הכל חדש בעדכון של Windows 10 במאי 2019, זמין כעת

העדכון האחרון של חלונות 10 הוא עדכון מאי 2019, שהוא גרסה 1903 ושמו הקוד היה 19H1 במהלך הפיתוח. הוא כולל נושא קליל, שיפורי מהירות והרבה פוליש. אין תכונות חדשות מטורפות כמו האנשים שלי או ציר הזמן. וזה יצא עכשיו.

מיקרוסופט כינה בעבר את עדכון זה של Windows 10 באפריל 2019, אך הוא עוכב. העדכון היציב החל לצאת לדרך ב -21 במאי 2019 והיה זמין לכולם החל מה -6 ביוני 2019.

כיצד להשיג את עדכון מאי 2019

מיקרוסופט משתמשת באסטרטגיית השקה קבועה עבור עדכון חדש זה, כך שהיא לא תהיה זמינה לכולם באופן מיידי, אך היא אמורה להיות זמינה בקרוב. כך ניתן להשיג זאת.

פתח את Windows Update ותראה את האפשרות "עדכון תכונות ל- Windows 10, גרסה 1903", או שתצטרך ללחוץ על חפש עדכונים. אם עדיין אינך רואה את האפשרות, לחץ על בדוק אם קיימים עדכונים ואז הפעל מחדש את המחשב ולאחר מכן נסה שוב את התהליך.

עדכון : על פי מייק יברה של מיקרוסופט, כעת לכולם תהיה אפשרות לעדכן ל- Windows 10 גרסה 1903 באמצעות Windows Update.

גם אם Windows Update עדיין לא מציע לך את העדכון, תוכל להוריד את הכלי Microsoft Assistant Update כדי להתקין אותו באופן ידני. זה ייתן לך את העדכון גם אם מיקרוסופט עדיין לא בטוחה שהיא מוכנה למחשב שלך.

שינויים גדולים ב- Windows Update

מיקרוסופט הודיעה כי היא מבצעת שינויים גדולים באופן העדכונים של Windows 10. תהיה לך הרבה יותר שליטה על האופן שבו Windows 10 מתקין עדכונים - או לא.

באופן ספציפי, Windows 10 כבר לא יתקין אוטומטית עדכונים גדולים כמו עדכון מאי 2019 ואוקטובר 2018 עדכון כל חצי שנה ללא רשותך. כעת תראה התראה ובחירתך מתי תרצה להתקין את העדכון.

לא רוצה להתקין את העדכון? זה בסדר. אתה יכול להמשיך להשתמש בגרסת Windows 10 הנוכחית שלך כל עוד היא נתמכת בעדכוני אבטחה - זה 18 חודשים לאחר השחרור. אך אחת ל -18 חודשים תאלץ לעדכן כדי לקבל תיקוני אבטחה. זה הרבה יותר טוב מפעם בחצי שנה וזה נותן לך הרבה יותר שליטה.

נוסף על כך, מיקרוסופט תאפשר כעת למשתמשי Home להשהות עדכונים - בדיוק כמו שמשתמשים מקצועיים יכולים - למשך עד 35 יום. עליך להשהות תוך שבעה ימים, אך אתה יכול להשהות עד חמש פעמים. ולאחר שתבדוק אם קיימים עדכונים ב- Windows Update, Windows לא תתקין אותם באופן אוטומטי - תהיה לך אפשרות להשהות את העדכונים, אם תרצה בכך.

קשורים: מיקרוסופט זונחת את העדכונים הכפויים המתמידים של Windows 10

שיפורי מהירות (הודות לתיקוני ספקטרום טובים יותר)

החדשות על ספקטר טלטלו את הענף בתחילת 2018. ספקטר הוא פגם בעיצוב במעבדים, והוא מאפשר לתוכניות לברוח מהגבלותיהם ולקרוא את מרחבי הזיכרון של תוכנות אחרות. מיקרוסופט תיקנה את Windows כדי לסייע בחסימת התקפות Specter, אך התיקונים שהתקבלו הפחיתו את ביצועי המחשב שלך בתרחישים מסוימים - במיוחד במחשבים משנת 2015 ומעלה, שאין בהם את תכונות המעבד הדרושות כדי להאיץ את התיקון.

כעת נראה ששינוי בעדכון אפריל 2019 אמור לחסל את עונשי הביצועים ולהאיץ את גיבוי המחשב. באופן ספציפי, מיקרוסופט מאפשרת "רטפולין" ו"אופטימיזציה של יבוא ". כל מה שאתה צריך לדעת הוא שהמחשב שלך אמור להיות מהיר יותר, ואפילו לא תצטרך לחשוב על זה. אך הנה מסמך מפורט של מיקרוסופט המסביר כיצד אופטימיזציות אלה פועלות אם אתה מעוניין בפרטים.

קשורים: העדכון הבא של Windows 10 יהפוך את המחשב שלך למהיר יותר, הודות לתיקוני ספקטרום טובים יותר

7 GB מאחסון המחשב שלך שמור לעדכונים

עדכוני Windows עלולים להיכשל בהתקנה כראוי אם למחשב שלך אין מספיק מקום פנוי בדיסק. זו יכולה להיות בעיה במכשירים זולים עם כמות אחסון מובנית בלבד.

מיקרוסופט פותרת את הבעיה על ידי פקודה של כ- 7 GB מאחסון המחשב האישי והפיכתה ל"אחסון שמור ". שטח זה משמש לעדכוני Windows, אך תוכניות יכולות לאחסן כאן קבצים זמניים. כאשר Windows זקוק למרחב לעדכונים, הוא מוחק את הקבצים הזמניים ומבצע את העדכון. אז שטח לא מבוזבז לחלוטין, מכיוון שקבצים שבדרך כלל השתמשו בשטח במחשב שלך פשוט ישבו בשטח האחסון השמור.

הכמות המדויקת של שטח האחסון המשמש תלויה בתכונות ובשפות האופציונליות שהתקנתם, אך הוא מתחיל בכ- 7 GB.

