כיצד ליצור כונן שחזור או דיסק תיקון מערכת ולהשתמש בו ב- Windows 8 או 10

Windows 8 ו- 10 מאפשרים לך ליצור כונן שחזור (USB) או דיסק תיקון מערכת (CD או DVD) שבו אתה יכול להשתמש כדי לפתור ולשחזר את המחשב שלך. כל סוג של אמצעי שחזור נותן לך גישה לאפשרויות ההפעלה המתקדמות של Windows, אך ישנם הבדלים בין שתי האפשרויות.

קשורים: כיצד להשתמש באפשרויות ההפעלה המתקדמות לתיקון מחשב Windows 8 או 10 שלך

דיסק תיקון המערכת קיים מאז חלונות 7 הימים. זהו תקליטור / DVD הניתן לאתחול המכיל כלים שבהם אתה יכול להשתמש לפתרון בעיות של Windows כאשר הוא לא יופעל כהלכה. דיסק תיקון המערכת נותן לך כלים לשחזור המחשב שלך מגיבוי תמונה שיצרת. כונן השחזור חדש עבור Windows 8 ו- 10. זהו כונן USB הניתן לאתחול המעניק לך גישה לאותם כלים לפתרון בעיות כמו דיסק תיקון מערכת, אך גם מאפשר לך להתקין מחדש את Windows אם מדובר בכך. כדי להשיג זאת, כונן השחזור מעתיק למעשה את קבצי המערכת הדרושים להתקנה מחדש מהמחשב הנוכחי שלך.

איזה כלי שחזור / תיקון כדאי ליצור?

אמנם אתה יכול להשתמש בשני הכלים כדי לגשת לאפשרויות האתחול המתקדמות של Windows לצורך פתרון בעיות, אך אנו ממליצים להשתמש בכונן שחזור מבוסס USB במידת האפשר, מכיוון שהוא מכיל את כל אותם כלים כמו דיסק תיקון המערכת ואז כמה מהם. עם זאת, אין שום סיבה שלא להמשיך וליצור את שניהם, ולמעשה, ישנן כמה סיבות שאולי תרצו ליצור גם דיסק לתיקון מערכת:

  • אם המחשב שלך אינו יכול לאתחל מ- USB, תזדקק לתקליטור תיקון מערכת מבוסס CD / DVD.
  • כונן השחזור מבוסס ה- USB קשור למחשב בו השתמשת כדי ליצור אותו. אם יש לך דיסק לתיקון מערכת מסביב, תוכל לפתור בעיות הפעלה במחשבים שונים המריצים אותה גרסה של Windows.

כמו שאמרנו, עם זאת, שני הכלים יאפשרו לך לגשת לאפשרויות האתחול המתקדמות ולכלים להתאוששות אחרים אם אינך יכול לגשת אליהם בדרך אחרת. כמו כן, דע כי כונן השחזור מגבה את קבצי המערכת הדרושים להתקנה מחדש של Windows, אך אין לראות בכך גיבוי. זה לא מגבה את הקבצים האישיים שלך או את היישומים המותקנים שלך. לכן, הקפד גם לגבות את המחשב האישי שלך.

קשורים: שלוש דרכים לגשת לתפריט אפשרויות האתחול של Windows 8 או 10

צור כונן שחזור (USB)

כדי לפתוח את הכלי ליצירת כונן התאוששות, לחץ על התחל, הקלד "כונן התאוששות" בתיבת החיפוש, ואז בחר בתוצאה "צור כונן שחזור".

עדכון : לפני שתמשיך, וודא שכונן ה- USB בו תשתמש מעוצב כ- NTFS. Windows יתכנן את הכונן כ- FAT32 במהלך התהליך, אך נראה שכלי היצירה זקוק לכונן בפורמט NTFS כדי להתחיל.

בחלון "כונן ההתאוששות" יש לך אפשרות לבחור מיד עם המחבט. אם תבחר באפשרות "גבה קבצי מערכת לכונן השחזור", יצירת כונן השחזור תארך זמן רב יותר - עד שעה במקרים מסוימים - אך בסופו של דבר יהיה לך כונן שבו תוכל להשתמש. התקן מחדש את Windows בצביטה. לדעתנו כדאי לבחור באפשרות זו, אך קבל את החלטתך ואז לחץ על כפתור "הבא".

