כיצד להשתמש בבלם יד להמרת כל קובץ וידאו לכל פורמט

אם אי פעם רצית להמיר קובץ וידאו, אך לא היית בטוח במה להשתמש, בלם היד עשוי להיות התוכנית עבורך. היום נראה לך כיצד להשתמש בה להמרת קבצי וידאו לפורמטים שונים.

יש הרבה יישומים שם שמתיימרים להמיר קבצי וידאו. הם יפרסמו את עצמם בחינם ויש להם ממשק נוצץ, אך כפי שכולנו מודעים היטב, רוב התוכניות הללו הן פשוט שטויות. יתר על כן, לעתים קרובות הם מגיעים עם סרגלי כלים או תוכנות זדוניות, כך שמה שהתחיל כניסיון תמים להמיר פשוט סרטון הופך לטיול בחנות המחשבים כדי לתקן את המחשב הנייד.

בֶּלֶם יָד?

בלם יד קיים כבר למעלה מעשר שנים ונשאר אחד היישומים הטובים ביותר לשם קידוד קבצי וידאו מתבנית אחת לאחרת. בלם יד הוא קוד פתוח וללא כל חוטים או הצעות מוצלות; אתה מקבל רק את מה שאתה מוריד, שום דבר אחר.

לבסוף, הוא זמין עבור Windows, Mac ואובונטו עם ממשק GUI או ככלי שורת פקודה. במאמר זה נשתמש בגרסת ה- GUI של Windows.

מבט מהיר על התוכנית

בלם יד הוא ללא ספק, אחת התוכניות הקלות ביותר לממיר וידאו שיש.

לאורך השורה העליונה שישה לחצנים שבהם ניתן לתפעל פונקציות חיוניות, כגון פתיחת קובץ המקור, הוספת עבודה לתור, ולחצן פשוט "התחל", האומר הכל.

מתחת ללחצנים אלה מופיעים תכונות המקור והיעד שלך. היעד, כמובן, מאפשר לך לבחור היכן יישמר הקובץ שהומר שלך ומה הוא נקרא. מקור מציג מידע בסיסי על קובץ המקור שלך: כותרות בקובץ, זוויות ולחצנים נפתחים שיאפשרו לך להמיר את הקובץ לפי פרק, זמן (שניות) או מסגרות.

לבסוף, ישנן הגדרות הפלט שלך. יש כאן המון דברים. אתה יכול להתאים את איכות הווידיאו והשמע שלך, להוסיף כתוביות ועוד.

אנחנו אפילו לא מתכוונים לטרוח עם כל אלה. היום אנו רק נראים לכם את הדרך הפשוטה ביותר להמיר פורמט קובץ וידאו אחד לאחר.

המרת קל

הנה המצב, אנחנו באמת רוצים להשמיע קובץ בכרטיסייה Google Chrome כדי שנוכל להעביר אותו לטלוויזיה שלנו. הבעיה היא שהקובץ לא יופעל מכיוון שהוא בפורמט ש- Chrome אינו תומך בו. מה אנחנו עושים?

בדוגמה זו, פורמט קובץ המקור שלנו הוא פורמט קובץ .MKV או Matroska. סוג זה של קובץ פופולרי מאוד בקרב ספקי אנימה וסרטים זרים מכיוון שהוא מאפשר להפיץ אותם עם תכונות נוספות כגון כתוביות ושפות מרובות. עם זאת, .MKV עשוי לשחק בצורה מושלמת בפתרון All-in-One כמו VLC, אך לעתים קרובות הוא פוגש התנגדות מצד נגנים אחרים כמו Windows Media Player ו- Chrome. 

לכן, אנו רוצים להמיר את קובץ ה- MKV שלנו לקובץ .MP4 התואם כמעט לכל דבר שתנגנו עליו. אם יש לך קובץ .MP4, רוב הסיכויים שתוכל לצפות בו ללא בעיה.

הדבר הראשון שאנו עושים אז הוא לבחור את המקור שלנו. לחץ על כפתור "מקור" ובחר "פתח קובץ" מתוך אפשרויות התפריט הנפתח.

עיין במערכת הקבצים שלך למקום בו נמצא הקובץ המטריד, בחר אותו ולחץ על "פתח".

כעת אתה רואה את הקובץ שאנו ממירים מופיע תחת כותרת המקור.

עבור פעולה זו, אנו לא מבצעים התאמות לשום דבר בהגדרות הפלט. זוהי המרה ישר מ- .MKV ל- .MP4, כך שנשאיר את הגדרת המכולה כפי שהיא. הדבר היחיד שיש לעשות הוא לומר לבלם היד היכן לשים את הקובץ החדש שלנו, וכיצד לקרוא לו.

אנו לוחצים על "עיון" עבור יעד הקובץ שלנו, בוחרים מיקום עבור הקובץ החדש שלנו, כמו כן נותנים לו שם הולם. נמשיך לשמור את הקובץ באותו מיקום כמו המקור שלנו ולחץ על "שמור".

חזרה לחלון הראשי של בלם היד, אנו מעניקים למשימת ההמרה שלנו מבט נוסף ולחץ על "התחל".

תלוי כעת במהירות המחשב ובגודל הקובץ, פעולה זו עשויה להימשך מספר דקות או מספר שעות. ניתן לציין את התקדמות בלם היד בתחתית חלון היישום. כאן אתה רואה שהקובץ שלנו הושלם כמעט בשישה אחוזים ונותרו לו כמעט תשע עשרה דקות (משוערות).

לאחר סיום הקובץ, אנו אמורים להיות מסוגלים להפעיל אותו ב- Chrome. והצלחה, כעת אנו יכולים לנגן את הקובץ הזה בקלות בכל נגן וידאו, טלפון, טאבלט וכמובן, לזרוק אותו לטלוויזיה עם המסך הגדול שלנו בסלון!

בלם יד קל לשימוש, נטול סיכונים, ואנחנו מסוגלים להשיג תוצאות רצויות מאוד, פשוט באמצעות הגדרות ברירת המחדל. מובן מאליו, אנו ממליצים להשתמש בה, במקום לשחק ברולטה להורדה ואולי להתקין תוכנה נוראית במערכת שלך.

ובכל זאת, אנחנו סקרנים, במה אתה משתמש, ואתה מרוצה מזה? איך זה משתווה לבלם יד? הקפד ליידע אותנו בפורום הדיונים שלנו!