כיצד להסיר את ההתקנה, השבתה והסרה של Windows Defender

אם אתה כבר מפעיל חבילת מלא נגד תוכנות זדוניות, אולי אפילו לא תבין ש- Windows Defender כבר מותקן עם Windows, וכנראה שאתה מבזבז משאבים יקרים. כך תוכלו להיפטר מכך.

עכשיו, רק כדי להיות ברור, אנחנו לא אומרים שאנחנו שונאים את Windows Defender. הגנה מסוימת מפני תוכנות ריגול טובה יותר מאף אחד, והיא מובנית וחינמית! אבל ... אם אתה כבר מריץ משהו שמספק הגנה נהדרת נגד תוכנות זדוניות, אין צורך להפעיל יותר מיישום אחד בכל פעם.

  1. ב- Windows 10, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Defender וכבה את האפשרות "הגנה בזמן אמת".
  2. ב- Windows 7 ו- 8, פתח את Windows Defender, עבור אל אפשרויות> מנהל מערכת וכבה את האפשרות "השתמש בתוכנית זו".

Windows Defender היא אפליקציית אנטי-וירוס מוצקה למדי שמובנית בתוך Windows 7, 8 ו- 10. היא אולי לא אפליקציית האנטי-וירוס הטובה ביותר מבחינת המספר האיומים הטהור שהיא עוצרת, אך לטענת Defender יש יתרון ביטחוני בהיותה כזו. משולב היטב בחלונות ובהתנהגויות טובות כשמדובר באפליקציות חשובות אחרות.

עם זאת, מה שאתה משתמש תלוי בך. רוב יישומי האנטי-וירוס האחרים די טובים בכיבוי Defender בעת התקנתם, והפעלתו מחדש אם תסיר אותם. אף פעם לא כואב לוודא. הפעלת יותר מאפליקציית הגנה בזמן אמת אחת עלולה לגרום לקונפליקטים ולבזבוז משאבי מערכת.

הפעל את Malwarebytes לצד האנטי-וירוס שלך להגנה מרבית

לפני שתמשיך להשבית את Windows Defender לתמיד, כדאי לציין שבימים אלה האיומים הפעילים באמת הם של תוכנות ריגול, תוכנות פרסום, תוכנות גרביים, והגרוע מכל: תוכנות כופר. לשם נכנס Malwarebytes.

Malwarebytes לא רק מגן על המחשב שלך מפני תוכנות זדוניות, אלא עושה עבודה טובה יותר לנקות מחשב נגוע מכל דבר אחר בשוק.

וכדי להגן על הדפדפן שלך מפני ניצול של אפס יום, Malwarebytes כולל גם תכונות נגד ניצול ואנטי כופר, שיכולות לעצור התקפות כונן על ידי קור. והכי חשוב, תוכלו להפעיל את Malwarebytes לצד האנטי-וירוס הקיים שלכם בכדי לשמור על עצמכם מוגנים לחלוטין.

כיצד להשבית את Windows Defender ב- Windows 10

החל מעדכון יום השנה של Windows 10 בקיץ 2016, Windows Defender יכול למעשה לפעול לצד אפליקציית אנטי-וירוס אחרת. כשאתה מתקין אפליקציה אחרת, Windows Defender עצמו אינו מושבת - רק רכיב ההגנה שלו בזמן אמת. פירוש הדבר שאפליקציית הצד השלישי שלך מטפלת בהגנה בזמן אמת, אך עדיין תוכל להפעיל סריקה ידנית עם Defender מתי שתרצה.

קשורים: כיצד להשתמש באנטי-וירוס מובנה של Windows Defender ב- Windows 10

אם ברצונך לוודא שההגנה בזמן אמת של Windows Defender מושבתת - או מופעלת מחדש לאחר הסרת התקנת אפליקציית אנטי-וירוס של צד שלישי - הקש על התחל, הקלד "מגן" ולאחר מכן בחר "Windows Defender".

בחלון הראשי של "Windows Defender", לחץ על כפתור "הגדרות" בפינה השמאלית העליונה של החלון.

יוצג בפניך "חלון ההגדרות". שים לב שאתה יכול להגיע לכאן גם מהגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Defender. רק וודא שהמתג "הגנה בזמן אמת" מוגדר כמו שאתה רוצה.

