כיצד לעצור את אפליקציית הדואר של Mac שלך מבזבוז של ג'יגה שטח

האם אתה משתמש באפליקציית הדואר של אפל ב- Mac שלך? אז אתה מאבד שטח של ג'יגה שאתה יכול לנצל בצורה טובה יותר! אפליקציית הדואר רוצה לשמור במטמון כל דוא"ל וקובץ מצורף שקיבלת אי פעם במצב לא מקוון.

זה יכול לתפוס עשרות ג'יגה שטח אם יש לך הרבה הודעות דוא"ל. ב- Mac עם כונן קשיח גדול, זה לא עניין גדול. אבל ב- MacBook עם שטח של כונן מצב מוצק בנפח 128 ג'יגה-בייט, זה יכול לבזבז מקום משמעותי.

בדוק כמה דואר בחלל משתמש

קשורים: 10 דרכים לפנות מקום בדיסק בכונן הקשיח של Mac

לכל חשבון משתמש ב- Mac שלך יש ספריית דואר בתיקיית הספרייה שלהם - כלומר ~ / Library / Mail, או / Users / NAME / Library / Mail. זה המקום בו אפליקציית הדואר שומרת את הנתונים שלה עבור כל משתמש.

פתח את Finder, לחץ על תפריט Go ובחר Go to Folder. הקלד ~ / Library בתיבה ולחץ על Enter. אתר את תיקיית הדואר, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני או לחץ עליה Control ובחר באפשרות קבל מידע. תראה כמה שטח יישום הדואר משתמש בחשבון המשתמש שלך.

אפשרות 1: ניקוי קבצים מצורפים לדואר באמצעות CleanMyMac

הדבר הגדול ביותר שתופס המון מקום בתיבת הדואר שלך הוא כל הקבצים המצורפים, שרבים מהם לא חשובים במיוחד.

אין הרבה אפשרויות למחיקת קבצים מצורפים לדואר מהעותק המקומי תוך השארתם בשרת, אך למרבה המזל יש פיסת תוכנה שעושה זאת. ל- CleanMyMac 3 יש כלי שיעיין בדוא"ל שלך וימצא את הקבצים המצורפים הגדולים ובהנחה שאתה משתמש ב- IMAP (שהוא ברירת המחדל), הוא ישאיר את הקבצים המצורפים בשרת וימחק רק את העותק המקומי.

ראוי לציין כי ל- CleanMyMac 3 יש המון כלים אחרים שיעזרו לך לנקות את ה- Mac שלך ולפנות מקום בדיסק, כך שאם אתה מנסה להבין כיצד לפנות מקום בדיסק, זה בהחלט יכול לעזור לך.

אתה בהחלט צריך להשתמש בלחצן "סקירת פרטים" כדי לחפש ולוודא שאתה מסיר רק דברים שלא תזדקק להם באופן מקומי. וזה לא רעיון רע לעשות גיבויים של הדברים החשובים ביותר שלך לפני שתמחק משהו.

אפשרות 2: צמצם את השימושים ב- Space Mail.app

תיקיית הדואר גדלה כל כך מכיוון שאפליקציית הדואר מורידה כל דוא"ל וקובץ מצורף כדי לאחסן אותם ב- Mac שלך. זה הופך אותם לנגישים במצב לא מקוון לחלוטין ומאפשרים ל- Spotlight להוסיף אותם לאינדקס לצורך חיפוש קל. עם זאת, אם יש לך ג'יגה של הודעות דוא"ל בחשבון Gmail שלך או במקום אחר, ייתכן שלא תרצה את כולם ב- Mac שלך!

הייתה פעם דרך לשלוט בגודל מטמון הדוא"ל על ידי שינוי האפשרות "שמור עותקים של הודעות לצפייה במצב לא מקוון" ל"אל תשמור ". אפשרות זו הוסרה ב- OS X Mavericks, כך שכבר אין דרך להורות ל- Mail להוריד פחות הודעות מתוך Mail עצמו.

עם זאת, אתה יכול לחסוך מקום על ידי אמירה לדואר שלא להוריד קבצים מצורפים באופן אוטומטי. פתח את אפליקציית הדואר, לחץ על תפריט הדואר ובחר העדפות. לחץ על סמל החשבונות ובחר בחשבון שעבורו תרצה לשנות את ההגדרות. לחץ על הכרטיסייה מתקדם ובטל את הסימון של האפשרות "הורד את כל הקבצים המצורפים באופן אוטומטי". קבצים מצורפים לא יורדו אוטומטית, אך יאוחסנו באופן מקוון עד שתשתמש בהם - דבר שיחסוך מקום.

