כיצד להסיר שירה ממסלולי מוסיקה באמצעות תעוזה

האם אי פעם לקבל רצון קריאוקי פתאומי, שאי אפשר לעמוד בפניו, שאין לעמוד בפניו? אולי אתה אוהב את המוסיקה של שיר אבל לא יכול לסבול את הזמר הראשי? כך תוכל להסיר את השירה מרוב רצועות המוסיקה בכמה צעדים פשוטים.

איך זה עובד

שירה ממוקמת בדרך כלל ב"ערוץ המרכזי ". לרצועות סטריאו שני ערוצים, אך לא כל הכלים מאוזנים באופן שווה. לפעמים הבס נדחק יותר לעבר הערוץ הימני, גיטרה קצבית עשויה להימצא יותר שמאלה, וכן הלאה. בדרך כלל השירה ממוקמת במרכז, כך שנוכל לפצל את מסלול הסטריאו ולהפוך ערוץ אחד. זה מבטל את השירה אך משאיר את השאר בנגיעה. לפרימוס לעיתים קרובות יש ערוצים מאוד לא מאוזנים. מסלולים מסוג זה בדרך כלל עובדים טוב מכיוון שהקול נותר מאוזן באופן שווה בין שני הערוצים וזה מקל עליהם להסיר בצורה מדויקת. שירים עם הרבה אפקטים קוליים עשויים בסופו של דבר להיטלטל על ידי התהליך, ושירים עם ריוורב עשויים להשאיר הד למרות שהקול נעלם.

בסך הכל, תהליך זה עובד ממש טוב אם מתחילים עם שמע באיכות טובה. אחד הפתגמים הידועים ביותר בעריכת שמע הוא "זבל בשווה לאשפה". אם תתחיל עם שמע CD ותעבוד משם, התוצאה הסופית תהיה נקייה וברורה יותר מאשר אם תתחיל עם mp3 דחוס. ב- HTG מסביר: מה ההבדל בין כל אותם פורמטי שמע ?, עברנו על פורמטים שונים חסרי אובדן ואובדן אובדן, לכן הקפד להתחיל מקובץ שמע ללא אובדן לקבלת התוצאות הטובות ביותר. זה לא אומר ש- mp3 וכדומה לא יעבוד, פשוט השמע חסר האובדן עובד הרבה יותר טוב.

הסרת ערוץ המרכז

הפעל את החוצפה וטען את השיר שבחרת. השתמשתי בפרויקט מאוד מיוחד לפרויקט זה, והוא מוקדש לכם הקוראים הנפלאים.

הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לפרק את שני הערוצים של השיר לשני רצועות נפרדות. לחץ על החץ השחור הקטן לצד כותרת הרצועה וירד למסלול סטריאו מפוצל.

לאחר מכן בחר ערוץ (לא משנה איזה) ולחץ לחיצה כפולה כדי לבחור את הרצועה כולה.

עבור אל אפקט> הפוך.

אם תכה ב- play, תבחין שהשיר נשמע קצת מצחיק. הערוץ ההפוך נשמע כאילו הוא מגיע מסביב לרמקול במקום ישירות ממנו. הדבר האחרון שעלינו לעשות כדי לבסס את האפקט הוא לשנות כל מסלול ל"מונו ". לחץ על הכותרת של כל רצועה כמו כאשר אתה מפצל את הרצועות ובחר "מונו" מהתפריט.

זהו זה! אתה יכול לעבור לקובץ> ייצוא כדי לשמור את המסלול כדי שתוכל להשתמש בו למסיבות קריוקי סודיות שלך. אם אתה מתכנן לשמור בפורמט mp3, הקפד לקרוא את המדריך שלנו בנושא הוספת תמיכת MP3 לחוצפה.