USB-RF לעומת Bluetooth עבור עכברים ומקלדות: מה עדיף?

כשאתה קונה עכבר או מקלדת אלחוטיים, אתה יכול לבחור Bluetooth או ציוד היקפי אלחוטי המתקשר דרך דונגל USB על תדרי רדיו (RF.) ל- USB-RF יש פחות חביון, מניסיוננו, אך ל- Bluetooth יתרונותיו.

מה מהיר יותר?

חביון הוא קריטי בכל מקלדת או עכבר. אתה רוצה שהקלט שלך ישתקף על המסך במהירות האפשרית - במיוחד אם אתה משחק במשחקים התלויים ברפלקסים של עוויתות, כמו היורים מגוף ראשון.

על פי Razer, USB-RF מציע חביון נמוך יותר. החברה סיפרה לנו כי בעוד שמכשירי Bluetooth עם אנרגיה נמוכה (BLE) יכולים להשיג חביון של עד 1.3 אלפיות שניים, USB-RF מכה את זה בשטח של 1 אלפיות השנייה. דובר ה- Razer אף אמר לנו שההבדל במהירות הוא הסיבה שהם מציעים רק התקני USB-RF. החברה מתמקדת במשחקים, ולכן הגיוני שהיא תבחר באפשרות המהירה ביותר.

Logitech מבטיחה מהירות אלחוטית דומה של 1 אלפיות השנייה עם עכברי ה- Lightspeed שלה, אך היא משתמשת בצורה קניינית של תקשורת של 2.4 GHz. על פי The Verge, פירוש הדבר היה פחות בעיות הפרעה ממה שנתקלו בעכברים אלחוטיים אחרים (כמו Razer) המשתמשים בצורה התקנית של תקשורת 2.4 GHz.

מה יותר תואם?

חביון זה לא הכל. עכברי USB-RF דורשים דונגל USB, ולא בכל המכשירים יש יציאות USB מסורתיות בגודל מלא (הנקראות גם USB-A).

Bluetooth תואם יותר למכשירים רבים יותר מכיוון שאתה יכול להשתמש בציוד ההיקפי שלו עם מכשירים שאין להם יציאות USB-A. כאשר USB-C ממשיך לצמוח, הבעלות על עכבר RF אלחוטי או מקלדת תהיה מורכבת יותר. אתה יכול לקנות עכבר USB-C, אבל מה אתה עושה כאשר למחשב הנייד שלך יש רק יציאות USB-C, ולשולחן העבודה שלך אין? אתה יכול להשיג מתאם (שהוא חלק אחד נוסף להפסיד) או עכבר שמגיע עם USB-C ו- USB-A.

באשר למקלדות, לא הצלחנו למצוא אפשרויות USB-C אלחוטיות של יצרנים ידועים כלשהם.

לציוד היקפי Bluetooth אין את הבעיה הזו; זה אלחוטי לחלוטין. גם אם בשולחן העבודה שלך אין Bluetooth, תוכל לפתור את הבעיה באמצעות דונגל Bluetooth. ומכיוון שהוא נשאר מחובר לשולחן העבודה שלך, אינך צריך לדאוג לאבד אותו.

למכשירים מסוימים, כמו ל- iPad Pro, בכלל אין יציאות USB מסורתיות ויש להם תמיכה בעכבר או שמתחילים לאמץ. אם ברצונך להשתמש בעכבר בטאבלט, סביר להניח שדגם Bluetooth יעבוד בצורה הטובה ביותר. אפילו טאבלטים עם יציאות USB, כמו Surface Pro, עובדים בדרך כלל עם ציוד היקפי Bluetooth.

מה קל יותר להגדיר?

כשמדובר בהגדרה פשוטה, ציוד היקפי המשתמש בדונגל אלחוטי הוא המנצח הברור. אתה מחבר את הפלאג לחשמל, ומערכת ההפעלה צריכה לזהות את המכשיר החדש ולהוסיף את מנהל ההתקן באופן אוטומטי. בדרך כלל, אתה פועל תוך מספר שניות בלבד. דונגל אחד יכול גם לחבר גם מקלדת וגם עכבר אם הם נרכשים יחד או, במקרים מסוימים, מאותו יצרן.

לעומת זאת, עכבר או מקלדת בלוטות 'דורשים צעדים נוספים. ראשית, אתה שם הכל במצב התאמה ואז מחכה למחשב הנייד או הטאבלט שלך לדבר עם העכבר או המקלדת. יהיה עליך להתאים את העכבר והמקלדת בנפרד אם יש לך שניהם. וכשתעבור למכשיר הבא, תצטרך לעבור שוב את כל התהליך.

לאחר ההתקנה הראשונית, Bluetooth, לוקח את הכתר כדי להקל על הגישה המתמשכת. מוכן לעבור מהמחשב לטאבלט שלך בדרכים? פשוט הרחיקו את הטאבלט והמקלדת או העכבר מהמחשב האישי כדי לאבד את החיבור. המקלדת או העכבר צריכים להתאים אוטומטית לטבלט שלך. לחלופין, תוכל לכבות את Bluetooth במחשב האישי שלך כדי לאלץ את התהליך.

עם ציוד היקפי USB-RF, אתה צריך להסיר את הפלאג מהמחשב שלך ולחבר אותו למכשיר הבא שאתה רוצה להשתמש בו. אם אתה נוסע, קל להפסיד. לפעמים יש מקום בעכבר לאחסון דונגל, אבל זה לא תמיד המקרה. וכמה שילובים של עכבר מקלדת, כמו ערכת המקלדת והעכבר הארגונומית של Microsoft Sculpt, משויכים לצמיתות לדונגל יחיד. אם אתה מאבד את זה או שהוא נכשל, עליך להחליף את כל הסט.

בחר בשניהם

אם אינך בטוח מה אתה צריך עכשיו או מה ייתכן שתצטרך בעתיד, תוכל לבחור בשניהם! Logitech מציעה מקלדות ועכברים, כמו מקלדת K375s ו- M720 Triathalon Mouse, שתומכים גם ב- Bluetooth וגם ב- RF. לחלק מהעכברים יש אפילו כפתור ייעודי להחלפה קלה יותר בין מכשירים מותאמים.

באופן דומה, אתה יכול לחבר את עכבר Atheris האלחוטי של Razer באמצעות דונגל USB או Bluetooth.

עכבר או מקלדת המסוגלים גם ל- RF וגם ל- Bluetooth פירושם שתוכלו להשתמש בציוד ההיקפי שלכם עם כל המכשירים שלכם מבלי שתצטרכו לנתק את הפלאג. חבר את הפלאג למכשיר אחד (רצוי מכשיר שאינו מסוגל לבלוטות ') והתאם את העכבר או המקלדת באמצעות Bluetooth עם השאר.

רק זכור, כאשר אתה משתמש בחיבור Bluetooth, לא תקבל את מהירויות ההשהיה הנמוכות יותר של USB-RF. באופן דומה, כאשר אתה מתחבר באמצעות USB-RF, אתה מאבד את היתרונות של Bluetooth.