מהו קובץ PDF (ואיך אוכל לפתוח קובץ PDF)?

קובץ עם סיומת הקובץ .pdf הוא קובץ פורמט מסמך נייד (PDF). מסמכי PDF משמשים בדרך כלל להפצת מסמכים לקריאה בלבד המשמרים את פריסת הדף. הם משמשים בדרך כלל למסמכים כמו מדריכים למשתמש, ספרים אלקטרוניים, טופסי יישום ומסמכים סרוקים, עד כמה שם בלבד.

מהו קובץ PDF?

PDF נוצר על ידי אדובי בשנות התשעים כדי להשיג שני דברים. הראשונה היא שאנשים צריכים להיות מסוגלים לפתוח את המסמכים בכל חומרה או מערכת הפעלה, מבלי שיהיה צורך להשתמש באפליקציה כדי ליצור אותם - כל מה שאתה צריך זה קורא PDF, ובימים אלה רוב דפדפני האינטרנט מתאימים לחשבון. השנייה היא שבכל מקום שפותחים קובץ PDF, פריסת המסמך צריכה להיראות זהה.

קבצי PDF יכולים להכיל טקסט, תמונות, גופנים משובצים, היפר-קישורים, וידאו, כפתורים אינטראקטיביים, טפסים ועוד.

כיצד להציג קובץ PDF

מכיוון שקובצי PDF הם פורמט סטנדרטי, ישנם מספר לא מבוטל של אפליקציות שיכולות לפתוח קובצי PDF. דפדפני אינטרנט, Acrobat Reader הרשמי של אדובי, אפליקציות צד שלישי ואפילו אפליקציות לעיבוד תמלילים.

הדרך הקלה ביותר להציג קובץ PDF: השתמש בדפדפן האינטרנט שלך

רוב הסיכויים שאם אתה קורא מאמר זה, דפדפן האינטרנט שבו אתה משתמש מסוגל להציג קובץ PDF, והדבר הוא זהה בעיקר ב- macOS וב- Windows.

אם אין לך אפליקציה אחרת שיכולה לקרוא קובצי PDF, רוב הסיכויים שהדפדפן שלך הוא כבר אפליקציית ברירת המחדל ואתה יכול פשוט ללחוץ פעמיים על הקובץ כדי לפתוח אותו.

אם לא, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הקובץ, הצבע על תפריט "פתח באמצעות" ואז לחץ על הדפדפן המועדף עליך.

התוצאות דומות לכל תוכנית אחרת שיש.

לקבלת שליטה רבה יותר ותמיכה טובה יותר בתכונות: השתמש בקורא שולחן עבודה

Acrobat Reader של אדובי הוא הכלי הרשמי לקריאת מסמכי PDF. זה בחינם, והוא זמין עבור Windows, macOS, iOS ו- Android.

לאחר התקנת Acrobat Reader, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ פעמיים על כל קובץ PDF שברצונך לפתוח.

וכפי שאתה יכול לראות, יש לו הרבה יותר תכונות לשליטה בתצוגה שלך, כמו גם את היכולת לייצא קובצי PDF לפורמט הניתן לעריכה, כגון מסמך Microsoft Office.

כמובן שישנן גם אפליקציות של צד שלישי לצפייה בקבצי PDF, חלקן מהירות ופחות נפוחות מ- Adobe Reader.

קשורים: קוראי ה- PDF הטובים ביותר עבור Windows

כיצד לערוך קובץ PDF

אם אתה צריך לערוך קובץ PDF אך להישאר בפורמט PDF, האפשרויות שלך מוגבלות. תקן הזהב כאן הוא Acrobat DC של אדובי. למרבה הצער, זה די יקר. הגרסה הסטנדרטית היא 12.99 דולר לחודש ודורשת התחייבות שנתית. זה זמין גם רק עבור Windows. גרסת המקצוענים היא 14.99 דולר לחודש וגם דורשת התחייבות שנתית. זה זמין גם עבור Windows וגם עבור MacOS.

קיימת תקופת ניסיון בחינם לשבעה ימים עבור גרסת ה- Pro, כך שאם אתה רק צריך לערוך מסמך או שניים, זה עשוי לעבוד בשבילך.

