כיצד לייעל את חיי הסוללה של טלפון ה- Android שלך באמצעות Greenify

בשלב זה, הטלפונים החכמים פוריים. אנו משתמשים בהם לשיחות, הודעות טקסט, רשתות חברתיות, תמונות, חיפושים מהירים, הזרמת מוסיקה, צפייה בסרטונים ... הרשימה נמשכת. אבל כל דבר שאתה עושה מרוקן את חיי הסוללה שלך, וכמה יישומים אפילו ימשיכו לנקז את הסוללה שלך ברקע כאשר אתה לא משתמש בהם. אפליקציה חינמית בשם Greenify יכולה לתקן זאת.

איך Greenify עובד

קשורים: המדריך השלם לשיפור חיי הסוללה של Android

Greenify חוסך לך חיי סוללה על ידי דחיפת אפליקציות ביעילות ובשיטתיות למעין מצב "שינה" - מצב סרק שמונע מהם לרוץ ברקע ולרוקן את הסוללה שלך.

"אבל זה נשמע כמו רוצח משימות", אתה יכול לומר, ו"אמרת לנו לא להשתמש ברוצחי משימות! " זה נכון, אבל Greenify הוא קצת שונה. לא זו בלבד שהיא תמנע מהפעלת אפליקציה באמצעות מנגנון ה- "Force Stop" המובנה של אנדרואיד, אלא גם  ימנע מהאפליקציה להתחיל מחדש  עד שתפעיל אותה. זו גם לא תכונה שמיכה - במקום פשוט לסגור הכל, ראשית עליך לבחור ולבחור באפליקציות שברצונך למצב שינה. אז בניגוד לתפישת "סגור הכל" המסורתי, אתה בוחר ברשימת האפליקציות שתרצה לסגור, וכל השאר נשאר פועל כמו שהיה תמיד.

בסדר, עכשיו כשסיימנו את זה, בוא נתחיל. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להתקין את אפליקציית Greenify - תוכל למצוא אותה על ידי לחיצה על קישור זה או פשוט חיפוש "Greenify" בחנות Play במכשיר שלך.

למעשה ישנן שתי גרסאות לאפליקציית Greenify עצמה. יש את הגרסה החינמית וגרסת "תרומה" בתשלום. גרסת התרומה בתשלום של האפליקציה מציעה כמה תכונות ניסיוניות נוספות והיא מציעה למשתמשים שאוהבים את האפליקציה הזו לתמוך ביוזם האפליקציה. לצורך הדרכה זו, אנו הולכים לכסות כיצד להשתמש בחינמית. אל תהסס להוריד את הגרסה בתשלום של האפליקציה אם תרצה בכך, אך אינך צריך לעשות זאת כדי להפיק את היתרונות המרכזיים והעיקריים של יישום זה.

ראוי גם לציין שישנן שתי דרכים להגדיר את Greenify: עם טלפון מושרש ובלי. ישנם כמה הבדלים באופן עבודתם מתחת למכסה המנוע, אך לרוב, לא תבחין בהבדל - אלא שהגרסה הלא שורשית דורשת הגדרה ראשונית כלשהי.

כיצד להגדיר Greenify לשימוש בטלפון שאינו מושרש (רוב המשתמשים)

לאחר ההתקנה וההשקה של Greenify, רוב המשתמשים יצטרכו לעבור תהליך התקנה מהיר. זה יבטיח שלאפליקציה יש את כל ההרשאות והגישה הנדרשת למכשירים הנחוצים לה, כמו גם כל אימות שכל הגדרות המערכת המומלצות הנדרשות מוגדרות במקום.

זה יתחיל הכל עם מסך קבלת פנים והסבר קצר על מה שהאפליקציה עושה. היכה הבא כדי להיכנס לבשר ותפוחי האדמה כאן.

המסך הבא יבקש את "מצב העבודה" עבור המכשיר שלכם: לא מושרש או מושרש. כפי שצוין קודם לכן, מדריך זה מיועד למשתמשים שאינם מושרשים, לכן בחר את הקודם.

אם אתה משתמש במכשיר חדש יותר שיש בו קורא טביעות אצבע או שאתה משתמש ב- Smart Lock כדי למנוע את הצורך להזין את ה- PIN או הסיסמה שלך בכל נעילה, ודא זאת כאן.