קשורים: Windows 10 בקרוב "ישמור" 7 GB מהאחסון שלך לעדכונים

נושא שולחן עבודה קל

ל- Windows 10 יש כעת נושא אור חדש ונוצץ. תפריט התחלה, שורת המשימות, התראות, סרגל הצד של מרכז הפעולה, דיאלוג ההדפסה ורכיבי ממשק אחרים יכולים להיות בהירים במקום כהים. העדכון האחרון של Windows 10 כולל אפילו טפט ברירת מחדל לשולחן העבודה המתאים לנושא החדש.

מבחינה טכנית, ל- Windows 10 יש כעת שתי אפשרויות נפרדות: מצב Windows ומצב אפליקציה. נושא ברירת המחדל הישן, ששילב בין שורת המשימות הכהה (מצב כהה של Windows) לבין אפליקציות בהירות (מצב אפליקציה בהיר) הוא עדיין אפשרות. אתה יכול לבחור כל שילוב של שתי ההגדרות.

סמל סייר הקבצים הותאם בכמה צבעים בהירים יותר, וכעת הוא נראה טוב יותר עם נושא האור החדש.

קשורים: המהדורה הבאה של Windows 10 כוללת נושא קל

ארגז חול של Windows למשתמשים מקצועיים

ל- Windows 10 יש כעת "ארגז חול של Windows" מובנה. זה כל מה שתמיד רצינו: סביבת שולחן עבודה משולבת ומבודדת שבה תוכל להריץ תוכנה במיכל מבלי להשפיע על מערכת ההפעלה המארחת שלך. כשאתה סוגר את ארגז החול, כל התוכנות והקבצים בארגז החול נמחקים. היא משתמשת בווירטואליזציה מבוססת חומרה כדי לשמור על התוכנה מוגבלת למיכל, ממש כמו Hyper-V של מיקרוסופט. ניתן להתאים את החומרה הזמינה לארגז החול - למשל, GPU, רשת או תיקיות משותפות - והגדרות אחרות באמצעות קבצי תצורה.

ארגז החול זמין רק במהדורות Professional, Enterprise ו- Education של Windows, כך שמשתמשים ביתיים יצטרכו לשלם עבור שדרוג מהבית ל- Pro כדי להתקין ולהשתמש בארגז החול.

קשורים: כיצד להשתמש בארגז החול החדש של Windows 10 (לבדיקת אפליקציות בבטחה)

תפריט התחלה פחות עמוס ברירת מחדל

מיקרוסופט מנקה את תפריט התחלה המוגדר כברירת מחדל. תפריט התחלה המוגדר כברירת מחדל הוא כעת רק עמודה אחת והוא הרבה יותר פשוט. כן, זה לא מושלם, ויש בו עדיין קנדי ​​קראש סאגה - אבל לפחות המשחק הזה קבור בתיקיית "הפעל".

לא תראה שינויים אלה במחשב קיים. אבל כאשר אתה מתחיל להשתמש במחשב חדש או מתחיל להשתמש בחשבון משתמש חדש במחשב הנוכחי שלך, תראה תפריט התחלה נקי יותר.

קשורים: העדכון הבא של Windows 10 הופך את תפריט ההתחלה לפחות נורא

תוכל גם לבטל את הצמדת קבוצות ברירת המחדל של האריחים במהירות רבה יותר אם אתה מעדיף לקבל תפריט התחלה נקי יותר. כעת Windows מאפשר לך לבטל קבצים של אריחים על ידי לחיצה ימנית עליהם ובחירה באפשרות "בטל הצמדה של קבוצה מההתחלה". אינך צריך להסיר אריחים בזה אחר זה.

קשורים: העדכון הבא של Windows 10 מאפשר לך לבטל את הצמדה של אריחי Crapware ב -6 קליקים

Windows 10 מאפשר לך להסיר יותר יישומים מובנים

אם אתה רוצה להסיר התקנה של יישומים מובנים נוספים לחלוטין, עכשיו אתה יכול. Windows 10 תמיד מאפשר לך להסיר כמה יישומים מובנים כמו סוליטייר, המשרד שלי ו- Skype, אבל עכשיו זה גם מאפשר לך להסיר יישומים מובנים כמו 3D Viewer, Groove Music, Mail, Paint 3D ועוד.

זה לא מתרחב לכל האפליקציות. עדיין אין דרך להסיר את דפדפן Edge או את אפליקציית Store, למשל. אבל אתה יכול להסיר את רוב האפליקציות.

קשורים: המהדורה הבאה של Windows 10 תאפשר לך להסיר יותר יישומים מובנים

Cortana ו סרגל החיפוש נפרדים

ל- Windows 10 יש סרגל חיפוש המשולב עם Cortana, אך הם נפרדים. בעדכון אפריל 2019, סרגל החיפוש מתפקד כתיבת חיפוש רגילה ויש בסמל Cortana נפרד בשורת המשימות של Windows. אתה יכול להשאיר את תיבת החיפוש בשורת המשימות ולהסתיר את סמל Cortana או להסתיר את תיבת החיפוש ולהשאיר את Cortana. כמובן, אתה יכול גם להסתיר את שניהם.

לממשק החיפוש יש עיצוב התחלה חדש, והוא כולל אפשרויות כמו "הכל", "אפליקציות", "מסמכים", "דוא"ל" ו"אינטרנט "לאחר שתלחץ עליו. זה שונה מגרסאות קודמות של Windows 10, שהראו את Cortana בכל פעם שלחצת על התיבה וחיכית שתקליד חיפוש כדי להציג אפשרויות אלה.

למרבה הצער, סרגל החיפוש הרגיל של Windows עדיין משלב תוצאות חיפוש מקוונות עם בינג, כך שהוא לא רק מחפש במחשב שלך. ישנן גם אפשרויות נוספות - תוכל אפילו להשבית חיפוש בטוח לתוצאות בסרגל החיפוש, ו- Windows יראה לך תצוגה מקדימה של תוכן למבוגרים, משום מה.