אם לא תצליח, תוכל לקוות רק לשלוט בכמות ההודעות שהורדות הדואר האלקטרוני מורידות באמצעות הגדרות השרת בשרת הדוא"ל שלך. לדוגמה, Gmail מציע הגדרה שיכולה "להסתיר" הודעות דוא"ל מיישום הדואר ומלקוח דוא"ל אחר הגישה אליו באמצעות IMAP.

כדי לגשת להגדרה זו, פתח את Gmail בממשק האינטרנט שלך, לחץ על תפריט גלגל השיניים, בחר הגדרות ולחץ על הכרטיסייה העברה ו- POP / IMAP - או פשוט לחץ כאן. תחת מגבלות גודל התיקיות, אתה יכול לבחור אפשרות מימין ל"הגבל תיקיות IMAP להכיל לא יותר מהודעות רבות כאלה. " זה ימנע מאפליקציית הדואר לראות ולהוריד את כל הדואר שלך.

לשירותי דוא"ל אחרים עשויות להיות אפשרויות דומות.

קשורים: יסודות דוא"ל: POP3 מיושן; אנא עבור ל- IMAP היום

תיאורטית תוכל גם למנוע ממייל להשתמש ב- IMAP ולהתקין אותו באמצעות POP3 ו- SMTP כדי לקבל ולשלוח הודעות דוא"ל. לאחר מכן תוכל למחוק מיילים מאפליקציית הדואר שלך והם יימחקו במחשב שלך, אך לא בשרת הדוא"ל שלך. POP3 באמת אינו אידיאלי עבור מערכת דוא"ל מודרנית, אך הדבר ייתן לך הודעות דוא"ל עם Mail ויאפשר לך לשלוח הודעות ממנו תוך השארת הארכיון שלך אך ורק בשרת הדוא"ל שלך.

אפשרות 3: דואר זבל והשתמש במשהו אחר

אין שום דרך להשבית לחלוטין את ההתנהגות הזו של בזבוז מקום, אז אולי תרצה להפסיק להשתמש ביישום הדואר. אז אתה יכול למחוק את אותם ג'יגה של נתונים במטמון מקומי ו- Mail לא ינסה להוריד עוד אימיילים. במקום אפליקציית Mail, תוכלו להשתמש בממשק ה- web-baesd של שירות הדוא"ל שלכם - Gmail באינטרנט עבור משתמשי Gmail, למשל. אתה יכול גם לחפש לקוח דוא"ל של צד שלישי ב- Mac App Store או במקום אחר. לקוחות דוא"ל אחרים צריכים להציע אפשרות לאחסן פחות מיילים במצב לא מקוון ולהגביל את גודל המטמון לגודל הניתן לניהול.

כדי להפסיק להשתמש ביישום הדואר, השבת או מחק תחילה את חשבונות הדואר האלקטרוני שלך. לחץ על תפריט דואר בדואר ובחר חשבונות. בטל את הסימון של אפשרות הדואר בחשבונות שאיתם אינך מעוניין עוד להשתמש בדואר. דואר יפסיק להוריד אימיילים מחשבונות אלה.

אבל זה לא מספיק! השבת את חשבון הדוא"ל והודעות הדוא"ל כבר לא יופיעו באפליקציית הדואר, אך הן עדיין מאוחסנות במטמון הלא מקוון שלך. אתה יכול למחוק את התיקיה כדי לפנות את השטח.

פתח את Finder, לחץ על תפריט Go ובחר Go to Folder. חבר  ~ / Library / Mail / V2 לתיבה ולחץ על Enter. לחץ לחיצה ימנית או לחץ באמצעות לחצן Control על התיקיה עם שם חשבון הדואר האלקטרוני שלך ובחר העבר לאשפה. לאחר מכן תוכל לרוקן את האשפה שלך כדי לפנות את כל הג'יגה.

אם יש לך מספר חשבונות דוא"ל עם דוא"ל שמור שאתה רוצה להסיר, עליך למחוק כל תיקיה מתאימה. תאבד את כל העותקים הלא מקוונים של הדואר שלך אם תעשה זאת, אך הוא עדיין יישמר בשרת הדוא"ל שלך אם אתה משתמש בשירות דוא"ל מודרני.

לאנשים אחרים יש טריקים משלהם. יש אנשים שממליצים ליצור חשבון דוא"ל נפרד שבו אתה משתמש לארכיון דוא"ל. העבר את כל הדוא"ל שלך לשם ואז מחק אותם מחשבון הדוא"ל "עובד" שאתה שומר בדואר כדי לחסוך מקום כאשר אתה כבר לא צריך אותם. אבל זה פריצה מלוכלכת של פתרון, והיא נחוצה רק מכיוון שאפל הסירה אפשרות שימושית מאפליקציית הדואר. אם אתה כל כך מיואש, אולי תרצה להשתמש במקום זאת בלקוח דוא"ל אחר.