המדריך השלם ליצירת קישורים סימבוליים (aka Symlinks) ב- Windows

Windows 10, 8, 7 ו- Vista תומכים בקישורים סמלים - המכונים גם קישורים סימבוליים - המצביעים על קובץ או תיקיה במערכת שלך. אתה יכול ליצור אותם באמצעות שורת הפקודה או בכלי של צד שלישי בשם Link Shell Extension.

מהם קישורים סימבוליים?

קישורים סימבוליים הם בעצם קיצורי דרך מתקדמים. צור קישור סמלי לקובץ או לתיקיה בודדים, וקישור זה נראה זהה לקובץ או לתיקיה ל- Windows - למרות שזה רק קישור שמפנה לקובץ או לתיקיה.

לדוגמה, נניח שיש לך תוכנית שזקוקה לקבצים שלה ב- C: \ Program. אתה באמת רוצה לאחסן את הספרייה הזו ב- D: \ Stuff, אך התוכנית דורשת  שהקבצים שלה יהיו ב- C: \ Program. אתה יכול להעביר את הספריה המקורית מ- C: \ Program ל- D: \ Stuff, ואז ליצור קישור סמלי ב- C: \ Program המצביע על D: \ Stuff. כאשר תפעיל מחדש את התוכנית, היא תנסה לגשת לספריה שלה ב- C: \ Program. Windows ינתב אותו אוטומטית ל- D: \ Stuff, והכל פשוט יעבוד כאילו היה ב- C: \ Program.

ניתן להשתמש בטריק זה לכל מיני דברים, כולל סנכרון כל תיקיה עם תוכניות כמו Dropbox, Google Drive ו- OneDrive.

ישנם שני סוגים של קישורים סימבוליים: קשים ורכים. קישורים סמלים רכים פועלים באופן דומה לקיצור דרך רגיל. כאשר אתה פותח קישור רך לתיקיה, תנותב לתיקיה בה מאוחסנים הקבצים. עם זאת, קישור קשיח גורם לו להיראות כאילו הקובץ או התיקיה אכן קיימים במיקום הקישור הסמלי, והיישומים שלך לא יידעו טוב יותר. זה הופך קישורים סמליים קשים לשימושיים יותר ברוב המצבים.

שים לב כי Windows למעשה לא משתמש במונחים "קישור קשיח" ו"קישור רך ". במקום זאת, הוא משתמש במונחים "קישור קשיח" ו"קישור סמלי ". בתיעוד של Windows, "קישור סמלי" הוא אותו דבר כמו "קישור רך". עם זאת, mklinkהפקודה יכולה ליצור גם קישורים קשיחים (המכונים "קישורים קשיחים" ב- Windows) וגם קישורים רכים (המכונים "קישורים סימבוליים" ב- Windows).

כיצד ליצור קישורים סימבוליים עם mklink

ניתן ליצור קישורים סימבוליים באמצעות הפקודה mklink בחלון שורת הפקודה כמנהל. כדי לפתוח אחד מהם, אתר את קיצור הדרך "שורת הפקודה" בתפריט התחל, לחץ עליו לחיצה ימנית ובחר "הפעל כמנהל".

בעדכון היוצרים של Windows 10, אתה יכול להשתמש בחלון שורת פקודה רגיל, מבלי להפעיל אותו כמנהל. עם זאת, כדי לעשות זאת ללא חלון שורת פקודה של מנהל מערכת, תחילה עליך להפעיל את מצב המפתח מהגדרות> עדכון ואבטחה> למפתחים.

ללא אפשרויות נוספות, mklinkיוצר קישור סמלי לקובץ. הפקודה שלמטה יוצרת קישור סמלי או "רך" כשהוא Linkמצביע לקובץ Target:

יעד קישור mklink

השתמש / D כאשר ברצונך ליצור קישור רך המפנה לספריה. ככה:

יעד קישור mklink / D

השתמש / H כאשר ברצונך ליצור קישור קשיח המפנה לקובץ:

יעד קישור mklink / H

השתמש / J כדי ליצור קישור קשיח המפנה לספריה, המכונה גם צומת ספריות:

יעד קישור mklink / J

כך, למשל, אם תרצה ליצור צומת ספריות (קישור קשיח לתיקיה) ב- C: \ LinkToFolder שהצביע על C: \ Users \ Name \ OriginalFolder, תפעיל את הפקודה הבאה:

mklink / J C: \ LinkToFolder C: \ Users \ Name \ OriginalFolder

יהיה עליך לשים מרכאות סביב שבילים עם רווחים. לדוגמא, אם התיקיות נקראות במקום זאת C: \ קישור לתיקיה ו- C: \ Users \ Name \ תיקייה מקורית, במקום זאת תשתמש בפקודה הבאה:

mklink / J "C: \ קישור לתיקיה" "C: \ משתמשים \ שם \ תיקיה מקורית"

אם אתה רואה את ההודעה "אין לך הרשאה מספקת לבצע פעולה זו.", עליך להפעיל את שורת הפקודה כמנהל לפני הפעלת הפקודה.

כיצד ליצור קישורים סימבוליים בעזרת כלי גרפי

אם אתה רוצה לעשות זאת בעזרת כלי גרפי, הורד את הרחבת Link Shell. הקפד להוריד את החבילה המוקדמת המתאימה לפני הכלי עצמו - שניהם מקושרים בדף ההורדה של הכלי.

לאחר ההתקנה, אתר את הקובץ או התיקיה שאליהם ברצונך ליצור קישור, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר "בחר מקור קישור" בתפריט.

לאחר מכן תוכל ללחוץ לחיצה ימנית בתוך תיקיה אחרת, להצביע על תפריט "Drop As" ולבחור "Hardlink" ליצירת קישור קשיח לקובץ, "Junction" ליצירת קישור קשיח לספריה או "קישור סמלי" כדי ליצור קישור רך לקובץ או לספרייה.

כיצד למחוק קישורים סימבוליים

כדי להיפטר מקישור סמלי, אתה יכול פשוט למחוק אותו כמו בכל קובץ או ספריה אחרים. רק הקפד למחוק את הקישור עצמו ולא את הקובץ או הספריה שאליהם הוא מקשר.