כיצד להפעיל פורמטי וידאו שאינם נתמכים ב- Windows 10

אפליקציות Windows כמו סרטים וטלוויזיה ו- Windows Media Player מאפשרות הפעלה של סוגים מסוימים של וידאו בלבד. אם אתה מתקשה להפעיל פורמטי וידאו שאינם נתמכים, תצטרך להשתמש בנגן וידאו של צד שלישי או בקודק או להמיר את הקובץ במקום זאת.

אם אינך בטוח אם Windows תומך בפורמט קובץ הווידאו שלך, נסה זאת תחילה. פתח את אפליקציית הסרטים והטלוויזיה או את נגן המדיה של Windows ונסה לפתוח את הקובץ. אם אתה מקבל שגיאה "פורמט אינו נתמך", תצטרך לנסות אחת מהשיטות הבאות.

אם אינך מוצא את אפליקציית הסרטים והטלוויזיה, חפש במקום זאת סרטים וטלוויזיה. זהו השם החלופי לאפליקציה בשווקים מסוימים כמו בריטניה ואוסטרליה. אם זה לא מותקן, הורד סרטים וטלוויזיה מחנות Microsoft.

השתמש בנגן וידאו של צד שלישי

אפליקציית הסרטים והטלוויזיה תומכת רק בכמה פורמטים נפוצים כמו MOV, AVI ו- MP4. נגן המדיה של Windows תומך במספר סוגי קבצים אחרים, אך נראה שמיקרוסופט דוחקת משתמשים מהיישום המותקן מראש.

מכיוון שאפליקציית הסרטים והטלוויזיה אינה תומכת בכל תבניות קובצי הווידאו, ו- Windows Media Player לא עודכן זה עשור, הדרך הטובה ביותר להפעיל קבצי וידאו שאינם נתמכים ב- Windows 10 היא להשתמש בנגן וידאו של צד שלישי.

נגן מדיה VLC

אנו ממליצים על נגן המדיה VLC כאפשרות הטובה ביותר עבור מרבית משתמשי Windows 10. הוא מסוגל לנגן כמעט את כל פורמטי קבצי הווידאו והשמע, מה שהופך אותו לחלופה חזקה לנגני ברירת המחדל.

אתה יכול, כמעט בכל תרחיש, להניח ש- VLC ינגן את קובץ הווידיאו, הזרם החי או ה- DVD שלך אם אפליקציית הסרטים והטלוויזיה המוגדרת כברירת מחדל לא מצליחה לעשות זאת. זה גם מגיע עם מאות אפשרויות שונות להתאמה אישית.

קשורים: 10 תכונות שימושיות המסתתרות ב- VLC, סכין הצבא השוויצרי של נגני המדיה

כדי לפתוח את קובץ הווידאו שלך ב- VLC, לחץ על מדיה> פתח קובץ מהתפריט העליון.

MPV

MPV הוא נגן וידאו אלטרנטיבי רב עוצמה עבור משתמשי Windows. זה חוצה פלטפורמות, אז זו אפשרות עבור לינוקס, macOS ו- Android.

שלא כמו התפריטים וההתאמה האישית האינסופית שמציע VLC, MPV הוא פשוט וישר, ללא תפריטים ורק אפשרויות ההפעלה הבסיסיות הקיימות. זה גם נייד, כלומר אתה יכול להריץ אותו מכונן הבזק מסוג USB.

כדי לפתוח את קובץ הווידיאו שלך ב- MPV ולהתחיל את ההפעלה, פשוט גרור קובץ לממשק MPV הפתוח.

פוטפלייר

נגן המדיה PotPlayer הוא אחד מנגני הווידאו הטובים ביותר עבור משתמשי כוח. הוא מציע כמות עצומה של התאמה אישית, תומך בהאצת חומרה לסרטונים ברזולוציה גבוהה וכולל עורך וידאו מובנה לעריכת קבצי וידאו במהלך ההפעלה.

ממשק ברירת המחדל הוא שחור לחלוטין, אך ניתן להתאים אותו אישית בעזרת ערכות נושא מובנות ומערכות צבעים שונות.

כדי לפתוח קבצי מדיה ב- PotPlayer, לחץ לחיצה ימנית בתוך ממשק PotPlayer הפתוח או לחץ על כפתור "PotPlayer" בפינה הימנית העליונה. משם, לחץ על "פתח קבצים (ים)" כדי לבחור את קובץ הווידאו שלך.

שינוי נגן הווידאו המוגדר כברירת מחדל

אם ברצונך להשתמש בנגן צד שלישי כנגן המדיה המוגדר כברירת מחדל, יהיה עליך לשנות זאת בהגדרות Windows 10 שלך.

תוכל לגשת לתפריט ההגדרות על ידי לחיצה ימנית על לחצן תפריט התחל של Windows בשורת המשימות ולחיצה על כפתור "הגדרות". משם, בחר אפליקציות> אפליקציות ברירת מחדל.

בתפריט "יישומי ברירת מחדל", לחץ על נגן הווידאו הקיים. אם היא מותקנת, אפליקציית הסרטים והטלוויזיה תהיה ככל הנראה ברירת המחדל.

בחר בנגן המדיה של צד שלישי מהרשימה הנפתחת. לאחר הבחירה, Windows יפתח את כל קבצי הווידאו שהוא מזהה באמצעות נגן הצד השלישי שבחרת במקום זאת.