השלב הבא הוא כאשר הדברים יכולים להתפתל מעט: Greenify זקוקה להגדרת הדברים באופן ספציפי כדי לספק את החוויה הטובה ביותר האפשרית (ולעשות את מה שאתה רוצה שהיא תעשה). מכיוון שהוא עושה את הדברים שלו שניות ספורות לאחר הפעלת המסך, יהיה עליך להשבית את הגדרות "כפתור ההפעלה ננעל באופן מיידי" בתפריט האבטחה של Android. הקש על הלחצן "אמת" לצד ערך זה כדי לקפוץ היישר לתפריט האבטחה.

הערה: זה עשוי להיראות מעט שונה, תלוי באיזה מכשיר אתה משתמש, ו- Greenify עשוי למעשה לפתוח תפריט שגוי. לדוגמה, ב- LG G5 נאלצתי לחזור מתפריט האבטחה ולפתוח את תפריט מסך הנעילה כדי להשבית את ההגדרה "לחצן ההפעלה ננעל באופן מיידי".

אמנם זה מכניס אותך לתפריט האבטחה של Android, אבל זה לא מכניס אותך ישירות לתפריט שבו החלפת ההגדרות הנדרשת - לשם כך תצטרך להקיש על סמל השיניים הקטן הזה לצד ערך "נעילת המסך". בתפריט זה, כבה את ההגדרה שכותרתה "לחצן ההפעלה ננעל באופן מיידי"

ברגע שזה נגמר, פשוט צא עד שתחזור לגריניפיי. ההגדרה הבאה שתצטרך לאמת היא  נעילה אוטומטית . Greenify דורש עיכוב של לפחות חמש שניות - הקש על כפתור "אמת" כדי להיזרק שוב להגדרות האבטחה של Android.

בדיוק כמו בפעם הקודמת, הוא יפתח את תפריט האבטחה, אך לא את המיקום המדויק שאתה צריך להיות בו. שוב, הקש על סמל גלגל השיניים לצד "נעילת מסך". זמן זמן, ודא שההגדרה "נעילה אוטומטית" מוגדרת לחמש שניות לפחות.

שוב, צא חזרה עד שאתה ב- Greenify. הפעם תצטרך לתת ל- Greenify נגישות לנגישות. הקש על כפתור "הגדרה" כדי לפתוח את תפריט הנגישות.

מצא את הערך של Greenify בתפריט זה, הקש עליו ולחץ על המתג. חלון אימות יופיע כדי ליידע אותך מה הגדרה זו עושה - לאפשר ל- Greenify לפקח על מה שאתה עושה ומידע מהחלון הפעיל - אז לחץ על אישור כדי לאפשר זאת.

 

כשהכל מוגדר ומוכן לצאת לדרך, Greenify יסביר מעט למה לצפות מחוויית השינה. קרא את זה לקבלת מושג ברור יותר מה קורה ואיך זה ייראה. לאחר מכן, הקש על הבא .

הגדרה אחרונה נדרשת כדי ש- Greenify יעשה את שלו: גישה לשימוש. זה מאפשר ל- Greenify לראות מה יישומים אחרים עושים. הקש כאן על כפתור "הענק הרשאה".

בחלון הבא, הקש על Greenify ולאחר מכן החלף את האפשרות הרשאת שימוש  לשימוש.

ועם זה, הכל צריך להיות מוכן לצאת לדרך. זה הרבה, אני יודע - למרבה המזל אתה צריך לעשות זאת רק פעם אחת. הקש על סיים  כדי להתחיל להשתמש ב- Greenify.

כיצד להגדיר Greenify לשימוש בטלפון מושרש

אם המכשיר שלך מושרש, יש לך מזל: תהליך ההתקנה פשוט בהרבה. ראשית, הדליק אותו והקש את Next.

בחר "המכשיר שלי מושרש" במסך מצב עבודה, ואז הקש על הבא .  על היישום לבקש גישה לשורש בנקודה זו. הקש על כפתור המענק.

לאחר שהגישה לשורש הוענקה, האפליקציה תשאל לגבי שימוש בטביעות אצבעות ו- Smart Lock. אם אתה משתמש באחד מהדברים האלה, סמן את התיבה "כן, אני משתמש בזה מדי יום", ואז לחץ על הבא.

בום, זהו. הקש על סיים כדי להתחיל להשתמש ב- Greenify.

כיצד להשתמש ב- Greenify למצב שינה של אפליקציות

בסדר! עכשיו שיש לך את כל ההתקנות האלה מהדרך, אתה יכול להפעיל יישומים להגדלת הירקות. כדי להשיג דברים (בין אם הטלפון שלך מושרש ובין אם לאו), הקש על כפתור הפעולה הצף עם סימן פלוס עליו בפינה השמאלית התחתונה.