יש שם גם כמה כלי עזר בחינם. המועדף עלינו הוא PDF-XChange Editor, המאפשר לך לערוך הערות והערות בסיסיות.

כיצד ליצור PDF

ישנן מספר דרכים בהן ניתן ליצור PDF כמעט מכל דבר - מסמכי Word, דפי אינטרנט וכו '.

ראשית, Windows ו- MacOS מאפשרים לך "להדפיס" לקובץ PDF. אז, כמעט כל דבר שתוכלו להדפיס, תוכלו לשמור כקובץ PDF.

קשורים: כיצד ליצור קובץ PDF ב- Windows

קשורים: כיצד ליצור קובץ PDF ב- Mac

לחלק מהאפליקציות, כמו Chrome, יש גם מדפסות PDF מובנות משלהן.

אם אתה זקוק לשליטה רבה יותר על אופן הופעתם של מסמכי ה- PDF שלך (כמו אם אתה מכין משהו להדפסה מקצועית), תצטרך לפנות ל- Acrobat DC של אדובי.

כיצד להמיר מסמך PDF למשהו הניתן לעריכה

ניתן גם להמיר קובץ PDF לפורמט קבצים אחר שתוכלו לערוך ביתר קלות.

בדרך כלל, אתה רוצה להמיר את ה- PDF שלך למשהו שמעבד התמלילים שלך יכול להתמודד איתו. יש לנו כבר מאמרים נהדרים בנושא המרת קבצי PDF ל- Microsoft Word או ל- Google Docs, אז קראו להם אם זה מה שאתם צריכים לעשות. גם אם אתה משתמש במעבד תמלילים אחר, הוא אמור להיות מסוגל לטפל באחד מהפורמטים האלה לאחר ההמרה.

הבעיה היחידה בהמרת מסמכים באמצעות Word או הכלים המובנים של גוגל היא שלעתים הם יכולים להתקשות בשמירה על עיצוב ועיצוב מורכבים. אם יש לך מסמך PDF שמתאים להצעת החוק הזו, כדאי לך לנסות את Acrobat Reader DC של אדובי. בעוד שהאפליקציה חינמית, אתה צריך לשלם 1.99 דולר לחודש אם אתה רוצה שהיא תוכל להמיר קובצי PDF לפורמטים אחרים, כמו Word. אם זה משהו שאתה צריך לעשות באופן קבוע, כנראה שעבור זה שווה את זה מכיוון ששימוש ב- Acrobat הוא הדרך האמינה ביותר לשנות את מסמכי ה- PDF שלך למסמכי Word, מכיוון שהוא נוטה לשמור על עיצוב די טוב. וכמובן, הגרסה המלאה של Acrobat DC יכולה גם לעשות את העבודה, אבל זה לא שווה את העלות הנוספת אם כל מה שאתה צריך לעשות זה להמיר מסמכים.

ישנם גם כמה כלי המרה מקוונים שתוכלו להשתמש בהם אם אף אחד מאלו אחרים אינו מתאים לצרכים שלכם. מכיוון שפתרונות אלה מבוססים על ענן ומאפשרים לך להמיר כל מסמך PDF שיש לך ללא צורך בהתקנת תוכנה למחשב שלך. עם זאת, חשוב לזכור שעליך להעלות את המסמך לשרתים שלהם בתהליך, כך שאם במסמך יש מידע רגיש, כדאי לדלג על שלב זה.

זמזר הוא אחד מאתרי המרת הקבצים המקוונים הפופולאריים ביותר, וזה עבד היטב עבורנו. השירות החינמי שלהם מאפשר לך להמיר כל קובץ בגודל של עד 100 מגהבייט. לאחר שתעלו ובחרו לאיזה פורמט ברצונכם להמיר אותו, המסמך ישלח אליכם בדוא"ל עם קישור להורדה.

יתרון נוסף בשימוש ב- Zamzar הוא שהוא תומך במספר עצום של פורמטים אליהם תוכלו להמיר, כולל פורמטים שונים של מסמכים, תמונות ואפילו ספרים אלקטרוניים.