מהו האנטי-וירוס הטוב ביותר עבור Windows 10? (האם Windows Defender מספיק טוב?)

Windows 10 לא יטריד אותך להתקין אנטי-וירוס כמו שעשתה Windows 7. מאז Windows 8, Windows כולל כעת אנטי-וירוס מובנה בשם Windows Defender. אך האם זה באמת הטוב ביותר להגנה על המחשב האישי שלך - או אפילו סתם טוב מספיק?

Windows Defender היה ידוע במקור בשם Microsoft Security Essentials עוד ב- Windows 7 ימים בו הוצע כהורדה נפרדת, אך כעת הוא מובנה ישירות ב- Windows והוא מופעל כברירת מחדל. אנשים רבים הוכשרו להאמין שתמיד צריך להתקין אנטי-וירוס של צד שלישי, אך זה לא הפיתרון הטוב ביותר לבעיות אבטחה של ימינו, כמו תוכנות כופר.

אז מהו האנטי-וירוס הטוב ביותר? בבקשה אל תגרום לי לקרוא את כל זה

אנו בהחלט ממליצים לך לקרוא את המאמר כולו כדי שתבין היטב מדוע אנו ממליצים על שילוב של Windows Defender  ו- Malwarebytes, אך מכיוון שאנו יודעים כי טונות של אנשים פשוט יגללו למטה וירדמו, הנה המלצת TL; DR שלנו כיצד לשמור על מערכת מאובטחת:

  • השתמש ב- Windows Defender המובנה לאנטי-וירוס מסורתי - הפושעים עברו מוירוסים רגילים כדי להתמקד בכופר, התקפות אפס-יום ותוכנות זדוניות גרועות יותר שאנטי-וירוס מסורתי פשוט לא יכול להתמודד איתן. Windows Defender מובנה ממש, בוער במהירות, לא מעצבן אותך ועושה את עבודתו בניקוי וירוסים מבית הספר הישן.
  • השתמש ב- Malwarebytes לאנטי-תוכנה זדונית ואנטי-ניצול - כל ההתפרצויות הזדוניות הענקיות בימינו משתמשות בפגמים של אפס יום בדפדפן שלך כדי להתקין תוכנות כופר כדי להשתלט על המחשב שלך, ורק Malwarebytes מספקים הגנה מעולה כנגד זה בעזרת האנטי-אנטי ייחודי שלהם. מערכת ניצול. אין תוכנות נפח וזה לא יאט אותך.

הערת עורך: זה אפילו לא מזכיר את העובדה כי Malwarebytes, החברה, מאוישים על ידי אנשים באמת גדולים שאנחנו באמת מכבדים. בכל פעם שאנחנו מדברים איתם, הם נרגשים מהמשימה של ניקוי האינטרנט. לא פעם אנו נותנים המלצה רשמית של How-To Geek, אך זהו המוצר המועדף עלינו ללא ספק ומשהו שאנו משתמשים בעצמנו.

אגרוף של אחד ושניים: אנטי-וירוס ואנטי-תוכנה זדונית

אתה זקוק לתוכנת אנטי-וירוס במחשב שלך, לא משנה כמה "בזהירות" אתה גולש. להיות חכם זה לא מספיק כדי להגן עליך מפני איומים, ותוכנות אבטחה יכולות לעזור לפעול כקו הגנה נוסף.

עם זאת, אנטי-וירוס עצמו אינו מהווה עוד אבטחה מספקת בפני עצמה. אנו ממליצים לך להשתמש בתכנית אנטי וירוס טוב  ואת  תכנית נגד תוכנות זדוניות טובה. יחד, הם יגנו עליכם מפני רוב האיומים הגדולים ביותר באינטרנט כיום: וירוסים, תוכנות ריגול, תוכנות כופר ואפילו תוכנות שעלולות להיות בלתי רצויות (PUP) - בין רבים אחרים.

אז באילו מהם עליכם להשתמש, והאם אתם צריכים לשלם כסף עבורם? נתחיל בחלק הראשון של המשולבת ההיא: אנטי-וירוס.

האם Windows Defender מספיק טוב?