אבל זה אכן מצביע על דרך מעניינת קדימה וירידה ברלוונטיות של Cortana - עכשיו, אתה יכול להשאיר את סרגל החיפוש בשורת המשימות ולהשבית את סמל Cortana ולהציב את Alexa במקומו.

קשורים: Cortana עוזבת את סרגל החיפוש של Windows 10, אבל Bing נשאר

תפריט התחלה מחפש בכל קבצי המחשב

תיבת החיפוש של תפריט התחלה הופכת להיות הרבה יותר שימושית, עם זאת! תכונת חיפוש הקבצים בתפריט התחלה יכולה כעת לחפש קבצים בכל מקום במחשב האישי שלך באמצעות אינדקס החיפוש של Windows. בגרסאות קודמות של Windows 10, הוא חיפש רק בספריות כמו מסמכים, הורדות, מוסיקה, תמונות ווידאו, ושולחן העבודה שלך. החיפוש עדיין יהיה מהיר בזכות האינדקס.

זהו פיתרון אלגנטי והגיוני מאוד. אינדקס החיפוש של Windows היה קיים כבר זמן רב ותפריט התחל של Windows 10 תמיד התעלם ממנו משום מה, אך סוף סוף מיקרוסופט ראתה את האור. אתה יכול להגדיר אילו מיקומים יוצפים לאינדקס ומחפשים מתוך יישום ההגדרות.

כדי לאפשר זאת, עבור אל הגדרות> חיפוש> חיפוש ב- Windows ובחר "משופר (מומלץ)" כדי לגרום לאינדקס לחפש את כל המחשב האישי שלך. מצב אינדקס "קלאסי", שרק מחפש בספריות ובשולחן העבודה שלך, עדיין זמין כאופציה. אתה יכול גם להתאים אישית את מיקומי החיפוש לבחירת התיקיות המדויקות שאינדקס מאינדקס.

ממשק זה כולל כעת "אפליקציות מובילות" וכן קבצים אחרונים שפותחים. כאשר אתה פותח את תיבת החיפוש, תראה רשימה של "היישומים המובילים ביותר" שבהם השתמשת הכי הרבה בחלק העליון של החלונית להפעלה קלה.

קשורים: הגרסה הבאה של Windows 10 תתקן סוף סוף חיפוש קבצים בתפריט התחל

כניסה ללא סיסמה

מיקרוסופט רודפת אחרי "עולם ללא סיסמאות". כעת תוכל ליצור חשבון Microsoft ללא סיסמה באופן מקוון. חשבון זה מקושר למספר הטלפון שלך, ומיקרוסופט תשלח לך הודעת קוד אבטחה בכל פעם שתנסה להיכנס.

בגירסה העדכנית ביותר של Windows 10, כעת אתה יכול להיכנס ל- Windows 10 עם חשבונות אלה ללא סיסמה ולהגדיר PIN או תכונת כניסה אחרת של Windows Hello כדי לאבטח את המחשב שלך. לחשבון אין סיסמה שתצטרך להקליד.

כמובן, זה לא חובה. זה רק סוג חדש ואופציונלי של חשבון שאתה לא צריך ליצור.

קשורים: מיקרוסופט רוצה להרוג סיסמאות, החל מ- Windows 10

סמל מגש מערכת עבור Windows Update

כעת ל- Windows Update יש סמל התראה (מגש המערכת) על עדכונים. אתה יכול לעבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Update> אפשרויות מתקדמות ולהפעיל את האפשרות "הצג הודעה כאשר המחשב שלך זקוק להפעלה מחדש כדי לסיים את העדכון" כדי להפעיל אותה.

לאחר שתעשה זאת, תראה סמל של Windows Update עם נקודה כתומה באזור ההודעות של שורת המשימות כאשר אתה צריך לאתחל מחדש את המחשב לצורך עדכונים. זוהי דרך נחמדה יותר להתריע על אתחול מחדש נדרש מאשר הודעה במסך מלא; זה בטוח.

קשורים: מגש המערכת של Windows 10 מקבל סמל הפעלה מחדש עבור עדכונים

יישומי שולחן עבודה במציאות מדומה

פלטפורמת "Windows Mixed Reality" של מיקרוסופט מספקת סביבת מציאות מדומה לאוזניות Mixed Reality. בעבר זה מאפשר לך להפעיל אפליקציות Universal Windows Platform (UWP) מהחנות בסביבה הווירטואלית. כעת, שיפור פירושו שתוכל להפעיל כל אפליקציית שולחן עבודה קלאסית של Windows - המכונה גם אפליקציית Win32 - ולהשתמש בה באוזניות מציאות מדומה.

זה לא מעשי במיוחד כיום, אך יכול להיות תכונה נהדרת כאשר מגיעות אוזניות מציאות מדומה ברזולוציה גבוהה במיוחד.

תוכנית שמות עדכונים חדשה (לעת עתה)

מיקרוסופט ממשיכה לשנות את ערכת שמות העדכונים של Windows 10. עדכון Windows 10 באוקטובר 2018 נקרא Redstone 5 במהלך הפיתוח, והארבעה הקודמים היו גם מהדורות "Redstone" עם מספרים שונים. עכשיו, כדי להפוך את הדברים לפשוטים עוד יותר, העדכון באפריל 2019 נקרא 19H1, שכן הוא אמור היה לצאת במחצית הראשונה של 2019.

זה נשמע פשוט, אלא שמיקרוסופט כבר נטשה את תוכנית השמות החדשה ועומדת לשנות את השמות בפעם הבאה. המהדורות לאחר 19H1 ייקבעו לפי שם הקוד "Vanadium" ו- "Vibranium", מכיוון שצוות Windows 10 מיישר את שמותיו עם צוות Azure.