הערה: במקום לגבות קבצי מערכת, Windows 8 כולל אפשרות בשם "העתק את מחיצת השחזור לכונן השחזור" במקום זאת. אפשרות זו מעתיקה את מחיצת השחזור הנסתרת שנוצרה בעת התקנת Windows, וגם נותנת לך אפשרות למחוק את המחיצה לאחר סיום התהליך.

בחר את כונן ה- USB שבו ברצונך להשתמש עבור כונן ההתאוששות, וזכור כי הכונן יימחק ועוצב מחדש. לאחר שבחרת, לחץ על כפתור "הבא".

כשתהיה מוכן, לחץ על "צור" כדי לאפשר ל- Windows לעצב מחדש את כונן ה- USB שלך ולהעתיק את הקבצים הדרושים. שוב, שלב זה יכול להימשך זמן מה - במיוחד אם אתה מגבה קבצי מערכת.

לאחר סיום התהליך, תוכלו לסגור את החלון "כונן התאוששות". שים לב שאם אתה משתמש ב- Windows 8, תישאל גם אם ברצונך למחוק את מחיצת השחזור. אם תמחק את מחיצת השחזור, תזדקק לכונן השחזור כדי לרענן ולאפס את המחשב שלך בעתיד.

צור דיסק לתיקון מערכת (CD / DVD)

כדי ליצור דיסק לתיקון מערכת מבוסס CD / DVD, עבור אל לוח הבקרה> גיבוי ושחזור (Windows 7), ואז לחץ על הקישור "צור תקליטור לתיקון מערכת" משמאל.

בחלון "צור תקליטור לתיקון מערכת" בחר בכונן צורב הדיסקים עם תקליטור או DVD הניתן לצריבה, ואז לחץ על כפתור "צור דיסק" כדי ליצור את דיסק תיקון המערכת שלך.

Windows מתחיל לכתוב את הדיסק באופן מיידי. בניגוד ליצירת כונן שחזור, צריבת דיסק תיקון מערכת אורכת מספר דקות בלבד מכיוון שזה לא גיבוי גם של קבצי המערכת לדיסק. כאשר זה נעשה, זה נותן לך קצת עצות לגבי השימוש בדיסק. שים לב שדיסק התיקון קשור לגירסת Windows שלך. אם התקנת Windows 10 64 סיביות, זה סוג המחשב שבו אתה יכול להשתמש בתקליטור התיקון. לחץ על כפתור "סגור" ואז לחץ על "אישור" כדי לסגור את החלון "צור דיסק תיקון מערכת".

באמצעות כונן התאוששות או דיסק תיקון מערכת

לרוב, לא באמת תזדקק לכונן התאוששות או דיסק תיקון מערכת. אם Windows לא מצליח להתחיל כרגיל פעמיים ברציפות, הוא מאתחל אוטומטית ממחיצת ההתאוששות שלך בהפעלה מחדש השלישית ואז טוען את אפשרויות ההפעלה המתקדמות. זה נותן לך גישה לאותם כלים כמו שכונן התאוששות היה עושה.

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB

אם Windows אינו יכול להעלות כלים אלה באופן אוטומטי, אז תזדקק לכונן השחזור, דיסק תיקון המערכת או דיסק התקנה של Windows 8 או 10. הכנס את אמצעי השחזור למחשב האישי והפעל אותו. על המחשב שלך לבצע אתחול ממדיה לשחזור באופן אוטומטי. אם לא, יתכן שתצטרך לשנות את סדר האתחול של הכוננים שלך.

כאשר המחשב מאתחל ממדיית השחזור, תראה אפשרויות לפתרון בעיות ותיקון המחשב. באפשרותך לרענן ולאפס את המחשב האישי שלך או לגשת לאפשרויות מתקדמות לשימוש בשחזור המערכת, להתאושש מתמונת מערכת או לתקן את המחשב באופן אוטומטי. אתה יכול אפילו לקבל שורת פקודה המאפשרת לך לתקן בעיות ביד.

אם Windows אינו פועל כרגיל, עליך לנסות תחילה את האפשרות "תיקון אוטומטי" ואז אולי להמשיך באפשרות "שחזור המערכת". התקנה מחדש של Windows - בין אם על ידי שחזור מגיבוי תמונה או איפוס מוחלט של המחשב האישי שלך - צריכה להיות מוצא אחרון.

קשורים: כיצד לתקן בעיות הפעלה באמצעות כלי תיקון האתחול של Windows