כאשר אתה מתקין את Windows 10, כבר פועלת תוכנית אנטי-וירוס. Windows Defender מגיע מובנה ל- Windows 10, וסורק אוטומטית תוכניות שאתה פותח, מוריד הגדרות חדשות מ- Windows Update ומספק ממשק שבו אתה יכול להשתמש לסריקות מעמיקות. החשוב מכל, זה לא מאט את המערכת שלך, ובעיקר לא יוצא מגדרך - מה שאנחנו לא יכולים לומר על רוב תוכניות האנטי-וירוס האחרות.

קשורים: האם אני באמת צריך אנטי-וירוס אם אני גולש בזהירות ומשתמש בשכל הישר?

למשך זמן קצר, האנטי-וירוס של מיקרוסופט נפל מאחורי האחרים בכל הנוגע לבדיקות השוואה של תוכנות אנטי-וירוס - הרחק מאחור. זה היה מספיק גרוע שהמלצנו על משהו אחר, אבל הוא חזר מאז, וכעת מספק הגנה טובה מאוד.

אז בקיצור, כן: Windows Defender מספיק טוב (כל עוד אתה מצמיד אותו לתוכנית טובה נגד תוכנות זדוניות, כפי שהזכרנו לעיל - עוד על כך תוך דקה).

אך האם Windows Defender הוא האנטי-וירוס הטוב ביותר? מה לגבי תוכניות אחרות?

אם תסתכל על אותה השוואת אנטי-וירוס אליה קישרנו לעיל, תבחין כי Windows Defender, אמנם טוב, אינו מקבל את הדרגות הגבוהות ביותר מבחינת ציוני הגנה גולמיים. אז למה לא להשתמש במשהו אחר?

ראשית, בואו נסתכל על הציונים האלה. AV-TEST מצאה כי היא עדיין תפסה 99.9% מ"התוכנות הזדוניות הנפוצות והנפוצות "באפריל 2017, יחד עם 98.8% מההתקפות ללא יום. לאווירה, אחת מתוכניות האנטי-וירוס המדורגות ברמה הגבוהה ביותר של AV-TEST, יש את אותם ציונים בדיוק עבור אפריל - אך ציונים מעט גבוהים יותר בחודשים האחרונים, כך שהדירוג הכללי שלה הוא (משום מה) גבוה בהרבה. אבל Windows Defender כמעט לא נכה כמו שדירוג 4.5 מתוך 6 מתוך AV-TEST היה מאמין.

קשורים: היזהר: אנטי-וירוס חינם אינו באמת חופשי יותר

יתר על כן, אבטחה היא בערך יותר מציוני הגנה גולמיים. תוכניות אנטי-וירוס אחרות עשויות לפעמים לעשות קצת יותר טוב בבדיקות חודשיות, אך הן גם כוללות הרבה נפיחות, כמו הרחבות דפדפנים שבעצם גורמות לך להיות פחות בטוחים, ניקוי רישום נורא ולא מיותר, המון זבל לא בטוח ואפילו יכולת כדי לעקוב אחר הרגלי הגלישה שלך כדי שיוכלו להרוויח כסף. יתר על כן, הדרך בה הם מתחברים לדפדפן ולמערכת ההפעלה שלך לעיתים קרובות גורמת ליותר בעיות ממה שהיא פותרת. דבר המגן עליך מפני וירוסים אך פותח אותך בפני וקטורי התקפה אחרים  אינו  ביטחון טוב.

Windows Defender לא עושה אף אחד מהדברים האלה - הוא עושה דבר אחד טוב, בחינם ומבלי להפריע לך. בנוסף, Windows 10 כבר כולל את ההגנות השונות האחרות שהוצגו ב- Windows 8, כמו מסנן SmartScreen שאמור למנוע ממך להוריד ולהפעיל תוכנות זדוניות, בכל אנטי-וירוס שתשתמש. Chrome ו- Firefox, באופן דומה, כוללים את הגלישה הבטוחה של גוגל, החוסמת הורדות רבות של תוכנות זדוניות.

אם אתה שונא את Windows Defender מסיבה כלשהי וברצונך להשתמש באנטי-וירוס אחר, אתה יכול להשתמש ב- Avira. יש לו גרסה חופשית שעובדת היטב למדי, גרסת Pro עם כמה תכונות נוספות, והוא מספק ציוני הגנה מצוינים ורק יש את המודעה הקופצת מדי פעם (אבל זה עושה יש מודעות קופצות, אשר הם מעצבנים). הבעיה הגדולה ביותר היא שאתה צריך להיות בטוח להסיר את סיומת הדפדפן שהיא מנסה לכפות עליך, מה שמקשה על המלצה לאנשים שאינם טכניים.

