כיצד לשדרג מ- Windows 7 או 8 ל- Windows 10 (עכשיו)

אתה לא מעוניין בהתקנה נקייה, אתה לא רוצה להתעסק עם ניגוב המחשב שלך, אתה רק רוצה לצלול ולשדרג ל- Windows 10. זה יכול להיות תהליך פשוט יחסית, אבל זה תמיד שימושי להביא מדריך. המשך לקרוא כשאנחנו מדריכים אותך בתהליך השדרוג.

מדוע אני רוצה לעשות זאת?

אמנם יש מה לומר על התקנה נקייה וטהורה ופתוחה, אך יש מה לומר על שדרוג מערכת ההפעלה שלך ושמירה על היישומים, הקבצים ומבני התיקיות שלך.

שדרוגים הם לא בלי שיהוקים מזדמנים, אבל מנקודת מבט חוסכת זמן וקלות לשימוש, הם הרבה יותר מהירים וקלים יותר מאשר לבצע ניגוב מלא ואז להתמודד עם ייבוא ​​כל הקבצים הישנים שלך והתקנת אפליקציות.

רק בגלל שזה תהליך די פשוט (או צריך להיות אם הכל מתנהל בצורה חלקה), זה לא אומר שאין דברים שאתה צריך לעשות לפני שאתה משדרג ובחירות חשובות שיש לבצע במהלך תהליך השדרוג. בעוד שהרבה אתרים מכוונים אנשים לעבר המתקין ואומרים להם פשוט להוריד אותו ולהפעיל אותו, אנו מקדישים זמן לתת לכם כמה טיפים לפני המשחק ולעבור אתכם בתהליך.

קשורים: כיצד לבצע התקנה נקייה של Windows 10 בדרך הקלה

הערה : אם ברצונך לבצע התקנה נקייה לחלוטין ולא שדרוג, עיין במאמר שלנו כיצד לנקות התקנת Windows 10.

מה אני צריך כדי להתחיל?

כדי לשדרג מ- Windows 7 או 8 ל- Windows 10, יש רשימה קטנה מאוד של דברים שאתה צריך (או צריך לעשות) כדי להתחיל, כמו גם מעט שיטות עבודה מומלצות לטפל בהן בדרך.

ודא שהעותק של Windows מופעל

הדבר החשוב ביותר הוא שהגירסה הנוכחית של Windows מופעלת כהלכה. למרות שמיקרוסופט רמזה לרעיון ש- Windows 10 יהיה שדרוג גורף שאף יתקין על עותקים פיראטיים ו / או לא פעילים של Windows, תוכנית זו מעולם לא יצאה אל הפועל ובוודאי שאתה זקוק לעותק מופעל על פי מודל הפריסה הנוכחי.

כדי לבדוק אם העותק של Windows 8 מופעל, לחץ על Windows + W כדי למשוך את החיפוש הגדרת, הקלד "מופעל" בתיבת החיפוש ואז פתח את התוצאה "ראה אם ​​Windows מופעל". לחלופין, אתה יכול להסתכל תחת לוח הבקרה -> מערכת כדי לראות את מצב המכונה.

כדי לבדוק אם העותק של Windows 7 מופעל, לחץ על התחל, לחץ לחיצה ימנית על האפשרות "מחשב" ואז בחר בפקודה "מאפיינים". החלון המתקבל מראה אם ​​העותק של Windows מופעל.

גבה את המחשב האישי שלך

אני מקווה שאתה כבר מגבה את המחשב באופן קבוע. אם לא, הקפד לבצע גיבוי מלא לפני שתתחיל. הליך העדכון אינו הרסני (לא תאבד קבצים אישיים או אפליקציות מותקנות) ואיננו צופים שתיתקל בבעיות. אבל, עדיף להיות בטוח מצטער. לכל הפחות, ודא שיש לך גיבוי לקבצים החשובים שלך.

קשורים: מהי הדרך הטובה ביותר לגבות את המחשב שלי?

יתרה מכך, שקול לבצע גיבוי תמונה מלא של המחשב האישי שלך באמצעות גיבוי תמונת מערכת מובנה של Windows או בכלי של צד שלישי כמו Macrium Reflect. עם גיבוי תמונה מלא, אתה יודע שתוכל לשחזר את התמונה ולהפעיל את המחשב שוב בדיוק כמו שהיה בעת ביצוע הגיבוי.

קשורים: כיצד ליצור גיבוי של תמונת מערכת ב- Windows 7, 8 או 10

כבה כל כלי אנטי-וירוס של צד שלישי

קשורים: כיצד להשתמש באנטי-וירוס מובנה של Windows Defender ב- Windows 10

ידוע שכמה כלי אנטי-וירוס של צד שלישי מפריעים לתהליך העדכון של Windows. עדיף לכבות אותם או להסיר את ההתקנה לפני ביצוע העדכון שלך. תמיד תוכל להתקין מחדש גרסת Windows 10 לאחר סיום העדכון אם ברצונך להשתמש במשהו אחר שאינו Windows Defender.

