כיצד לשחזר את סיסמת Gmail הנשכחת שלך

כאחד השירותים המוקדמים ביותר שלה, Gmail נותרה אבן הפינה לנוכחות המקוונת של גוגל. אז כשאתה שוכח את סיסמת Gmail שלך ואני לא רוצה להפריז כאן בדברים, זה בעצם כאילו אתה רוח רפאים באינטרנט שרודפת באולמות חייך הקודמים.

אוקיי, זה לא כל כך נורא. אך תרצה לשנות את הסיסמה שלך ולקבל גישה לחשבונך במהירות האפשרית.

נוהל השחזור הסטנדרטי של Gmail

  1. עבור לדף הכניסה של Gmail ולחץ על הקישור "שכחת סיסמה".
  2. תכניס את הסיסמא האחרונה שאתה זוכר. אם אינך זוכר שאלה, לחץ על "נסה שאלה אחרת."
  3. הזן את כתובת הדוא"ל המשנית בה השתמשת בעת הגדרת חשבון Gmail שלך לקבלת דוא"ל לאיפוס סיסמה.

ל- Gmail יש כמה דרכים שונות לאשר את זהותך ולשחזר (או לאפס) את הסיסמה שלך. למרבה המזל, כולם ערוכים באשף קטן ונחמד שג'ימייל ידריך אותך צעד אחר צעד.

התחלת תהליך שחזור הסיסמה היא די קלה: פשוט לחץ על הקישור "שכחת סיסמה" בדף הכניסה של Gmail. לאחר מכן תוצג לך המבקש ממך להכניס את הסיסמה האחרונה שאתה  יכול  לזכור. אם אתה זוכר את הסיסמה הנכונה ואת  יש לך מערכת גיבוי להגדיר, אתה אז תתבקש להמשיך במגוון דרכים. אם אינך זוכר אף אחד מהם, לחץ על "נסה שאלה אחרת".

האפשרות הבאה תשלח קוד אימייל לשחזור, אשר דווקא מניח שאתה  צריך  אימייל לשחזור משני (אשר תגדיר את גב בדרך כאשר יצרת את חשבון Gmail שלך מלכתחילה). שימוש באפשרות זו ישלח לך קישור לחשבון הדוא"ל המשני שלך (שאינו צריך להיות Gmail), עם קוד בן 6 ספרות שיאפשר לך להגדיר סיסמה חדשה ולהשיב גישה לחשבונך. בדוק את הדואר שלך בחשבון משני זה כדי לראות את הקוד והזן אותו כדי לפתוח מחולל סיסמאות חדש. לחשבונות חדשים יותר עשויה להיות גם אפשרות לגיבוי מספר טלפון - ראה להלן.

אם זה לא עובד - כמו למשל, אין לך גישה לחשבון שהגדרת במקור כגיבוי - לחץ שוב על "נסה שאלה אחרת". כעת אנו נכנסים לשיטות ישנות יותר ובטוחות יותר של הגנת חשבונות, כמו שאלות אבטחה כגון "מה שם הנעורים של אמא שלך." אתה אמור להיות מסוגל לענות לפחות על אחד כזה.

בשלב זה, צור סיסמה חדשה ואשר אותה. כעת יש לך שוב גישה לחשבונך. הנה תחילת הדרך לבחירת סיסמה חדשה שהיא מאובטחת ובלתי נשכחת.

אבטח את חשבונך

קשורים: כיצד לאבטח את חשבון Gmail ו- Google שלך

לאחר שתגדיר סיסמה חדשה, גוגל תבקש ממך לבדוק את הגדרות האבטחה המשויכות לחשבון Gmail שלך (ובכלל לחשבון Google הגדול שלך). אנו ממליצים בחום להוסיף מספר טלפון וכתובת דוא"ל לגיבוי נוכחית, אם עדיין אין לך אלה המשויכים לחשבונך. הם יאפשרו התאוששות קלה באמצעות סיכה בת 6 ספרות המועברת בדוא"ל או בהודעת טקסט.

למרות ש- Gmail תמך בעבר בשאלות אבטחה, הוא כבר לא מאפשר לך להוסיף חדשות, אלא למחוק רק גישה לשאלות ישנות. זהו אמצעי שהושם מכיוון ששאלות אבטחה די מבאסות לספק אבטחה בפועל. הישן שלך עדיין יעבוד כל עוד לא תסיר אותו ידנית בדף זה.

ברגע שאתה נכנס לחשבון Gmail שלך, עבור לדף הגדרות חשבון Google על ידי לחיצה על תמונת הפרופיל שלך (זו רק האות הראשונה של השם הפרטי שלך אם לא הגדרת אחת) בפינה השמאלית העליונה ואז "שלי חֶשְׁבּוֹן."

קשורים: כיצד לראות התקנים אחרים מחוברים לחשבון Google שלך

בדף זה לחץ על "כניסה ל- Google". כאן תוכל לבדוק שוב את דוא"ל השחזור ואת מספר הטלפון שלך ולראות אילו מכשירים ניגשו לאחרונה לחשבונך ומאילו מיקומים. אם משהו נראה בסדר עם האחרונים, מישהו עשוי לנסות לגשת לחשבונך למטרות מזויות.

ישנן אפשרויות אחרות בדף הכניסה שתרצה לחקור. מומלץ מאוד להגדיר אימות דו-גורמי, ואם אתה משתמש בחשבון Gmail זה בסמארטפון שלך, תוכל לקבל שם בקשת אימות במקום להקליד ידנית סיסמה באינטרנט.

קרדיט תמונה: אנדי רייט / פליקר