פעולה זו תטען את מנתח האפליקציות - רשימה של כל האפליקציות הפועלות כרגע, כמו גם אפליקציות שעשויות להאט את המכשיר שלך בנסיבות מסוימות. אם ברצונך לראות את כל האפליקציות המותקנות ברשימה זו, הקש על תפריט ההצפה בשלושה כפתורים בפינה הימנית העליונה וסמן את כפתור "הצג הכל".

לפני שנכנס לאופן שבו אנו מגרינים יישומים, עם זאת, בואו נדבר תחילה על הסמל הקטן שנראה בענן כחול לצד חלק מאלו. זה חשוב מכיוון שמשמעות הדבר היא שהאפליקציה כוללת את העברת ההודעות בענן של Google לצורך התראות - אם אתה מאריך את האפליקציה המשתמשת ב- GCM, לא תקבל התראות מהאפליקציה הזו כשהיא במצב שינה. זכור זאת כשבוחרים באילו יישומים תרדמת שינה - אם אתה מסתמך על התראות מאפליקציה, אל תירקק אותה.

עוברים ומקישים על האפליקציות שברצונכם לעבור למצב שינה כאשר אינן בשימוש. עיין ברשימה כולה - אפילו האפליקציות שאינן פועלות כרגע אך עשויות להאט את המכשיר שלך. לאחר שתסיים לבצע את הבחירה שלך, הקש על כפתור הפעולה הצף בפינה השמאלית התחתונה.

הערה: לא הייתי ממליץ לבחור אפליקציות שאתה משתמש בהן בדרך כלל, ופונקציונליות שלהן תלויה בטלפון קבוע לבית. אפליקציות אלה יכולות לכלול אפליקציות כמו מפות Google או אפליקציות מזג אוויר ותנאים. יישומים כמו אלה שציינתי עובדים הכי טוב כשהם נשארים לבד ועלולים לגרום לתפקוד לקוי או צורך לרענן אותם ידנית. לדוגמה, תאר לעצמך שאפליקציית מזג האוויר שלך מפגרת בימים אלא אם כן אתה מרענן אותה ידנית. פשוט בחר באפליקציות שאינן צריכות לעשות דבר ברקע.

פעולה זו תסגור את חלון מנתח האפליקציות ותיידע אותך שאפליקציות אלה ינוטלו במצב זמן קצר לאחר כיבוי המסך. אולם למצב שינה, לחץ על כפתור "Zzz".

אם תלחץ על כפתור זה במכשיר שאינו מושרש, Greenify יפתח כל ערך של אפליקציה בתפריט הגדרות> אפליקציות ויסגור אותו. לאחר שסגר את כל האפליקציות, הוא יכנס חזרה לדף Greenify, אך הפעם זה יראה כי כל היישומים שנבחרו במצב שינה. בדרך כלל זה יקרה באופן אוטומטי לאחר שתכבה את המסך, כך שלא תראה את כל הפעולות שמאחורי הקלעים אלא אם תלחץ על כפתור מצב שינה.

אם תלחץ על כפתור זה במכשיר שורש, האפליקציות פשוט יעבור למצב תרדמה מבלי לנווט לדף ההגדרות עבור כל אפליקציה. זה בעצם עושה את אותו הדבר, זה פשוט קצת יותר חלק מהחוויה.

אם בשלב כלשהו תרצה להוסיף יישומים נוספים לרשימת תרדמת השינה שלך, לחץ על סימן הפלוס בפינה השמאלית העליונה, ממש ליד תפריט ההצפה בשלושה כפתורים כדי לפתוח מחדש את מנתח האפליקציות.

זהירות: אם יש לך גישה לשורש וגרסת התרומה, ערוך את המחקר לפני שמצב שינה של אפליקציות מערכת. כיבוי אפליקציות מערכת מסוימות עלול לסכן את הפיכת הטלפון שלך ללא יציב ולהשבית אפליקציות שאתה באמת רוצה להפעיל ברקע. משתמשי הכוח שביניכם הוזהרו!

בעולם הכרחי לסמארטפון, חשוב להבטיח שנוכל למקסם את חיי הסוללה ככל האפשר. אפליקציות כמו Greenify מאפשרות למשתמשים שאינם מושרשים ושורשים כאחד למקסם את חיי הסוללה שלהם. משתמשי כוח יכולים להשתמש בגרסת חבילת התרומות של Greenify כדי לקצור באופן מלא את כל הכלים השימושיים של Greenify. אבל עבור כולנו, אנו יכולים לישון שינה באפליקציות שלנו בקלות.