תפוס את Windows 10 Update Assistant

כלי העדכון של Windows 10 די ישר קדימה, ואתה יכול למצוא את ההורדה ממש כאן.

דבר נוסף שיש לציין לפני שמתחילים. כלי העדכון יגלה את הגרסה הנכונה של Windows אליה אתה צריך לעדכן. זה קובע אם הגרסה הנוכחית שלך של Windows היא 32 סיביות או 64 סיביות, ומעדכן אותך לאותה גרסה. אינך יכול לעבור מהתקנה של 32 סיביות של Windows 7 או 8 להתקנה של 64 סיביות של Windows 10 באמצעות כלי העדכון - גם אם המחשב שלך תומך בכך. אם אתה מריץ גרסת 32 סיביות של Windows וברצונך לעבור ל- 64 סיביות, תצטרך לבצע התקנה נקייה במקום זאת. אם אתה סקרן לדעת באיזו גרסה אתה משתמש לפני תחילת העבודה, עיין במדריך שלנו כדי להבין אם אתה מריץ חלונות של 32 סיביות או 64 סיביות.

קשורים: מה ההבדל בין חלונות 32 סיביות ל- 64 סיביות?

קשורים: האם לשדרג למהדורה המקצועית של Windows 10?

כמו כן, כלי העדכון יגלה גם את המהדורה המתאימה של Windows. אם אתה מריץ את מהדורת Pro של Windows 7 או 8, תעדכן למהדורת Pro של Windows 10. אם אתה מריץ מהדורה ביתית, תתעדכן למהדורה הביתית של Windows 10. אתה לא יכול לשנות מהדורות במהלך עדכון. יהיה עליך לבצע התקנה נקייה (אם אתה רוכש עותק תקף של מהדורת Windows 10 Pro) או לבטל את נעילת המהדורה על ידי רכישתה במועד מאוחר יותר.

בקיצור, כל מה סיביות גרסה ומהדורה של Windows שאתה מפעיל במחשב על-to-be-המשודרגים,  כי הוא הגירסה של Windows 10 תקבל בסופו של דבר עם לאחר העדכון.

מריץ את מתקין השדרוג

כשאתה מוכן לשדרג, הפעל את כלי ההתקנה (בשם MediaCreationTool) כדי להתחיל.

תחילה תתבקש לשדרג את המחשב כעת, או ליצור מדיה התקנה למחשב אחר. בחר "שדרג את המחשב הזה עכשיו" כדי להתחיל בתהליך השדרוג ולחץ על כפתור "הבא". הכלי מתחיל להוריד את קבצי ההתקנה של Windows 10. הזמן שלוקח תלוי רק במהירות החיבור לאינטרנט. התקרבנו למאה אחוז תוך מספר דקות בחיבור כבלים מהיר, אך אם אתה נמצא בחיבור איטי ייתכן שתצפה במונה זמן מה.

לאחר שיסיים סוף סוף את הורדת ופריקת אמצעי ההתקנה תתבקש לקבל את תנאי הסכם הרישיון. לחץ על "קבל" והמתקין יבצע בדיקת עדכונים אחרונה לפני שיעיף אותך לדף האישור הסופי.

כברירת מחדל המתקין בוחר את בחירת "מה לשמור" הגדולה ביותר שהיא יכולה, כלומר היא תשמור את כל הקבצים האישיים והיישומים המותקנים שלך בבטחה. אם זה מה שאתה רוצה לעשות, המשך ולחץ על "התקן" כדי להתחיל בהתקנה. אחרת, לחץ על הקישור הקטן "שנה מה לשמור" וציין מה ברצונך לשמור במהלך תהליך העדכון.

אם לחצת על הקישור "שנה מה לשמור", תראה מסך שמאפשר לך לבחור מה ברצונך לשמור במהלך העדכון. הבחירות שלך כוללות:

  • שמור קבצים ויישומים אישיים: אפשרות זו שומרת על כל הקבצים האישיים שלך, כל היישומים המותקנים והגדרות Windows הנוכחיות שלך. הבחירה באפשרות זו זהה כאילו דילגת על המסך לחלוטין.
  • שמור קבצים אישיים בלבד: אפשרות זו שומרת על כל הקבצים האישיים שלך, אך מסירה את כל היישומים המותקנים ואת הגדרות Windows הנוכחיות. יהיה עליך להתקין מחדש את היישומים הרצויים לאחר סיום העדכון של Windows.
  • שום דבר: אפשרות זו מסירה את כל הקבצים האישיים שלך, כל היישומים המותקנים והגדרות Windows שלך. זה הכי קרוב שתוכל להגיע לביצוע התקנה נקייה באמצעות הליך העדכון, ובאמת, אולי עדיף לך לבצע התקנה נקייה אם אתה חושב להשתמש בהגדרה זו. כלי העדכון מעביר לקבצים האישיים שלך תיקייה בשם windows.old, כך שתוכל לשחזר אותם לזמן מה לאחר העדכון. ובכל זאת, כדאי לוודא שגיבוי קבצים חשובים בכל מקרה. תוכל למצוא מידע נוסף באופן מקוון בכתובת //go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=12416.