קשורים: התכונן ל- Windows 10 "Vanadium" ו- "Vibranium"

התקרב (ועוד) בקונסולה

הקונסולה של Windows 10 מאפשרת לך כעת להתקרב ולהתרחק. פשוט החזיקו את מקש Ctrl וגללו בעזרת העכבר או משטח העקיבה. עם הגופן המוגדר כברירת מחדל של Consola, הטקסט במסוף מתכוונן יפה ולא נראה מפוקסל, לא משנה כמה אתה מתקרב. יחס הגובה-רוחב של המסגרת נשאר זהה כך שגם טקסט לא יעלה על שורות שונות.

יש גם כמה תכונות קונסולות ניסיוניות חדשות שתוכל להתאים. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שורת הכותרת של חלון המסוף, בחר "מאפיינים" ולחץ על הכרטיסייה "מסוף" כדי למצוא אותם. לדוגמה, באפשרותך להגדיר את צבע וצורת סמן הזנת הטקסט.

קשורים: העדכון הבא של Windows 10 מביא תכונה "זום" למסוף

פתרון בעיות אוטומטי יותר

ל- Windows היו פותרים בעיות במשך זמן מה, אך היית צריך לדעת איזה סוג של בעיה המחשב שלך נתקל ואז לנווט לפותר הבעיות הנכון. עכשיו אתה יכול פשוט לנווט אל הגדרות> עדכון ואבטחה> פתרון בעיות. תראה רשימה של פותרים מומלצים שלדעת Windows עשוי לפתור את הבעיה שלך.

למעשה, Windows מנסה לתקן באופן אוטומטי כמה בעיות ברקע כעת. הנה מה שמיקרוסופט אומרת על כך:

מיקרוסופט יכולה לתקן באופן אוטומטי בעיות קריטיות מסוימות במכשיר Windows שלך כדי לשמור על תפקוד חלק. לדוגמה, אנו עשויים לשחזר באופן אוטומטי את הגדרות ברירת המחדל עבור שירותים קריטיים, להתאים את הגדרות התכונה כך שיתאימו לתצורת החומרה שלך, או לבצע שינויים ספציפיים אחרים הנדרשים כדי ש- Windows יפעל כרגיל. פתרון בעיות קריטי מתרחש באופן אוטומטי ולא ניתן לכבות אותו.

Windows יכול לבצע גם פתרון בעיות מומלץ ברקע. כדי לקבוע אם זה קורה, עבור אל הגדרות> פרטיות> אבחון ומשוב. תחת פתרון בעיות מומלץ, בחר "שאל אותי לפני שתתקן בעיות", "ספר לי מתי הבעיות מתוקנות" או "תקן לי בעיות בלי לשאול. כברירת מחדל, Windows 10 מוגדר לשאול.

התראות מוסתרות באפליקציות מסך מלא

העדכון הבא של Windows 10 יכול גם להסתיר התראות בזמן שאתה צופה בסרטונים או משתמש בכל אפליקציה אחרת עם מסך מלא הודות לשיפור ב- Focus Assist. פוקוס אסיסט כבר יכול להסתיר התראות בזמן שאתה משחק כל משחק במסך מלא, אך כעת הוא יכול לעבוד כשאתה משתמש באפליקציה כלשהי, בין אם זה נגן וידאו, גיליון אלקטרוני במסך מלא או דפדפן אינטרנט לאחר לחיצה על F11.

קשורים: העדכון הבא של Windows 10 יסתיר הודעות בזמן שאתה צופה בסרטונים

גישה נוחה לקבצי לינוקס

נראה כי מערכת המשנה Windows של מיקרוסופט עבור לינוקס היא כמה שינויים, אך הדבר המרגש ביותר הוא היכולת לגשת לקבצי Linux מתוך סייר הקבצים או מכל יישום אחר. אתה יכול פשוט להקליד "explorer.exe". לתוך מעטפת ה- Bash וסייר הקבצים ייפתח בספריית לינוקס הנוכחית.

שלא כמו דרכים ישנות יותר לגשת לקבצי ה- Linux שלך, זה מציע גישה מלאה לקריאה-כתיבה ללא חשש לשבור דבר. רק הראש לכתובת הבאה ב Explorer: \\wsl$\\. במילים אחרות, עבור אובונטו, ראש אל  \\wsl$\Ubuntu\.

שיפורים בפנקס הרשימות, שוב

כן, מיקרוסופט עדיין עובדת על פנקס הרשימות - גם אחרי כל השיפורים שעודכנו בעדכון אוקטובר 2018. אם פנקס הרשימות נסגר כאשר Windows מאתחל מחדש לצורך עדכונים, Windows תפתח מחדש את פנקס הרשימות ותשחזר את התוכן שלא נשמר לאחר האתחול מחדש.

מיקרוסופט ביצעה גם שינויים באופן שבו פנקס הרשימות מטפל בקידודים. שורת המצב מציגה כעת את קידוד המסמך הפתוח. פנקס הרשימות יכול כעת לשמור קבצים בפורמט UTF-8 ללא סימן הזמנת בתים, שהוא כעת ברירת המחדל. זה הופך את Notepad לתואם יותר לאינטרנט, שם UTF-8 הוא ברירת המחדל, והוא גם תואם לאחור עם ASCII מסורתי.

כעת פנקס הרשימות יקבל כוכבית בשורת הכותרת כאשר הקובץ הנוכחי שונה ולא נשמר. לדוגמה, אם אתה עובד על קובץ בשם Example.txt ומבצע שינויים מסוימים, בשורת הכותרת יופיע "* Example.txt" עד שתשמור את הקובץ.

קיימים גם קיצורי דרך חדשים. הקש Ctrl + Shift + N כדי לפתוח חלון פנקס רשימות חדש, Ctrl + Shift + S לפתיחת תיבת הדו-שיח שמירה בשם, או Ctrl + W כדי לסגור את חלון פנקס הרשימות הנוכחי. פנקס הרשימות יכול כעת גם לשמור קבצים עם נתיב ארוך מ -260 תווים אם תגדיר MAX_PATH גדול יותר במערכת שלך.

