15 דברים שאתה יכול לעשות עם Cortana ב- Windows 10

Cortana היא אחת התכונות החדשות הגלויות ביותר של Windows 10. העוזר הווירטואלי של מיקרוסופט מבצע את הקפיצה מ- Windows Phone לשולחן העבודה, ויש הרבה מה לעשות איתו. זה גם לא רק עוזר קולי - אתה יכול גם להקליד פקודות ושאלות

פתח את Cortana כדי לראות מידע שלדעתך אכפת לך. Cortana מספקת גם מידע פסיבי רב, ואף מודיעה לך כאשר אתה צריך לעזוב כדי לקבוע פגישה בזמן.

אם אינך יכול עדיין להשתמש בקורטנה במדינתך, יש דרך להפעיל את קורטנה בכל מקום בעולם.

הגדר תזכורות לזמנים, מקומות ואנשים

קשורים: כיצד להשתמש ולהגדיר את התצורה של Cortana ב- Windows 10

ל- Cortana יש תכונת תזכורת מובנית חזקה, אך ניתן לעשות יותר עם תזכורות אלה מאשר פשוט לקבל תזכורת בזמן ספציפי.

השתמש בסמל התזכורות או אמור "הזכר לי" כדי להתחיל. אתה יכול ליצור תזכורת ולבקש מ- Cortana להזכיר לך משהו בזמן מסוים, כשאתה מגיע למיקום ספציפי או כשאתה מדבר עם אדם ספציפי. אתה יכול גם לומר משהו כמו "הזכיר לי לקחת את הגלולה בשעה 20:00" או "להזכיר לי לקנות חלב כשאני מגיע ל [שם של חנות]" כדי ליצור תזכורת מיידית.

השתמש בחיפוש בשפה טבעית

Cortana תומכת בחיפוש בשפות טבעיות אחר קבצים במחשב שלך. לדוגמה, אתה יכול לבקש מ- Cortana "למצוא תמונות מאוגוסט" או "למצוא מסמכים על Windows" כדי למצוא תמונות מחודשי אוגוסט או קבצי מסמך הקשורים ל- Windows.

זוהי תכונת החיפוש המובנית של Windows, אך עם יכולות שפה טבעיות יותר. קל יותר לשימוש מאשר מפעילי החיפוש הוותיקים.

זהה שיר

כמו סירי, גוגל עכשיו ואפליקציות ייעודיות כמו שאזאם, קורטנה יכולה להאזין לשיר שמתנגן בקרבתכם ולזהות אותו. אמור "מהו השיר הזה?" ו- Cortana ישתמשו במיקרופון שלך כדי להאזין למוזיקה ולהתאים אותה לשיר ספציפי. ברור שזה עובד טוב עם מוסיקה מוקלטת אבל לא בהכרח יעבוד עם מוסיקה חיה.

חפש באינטרנט באמצעות גוגל (או מנוע חיפוש אחר) במקום בינג

קשורים: כיצד לשנות את Microsoft Edge לחיפוש בגוגל במקום בינג

Cortana "מופעלת על ידי בינג." כשאתה מבקש מ- Cortana משהו שהוא לא יודע לענות עליו, Cortana תפתח את דפדפן האינטרנט המוגדר כברירת מחדל ויבצע עבורו חיפוש Bing. Cortana מכבדת את דפדפן האינטרנט המוגדר כברירת מחדל שלך - גם אם מדובר ב- Chrome או ב- Firefox - אך לא תכבד את מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל ותמיד תשתמש ב- Bing.

אתה יכול לגרום לקורטנה להשתמש בגוגל במקום - או במנוע חיפוש אחר, כמו DuckDuckGo או Yahoo! - עם תוסף Chrometana לגוגל כרום. כאשר Cortana מפנה את Google Chrome לדף תוצאות חיפוש של Bing, Chrometana תפנה אוטומטית את החיפוש ל- Google או למנוע החיפוש שבחרת, ותאלץ את Cortana לבצע חיפושים בגוגל.

זה עובד רק אם אתה משתמש ב- Chrome כדפדפן ברירת המחדל שלך, כמובן.

בצע חישובים והמרות

גם Cortana יכולה לבצע חישובים מהירים. זכור שתוכל להקליד גם בתיבת החיפוש של Cortana - אינך צריך לדבר מספרים ארוכים.