בחר באפשרות שלך ולחץ על כפתור "הבא" כדי להמשיך. תוחזר למסך הסיכום שראית בשלב האחרון ואז תוכל ללחוץ על "התקן" כדי להתחיל בעדכון.

במהלך העדכון, המחשב יופעל מחדש מספר פעמים בזמן שמתקין העבודה עובד. כשתסיים, תהיה לך ההזדמנות לבצע תצורה קטנה.

קביעת תצורה של Windows לאחר השדרוג

לפני שתוכל להיכנס ל- Windows בפעם הראשונה לאחר העדכון, תתבקש להגדיר כמה אפשרויות. יש לא מעט הגדרות ושינויים קטנים שתוכל לבצע כאן, ואנחנו ממליצים לך לנצל אותם. הדבר הראשון שתתבקש לעשות הוא לאמת את חשבון המשתמש שלך. זה אמור להיות אותו חשבון בו השתמשת תחת Windows 7 או 8.1. אם ברצונך להקים חשבון חדש, תוכל ללחוץ על הקישור הקטן "אני לא ..." בפינה השמאלית התחתונה של המסך. זה יאפשר לך, למשל, ליצור חשבון מקוון מקוון חדש במקום להשתמש בחשבון המקומי הקיים שלך.

אם אתה יוצר חשבון חדש, המסכים שאתה נתקל בהם יהיו שונים במקצת מאשר אם פשוט תבחר בחשבון הקיים (וזה מה שנפרט כאן). עם זאת, רבות מהאפשרויות יהיו זהות.

קשורים: הבנת הגדרות הפרטיות של Windows 10

לאחר בחירת החשבון שלך, הדבר הבא שתתבקש לעשות הוא לאמת כמה הגדרות פרטיות. עליכם לגלול מעט למטה כדי לראות את כולם, אך כולם נכללים בשתי התמונות שלמטה. בעיקר, מדובר בסוג דברים שמיקרוסופט יכולה לשלוח למחשב האישי ומה המחשב יכול לשלוח אליהם. הסופר-פרטיות הסופית שביניכם אולי תרצה פשוט לכבות הכל (וזה בסדר), אבל קחו את הזמן לנקוט באפשרויות. אם אתה זקוק לעזרה, הקפד לבדוק את המדריך שלנו להגדרות הפרטיות של Windows 10.

קשורים: כיצד להשתמש ולהגדיר את התצורה של Cortana ב- Windows 10

לאחר מכן, תוכל לבחור אם ברצונך להפעיל או לא להפעיל את Cortana - העוזרת הדיגיטלית של מיקרוסופט. אם לא תדליק אותה עכשיו, אתה תמיד יכול לעשות את זה אחר כך.

קשורים: כיצד להגדיר את יישומי ברירת המחדל שלך ב- Windows 10

ולבסוף, אתה מכיר כמה מהאפליקציות המובנות החדשות של Windows 10 - אפליקציות שיהפכו לברירת המחדל לפתיחת סוגי הקבצים שבהם הם תומכים אלא אם תלחץ על הקישור הקטן "תן לי לבחור את יישומי ברירת המחדל שלי" בפינה השמאלית התחתונה. של המסך. שוב, קל גם לשנות את אפליקציות ברירת המחדל שלך בהמשך, אז אל תתעצבן יותר מדי על החלטה זו.

לאחר מכן, Windows יבדוק אם קיימים העדכונים האחרונים, אולי יפעיל מחדש את המחשב שלך ואז תהיה מוכן להיכנס ל- Windows 10.

עכשיו זה הזמן לבדוק באפליקציות שלך אם הם שרדו את תהליך השדרוג (ולעדכן אותם במידת הצורך), כמו גם לחבר את ציוד היקפי שלך ולוודא שכל החומרה שלך עובדת (ולעדכן את מנהלי ההתקנים במידת הצורך). לאחר מכן תוכל לרדת ליהנות מ- Windows 10.

יש לך שאלה דחופה לגבי Windows 10? שלח לנו דוא"ל בכתובת [email protected] ואנחנו נעשה כמיטב יכולתנו לענות עליו.