התקן קודקי וידאו נוספים

קודק הוא סוג של תוכנה אשר "מפענחת" קבצי וידאו לתמונות והשמע המתאימים. אם המחשב האישי שלך חסר את ה- codec המתאים לפורמט קובץ הווידאו שלך, הסרטון לא נטען. אתה יכול להוריד ולהתקין רכיבי codec וידאו של צד שלישי למחשב שלך כדי לעקוף את הבעיה.

היזהר, עם זאת. אתרים פחות מכובדים, כולל אתרי סטרימינג לא חוקיים, כוללים מודעות זדוניות להורדות רכיבי codec שעלולות להזיק למחשב האישי שלך.

כדי למנוע סיכון זה, הורד את K-Lite Codec Pack, אחד החבילות הפופולריות ביותר של רכיבי codec בווידאו. זה מוסיף תמיכה למספר משמעותי של פורמטים של קבצי מדיה, כולל FLV ו- WebM.

אמנם אנו ממליצים להשתמש בנגן צד שלישי בשלב הראשון, אך התקנת K-Lite תוסיף תמיכה נוספת בפורמט וידאו לנגן המדיה של Windows ולכמה נגני וידאו אחרים של צד שלישי. שיטה זו לא תפעל עבור אפליקציית ברירת המחדל לסרטים וטלוויזיה.

כדי להתחיל, הורד את גרסת ה- K-Lite Codec Pack שבחרת והפעל את תוכנית ההתקנה, שתוגדר כברירת מחדל למצב התקנה "רגיל" עם הגדרות שהוגדרו מראש. אם ברצונך להתאים אישית את זה, בחר במקום זאת "מתקדם".

לחץ על "הבא" כדי להמשיך לשלב ההתקנה הבא.

יהיה עליך לבחור בנגן הווידאו המועדף עליך. ברירת מחדל זו תהיה אפשרות ברירת המחדל של K-Lite. שנה את זה לנגן הווידיאו המועדף עליך.

אם אתה משתמש באפליקציית סרטים וטלוויזיה ובחר באפשרות זו כנגן הווידיאו המועדף עליך, המתקין יודיע לך שזה לא יעבוד.

אם אתה משתמש ב- VLC, תקבל אזהרה דומה. VLC מכיל קבוצה משלה של רכיבי codec בווידאו, כך שזה לא הכרחי.

בחר במקום זאת את נגן המדיה הקלאסי הכלול ב- K-Lite, את נגן המדיה הוותיק יותר של Windows או נגן צד שלישי.

אשר את הגדרות ההתקנה האחרות, לפי העדפה, ואז לחץ על "הבא" כדי להמשיך.

השלבים הבאים יופיעו אם בחרת באפשרות "התקן MPC-HC כנגן משני" במסך הקודם.

אשר את ההגדרות עבור נגן המדיה הקלאסי של K-Lite ולאחר מכן לחץ על "הבא" כדי להמשיך לשלב הבא.

אשר את השלב הבא בהגדרות K-Lite Media Classic. שלב זה מוגדר מראש, לכן לחץ על "הבא" כדי להמשיך אלא אם כן ברצונך לשנות את אפשרויות האצת החומרה עבור K-Lite Media Player Classic.

הגדר את אפשרויות השפה שלך עבור כתוביות וכיתובים בשלב הבא. בחר את השפות הראשוניות, המשניות והשלישי מהתפריטים הנפתחים.

לאחר שתהיה מוכן, לחץ על "הבא" כדי להמשיך.

בחר את תצורת השמע המועדפת עליך בתפריט הבא. זה גם מוגדר מראש, אז אם אתה מעדיף, השתמש בהגדרות ברירת המחדל ולחץ על "הבא" כדי להמשיך.

אם תתבקש, דחה כל אפשרות תוכנה נוספת להרחבה בשלב הבא על ידי לחיצה על כפתור "דחה".

לבסוף, בדוק פעמיים את אפשרויות ההתקנה של K-Lite ואז לחץ על כפתור "התקן" כדי להתחיל.

לאחר סיום ההתקנה, לחץ על כפתור "סיום".

נגן המדיה שבחרת אמור כעת לאפשר לך להתחיל בהשמעה של כמה מתבניות קובץ הווידאו הנוספות הכלולות בחבילה.

המרה לפורמט וידאו אחר

אם אתה מוגדר לשימוש באפליקציית סרטים וטלוויזיה, האפשרות היחידה שלך היא להמיר קבצי וידאו שאינם נתמכים לפורמטים שנגן Windows המוגדר כברירת מחדל יכול לפתוח.

ישנן מספר דרכים בהן תוכל לעשות זאת. קיימים אתרים מקוונים אשר ימירו אוטומטית קבצי וידאו לפורמטים אחרים. חיפוש "FLV ל- MP4", למשל, יספק לך רשימה של אתרי המרות מקוונים פוטנציאליים, אך אלה עשויים להיות כרוכים בסיכונים ואינם מומלצים.

האפשרות הטובה ביותר, במיוחד עבור משתמשים עם VLC מותקן, היא להמיר קבצי וידאו באמצעות VLC במקום.

ל- VLC יש תפריט המרה מובנה למשתמשים המעוניינים להמיר קבצי וידאו ושמע לפורמטים ש- Windows כן תומך בהם, כגון MOV, AVI, MP4, ואחרים.

קשורים: כיצד להמיר קובץ וידאו או אודיו באמצעות VLC

לאחר ש- VLC המירה את הקבצים שלך לפורמט ידידותי ל- Windows, תוכל לפתוח אותם באפליקציית סרטים וטלוויזיה להפעלה.