יש גם עזרה חדשה> שלח משוב שתפתח את מרכז המשוב לקטגוריה פנקס הרשימות, כך שתוכל לספק משוב למיקרוסופט.

מסכים כחולים של מוות בכמה משחקים

עדכון זה מכיל שינוי שגורם לכמה משחקים לקרוס את Windows עם מסכי מוות כחולים (BSOD) עקב תוכנת האנטי-צ'יט שלהם. רוב המשחקים - אך לא כולם - תיקנו את הבעיה. זה היה ידוע בכינוי "מסך ירוק של מוות" או באג GSOD מכיוון שמסכי השגיאה הללו הם ירוקים ולא כחולים במבני Insider של Windows 10.

אם תשיק משחק שעדיין לא פתר את הבעיה במהדורה הסופית, הוא יקפיא את המערכת שלך עם מסך כחול. התוכניות נגד צ'יט כנראה עשו דברים נוראיים לליבת Windows והשינוי הזה כנראה הופך את Windows 10 ליותר יציב ובטוח, אבל חבל שכמה גיימרים ייכשלו למסכי כחול של מוות.

אנו מקווים שכל מפתחי התוכנה נגד רמאות מנקים את פעולתם ומדביקים את הבעיה במהירות. ממה שמיקרוסופט אמרה, נושא זה יהיה נדיר.

קשורים: העדכון "יציב" של Windows 10 באפריל 2019 יגרום ל- BSOD במשחקים מסוימים

שיפורים ושינויים נוספים

המהדורה הרשמית של Emoji 12 מגיעה במרץ 2019, ומיקרוסופט הוסיפה אימוג'י חדש ל- Windows 10 כהכנה. כמו תמיד, אתה יכול ללחוץ על Windows +. (נקודה) כדי לפתוח את לוח האימוג'י בכל מקום ב- Windows 10. הם זמינים גם במקלדת המגע.

Windows 10 תומך כעת גם בקאומוג'י בבוחר האימוג'י. קאומוג'י הוא מונח יפני שמתורגם ל"דמויות פנים. לדוגמה, (╯ ° □ °) ╯︵ ┻━┻ הוא קאומוג'י פופולרי.

וכאשר אתה פותח את לוח האימוג'י, כעת אתה יכול ללחוץ עליו או לגעת בו ולגרור אותו כדי להזיז אותו.

סרגל המשחקים של חלונות 10 מתחזק גם הוא. זה הופך מבר לשכבת על מלאה עם שילוב Spotify, ווידג'ט ביצועים עם גרפים לשימוש במשאבי מערכת, גלריה מובנית לצילומי מסך וסרטונים, יישומון חברתי של Xbox עם רשימת חברים וצ'אט קולי וממשק משתמש הניתן להתאמה אישית. . בבלוג ה- Xbox של מיקרוסופט יש הרבה יותר מידע.

גם דף הגדרות האחסון עוצב מחדש מעט. עבור אל הגדרות> מערכת> אחסון כדי לראות פירוט של אופן השימוש במרחב שלך. אתה יכול ללחוץ על כל קטגוריה כדי למצוא פעולות שיעזרו לפנות מקום.

מסך ההגדרות> זמן ושפה> תאריך ושעה זוכה ללחצן "סנכרן כעת" כדי לסנכרן באופן מיידי את השעון שלך עם שרת זמן אינטרנט. זה גם מראה לך מתי השעה סונכרנה לאחרונה וכתובת שרת זמן האינטרנט הנוכחי של המערכת שלך. זה עוזר אם הזמן שלך שגוי מסיבה כלשהי - כמו למשל, אם Windows לא משנה נכון את השעון שלך עבור DST.

אפליקציית ההגדרות יכולה כעת להגדיר הגדרות IP מתקדמות לחיבורי אתרנט. לדוגמה, באפשרותך להגדיר כתובת IP סטטית או להגדיר את שרת ה- DNS המועדף עליך. בעבר זה נדרש באמצעות לוח הבקרה. עבור אל הגדרות> רשת ואינטרנט> Ethernet, לחץ על שם חיבור ה- Ethernet שלך ולחץ על "ערוך" תחת הגדרות IP כדי למצוא אפשרויות אלה.

ל- Windows Update יש "שעות פעילות" מאז עדכון יום השנה. אתה יכול להודיע ​​ל- Windows מתי אתה משתמש במחשב שלך, והוא לא יפעיל מחדש את המחשב באופן אוטומטי בשעות אלה.

בעדכון אפריל 2019 תוכל להפעיל הגדרה חדשה של "התאמה אוטומטית של שעות פעילות למכשיר זה בהתבסס על פעילות" ו- Windows תגדיר באופן אוטומטי את השעות הפעילות שלך, כך שלא תצטרך לחשוב עליהם. אפשרות זו זמינה תחת הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Update> שנה שעות פעילות.

כעת יש סמל חדש בצורת כדור הארץ המופיע כאשר למחשב שלך אין שום חיבור לאינטרנט. זה מחליף את הסמלים האישיים הקודמים עבור חיבורי Ethernet, Wi-Fi ונתונים סלולריים.

כעת ל- Windows יש סמל סטטוס מיקרופון. סמל זה מופיע בהודעה שלך כאשר יישום משתמש במיקרופון שלך. אתה יכול להעביר את העכבר עליו כדי לראות איזה יישום משתמש במיקרופון שלך. לחץ עליו כדי לפתוח את הגדרות> פרטיות> מסך מיקרופון.

אפליקציית Windows Security - יישום האנטי-וירוס והאבטחה המובנה של Windows 10 - כוללת כעת חלונית "היסטוריית הגנה" המחודשת. זה מראה לך מידע נוסף על איומים שזוהו ופעולות זמינות. לדוגמא, בנוסף לאיומים שזוהו על ידי האנטי-וירוס של Windows Defender, הוא גם מראה לך חסימות שיזמת גישה לתיקייה מבוקרת.

