כיצד לעדכן את מנהלי ההתקן הגרפיים שלך לקבלת ביצועי משחק מקסימליים

מנהל התקן גרפי הוא התוכנה המאפשרת למערכת ההפעלה ולתוכניות להשתמש בחומרת הגרפיקה של המחשב. אם אתה משחק במשחקי מחשב, עליך לעדכן את מנהלי ההתקן הגרפיים של המחשב כדי להפיק את הביצועים הטובים ביותר מהחומרה שלך.

קשורים: מתי עליך לעדכן את מנהלי ההתקן שלך?

בעבר יעצנו לך לא לעדכן את מנהלי ההתקנים שלך באופן כפייתי, ואנחנו עומדים בזה. רוב מנהלי ההתקנים של החומרה שמגיעים עם המחשב שלך - או באמצעות Windows Update - בסדר. עם זאת, אנו יוצרים חריג עבור מנהלי התקנים גרפיים עבור חומרת הגרפיקה NVIDIA, AMD או אפילו אינטל. אלה, אנו ממליצים לך להתעדכן, במיוחד אם אתה גיימר.

מדוע כדאי לעדכן את מנהלי ההתקן הגרפיים שלך

עדכונים בלוח האם, בכרטיס הקול ובמנהלי ההתקנים של המחשב שלך אינם נותנים בדרך כלל שיפורים במהירות. לעתים קרובות הם מתקנים באגים נדירים, אך למען האמת, לעתים קרובות הם מציגים באגים חדשים. לכן, אם הדברים עובדים בסדר, זה בדרך כלל לא שווה לטרוח.

עם זאת, זה לא המקרה עם מנהלי התקנים מעודכנים עבור כרטיס המסך שלך, הידוע גם בשם GPU או כרטיס מסך. NVIDIA ו- AMD משחררות לעיתים קרובות מנהלי התקן גרפיים חדשים אשר בדרך כלל מעניקים שיפורים משמעותיים בביצועים, במיוחד עבור משחקים חדשים יותר. עם אינטל שהלכה ונעשתה רצינית יותר לגבי ביצועי גרפיקה משולבים, הם החלו לפרסם גם עדכונים חדשים יותר למנהלי וידאו.

הנה חלק קטן מהשינויים בחבילת מנהל ההתקן הגרפית האחרונה של NVIDIA (גרסה 387), שפורסמה ב -20 בדצמבר 2017:

וזה מכסה רק את המשחקים הספציפיים שעבורם שופרה האופטימיזציה. יש גם מספר רב של תיקוני באגים ותכונות חדשות.

סוגים אלה של עליות ביצועים במנהלי התקן גרפיים מעודכנים אינם נדירים. בעוד שמשחקים חדשים יותר מקבלים את עיקר תשומת הלב, אפילו כמה משחקים ישנים יותר רואים עלייה משמעותית בביצועים עם מנהלי התקנים מעודכנים.

כמובן שאם אתה אף פעם לא משחק במשחקי מחשב במחשב שלך ולא אכפת לך מביצועי גרפיקה תלת מימדית, אתה בכלל לא צריך לעדכן את מנהלי ההתקן הגרפיים שלך.

זיהוי כרטיס המסך שלך

ישנן מספר דרכים לזהות את חומרת הגרפיקה של המחשב שלך, כולל תוכנות מידע מובנות של צד שלישי. עם זאת, הדרך הקלה ביותר היא כנראה פשוט ללחוץ על התחל, להקליד "מידע מערכת" בתיבת החיפוש ואז ללחוץ על Enter.

בחלון "מידע מערכת", בצד שמאל, נעבור לקטגוריה "תצוגה". בצד ימין, חפש את דגם המתאם הגרפי שלך בערכים "סוג מתאם" או "תיאור מתאם".

אם אתה רואה חומרה של אינטל וגם של NVIDIA במחשב נייד, סביר להניח שהמחשב הנייד שלך משתמש בטכנולוגיית מיתוג כדי לעבור בצורה חכמה בין גרפיקה אינטל טובה יותר לחיי הסוללה שלה לבין גרפיקה משופרת עם ביצועים טובים יותר למשחקים. במקרה זה, תרצה לעדכן את מנהלי ההתקן של NVIDIA שלך כדי לשפר את ביצועי המשחק שלך.

קבלת העדכונים האחרונים

עבור סוגים מסוימים של חומרת גרפיקה המשולבת במחשבים ניידים (הידועים גם כ- GPUs של מחשב נייד), ייתכן שלא תוכל להשיג מנהלי התקנים ישירות מיצרן מתאם הגרפיקה. יתכן שתצטרך להשיג מנהלי התקנים מעודכנים מיצרן המחשבים הניידים שלך, וייתכן שהם לא ישחררו עדכונים באופן קבוע.

עם זאת, בדרך כלל תוכל לקבל מנהלי התקנים גרפיים מעודכנים מאתר יצרן חומרת הגרפיקה שלך:

  • הורד את מנהלי ההתקן הגרפיים של NVIDIA
  • הורד את מנהלי ההתקנים הגרפיים של AMD
  • הורד את מנהלי ההתקנים הגרפיים של אינטל

יהיה עליך לבחור את הדגם המדויק של כרטיס המסך של המחשב שלך, המוצג בחלון מנהל ההתקנים.

עבור כל שלוש היצרניות הגדולות תוכלו להזין את פרטי המתאם באתר ולהוריד ישירות את מנהלי ההתקנים הנכונים.

יש לך גם אפשרות לאתר לסרוק את המערכת שלך כדי לקבוע באופן אוטומטי אילו מנהלי התקנים אתה זקוק. רק שים לב שלפעמים תתבקש להתקין כלי עזר שמבצע את הסריקה.

קשורים: כיצד להגדיר את הגדרות הגרפיקה של משחקי המחשב שלך ללא מאמץ

אם אתה משתמש במתאם NVIDIA, יש לך גם אפשרות שלישית - כלי שירות בשם NVIDIA GeForce Experience שפועל ברקע במחשב שלך. יש לך אפשרות לבחור בכלי השירות להוריד ולהתקין אותם באופן אוטומטי או פשוט ליידע אותך מתי הם מוכנים. חוויית GeForce יכולה גם לעזור לך לבצע אופטימיזציה של הגדרות המשחק עבור רוב משחקי המחשב, תכונה שחלקם אוהבים וחלקם שונאים, אבל זה אופציונלי לחלוטין.

הערה : בעבר הציעה AMD כלי עזר דומה מאוד בשם AMD Gaming Evolved שסיפק עדכוני מנהלי התקנים ואופטימיזציה למשחק. AMD הפסיקה את המוצר הזה ומאז היא תופסת על ידי האנשים שמאחורי Raptr. כלי השירות עדיין מתהדר בשתי התכונות הללו, אך כולל גם חלק מההיבטים הקהילתיים של הכלי הראשי של Raptr. נראה שזה עדיין עובד טוב. רק שים לב שבעוד שהכלי ממותג יחד עם AMD, הוא כבר לא פותח על ידם.

אם יש לך חומרת גרפיקה ישנה יותר, זכור שהיא לא תתמוך לנצח. בסופו של דבר יצרנים מעבירים חומרה ישנה יותר לשחרור יציב של מנהלי התקנים שהם מפסיקים לבצע אופטימיזציה ולעדכון. אם חומרת הגרפיקה שלך היא בת חמש, סביר מאוד להניח כי מנהלי ההתקנים המותאמים לה אינם משוחררים עוד. כמה זמן התמיכה בחומרה שלך תלויה ביצרנית שלה.

קרדיט תמונה: קרלס רייג בפליקר