או em, אם ברצונך להשתמש בהם ב- Google Docs. כך תוכל ליצור מקפים ומקפים במסמכים שלך.

היות ואנחנו אתר טכנולוגי, לא נפרט על מתי וכיצד להשתמש בכל צורת פיסוק. במקום זאת, תוכל לבדוק מהו מקף, מקף מקף וקו אם אתה לא בטוח מתי להשתמש בכל סימן פיסוק. בעיקרו של דבר, מקף הוא מקף (-), מקף הוא אורך של שני מקפים (-), ומקף שלם הוא אורך של שלושה מקפים (-).

צור ידנית מקפים ומקפים

הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא להפעיל את הדפדפן שלך ולפתוח קובץ Google Docs כדי להתחיל.

מקף הוא סימן הפיסוק הקל ביותר ליצירה ב- Google Docs. סביר להניח שלמקלדת שלך כבר יש מפתח בדיוק למטרה זו. תלוי בפריסת המקלדת, מקף המקף נמצא בחלק העליון וליד מקש האפס (0). כל שעליך לעשות הוא ללחוץ עליו וזהו. מקף נוצר.

מקפים En ו- em הם קצת יותר מסובכים למצוא. למקלדות אין מקשים המוקדשים לסימני פיסוק אלה. אלא אם כן אתה סופר מקצועי, אתה כנראה לא הולך להשתמש בהם לעתים קרובות כל כך.

למרות שתוכל להזין את קוד המקשים המקביל של Alt עבור מקף en או em, יש לך דרך קלה יותר להכניס אותם למסמך שלך. ל- Docs יש כלי תווים מיוחדים המאפשר להוסיף אותם מבלי לזכור את הקודים שלהם.

לחץ על המסמך שבו ברצונך להכניס את המקף, פתח את תפריט "הוסף" ואז לחץ על "תווים מיוחדים".

לאחר פתיחת הכלי, הקלד "em dash" או "en dash" בסרגל החיפוש ואז לחץ על הסמל מהתוצאות משמאל.

הערה: מספר סוגים של מקפים en ו- em מופיעים בתוצאות החיפוש. כדי להיות בטוח שאתה בוחר נכון, העבר את העכבר מעל כל אחד לפני שתלחץ עליו.

כאשר אתה לוחץ על המקף הרצוי, הוא מוכנס ישירות לקובץ שבו נמצא הסמן במסמך שלך.

אם לעתים רחוקות אתה משתמש במקפים en ו- em, שיטה זו מצוינת. עם זאת, אם אתה משתמש בהם הרבה, אתה יכול להורות ל- Docs לעצב מקפים באופן אוטומטי למקף en או em.

צור מקפים אוטומטית

יש Microsoft Word מובנה פונקציה-עיצוב אוטומטי-כי ממיר באופן אוטומטי מקפים לתוך en ו קווים מפרידים בעת ההקלדה --ו ---, בהתאמה. Google Docs אינו מחליף אותם כברירת מחדל. עם זאת, אתה יכול להגיד לו להמיר מחרוזות של תווים לכל מה שתרצה, כגון תווים מיוחדים כמו מקפים en ו- em.

מקובץ Google Docs שלך, השתמש בשיטה שלמעלה כדי להוסיף מקף מקף או em למסמך שלך, הדגש את תו המקף, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ואז לחץ על "העתק". לחלופין, לחץ על Ctrl + C ב- Windows או Command + C ב- macOS כדי להעתיק את הסמל.

לאחר מכן בחר בתפריט "כלים" ואז לחץ על "העדפות".

במקטע החלפה אוטומטית, הקלד שניים או שלושה מקפים בשדה "החלף". לאחר מכן, הדבק את מקף ההעתקה בשדה "With" על ידי לחיצה ימנית על התיבה ובחירת "Paste" או על ידי לחיצה על Ctrl + V ב- Windows או Command + V ב- macOS. לחץ על "אישור" כדי לשמור את השינויים ולסגור את החלון.

כעת חזור על שלבים אלה עבור סוג אחר של מקף וזהו. בפעם הבאה שתצטרך להוסיף מקף, פשוט הקלד שניים או שלושה מקפים עבור מקף en או em. Docs עושה את השאר וממיר אותם באופן אוטומטי ללא הכלי תווים מיוחדים.