כעת יש ל- Windows Security אפשרות חדשה "הגנה מפני טמפר". כאשר היא מופעלת, הגדרה זו מגנה על הגדרות אבטחה חשובות. לדוגמה, זה מגביל את השינויים לרבות מהאפשרויות הנשלטות על ידי אפליקציית האבטחה של Windows אלא אם כן אתה פותח את האפליקציה ומבצע את השינויים. זה מונע מתוכניות לשנות אותן ברקע. כדי לאפשר הגדרה זו, עבור אל אבטחת Windows> הגנה מפני וירוסים ואיומים> הגדרות הגנה מפני וירוסים ואיומים.

ניתן להגדיר כרטיסיית ברירת מחדל במנהל המשימות. כרטיסייה זו תיפתח בכל פעם שתפעיל את מנהל המשימות. לשם כך, השתמש באפשרויות> הגדר כרטיסיית ברירת מחדל במנהל המשימות.

מנהל המשימות מציג כעת את המודעות הגבוהה ל- DPI לתהליכים במערכת שלך, כך שתוכל לראות מידע נוסף על אילו יישומים יעבדו כראוי עם תצוגות DPI גבוהות. כדי למצוא אפשרות זו, פתח את מנהל המשימות, לחץ על הכרטיסייה פרטים, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הכותרות בראש הרשימה, לחץ על "בחר עמודות", סמן "מודעות DPI" ברשימה ולחץ על "אישור".

מיקרוסופט מאפשרת גם את האפשרות "תקן שינוי גודל עבור יישומים" כברירת מחדל. זה יעזור לתקן יישומים מטושטשים בתצוגות DPI גבוהות. זה התווסף ל- Windows 10 בחודש אפריל 2018, אך מיקרוסופט השאירה אותו מושבת כברירת מחדל כדי להיות שמרני.

למסך הכניסה כעת יש רקע "אקרילי" להשתלב עם מערכת "Fluent Design החדשה" של מיקרוסופט. בעבר היה לו יותר טשטוש - זה אפקט חזותי אחר.

אם כבר מדברים על עיצוב שוטף, מיקרוסופט מוסיפה צללים לתפריטי ההקשר של מיקרוסופט אדג 'ולחלקים אחרים של מערכת ההפעלה.

גם עיצוב תפריט התחלה הותאם מעט. יש בו נגיעות וסמלים נוספים של "עיצוב שוטף" בתפריטים. לדוגמה, באפשרויות שינה, כיבוי והפעלה מחדש בתפריט יש כעת סמלים.

אפשרויות Windows Hello ב'הגדרות '>' חשבונות '>' אפשרויות כניסה 'עוצבו מחדש. כל אפשרויות הכניסה הזמינות נמצאות כעת ברשימה אחת, ולכל אפשרות יש הסבר.

כעת תוכל גם להגדיר את Windows Hello לעבוד עם מפתח אבטחה פיזי (כמו YubiKey) ישירות מאפליקציית ההגדרות.

אריח הבהירות תחת פעולות מהירות במרכז הפעולות הוא כעת מחוון, מה שמקל מאוד לשנות במהירות את רמת הבהירות של התצוגה. כעת תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על אריח פעולה מהיר ולבחור באפשרות "ערוך פעולות מהירות" כדי לערוך במהירות את האריחים שלך ישירות מהסרגל הצידי מבלי לפתוח גם את אפליקציית ההגדרות.

מקלדת המגע מאפשרת כעת להזין סמלים נוספים. כדי למצוא אותם, הקש על כפתור "& 123" הישן כדי לראות סמלים ומספרים, ואז הקש על כפתור "Ω" החדש ראה סמלים נוספים. סמלים אלה משולבים גם בבוחר האימוג'י.

אותה מקלדת מגע מסייעת כעת להקליד בצורה מדויקת יותר על ידי התאמה דינמית של היעדים סביב כל מקש. לכן, אם אתה מקליד לעתים קרובות טעות במכתב על ידי הקשה מעט ימינה או שמאלה, הוא ילמד. זה קורה באופן בלתי נראה, מתחת למכסה המנוע.

כעת Windows מאפשר לך לבחור צבע וגודל סמן. אתה יכול להגדיל את הסמן ולשנות את צבעו ולהקל על הראיה. עבור אל הגדרות> קלות גישה> סמן ומצביע כדי לראות אפשרויות זמינות.

הודעות השגיאה בהתקנה ובשדרוג של Windows 10 סוף סוף יהפכו לשימושיות יותר, ויציעו מידע ספציפי אודות בעיות ופתרונות ולא הודעות שגיאה סמוכות כמו "משהו קרה" ו"מידע נוסף עבור אל KB0000000 ". אם יישומים או הגדרות במערכת שלך גורמים לבעיות, תראה הודעות שגיאה תיאוריות עם פעולות מוצעות.

קשורים: משהו קרה: הודעות שגיאה בהתקנת חלונות סוף סוף יהיו שימושיות (אולי)

אפילו יותר שינויים!

תמיד יש טונות של שינויים חדשים בבניית Windows 10 אלה. אפילו זו לא רשימה מלאה! אבל הנה עוד כמה:

