מהו APN וכיצד ניתן לשנות אותו בטלפון האנדרואיד שלי?

אנדרואיד מעניקה למשתמשים הרבה מאוד אפשרויות התאמה אישית, חלקן שימושיות לכולם, בעוד שאחרות מיועדות רק למשתמשי כוח. אחת מההגדרות הנמוכות יותר היא שם נקודת הגישה - הידוע יותר בשם APN.

ה- APN הוא משהו שרוב המשתמשים לא יצטרכו לדאוג לו. אתה מכניס את כרטיס ה- SIM לטלפון שלך, אולי אתחל אותו מחדש, והוא מתחבר לרשת הספק שלך. תוכל להתקשר, לשלוח הודעות, לדפדף בממים דקים ודברים חשובים אחרים. אבל אם אתה עדיין מתעסק עם ROM מותאמים אישית, או שאתה משתמש ב- MVNO, ייתכן שתגלה שהדברים לא עובדים באופן אוטומטי.

מהו שם נקודת גישה (APN)?

ה- APN הוא כל המידע שהטלפון שלך משתמש בו כדי להתחבר לרשת הספק שלך. הוא מפרט את הכתובת שבה משתמש הטלפון שלך כדי להתחבר לרשת, את היציאות המשמשות לטיפול בהודעות MMS (Multimedia Messaging Service), סוג הנתונים ש- APN מסוים משתמש בהם, ופרטי מידע אחרים כדי לוודא שהטלפון שלך עובד כהלכה.

חלק מההגדרות - כמו "סוג APN" - יכולות להיות אופציונליות, והטלפון שלך עדיין יעבוד בלי שהוא יהיה נכון ב 100%. אחרים כמו "MMSC" ו- "APN" חשובים הרבה יותר, והטלפון שלך לא יפעל אם הם לא הוזנו כהלכה.

למרבה המזל, ברוב הטלפונים יש את ה- APN עבור מובילים מובנים מובנים, כך שכל מה שאתה צריך לעשות זה להכניס את כרטיס ה- SIM שלך ולתת לטלפון שלך לעבוד בקסם שלו. זה משתרע גם על כמה ספקים ששולמו מראש: אני משתמש ב- Mint Mobile, הפועל ברשת של T-Mobile. כשאני מכניס את ה- SIM שלי ל- Google Pixel 2 XL שלי או לסמסונג גלקסי S8 שלי, זה פשוט עובד. לטלפונים כבר יש את ה- APN, והוא יודע איזה מהם לטעון כדי להתחבר לרשת נתונה.

כיצד להוסיף או לשנות את ה- APN שלך

במקרה של סיכוי שאתה צריך לשנות את הגדרות ה- APN שלך, זה די קל לעשות זאת. התחל על ידי פתיחת אפליקציית ההגדרות בטלפון שלך. התווית המדויקת של התפריט תשתנה, אך הקש על התפריט המטפל בהגדרות הרשת שלך. ב- Pixel 2 XL שמריץ אנדרואיד 9.0, זה מתויג כ"רשת ואינטרנט ". לאחר מכן הקש על "רשת סלולרית".

הקש על "מתקדם". גלול לתחתית התפריט ובחר באפשרות "שמות נקודות גישה".

הקש על תפריט שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה ובחר "APN חדש".

הגדרות ה- APN שלך עשויות להיכלל בחבילה עם כרטיס ה- SIM ששילמת מראש, או שתצטרך לחפש אותו. הזן את הפרטים בדיוק כפי שהם מופיעים ברשימה, ואז הקש על תפריט שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה ובחר "שמור".

יתכן שתצטרך לבצע שינויים ב- APN קיים. כדי לבצע שינויים אלה, הקש על ה- APN שברצונך לשנות. הקש על כל קטגוריה ואז עדכן את הפרטים לפי הצורך. הקש על תפריט שלוש הנקודות ובחר "שמור" לאחר שתסיים.

ככל הנראה לא ניתן לשנות את ה- APN שמגיעים מראש, ואם אתה פותח אותם כדי לראות את הפרטים, כל פריט מופיע באפור. הקשה עליהם כדי לשנות אותם לא תעשה כלום, אז תצטרך ליצור APN חדש לגמרי אם אתה רוצה לשנות משהו.

לאחר הגדרת ה- APN, לא תצטרך לשנות אותו שוב אלא אם כן תחליף ספק או תאפס את הטלפון למפעל. אל תהסס להתקשר, לגלוש באינטרנט ועוד!