אתה יכול לשאול את קורטנה את התשובה לחישוב מתמטי כמו "324234 * 34234" או להזין המרת יחידה כמו "55 לירות שטרלינג בבריטניה ל- USD". זה עובד עבור מטבעות כמו גם סוגים אחרים של יחידות.

עקוב אחר טיסות וחבילות

Cortana יכולה לעקוב אחר טיסות באמצעות מספר הטיסה והחבילות באמצעות מספרי המעקב שלהם. פשוט הזן מספר מעקב אחר טיסה או חבילה בתיבת החיפוש של Cortana - אתה יכול פשוט להעתיק ולהדביק אותה - כדי להציג את הסטטוס הנוכחי.

מצא עובדות

Cortana משתמשת ב- Bing כדי לספק תשובות ישירות לשאלות נפוצות. זה דומה לגרף הידע של גוגל. לדוגמא, אתה יכול לשאול שאלות כמו "מהו הבניין הגבוה בעולם?" או "מיהו נשיא ארצות הברית?" כדי לקבל תשובה מיידית.

בדוק את מזג האוויר

השתמש ב- Cortana כדי לבדוק במהירות את מזג האוויר במקומות שונים. "מזג אוויר" יראה לך את מזג האוויר במיקום הנוכחי שלך, ואילו "מזג אוויר ב [מיקום]" יראה לך את מזג האוויר בעיר אחרת.

לקבל הוראות

גם Cortana יכולה להגיב לפי הוראות. בקש "הוראות ל [מיקום]" ו- Cortana תפתח את האפליקציה הכלולה של Windows 10 מפות עם הוראות למיקום שבחרת.

הגדר אזעקות

Cortana תומכת גם בהתראות, ולא רק בתזכורות. בקש מ- Cortana "להגדיר אזעקה ל [זמן]" והיא תיצור אזעקה עבורך. האזעקה כאן נשמרת באפליקציית 'אזעקות ושעון', שם תוכל לנהל את האזעקות שלך.

הפעל תוכניות

Cortana יכולה להפעיל תוכניות עבורך. רק אמור "הפעל [שם התוכנית]." אם מופעלת קיצור הדרך הקולי "היי קורטנה", המשמעות היא שאתה יכול פשוט לומר "היי קורטנה, הפעל את Google Chrome" למחשב שלך והוא יפתח את האפליקציה באופן אוטומטי.

שלח אימייל

Cortana יכולה לשלוח הודעות דוא"ל באמצעות אפליקציית הדואר המובנית והחשבונות שהגדרת שם. פשוט אמור "שלח אימייל" כדי להתחיל, או אמור משהו ספציפי יותר כמו "שלח אימייל לפיט" אם זה אדם באנשי הקשר שלך.

צור אירועי לוח שנה

קשורים: כיצד להשתמש ביומן Google שלך ​​באפליקציית לוח השנה של Windows 10

Cortana יכולה גם ליצור אירועי לוח שנה. פשוט אמור משהו כמו "הוסף פגישה ביום חמישי 14:00 ליומן" וקורטנה תמלא באופן אוטומטי את המידע שמסרת. אתה יכול פשוט להתחיל ב"הוסף פגישה "וקורטנה תבקש לקבל פרטים נוספים.

רק לדבר

כמו סירי, Cortana יכולה "לשוחח" על דברים ולהגיב לשאלות מטופשות עם תשובות מצחיקות. שאל את קורטנה שאלה כמו "איפה קליפי?" או אפילו לתת הוראה כמו "ספר לי סיפור", "ספר לי בדיחה", "שר לי שיר" או "הפתיע אותי!"

קבל רשימת פקודות / עזרה

בקש מ- Cortana "עזרה" ותראה רשימה של דברים שאתה יכול לעשות עם Cortana. זה יראה לך רשימה מלאה יותר.

תמצא כמה אפשרויות אחרות שלא פירטנו כאן. לדוגמה, Cortana יכולה לנגן מוסיקה, להציג ציוני ספורט ולתת חיזויים ולהציע הגדרות מילוניות ותרגומים למילים. מיקרוסופט ככל הנראה תוסיף תכונות חדשות לקורטנה ותשפר את הקיימות בעדכונים בחינם בהמשך.

מיקרוסופט מביאה כעת את Cortana לאנדרואיד ולאייפון. כאשר יישומי Cortana יופעלו עבור פלטפורמות ניידות אחרות אלה, תוכל להשתמש ב- Cortana גם בסמארטפונים שאינם של Windows. המשמעות היא שתזכורות ותכונות אחרות של Cortana יעקבו אחריכם גם בכל מקום.