 • שיקוף מסך לטלפונים אנדרואיד : תכונת השיקוף שמיקרוסופט הבטיחה כבר באוקטובר 2018 עושה כעת את דרכה לאפליקציית הטלפון שלך. אתה יכול לשקף באופן אלחוטי את מסך טלפון ה- Android שלך למחשב שלך ולראות אותו על שולחן העבודה שלך - מצטער, אין מכשירי אייפון בגלל המגבלות של אפל. כרגע זה דורש דגם ספציפי של טלפון סמסונג גלקסי ו- "מחשב Windows 10 עם רדיו Bluetooth התומך בתפקיד היקפי באנרגיה נמוכה", מה שאומר שרוב האנשים עדיין לא יכולים להשתמש בו.
 • עדכוני אפליקציות : אפליקציות שונות הכלולות ב- Windows עודכנו, כרגיל. לדוגמא, לאפליקציית Snip & Sketch יש יותר אפשרויות לעבודה עם צילומי מסך, כולל יכולת להוסיף להם גבול ולהדפיס אותם. עכשיו זה יכול לקחת צילומי מסך מושהים בטיימר וגם צילומי מסך של חלונות בודדים. פתקים דביקים 3.0 זמינים, ולבסוף הוא מסנכרן את ההערות שלך בין מחשבים. באפליקציית הדואר והיומן יש כעת כפתור ניווט לפתיחת Microsoft To-Do. אפליקציית Office עוצבה מחדש כך שתתבסס על חוויית Office.com החדשה. זה עוזר לך להפעיל אפליקציות Office במחשב שלך, להתקין כאלה שאינן, ולמצוא מסמכי Office ששימשו לאחרונה.
 • Cortana + Microsoft To Do : Cortana מוסיף כעת את התזכורות והמשימות שלך לרשימות ב- Microsoft To-Do. לכן, כאשר אתה אומר לקורטנה להוסיף חלב לרשימת המכולת שלך, תראה חלב מופיע ברשימת "מכולת" באפליקציית Microsoft To-Do.
 • בהירות תצוגה עקבית : בהירות התצוגה שלך לא תשתנה אוטומטית כשאתה מחבר אותה למטען. בעבר, ייתכן שהורדת את בהירות התצוגה שלך והיא עשויה להיות בהירה יותר כשאתה מחבר אותה לחשמל. כעת, היא תזכור אוטומטית את בהירותך המועדפת - גם כשאתה מחבר אותה.
 • מיון תיקיות הורד : תיקיית ההורדות של Windows 10 תמוין כברירת מחדל לפי "האחרונה", מה שמציב את התיקיות שהורדת לאחרונה. זו תמיד הייתה אפשרות, אך זו לא הייתה ברירת המחדל. אם בחרת בשיטת מיון ברירת מחדל, ההגדרה הקיימת שלך לא תשתנה.
 • אזהרת ניקוי דיסק : כלי ניקוי הדיסקים מציג כעת אזהרה כאשר אתה לוחץ על האפשרות "הורדות", ומזהיר שזו תיקיית ההורדות האישית שלך וכל הקבצים שבתוכה יוסרו.
 • אתחול מחדש של Windows Update: כעת Windows Update יכול להפעיל מחדש את המחשב מיד לאחר התקנת העדכונים במקום להמתין לזמן נוח יותר. זו הגדרה אופציונלית שתוכל להפעיל אם תרצה, ו- Windows Update יהיה מתחשב יותר כברירת מחדל.
 • שיפורים באמינות תפריט התחלה: תפריט התחלה הופך לאמין יותר. Start היה בעבר חלק מתהליך ShellExperienceHost.exe אך כעת הוא תהליך משלו: StartMenuExperienceHost.exe. אם מתרחשת בעיה בתהליך הראשי של ShellExperienceHost.exe, תפריט התחלה עדיין צריך להיות תגובה. זה גם יקל על מיקרוסופט באגים בעיות בתפריט התחל.
 • תמיכה מקומית ב- RAW : מיקרוסופט מוסיפה תמיכה מקורית לפורמט תמונות RAW המשמש לעתים קרובות צלמים מקצועיים ל- Windows 10. פתח את חנות Microsoft והתקן את החבילה "Raw Image Extension" כדי להשתמש בה. זה יאפשר תמונות ממוזערות, תצוגה מקדימה ומטא נתונים של קבצי RAW בסייר הקבצים. ניתן גם להציג תמונות RAW באפליקציות כמו Photos לאחר התקנת החבילה.
 • ניהול גופנים בהגדרות : ניהול הגופנים משופר. כעת תוכל לגרור ולשחרר קבצי גופנים לדף הגדרות> גופנים כדי להתקין אותם. באפשרותך ללחוץ על גופן בעמוד זה כדי להציג את גופיו ופרטיו או להסיר את הגופן מכאן. (זה מתקין את הגופן עבור משתמש יחיד. כדי להתקין אותו במערכת כולה, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קובץ גופן בדרך כלל ובחר "התקן לכל המשתמשים".)
 • עיצוב היסטוריה של הלוח מחדש : הצופה בהיסטוריה של הלוח שהתווסף לעדכון באוקטובר 2018 כולל עיצוב חדש וקומפקטי יותר. לחץ על Windows + V כדי לפתוח אותו.
 • איפוס PIN יעיל : בעת כניסה ל- Windows 10 באמצעות PIN, תוכל ללחוץ על הקישור "שכחתי את ה- PIN שלי" ותראה ממשק יעיל חדש לאיפוס ה- PIN שלך ממש ממסך הפתיחה.
 • צבעים ברשימות הקפיצה של שורת המשימות: אם אתה אומר ל- Windows להציג את צבע המבטא שלך בשורת המשימות מתוך הגדרות> התאמה אישית> צבעים, רשימות הקפיצה שמופיעות לאחר לחיצה ימנית על סמל בשורת המשימות שלך יעוצבו גם עם הצבע שבחרת .
 • תיקיות בתהליך משלהן : האפשרות "הפעל חלונות תיקיות בתהליך נפרד" בסייר הקבצים נראית כעת מופעלת כברירת מחדל. אפשרות זו קיימת זמן מה, אך הושבתה כברירת מחדל. כעת, גם אם תיקיה מפסיקה להגיב, Windows לא תצטרך להפעיל מחדש את שורת המשימות, שולחן העבודה, תפריט התחל וכל תיקיה אחרת שפתחת - היא רק צריכה להפעיל מחדש את חלון התיקיה. זה כנראה ישתמש במעט זיכרון RAM נוסף, אך זה הופך את חוויית שולחן העבודה לאמינה יותר.
 • Windows Subsystem עבור לינוקס : Windows מערכת משנה עבור כלי שורת הפקודה WSL של לינוקס עכשיו יש אפשרויות חדשות, כולל --importו --exportאפשרויות לייבוא וייצוא הפצות לינוקס באמצעות קבצי ארכיון זפת. מיקרוסופט גם מאחדת דברים - wslהפקודה כוללת כעת אפשרויות   wslconfigמהפקודה, ומיקרוסופט מתכננת לעדכן את wslהפקודה רק   עם אפשרויות שורת פקודה בעתיד.
 • שמות קבצים המתחילים בנקודות: כעת סייר Windows יתמוך בשמות קבצים המתחילים בנקודות. לפני עדכון זה, סייר הקבצים מקשה על כך: אינך יכול ליצור קובץ בשם .htaccessאך אתה יכול ליצור אחד בשם .htaccess. ובו נקודה בסוף. עם זאת, ניתן להעתיק .htaccessקובץ ממערכת לינוקס ולהשתמש בו כרגיל. עם הגרסה החדשה הזו של Windows, אתה יכול פשוט לתת שם לקובץ .htaccessאו לכל שם אחר שמתחיל בנקודה בצורה הרגילה.
 • הגדלת מגבלת חריץ FLS : מיקרוסופט העלתה את מגבלת הקצאת החריצים FLS (אחסון מקומי של סיב) ב- Windows 10. זה שימושי במיוחד עבור מוזיקאים, אשר יוכלו לטעון תוספים ייחודיים יותר ל- DAW שלהם (תחנות עבודה דיגיטליות של שמע). זה יעזור גם לכל יישום אחר שרוצה לטעון מאות או אלפי קבצי DLL ייחודיים.
 • שיפורים בקריינות : לקריין יש תכונה "קרא על ידי משפט" שתוכל להורות לקרוא את המשפטים הנוכחיים, הבאים והקודמים. Narrator עובד גם טוב יותר עם גוגל כרום - וזה הגיוני, מכיוון שמיקרוסופט אדג 'תתבסס יום אחד על כרומיום, תוכנת הקוד הפתוח המהווה את הבסיס לגוגל כרום. Narrator אף יזהיר אותך אם מקש Caps Lock פועל גם כאשר אתה מתחיל להקליד. יש לו גם ממשק "Narrator Home" חדש שמופיע בכל פעם שאתה מפעיל את Narrator.
 • אפס עיצוב מחשב זה מחדש : ממשק "אפס מחשב זה" המאפס את המחשב למצב המקורי שלו עוצב מחדש מעט, וכעת נדרש פחות קליקים לעבור.
 • הגדרות עיצוב פנים מחדש : הגדרות Windows Insider ב'הגדרות '>' עדכון ואבטחה '>' תוכנת Windows Insider 'גם עוצמה ופשטה, אך כל אותן אפשרויות עדיין קיימות.
 • צליל באזור ההודעות נשאר זהה : בבניית Insider מוקדמת יותר של 19H1, מיקרוסופט ניסתה לגרום למגש המערכת של סמל הצליל לפתוח את דף הצליל באפליקציית ההגדרות. שינוי זה הוחזר, והאפשרות בתפריט ההקשר של סמל עוצמת הקול תפתח כעת את חלון מערבל עוצמת השולחן הקלאסי.
 • האנשים שלי : מיקרוסופט עשויה להרוג את התכונה "האנשים שלי" של Windows 10 בשלב כלשהו, ​​אך זה לא אושר רשמית. זה עדיין שם בבנייה הסופית, אך הוא עשוי להשיג את הגרזן עד לשחרור הבא.
 • משחקי Xbox One ב- Windows 10 [ניסיוני] : מיקרוסופט ערכה מבחן עם  State of Decay , והציעה בפני גורמים לשחק בחינם לזמן מוגבל. נראה שהמשחק הורד משרתי ה- Xbox של מיקרוסופט כקובץ .XVC, כך שייתכן שמיקרוסופט מתנסה לתת למשחקי Xbox One לרוץ באופן מקורי ב- Windows 10. עקוב אחר זה לעתיד.

