כיצד ללחוץ באמצע על לוח מגע למחשב נייד

מרבית לוחות המגע של המחשב הנייד מאפשרים לבצע לחיצה באמצע, אך לא כולם עושים זאת. במצבים מסוימים, ייתכן שיהיה עליך להפעיל אפשרות זו בלוח הבקרה של מנהל העכבר או להתקין תחילה את מנהלי ההתקנים המתאימים.

הבסיס

כדי ללחוץ לחיצה ימנית על משטח מגע, לחץ על המשטח באצבע אחת. כדי ללחוץ לחיצה ימנית לחץ על המשטח בשתי אצבעות. כדי ללחוץ באמצע, לחץ על המשטח בשלוש אצבעות. זה המצב האידיאלי, בכל מקרה.

בפועל, תכונה זו מופעלת כברירת מחדל במשטחי מגע מסוימים, מושבתת כברירת מחדל באחרים, ואי אפשר להפעיל אותה במשטחי מגע מסוימים.

ובהתאם למשטח המגע שלך, ייתכן שיהיה עליך להקיש על המשטח עם מספר האצבעות הנכון במקום ללחוץ עליו פיזית.

קשורים: כיצד להוסיף קליק אמצעי למשטח העקיבה של ה- Mac שלך

ההוראות שלהלן מיועדות ל- Windows. ב- Mac, אתה יכול להשתמש ביישום MiddleClick כדי לאפשר לחיצה אמצעית באמצעות לוח המגע של ה- MacBook.

כיצד להפעיל לחיצה על שלוש אצבעות

קשורים: מהו "משטח מגע מדויק" במחשבי Windows?

אם זה לא עובד, ייתכן שיהיה עליך להפעיל את זה. ישנן שתי דרכים עיקריות שתוכל לעשות זאת: יש את לוח הבקרה המותאם אישית של מנהל ההתקן של לוח המגע, אשר מיוצר לעתים קרובות על ידי Synaptics. זה תמיד צריך להיות זמין ב- Windows 7 וזה זמין גם במחשבי Windows 10 שאין להם לוח מגע מדויק.

למחשבי Windows 7 ולמחשבי Windows 10 ללא לוח מגע מדויק

כדי למצוא אפשרות זו, עבור אל לוח הבקרה> חומרה וסאונד> עכבר. חפש כרטיסייה בשם משהו כמו "משטח מגע" כאן כדי לגשת להגדרות לוח המגע שלך.

לדוגמא, בצילום המסך למטה, עלינו ללחוץ על הכרטיסייה "הגדרות ClickPad" ואז ללחוץ על כפתור "ClickPad Settings" שמתחתיה.

השלבים הבאים המדויקים כאן יהיו שונים במחשבים אישיים שונים. יהיה עליך למצוא את האפשרות השולטת במה שעושה לחיצה על שלוש אצבעות על לוח המגע שלך, לוודא שהיא מופעלת ולהגדיר אותה ללחיצה אמצעית.

לדוגמא, בצילום המסך למטה, ראשית עלינו לוודא שתיבת הסימון "לחיצה" מופעלת. לאחר מכן עלינו ללחוץ על סמל גלגל השיניים משמאל ללחיצה כדי להגדיר מה קליקים שונים עושים.

כאן אנו מוצאים את האפשרות "פעולת לחיצה שלוש אצבעות". צריך להגדיר את זה ל"קליק אמצעי "כדי שנוכל לבצע לחיצה אמצעית בשלוש אצבעות.

אם לוח המגע שלך כולל לחצנים ואתה לוחץ על אלה במקום על לוח המגע עצמו, חפש אפשרות השולטת במה שהלחצנים עושים. לדוגמה, ייתכן שתוכל להגדיר את לוח המגע לביצוע לחיצה אמצעית בעת לחיצה על לחצני העכבר השמאלי והימני בבת אחת.

למחשבי Windows 10 עם משטח מגע מדויק

אם אינך רואה את לוח הבקרה הזה ויש לך את Windows 10, יש סיכוי טוב שלמחשב הנייד שלך יש משטח מגע מדויק, אז אתה צריך להשתמש בהגדרות Windows 10 המובנות כדי לאפשר תכונה זו במקום זאת.

לשם כך, עבור אל הגדרות> התקנים> לוח מגע. גלול מטה ומצא את הקטע "מחוות שלוש אצבעות". לחץ על התיבה "ברזים" ובחר "לחצן העכבר האמצעי". כברירת מחדל, מחווה זו מוגדרת לפתיחת Cortana ב- Windows 10.

אם אינך רואה אפשרויות נוספות שנוספו על ידי מנהלי העכבר בחלון העכבר ואתה משתמש ב- Windows 7, או אם אינך רואה אפשרויות זמינות במסך "לוח המגע" ב- Windows 10, עליך להתקין מנהלי התקני העכבר של המחשב הנייד שלך. עבור אל אתר יצרן המחשבים הניידים שלך, מצא את מנהלי ההתקן עבור לוח המגע של המחשב הנייד והתקן אותם. אתה אמור לראות אפשרויות נוספות בלוח הבקרה של העכבר לאחר מכן ותוכל לבצע את השלבים לעיל.

עזרה, אני לא יכול לאפשר לחיצה על שלוש אצבעות!

אם אינך יכול להפעיל לחיצה שלוש אצבעות בהגדרות לוח המגע שלך, אין דרך קלה לעשות זאת. יתכן שתוכל להתקין משהו יחד עם AutoHotKey, אך יש סיכוי טוב שהוא לא יהיה כל כך אמין.

קשורים: 47 קיצורי מקשים שעובדים בכל דפדפני האינטרנט

אם אתה משתמש בלחיצה אמצעית הרבה בכל Windows, כדאי לך לשקול מחוות חלופיות. לדוגמה, קליק אמצעי משמש בדרך כלל לפתיחת קישורים בכרטיסייה חדשה בדפדפן אינטרנט. אבל אתה יכול גם פשוט להחזיק את מקש Ctrl לחוץ בעת לחיצה על קישור כדי לפתוח אותו בכרטיסיה חדשה. זה יכול להיות הרבה יותר קל לעשות במחשב נייד עם לוח מגע.

בסופו של דבר, אם לוח המגע שלך לא נותן לך דרך קלה לאפשר לחיצה אמצעית או שמחוות שלוש האצבעות מרגישות לא נוחות מדי, ייתכן שתרצה להשקיע בעכבר למחשב הנייד שלך. ישנם עכברים אלחוטיים קומפקטיים רבים שיכולים לנסוע היטב, ותמיד תוכל להשיג עכבר שולחני חוטי מוצק אם אתה משתמש בעיקר במחשב הנייד שלך בשולחן העבודה.

קרדיט תמונה: פליקר