אנטי-וירוס לא מספיק: השתמש גם ב- Malwarebytes

אנטי-וירוס חשוב, אך בימים אלה חשוב יותר שתשתמש בתוכנית טובה נגד נצלנות כדי להגן על דפדפן האינטרנט ועל התוספים, שהם המוקדים ביותר על ידי התוקפים. Malwarebytes היא התוכנית עליה אנו ממליצים.

בניגוד לתוכניות אנטי-וירוס מסורתיות, Malwarebytes טוב למצוא "תוכנות שעלולות להיות לא רצויות" (PUP) ותוכנות זבל אחרות. החל מגרסה 3.0, הוא מכיל גם תכונה נגד ניצול, שמטרתה לחסום מעללים נפוצים בתוכניות, גם אם מדובר בהתקפות אפס יום שמעולם לא ראו קודם - כמו אותן התקפות אפס יום של פלאש. הוא מכיל גם תוכנות נגד כופר, כדי לחסום התקפות סחיטה כמו CryptoLocker. הגרסה האחרונה של Malwarebytes משלבת את שלושת הכלים הללו לחבילה אחת קלה לשימוש תמורת 40 דולר לשנה.

Malwarebytes טוען כי הוא מסוגל להחליף את האנטי-וירוס המסורתי שלך לחלוטין, אך אנו לא מסכימים עם זה. היא משתמשת באסטרטגיות שונות לחלוטין להגנה עליך: אנטי-וירוס יחסום תוכניות מזיקות בהסגר או ימצאו את דרכן למחשב שלך, בעוד Malwarebytes מנסה למנוע מלכתחילה תוכנה מזיקה להגיע למחשב שלך. מכיוון שהוא אינו מפריע לתוכניות אנטי-וירוס מסורתיות, אנו ממליצים להפעיל את שתי התוכניות להגנה הטובה ביותר.

עדכון : החל מ- Malwarebytes 4, גרסת ה- Premium של Malwarebytes רושמת את עצמה כעת כתוכנית האבטחה של המערכת כברירת מחדל. במילים אחרות, הוא יטפל בכל סריקתך נגד תוכנות זדוניות ו- Windows Defender לא יפעל ברקע. אתה עדיין יכול להריץ את שניהם בו זמנית אם תרצה. כך: ב- Malwarebytes, פתח את ההגדרות, לחץ על הכרטיסייה "אבטחה" והשבית את האפשרות "רשום תמיד את Malwarebytes במרכז האבטחה של Windows". כאשר אפשרות זו מושבתת, Malwarebytes לא ירשום את עצמו כיישום האבטחה של המערכת וגם Malwarebytes ו- Windows Defender יפעלו במקביל.

שים לב שאתה יכול לקבל כמה מהתכונות של Malwarebytes בחינם, אך עם אזהרות. לדוגמה, הגרסה החינמית של תוכנית Malwarebytes תסרוק רק עבור תוכנות זדוניות ו- PUP לפי דרישה - היא לא תסרוק ברקע כמו גרסת הפרימיום. בנוסף, הוא אינו מכיל את התכונות נגד ניצול או כופר של גרסת הפרימיום.

אתה יכול לקבל רק את כל שלוש התכונות בגרסת Malwarebytes המלאה בסך 40 דולר, עליה אנו ממליצים. אך אם אתה מוכן לוותר על סריקת תוכנות זדוניות נגד כופר ועל תוכנות זדוניות תמיד, הגרסאות החינמיות של Malwarebytes ו- Anti-Exploit טובות יותר מכלום, ועליך בהחלט להשתמש בהן.

יש לך את זה: עם שילוב של תוכנית אנטי-וירוס טובה, Malwarebytes ואיזה שכל ישר, אתה תהיה מוגן למדי. רק זכור כי אנטי-וירוס הוא רק אחד מהנוהגים הרגילים של אבטחת המחשב שאתה צריך לבצע. היגיינה דיגיטלית טובה אינה תחליף לאנטי-וירוס, אך היא חיונית כדי לוודא שהאנטי-וירוס שלך יכול לעשות את עבודתו.