תכונות חדשות אחרות כוללות תמיכה בשפות נוספות בכל מערכת ההפעלה. לדוגמה, מודיעין ההקלדה של SwiftKey תומך כעת בשפות כמו אנגלית (קנדה), צרפתית (קנדה), פורטוגזית (פורטוגל) וספרדית (ארצות הברית). אם אתה כותב בווייטנאמית, מקלדת המגע תומכת כעת במקלדות טקסים וייטנאמיות מבוססות VNI. Windows מכיל כעת גם גופן Ebrima התומך במסמכי ADLaM ובדפי אינטרנט, שהיא שפתם של בני פולאני, שחיים בעיקר במערב אפריקה. מקלדת המגע תומכת כעת בשפת ADLaM כמו גם בשפת אוסייג 'המדוברת על ידי אומת האוסאז' של אוקלהומה.

הוסר: תאריכים ידידותיים

עד ה -1 במאי, בניית פיתוח של Windows 10 מגרסת 1903 הציגה "תאריכים ידידותיים" בסייר הקבצים. אז במקום תאריכים כמו "23/1/2019", היית רואה תאריכים כמו "אתמול", "יום שלישי", "11 בינואר" ו"16 בפברואר 2016. "

אלה הופעלו כברירת מחדל. תוכל להשבית אותם על ידי לחיצה ימנית על החלק העליון של העמודות בחלון סייר הקבצים וביטול הסימון של "השתמש בתאריכים ידידותיים". עם זאת, מיקרוסופט הסירה תכונה זו לחלוטין. הוא עשוי לחזור בעדכון עתידי של Windows 10.

הוסר: מודעת באנר לחשבון בהגדרות

בבניית פיתוח, תראה באנר בחלק העליון של "דף הבית" של אפליקציית ההגדרות עם חשבון Microsoft שלך וקישורים למשימות נפוצות כמו הטלפון שלך, Windows Update - ו- Microsoft Rewards, משום מה. נראה שתכונה זו הוסרה מהבניות הסופיות - אך, כמו תמיד, היא עשויה לחזור בעתיד.