יש עוד דבר שאתה צריך להיות מודע לגבי ההגנה בזמן אמת של Windows 10. אם תשבית אותו ואין התקנת אפליקציית אנטי-וירוס אחרת, Defender יפעיל מחדש את ההגנה בזמן אמת באופן אוטומטי כאשר תפעיל מחדש את Windows. זה לא קורה אם אתה מפעיל אפליקציית אנטי-וירוס של צד שלישי. אין שום פתרון אמיתי לכך, אבל אם מסיבה כלשהי אתה רוצה לשמור על הגנה בזמן אמת, אבל יש לנו סוג של עבודה סביבך. אתה יכול פשוט לא לכלול את כונן המערכת שלך מהסריקה.

עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Defender ולחץ על הקישור "הוסף אי הכללה". הקש על הלחצן "אל תכלול תיקיה" ובחר את כונן C: \.

ואם יש לך כוננים נוספים במחשב שלך, אתה יכול לכלול גם אותם.

שימו לב שזה משהו שאנחנו לא ממש ממליצים עליו. אי הכללת הכוננים האלה היא בעצם כמו כיבוי הגנת האנטי-וירוס. אבל זה שם אם אתה צריך את זה.

השבת את Windows Defender ב- Windows 7 או 8

ב- Windows 7 ו- 8, עליך להשבית לחלוטין את Windows Defender כאשר ברצונך להריץ אפליקציית אנטי-וירוס אחרת. אתה לא יכול פשוט להשבית את ההגנה בזמן אמת כפי שאתה יכול ב- Windows 10. שוב, Defender אמור להיות מושבת באופן אוטומטי כאשר אתה מתקין אפליקציה של צד שלישי ותופעל מחדש אם תסיר את האפליקציה מאוחר יותר. אבל לא כואב לוודא.

פתח את Windows Defender על ידי לחיצה על Start, הקלדת "Defender" ואז לחיצה על "Windows Defender".

עבור לדף "כלים" בתפריט, ואז לחץ על הקישור "אפשרויות".

עבור לכרטיסייה "מנהל מערכת" בחלונית השמאלית, ואז החלף את תיבת הסימון "השתמש בתוכנית זו" ככל שתרצה. כשתסיים, לחץ על כפתור "שמור".

Windows Defender מאשר לאחר מכן כי כיבית אותו. מדהים!

הפסקת שירות Windows Defender או הסרת התקנת Defender

ישנם טיפים המרחפים שם למניעת הפעלת שירות Windows Defender באופן אוטומטי כשאתה מפעיל את המחשב האישי שלך, ואפילו תהליך מסובך להסרה מוחלטת של Windows Defender לחלוטין. אנחנו לא ממליצים עליהם. הנה למה.

ראשית, אם תשבית את Defender - או שהיא תושבת באופן אוטומטי בעת התקנת אפליקציה של צד שלישי - היא למעשה משתמשת במעט מאוד משאבי מערכת. אין באמת טעם להפסיק את השירות. זה נכון במיוחד ב- Windows 10, שם אתה יכול להשבית את ההגנה בזמן אמת, אך עדיין יש לך בטיחות נוספת להשתמש ב- Defender לסריקה ידנית כגיבוי לאפליקציית האנטי-וירוס הרגילה שלך.

קשורים: 7 דרכים לפנות מקום בדיסק הקשיח בחלונות

שנית, אם תפסיק את השירות - או תעבור את תהליך הסרת ההתקנה שלו - כל עדכון של Windows עשוי לשחזר את Windows Defender ולבטל את כל העבודה בכל מקרה. בנוסף, Defender תופס מעט מאוד שטח דיסק וישנן דרכים טובות יותר לפנות שטח דיסק ב- Windows.

וודא שאתה עדיין משתמש באנטי-וירוס (וגם נגד תוכנות זדוניות)

קשורים: האם אני באמת צריך אנטי-וירוס אם אני גולש בזהירות ומשתמש בשכל הישר?

אמנם זה שימושי להיות מסוגל להפעיל ולהשבית את Windows Defender, אנא ודא שאתה עדיין מפעיל אפליקציית אנטי-וירוס טובה. אנשים רבים יגידו לך שאתה יכול ללכת ללא אנטי-וירוס אם אתה נזהר, וזה פשוט לא נכון. אם אתה באמת שונא אנטי-וירוס, Windows Defender היא התוכנית הכי פחות פולשנית שאתה יכול להשתמש בה - אז אתה כנראה צריך להשאיר אותה דולקת.

למעשה, אנו ממליצים לכולם להשתמש גם באפליקציה טובה נגד תוכנות זדוניות ואנטי-ניצול כמו MalwareBytes בנוסף לאנטי-וירוס - זה יעזור להגן עליך מפני ניצול ופגיעויות שאפליקציות אנטי-וירוס אינן מכסות, שניתן לטעון שהן נפוצות יותר באינטרנט היום.